Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Starfield

Tak co jak dopadne starfield?
Začínají se ukazovat první videa. Už totiž dostávají někteří kody.
Škoda že není i dlss a jen amd technologie.

loading...

Nesleduju to, takže by nebylo od věci psát srozumitelněji.

Pokud myslíš to, že Starfield podporuje AMD FSR a nepodporuje NVidia DLSS?

Tak pravda je, že DLSS je momentálně pokročilejší a FSR je kvalitou někde kousek pod DLSS2, ale zase je výhoda to, že DLSS funguje jen na grafikách NVidia, kdežto FSR funguje na všech grafikách teda Intel, AMD i NVidia, takže z toho může těžit víc hráčů.

Tak to sem myslel. Nejlepší je dát jak amd tak dlss od nvidie ne? Není to tak těžké, tady se nadáva na nvidii, že dělá bordel, když zaplatí vývojařům dlss, ale amd dělá to samé. A úplně zbytečně ať se konečně domluví a myslím že může dlss a FSR fungovat oboje.

Oboje ale musí být ve hře naprogramované, není to o tom, že někdo udělá klik klik a je tam AMD FSR i NVidia DLSS. Naopak, podpora těchto fýčur není na jedno odpoledne. U některých her, kdy má studio dobré vztahy s NVidií, to je často tak, že jim to do hry doprogramuje přímo někdo z NVidie. Logicky, jestliže hra se pyšní maximální podporou grafik AMD, tak asi vztahy s NVidií nebudou tak vřelé, aby jim to někdo z NVidie doprogramovával. Takže to bylo dost pravděpodobně o tom, se rozhodnout, jestli bude v Starfieldu univerzální AMD FSR nebo jestli hru o 2 měsíce odloží a dodělají DLSS. No a čemu dali přednost víme, nedivím se jim.

Jak uvadi Herní šéf AMD Frank Azor : „Rozhodnutí společnosti Bethesda použít FSR je pákový efekt hlavne pro herní konsole". Nicméně AMD potvrzuje ze Starfield bude mít FSR 2 . Nvidia oznámila DLSS 3.5 začátkem tohoto týdne.
Mezitím je každá verze Nvidia DLSS exkluzivní pro konkrétní nedávné generace GPU Nvidia.

Google translate :
Připouští, že – obecně – když AMD platí vydavatelům za přibalení jejich her k nové grafické kartě, AMD od nich očekává, že na oplátku upřednostní funkce AMD. "Peníze naprosto vyměňují ruce," říká. "Když děláme balíčky, ptáme se jich: 'Jste ochotni upřednostnit FSR?"
Ale Azor říká "Pokud nás požádají o podporu DLSS, vždy jim řekneme ano."

Ještě v tom NVidia udělala bordel, protože DLSS 2 funguje na RTX 2000, RTX 3000, RTX 4000, ale DLSS 3 funguje jen na RTX 4000. No a DLSS 3.5 bude fungovat zase na RTX 2000 až RTX 4000, ale přitom funkce v rámci DLSS 3 zůstanou jen na RTX 4000. Dobrej guláš v tom bude.

FSR 2 funguje na všech grafických kartách (oficiálně od GTX 1000 a RX 500) i na konzolích. Mimochodem Microsoft požaduje, aby hra pro Xbox SeX a SeS byla stejná a doporučují, aby tak byla i PC verze na Xbox Store, pokud to lze. Taky to mohlo k rozhodnutí použít FSR 2 přispět.

Stále je ale dlss lepší, ne všude a vždy ale jo. Kde máš takový velký nárust v fps? Když zapnu FSR tak to takový vliv nemá. Ale záleží na hře.
Uvidíme o kolik% výkonu navíc to hodí a jestli bude obraz dobrý, ale třeba to nebudu potřebovat.

Tak bude FSR 3, respektive už bylo představeno, ale Starfield bude mit jen FSR 2.

Ono to začíná čím dál víc vypadat, že ve Starfieldu nemělo být ani FSR ani DLSS, vývojáři to dost možná neplánovali. Ale AMD si to FSR zaplatilo a zaplatilo hodně, když ta hra bude teď měsíc zdarma k herním grafikám a procesorům od AMD. A teda ne že něco zakazovali, NVidia prostě nechtěla zaplatit!

Očekávané nebo ne, záleží co bude v recenzi a vše nad 7 je ok. Cyberpunk se taky *** a přitom to bylo ok. Stačí nevěřit všemu a trošku se mírnit. Otázka je jestli všechny planety budou stejné nebo pár % jedinečné. A ty pak budou vypadak jinak.
I když 1000 planet jinak to by asi bylo na delší dobu a hlavně nevím zda to jde vymyslet jinak. Stačilo by třeba 20-30.
Systém vězení ok, může to být sranda i to pašování. Možnost přdělat loď na cokoliv je taky super.

Jak tu mám to téma o launcherech, tak jsem přitom experimentování tahal různá metadata ze Steamu a překvapilo mě, jak moc se liší průměrné hodnocení her od profesionálních recenzentů a od komunity. Tam je třeba profíci dali souhrně hře 75% a komunita 50%. Nebo profíci dali 65% a komunita dala v průměru 90%.
Jak je možné, že se to tak liší?
Mohu vůbec teď ještě spoléhat na novinářské recenze, když jsem v tom hodnocení her, které jsem sám hrál, skoro vždycky souhlasil s komunitou a nebyl v souladu s novinářskýma recenzema? :-/

Takže za mě teda hodnocení Starfieldu nezájem. Tak jako tak, si počkám třeba rok dva, vývojáři to doopraví, bude spousta gameplayů, půjde to do slev, rozhodnu se podle toho.

Jasný, Gamepass nevedu.

Mě by taková aplikace hrozně štvala, už teď vím, že si nesmím nic aspoň rok koupit a budu se snažit neklikat na obchod na Steamu, abych neviděl, co zase zlevnili. Jak jsem si hrál s tím Playnite, tak jsem zjistil, že po těch herních klientech, co mám v PC, mám neodehraných 27 her připravených ke hraní. To se nedá zvládnout, jedině dát výpověď v práci. :-D No a představ si mít Gamepass a stovky her. :-)

Já jen doufám, že loď půjde co nejvíce upravit. A štíty, zbraně, výdrž tedy HP a odolnost třeba pancíř, jestli to tam tedy je - půjdou upravit a ne jenom 1 volba. A třeba přesouvat zývající štávu do jiných systému.
Předpokládám podle informací, že cestování do jiných galaxii bude taky asi automatem? A na planetu přístáním taky automatem zřejmě.
Zbraní jak na lodě tak ruční zbraně tam je hafo. Jen nechápu to cestování po planetě. Není tam vozítko, buď pěšky nebo jen jetpack, ale to bude na dlouho. Jestli tam bude rychlé cestování -nějaký bod nevím. Příjde mi to komické, loď upravíš a postavíš klidně na brouka, ale jednoduché vozítko tam nedaj.
Nějaký mod toto asi přidá.

Nesmíš koukat jen na 1. Stačí 10-15 + videa youtube a máš průměr. Kde ti řeknou co a jak. Jak jinak chceš zjistit o hře? Fakt nebudu kupovat každou hru a až ve hře zjistím, že je to kajda?
Od hráčů je to logické ne? Co hráč to jiné chuťě.

To jsou souhrné průměry, teda například průměr ze 20 novinářských recenzí a z 2000 hráčských recenzí se diametrálně liší. Přitom bych právě očekával, že ikdyž nějakému hráčovi něco nesedne, tak díky velkému počtu recenzí se to vyprůměruje a nakonec jednomu profesionálnímu recenzentovi se může stát to samé, ale pořád by tich recenzí mělo být tolik, že to nebude znát v tom průměru.

Samozřejmě, co člověka napadne první, některé novinářské recenze jsou třeba zaplacené, kdežto ty hráčské ne. :-/

The Elder Scrolls | Skyrim zase bych je tak ****.
Přece jenom skyrim něco je. Zaklínač 3 taky je klenot a cyberpunk je už horší. Studio které jednou udělá klenot= může tuto skutečnost zopakovat.
První úniky hovoří o 15 hodinách bez bugu, pomalejším začátku. Ještě nějaké video - gameplay může uniknout.
Aspoň tahle hra už výjde - star citizen asi jen tak nevýjde.

Já dám tak max 7 her víc ne. Buď se mi nelíbí a nebo nic moc. 3 dny a bude vesmír a uvidíme jaké to bude.
No vlastně za 2 dny vychází recenze tak ještě dříve uvidíme jaké to bude. A výhoda je že bude čeština hodně brzo, možná v den vydání.

Tak to není moc, ale určitě to bude ve výsledku více jak 101 GB jen je místo ušetřeno.
Na pc to má mít cca 139 GB myslím. To mám tak za 2-3 hodky, takže v klidu- možná dříve.
Hlavně ať to ne**** a je známka aspoň 7-8. Vesmírná hra takového kalibru tu nebyla pěkně dlouho. U mě dobrá darkstar one jako poslední.
A ty to stahuješ na konzole?

A oni nejsou úžasné? To že to nechápeš ty je tvůj problém. Podle tvého pohledu ne a podle našeho pohlednu je - hovoří o tom počet prodaných kopii. Takže nazdar. Hry které nejsou dobré a nikoho nebaví může hrát jen ****. Hry hraješ protože tě baví pokud je mi známo.

Jojo už čtu i zahraniční. +- dobré jen AI nic moc a samozřejmě ty světy nejsou k prohledávaní kromě asi 20. Jinak zvuk a hudba paráda. Poslouchám živý stream.
Jinak bez bugů nebo jich není tolik. A nejméně bugů od vydavatele.
Ale příběh a vedlejší mise mají být skvělé.
Prej nejlépe napsaný příběh, ale 1 stream. Tedy od vydavatele.

https://indian-tv.cz/clanek/jak-dopadl-starfield-prvni-recenze-jsou-tady-uqez5l
No tedy to je tedy rozdíl dost 10/10
Seznam známek.
cyberpunk 2077 taky myslím AI stála za nic moc a ted to opraví, předpokládám bud nějaký patch nebo spíš mod to vylepší.
Těžko řící někdo hodnotí souboje zase jako dobré. Tak asi zítra sám.
A engine má své limity. Možná proto to omezení na těch planetách.
Chce to studio co dělalo darkstar one tam bylo vše - aby jim trošku poradilo. Jen je to stará hra. Aspoň další taková hra podobná.
Škoda že tam není to ruční přistavání.

Já nic nedělám. Zítra zkusím a uvidím. Mají být mody tak uvidíme. Nexus má dobré mody. Já sem nic neočekával narozdíl od jiných. Já říkal ať to má aspoň 7 známku a to má, takže super. Ono když člověk čte informace, tak už dost dlouho tuší jaké to bude. To přistávání na planetách se už ví celkem dlouho.

Ne. Není to špatné ta optimalizace. Optimalizace mohla být lepší.
Engine je ale starší, novější by byl asi lepší.
Vozítko nějaké, místo 1000 planet stačilo 20-30 třeba. A lepší AI, třeba bude časem. A místo automatického přistávání ruční ovládaní. A nemusela být žádná oemzení na planetách jako ty sektory - lepší engine.

Příští týden možná.
Mimochodem pár dní nebo týdnu se +- tuší jaké bude to přistávání, takže nevím proč to najednou všem vadí.
Na lepší přistávání musíme počkat na star wars tam to bude.
Ale včera stream byl divný, na jiných kanálech byla grafika jiná. Asi špatně nastavený.
Cheaty asi prašule a možná další věci hodím.

Jak to myslis ze grafika byla jina ?
V nastaveni → Grafika → nastav RENDER RESOLUTION SCALE na 100%, obraz je podstatne ostrejsi a cistejsi, ale pocitej s padem FPS v tomto plnem rozliseni.

PS: Zajimalo by me, jestli ta hra jde spustit jen v DX12, protoze PC co mam s CPU Ryzen mi DX12 na FPS zrovna nepridava.

Koukal jsem teda na nějaký stream, ale teda mně ta hra zábavná nepřijde. Souhlasím teda nakonec s lopaterem v tom, že se rozčiluju nad AC, ale jsou i jiné nudné hry. Akorát nevím, jak dlouhá ta hra je, pokud by se to dalo odehrát do 30 nebo dejme tomu 50 hodin, asi ok, ale jestli to bude jak AC na 150 hodin, tak se tomu vyhnu velkým obloukem.

Dejte pak vědět, až ten Starfield uhrajete.

Zatím ok začátek v dole a od 70-100 fps, většinou kolem 80-90 fps. 7800x3d kolem 25% tak na cpu to asi moc náročné nebude.
Na to že je to starý engine tak grafika luxus. Jinak grafika asi průměr až nadprůměr. Není to nic extra dobrého, ale ani nic špatného.
Ani VRAM to zatím moc nebere 60%, tak cca 6,7 GB, oerační pamět cca 6GB, ale mám už radší 64GB takže je to jedno. Cpu max 30% a gpu běží na 98%. Jinak na rtx 4070 ti super, v dole i 120 fps. Tak uvidíme. Vše ultra 1440p.
Ještě že mám vlastní zvědavost. Úplně jinak ta hra vypadá než přes stream, na čem to hrajete všichni? Udělal sem dobře místo i7-6700k ryzen 7800x3d.
Někde bylo zmíněno, že problém dělá když je systém na SSD a hra na HDD nebo opačně.
A to říkám, že rtx 4070 ti je jen střední třída. rtx 4080 nebo rtx 4090 musí být lepší. I když na steamu někdo hovoří i o rtx 4080 a rtx 4090. Možná cpu těžko říci.
Venku okolo 60fps.

Jestli nekecáš.

https://www.youtube.com/watch?v=7JDbrWmlqMw

Pro hru je jednoznačnou výhodou CPU Ryzen, ale hlavně teda grafiky od AMD.

Na 4K to běží jen na následujících, seřazeno od nejlepší po nejhorší: RTX 4090, RX 7900XTX, RX 7900XT, RTX 4080, RX 6900XT, RX 6800XT.

Na 1440p už je to lepší a hratelné i na RTX 3080, RTX 4070Ti, RTX 4070 a pravděpodobně i RX 6800, tu jsem ale nikde neviděl otestovanou. Pod 60 FPS jsou RTX 3070Ti, RTX 3070, RX 6700XT, RTX 4060Ti, ale na fullHD už je to na nich slušně hratelné na 60 FPS.

Samozřejmě zmíněné platí, pokud si hráči v nastavení vypnou dopočítávání snímků a je to čistě o výkonu grafiky.

Škoda že není i dlss a jen amd technologie.

Tady maš lopatko kdyby te zajímalo ;) : Starfield Upscaler - Replacing FSR2 with DLSS or XeSS https://www.nexusmods.com/starfield/mods/111
*DLSS/DLAA podporují pouze karty RTX, ostatní GPU mohou zkusit XeSS, ale nemusí to být lepší než FSR2.

Co se týče samotné hry, uplná nuda to není, ale obavám se aby to nebylo moc repetitivní, ve slova smyslu že každa planeta bude skoro to samé jen v bledě modrém.
Třeba Battlefront II mě chytl z počatku mnohem víc, i grafiku ma docela slušnou.

Zatím je tam hodně věcí co jsem ještě nezkusil, jako vyroba věci z vykraftovaných materiálů.
Jde vidět že je to Betcheda, tak jako ve Fallout, chození a zkoumání a zbírání bordelu jako cigarety prazdné lahve, stolní hry etc, imho zbytečnost. Aji ten sken mohl byt jinak udelanej, treba zmacknou A a veci se na 10s oskenuji jak chodit se zaplym skenem jak tele.
Strom dovednosti je bohaty, ale zatím jsem obdrzel jen 5 bodu takze zatím jsem spis na zacatku dovednosti. Po odblokovaní více polozek to muze byt zajimavejsí, ale trva to na me moc dlouho to sbíraní, ani nevím jestli se to da nekde prodat ten nazbíranej bordel ..

Tak ono máš tam planety kde toho je dost, ale nevím kolik jich má být těch hlavních. Do 10? Možná 20 kde něco najdeš. Jako podle reálu možná ano. Zatím nikde nic není Mars, Pluto, Jupiter atd. ale hráče asi nebude bavit realita že.
Očekávám, ale že bude mod který přidá pěknou planetu + přistávání a vozidlo.
Aspoň že už je čeština. Pustím to znova.
A přes konzole pustím keše. Uvidím jestli i zbraně přidám.
Je už i ID seznam všech věci +- asi.

Určitě a proto existují jen pro mě. D:-):-):-):-):-)
A mody to samé že? To máš taky podvod v určitém smyslu že.
Takový kingdom come brnění nejlepší a keše hafo to byla lahoda a ještě nové zbraně přes mod že to vůbec není podvod, kolik hráču to má. Tak já bych zakázal i mody. Kde žiješ? Na planetě 452 starfield?
Ale máš dost her kde nic takového nejde a není. Třeba resident evil village.
Myslíš že budu čekat? Postavím nejlepší loď a velkou jak budu chtít.
U single her to aspoň může vadit jen tvému pc, ale u online her kde se podvádí nejvíce to vadí všem že.
A aspoň je i sranda někdy pomocí modu a cheatů. Však sám řikáš, že tě hra musí bavit.
Co se do hry dostane přes mody.

Ale to je úplně jedno. Pro to ty cheaty a mody existují. Jak se říká jestl jsi někdo chce něco dokazovat od toho je reál. Ne nějaké hraní tam je to úplně jedno jestli máš score 1 nebo score 5. Jak říká moderátor chce stav alfa. Pač je to pořád jen hra.

Zatím to ovládaní lodí je takoví zvláštní, ale to se podá.
Příjde mi, že vnitřní prohledávání místnosti a budov vypadá daleko lepší než prohledávat nějaké planety. No uvidíme, zatím je toho moc víc než v zaklínači co se musí vyzkoumat, najít atd.

Tak jsem koukal dál na gameplay a není to úplně špatný, ale teda je tam hodně míst, kde je to celé hrozně mrtvé. Za což samozřejmě nelze kritizovat hru Starfield, protože to jaksi plyne ze zasazení hry. Akorát to zrovna není něco, co by mě bavilo. Mám raději hry, kde je svět živý a stále se něco děje jako byl Skyrim a nebo pokud bychom srovnali sci-fi s podobnou tématikou, tak Mass Effect. Jenže tady je člověk v roli průzkumníka, tam byl naopak posledním členem skupiny, která se dostala do již zalidněného vesmíru.

No Man's Sky jsem nikdy nehrál a ani na to snad nikde nekoukal, šlo to zcela mimo mě, jde to se Starfieldem srovnávat?

No mans sky jsem taky nikdy nehrál, ale řekl bych, že everspace 2 aspon co se týka vesmíru mi příjde pdoobné, ale mě to nebavilo ten everspace. A ještě no man sky má tedy hrůznou grafiku. Ty barvy - růžovka nebo fialová dobré barvy.
Máš tam to přistávání lodí tak to je asi lepší. Ani elite dangerous.
Zábavné k objevení je těch pár hlavních planet nevím kolik jich dohormady je 10-20 nevím. Ten zbytek je prázdný. Nebo nic moc.
Sluneční soustava a ten systém je dobrý, jen nechat 20-30 planet kde něco je a možnost přistát.
Ty obrazovky kde se pořád něco načítá je dost, starý engine.

NMS má hodně dobrou grafiku a podporu různých technologií (vlastně už museli překopat i engine dříve to jelo na OpenGL, teďka Vulkan), to že vypadá tak barevně atd. je věc druhá a ta hra je tak od začátku stylizovaná, mně se i stalo, že jsem přiletěl na planetu a tam bylo všechno černobílé.

Jinak ve Starfieldu by tolik loadingů ani nevadilo, dají se různě zamaskovat nebo zrychlit, ale zase je to Bethesda a jejich starý engine (i když vylepšený) mohl podporovat DirectStorage.

Ne, Atomic Heart vypadá hodně dobře, ale má zásadní problém. Online aktivace hry s možností 5 aktivací jako maximum, při každé změně hardwaru musíš aktivovat znovu a po 4 změnách od první aktivace jsi skončil. Za mě teda něco naprosto mimo realitu, že bych si jako fanoušek hardwaru, který furt něco mění, takovou hru někdy pořídil ikdyby byla nejlepší na světě. :-)

Ano, však to na Steamu píšou:

Využívá DRM třetí strany: Denuvo Anti-Tampering
5 different PC within a day machine activation limit. – limit počítačů, na kterých lze aktivovat

Nejen, že to má Denuvo, které zpomaluje hraní a ničí SSD velkým počtem zápisů, ale ještě online aktivace na maximálně 5 PC. S tím, ať jdou někam.

Ta hra je docela jednoduchá musel jsem si zapnout Nejtěžší obtížnost, možná časem bude přituhovat, ale první hraji stejně vedlejší questy a vylepšuji postavu.

Jinak jsem odehrál asi 10 hodin, první jsem si to trochu odlaďoval jako hack na alespoň autoHDR (vypadá to, že ve Steam verzi nefunguje, ale v GamePass verzi ano), hra totiž nemá nativní HDR, což je extrémní mínus a celkově po technické stránce nic moc, takže už tam mám i mód na DLSS a musel jsem si upravit config na FoV apod.

Jinak čeština už je a první ji měla o půlnoci v pátek nějaká málo známá streamerka hotovou přes AI volně dostupnou z webu, včera ale vyšla od toho borce, kde se musí stahovat z chatu na streamu a češtiny jsou si dost podobné - takže se už navzájem obviňují z krádeže textů, které přeložilo z vetší části AI.

Čeština je dobrá. Aspoň něco.
Tak AI češtiny asi budou podobné možná i stejné, každopádně tu osobu ani neznám. Pařanský ráj asi začal nejvíce na AI češtinách. A je to dobře.
Každopádně netuším když pařanský ráj sliboval češtinu asi jako první proč někdo dělá druhou? Nebudou i další? Podle mě stačí jedna.
Jen je divné, že češtinu tam dala měsíc před vydáním. Jestli to taky není nastrčené. Ale težko řící. AI češtiny se dalo čekat, že budou takové hádky.

Ten Ruda ale tu AI češtinu vydává jako placené rozšíření a vydavatelé her to často berou jako pirátství. Takže už proto bych do toho nešel, protože ty obvinění, že díky takovým mohou vydavatelé časem do her nasadit ochrany i na tohle a nepůjde pak žádná čeština, považuju za reálné. Myslim, že na Starfiled někdo dělá i normální fanouškovský překlad, není to tak náhodou? Počkal bych na ten, ale když někdo jiný udělá češtinu volně přes AI, tak bych s tím asi také neměl problém.

Starší verze je vždy na webu.

Kde? Naschval jsem koukal na jejich web a stále je to placené pro jejich podporovatele. Tohle je celý problém a nejsou první, už to tu bylo, ale aspoň to bylo, že to podporovatele měli první a třeba až po měsíci to dali ostatním. Stejně s tím skončili, když do toho začal nějaký vydavatel víc šťourat.

---

Jinak kauza ukradené češtiny je směšná. Naschval jsem na to teda koukal a asi mu to vážně někdo udělal naschvál. Nicméně má vlastně to, co chtěl. Vůbec se nedivím, že ho někdo zkusil sestřelit, protože svým jednáním lokalizace větších projektů ohrožuje on.

Ale nic nedělá. Jen je to rychlé a nemusíme čekat 10 let. Nevím tedy kde se dívaš. Já když se podívám je tam klikni a stáhne se. Je tam češtin dost.
Divné je, že ta žena nikdy žádnou češtinu neudělal a najednou udělá starfield? To je divné. Navíc Ruda to ohlašoval dávno.

Dej odkaz, já to tam nevidím.

Není to divné, každý nějak začínal. A nezapomeň, že oni toho zase tak moc nedělají, protože to dělá oboum DeepL překladač. To nejtěžší bude ty texty vytáhnout a ve hře od Bethesdy, která má hru modům otevřenou, to nebude zase tak těžké. Takže podobný výsledek s využitím stejného překladače dává vcelku smysl. Jediné, co je zarážející, je vznik té kauzy a hraní na city posluchačů, respektive hráčů. V tom je hodně těžké nevidět záměr.

Asi tak. Někdo u komentářů říká, že tu slečnu poslouchá nebo navštěvoval a nediví se, že to tak udělala. Možná nastrčená? Proč to tak vadí všem? Mají to používat všichni a jen pak dál a dál upravovat. Tak se to udělalo i u star wars. Zadej do google pařanský ráj češtiny a uvidíš.
Proč tedy až Ruda přišel AI překlad? To bylo nějak tajné? Nebo to vyšlo v únoru ten nástroj? Za mě je dobře, že takové češtiny existují. Ale někomu to vadí.
Mě to přišlo od začátku divné, že když se ví, že Ruda bude dělat češtinu tak ji uděla někdo jiný? Proč? To je hlavní otázka. Jako kdyby někdo dělal překlad na RD2 a 1500 týmu? Většinou se všichni domluví nebo ví kdo a co překládají a už nepřekládají stejný překlad. Nemá to logiku.
Slečna bude muset začít překládat další hry, aby to nevypadalo divně. To jsem zvědav.
Hlavně ať to neskončí, jinak by tak rychlé češtiny už neexistovali. A zase by bylo čekání.

To jsem ti vysvětloval, já tam odkaz nevidím, jeho češtinu si stáhnout nemůžu a členem jeho kanálu být nechci. Tudíž, pokud udělá češtinu ještě někdo jiný a navíc pro všechny, je to jen a jen dobře.

Ono to slovní spojení AI čeština je trochu přehnané. Prostě to prohání přes překladač DeepL. Ten má svou free a placenou verzi a i ve free variantě je o třídu lepší než Google překladač a v placené je prý ještě lepší. Tohle dřív možné nebylo. Teď ti neřeknu, kdy ta jejich revoluční varianta překladače přišla ale určitě to není víc jako rok, někdy v tomto roce prostě. Proto najednou takovéhle češtiny vznikat mohou.

I kdyby přišel ale Ruda jako první. A asi to někomu vadí. Hele nevím kde se díváš, ale já stahoval a nikdy nedal ani korunu ani nejsem členem.
https://www.paranskyraj.cz/paranske-cestiny/
Kde to nemůžeš stáhnout? Já to teď zkusil a jde to.
Je tam klikni na číslo verze a stáhne se.
Vše zdarma a dostupné. Jen aktuální verze je pouze na streamu živém. To je tak možná malá chyba.

Tak já nevim, ale mně to neudělá nic. Když kliknu na to číslo u té poslední, tak mě to odkáže na youtube na jejich kanál, jinak nic.

Jsem pro, ať je češtin pomocí překladačů víc, minimálně to bude nutit tvůrce, aby to ještě procházeli a opravovali, aby právě ta jejich čeština byla o něco lepší, aby měla víc stažení. :-)

Neskutečné na současné kauze je jen to, že se někdo diví tomu, že použitím stejného nástroje to dvoum různým lidem vyšlo stejně. :-D

No prej tam přeložila něco podle sebe jako nějaké specifické jméno nečeho. Ale těžko říci. Pochybuji, že když někdo udělá 40 češtin pak něco okopíruje. Tak to nevím.
Hele a klikáš na ten 3 odstavec? 1 je jen pro žívý stream. Musíš až ten 3. První je verze pro stream, 2 kod pro stream a až 3 je dostupná čeština.

jj, klikám, já to tam vidím, že sami píšou, že starší verze poskytují ke stažení, třeba je to u mě, když říkáš, že tobě to normálně jde.

To je v pohodě. Kdyby to opravovala ručně, asi by to neměla takhle rychle hotové, ale asi bychom jí věřili, že ještě pozdější čeština "konkurence" jí to celé i s těma opravama ukradla. Jenže ona tvrdí co? Že to dělala přes stejný nástroj jako konkurence a dokazuje, že konkurence to má stejné, tak to ukradla. Ale nedokumentuje to těma ručníma opravama vyjma jednoho jména, ale tím, že je to stejné v tom automatizovaném překladu. Přitom ani ona, ani Ruda to nedělají sami, ale přiznávají, že to jedou ve více lidech, protože i tak je to náročné. Vytažení textů, pustit na to DeepL, ona dokonce říká, že to překládá na několikrát z různých jazyků a tím to je lépe skloňované. Jako, pokud by to měla být pravda, tak jsou to experti, který v tom mají hodně slušné znalosti a místo toho se na konci dojímavého videa rozbrečí, že jí to ukradli, protože je holka. To fakt ne, na tohle skočí jen blbec.

Vidím jenom dvě možnosti, buď to bylo celé připravené nebo ji někdo k tomu zneužil. Druhou stranou mince je to, jestli měl někdo důvod mu to udělat a tam já říkám ano. Kdyby nebyl tak arogantní a nedělal to tak, jak to dělá, kdy z toho má job až takovej, že se to minimálně v jednom případě doneslo až k vydavateli hry, že na jejich díle parazituje, tak by nikdo neměl potřebu mu tohle udělat.

Těžko říci, je to divné. Nevím podle mě se to lidem nelíbí tedy překladatalům, že oni to dělají 3 roky a nakonec Ruda to má za pár dní no 1-3 dny. Nevím jestli je arogantní nevím, podle toho jak mluví mi ani nepříjde. I když lokalizace a další překladatelé taky útočili na jeho práci. Prostě jim vadí, že je to tak rychlé a nekvalitní.
Viděl jsem pár videi. Jim jde o to, že je to nekvalitní atd. Ale to snad rozhodnou lidé, kteří to stahují. Nebo jestli počkat 10 let. Kdyby pracovali spolu, třeba to bude lepší. Ale to se asi nedočkáme.
Prostě vytvořit AI češtinu a pak třeba co 1-2 týdny vydat vylepšenou verzi a tak to dělat třeba 1-2 roky až to bude hotové, jen rozdíl že čeština bude za pár dní a ne za roky. To je vše.
Lokalizace taky nevím jestli opravdu fakt mají pro všechny češtiny povolení přímo od vydavatele. U RD2 nevím.

České hráče však v pondělí šokovala tato informace: Čeština pro Hogwarts Legacy je venku ! Kde se vzala, sotva pár dnů po vydání? Vždyť hra obsahuje kolem 1000 stran, to nikdo samozřejmě nemohl dokázat přeložit ani s desítky lidí. Češtinu vytvořil anonym, chytře přes Unity (XUnity Auto Translator), umělá inteligence dokázala přeložit hru velmi slušně, možná až nad očekávání, pár dnů pak probíhala korekce, testování a překlad je venku ve verzi 0.4.

Jenže to se samozřejmě nelíbí překladatelské grupě z Lokalizace.net, která měla v plánu češtinu vytvořit pěkně od základu, slovo po slově, bez nějakého překladače apod. Lokalizace.net si navíc postěžovali, že anonymní překladatel neměl žádná povolení od vydavatelství atd. Tím se mezi hráči vytvořili dva tábory. Zatím co jedni jsou s češtinou od umělé inteligence spokojení, druzí podporují Lokalizace. Po vydání překladu anonymem se celá skupina z Charlottiny češtiny stáhla a oznámila ukončení překladu Hogwarts Legacy a dokonce vypla svůj web.

Takže jim to vadilo, sorry ale příjde mi to jako kdyby lokalizace měla svaté právo na češtiny jenom ona.
A jestli nemá povolení nebo má? Jim to vadí? Proč? Pokuď bude nějaký spor tak to odnese někdo jiný. A oni jestli teda mají povolení od vydavatele tak se nemají čeho bát. Proč by jim to zatrhnul, když mají povolení a zákazem se stejně nic nevyřeší. Takhle to spíš vypadá, že to povolené nebylo a byl strach aby to vydavatel nezjistil ne?
No ale jinak zbytečné hádky.
Jinak DeepL prej spuštěný 2017, ale nevím zda už to byla dobrá verze.
Každopádně sem rád, že tak brzo češtiny máme dostupné a o to jde.

Tak minimálně říkali, že vydavateli napíšou a pokud to odmítne, tak to holt zruší. Takže stopro férovější přístup než člověk, který v jednom případě kecal, že má povolení a přitom neměl. A řekl bych, že z větší části nevadí jeho AI překlad, ale to, že vydavatele neinformuje. Což je zase logický, protože kdyby napsal, že to je AI čeština a navíc minimálně částečně za paywallem, tak na něj vydavatel okamžitě pošle právníky.

Ta spolupráce není možná, je to tvrdá konkurence a ani jedna strana ze svého stanoviska neustoupí ani o píď. Hrdost, sláva, peníze? Nevím, ale tak nějak to je.

Oni jsou na vině nakonec ti vydavatelé her, protože AI překlad mohli začít dělat oni, holt by místo 5 jazyků měli na výběr z 50. Nebyl by problém. jenomže proč by, když je nic nenutí. Holt tu není žádný Netflix, který by to rozjel ve velkém. Sice nakonec taky zkorporátněl, ale titulky snad furt dělá. Třeba Amazon, když to viděl nahodil češtinu u svých filmů přes Google Translátor, bylo to blbě vtipné a skoro nečitelné, ale byl to začátek a už to prý zlepšili. To samé by mohli vydavatelé her, ale holt tam není nikdo až tak progresivní.

Nakonec, co to nějak tak sleduju, tak nejvíc se snaží Sony na Playstationu s českýma lokalizacema a taky jsou u nás lidi, kteří si klidně koupí Xbox. :-)

Myslíš že všechny mody mají povolení? To bych taky neřekl a jak to stahujeme.
Celkem je mi to putna já to moc nesleduji a jen tam jdu když to potřebuji stáhnout a to to jde.
A myslíš, že mají povolení od všech i na RD2? Zrovna to studio nic moc nechce povolovat.
Nevím jak a jestli mu to nějak vydělává možná jen na počtu sledujících. Ale to vše je dobrovolné. Já stahoval češtiny a nejsem ani sledující ani nic neodebírám. A ani korunu nedal.
Ale tento komentář se mi líbí:

Maly detail: Tu nikto nikomu nic neukradol. Ani jeden z nich nema na preklad autorske prava, nikto z nich nie je jeho vlastnik. Ten preklad robia pre nas. A taktiez ten preklad nie je majetkom Sqee, ani Rudu. Povedzme teoreticky, ze ja si ten preklad teraz tiez vezmem, a s velkou partou ludi v nom urobim spustu korektur a potom ho zverejnim pre vas vsetkych ostatnych. Bude lepsi ako ten od Sqee aj od Rudy, a dolezite je, ze som ho od nikoho z nich neukradol, pretoze oni ho nevlastnia. No a potom urobim to, co by mali urobit oni dvaja - spojime sa spolu a na tom preklade, korekturach atd budeme robit spolu, namiesto toho aby sme po sebe strielali...

Jo, jsou mody, které vydavatel hry podporuje a jsou takové kde ne. Když třeba Bethesda dopředu říká, že mody nejsou problém, tak tam není potřeba se dotazovat ani na češtinu. Někdy jsou mody nepovolené, ale přesto jsou a vydavatel hry je tiše toleruje. Ale existují případy, kdy na modery poslali právníky a zakázali to.

Úplně to tak není. V případě Starfieldu, kde jsou mody jasně povolené, tak je mod češtiny vlastnictvím toho, kdo ho vytvořil a upravovat by ho nikdo jiný neměl, pokud mu tvůrce nedá souhlas. Pokud jde o češtiny vytvořené bez souhlasu, tak tam by asi těžko mohl ten co češtinu vytvořil žalovat toho, kdo mu jí ukradl, když sám povolení neměl. Do značné míry je to právně šedá zóna a já se opatrnosti některých překladatelů nedivím. Když pak přijde namachrovanej frajer, kterej nějaký právnický záležitosti vůbec neřeší, není divu, že není oblíben.

Já nehájim ani jednu stranu, jsem ale přesvědčen, že kdyby měl Ruda na webu češtinu volně ke stažení a u toho číslo účtu, kam by bylo možné přispět na provoz webu, že by toho odporu k němu bylo mnohem méně. Možná by ostatní rádi to samé taky a závidí mu, ale protože jsou si narozdíl od něho vědomi, že je to porušování práv vydavatele, tak si to netroufnou. :-)

Jak říkam každého věc. Oni ale zjistí zda má povolení?
Chápeš jde o to, že jim to může byt jedno. On ponese zodpovědnost. Stáhnout to jde volně. Už od začatku.
To je jedno. Hlavně že čeština je. O to jde.
Třeba by mě zajímalo takový nexus mody zda mají povolení úplně na vše. Taky je to vše zdarma.
Sranda bude až to vydavatelé zakážou všem kvůli hádkam. Bude se do toho rejpat a rejpat.

Třeba NexusMods, když jim vydavatel něco nahlásí, tak to mažou. A některé věci tam vidim, že je jen jedna verze a to přes ten kód, který ale není zdarma, protože se platí za registraci. Kdežto na NexusMods nic neplatíš, takže i to je rozdíl.

Nevím a je to jedno. Hlavně že je čeština. Prej ale další streamer zkoušel všechny češtiny a jsou úplně jiné, tak nevím.
Možná ji taky zkusím a porovnám a tak se zjistí hodně. Protože jen podle úvodní obrazovky to má každý jinak přeložené.
Místo načíst je vložit. Tak už tady je rozdíl.

To je možné, ale začal Ruda, otázka je jestli by začal někdo jiný. Moc tomu nevěřím.
Mě spíš připadá, že nejvic jim právě vadí, že to stáhne hodně lidí okamžitě kdy je dostupná čeština AI a až bude hotový normální překlad tak 1-3 roky už to nebude stahovat tolik lidí.
Jako třeba já. Nebudu čekat 3 roky, když je čeština teď. To je logické ne.
Ale každého věc že,
Tak jako dost lidí počká na tu kvalitnější češtinu.
Ale i ta AI čeština se postupem zlepšuje.
Jen tak mezi náma, jak jiné týmy zjistí, jestli má někdo povolení? Já myslím že nijak.
A taky to může byt každému putna ne? Kdo bude čelit problémum bude jenom on.

Každopádně buď někdo lže nebo kecaj. Nevím že by RD2 byla za 300kč jak to nejmenovaný na streamu popisuje. Od začátku češtiny jsem RD2 češtinu stahoval bez placení, bez odběru i bez dalších věci. Tak potom nevím kde co platíte nebo kde neco mačkáte, že to nejde stáhnout.
Já ani nayoutube nejsem přihlášený. Tak potom někde bude chyba.
Takže pokuď bys platil nebo byl odběratelem musíš být přihlášený že.

Jojo tak už je to venku - někdo udělal chybu. Vypustil testovací verzi, kde to porovnával. I chyba se může stát, jen ten Ruda je moc rychlej a stačilo jsi prvni ověřit informace u vyvojáře. Že by něco ukradnul přišlo divné, když češtiny dělaj.

Take mam nastavenou vysi obtiznost, ale problem mam s lodi kde jsem musel nastavit nizsi obtiznost behem boju.

Jinak co se tyce DLSS, kdyz necham v korenove slozce dxgi.dll coz je soucast modu, tak se hra nespusti, resil jsi to nebo zadny problem jsi nemel ?
I jsem dxgi.dll prejmenoval na D3D12*, nic ..

Snažil jsem se to hledat, ale nic jsem nenašel. Ten člověk, který na nexusmods tyhle mody na DLSS do her dělá, nikde nepíše, jak to technicky dokáže zařídit. :-/

FSR a DLSS jsou jiné API, takže to kompatibilní není. On tam přehodí dvě knihovny z DLSS a něco svého a jako mávnutím kouzelného proutku to DLSS umí? Nechápu.

Ty knihovny, které k tomu stahuješ zvlášť jsou originálně na techpowerup a slouží k navýšení minor verze DLSS, pokud to vývojář hry neaktualizuje ve hře sám.

Není to original implementace, ale jde poznat, že funguje lépe jak FSR2, co se týče stability obrazu, protože někdy blikají v dálce rovné čáry, ploty apod. ale s DLSS minimálně a DLSS má taky lepší kvalitu při upscalování z nižšího rozlišení.

Dokonce při pohybu mi přišlo lepší zase DLSS, FSR2 dělalo drobný ghosting postavy ve 3rd person, ale zase záleží na verzi DLSS, což doporučuji dát nejnovější 3.5.0, která bývá i lepší jak native TAA.

Třeba screenshot z jiné hry, co jsem si testoval kvalitu: https://imgsli.com/MjAwMDY4 kvalita obrazu stejná, možná i lepší s DLSS přitom je to z nižšího rozlišení a jde hlavně i o boost fps 60 v native vs 90 fps DLSS.

Nemám moc rád módy do her, kvůli tomu že ne každej funguje bezchybně a většinou přepisuje soubory hry, tady mi to zatím nerozbijí hru nebo nic nenahrazuje a nepřepisuje originál soubory, ale jenom to nakopíruji ke hře a ona si z toho bere, jakoby ten engine Bethesdy byl připravený - dodělejte si sami.
Jinak silně doporučuji tento mód mnohem mi to zlepšilo grafiku, protože hra používá silný filtr přes obraz a obravdu hodně omezuje kontrast (viz screen, existují verze, které ten original filtr redukují třeba na 50% nebo se dá odstranit úplně a podle mě to vypadá o dost lépe).
https://www.nexusmods.com/starfield/mods/323
https://www.nexusmods.com/starfield/mods/595
https://www.nexusmods.com/starfield/mods/589

[323-1693623195-521316855.jpeg]
[323-1693623179-889764774.jpeg]

Ne, takto to vypadá, nevím co máš za monitor, ale já hraji na OLEDu v HDR, prakticky jsem si i otestoval, že ten mód fixne HDR - hra sice nemá nativní HDR! v roce 2023, což mi přijde jako extrémní mínus, alespoň autoHDR funguje, ale vypadá to, že ne ne ve Steam verzi, ale jen v UWP verzi přes GamePass, což je divný.
Každopádně i autoHDR jde aktivovat přes utilitu forceHDR.
[DMKfLb7h.png]

Technická: lepší dávat odkazy než sem cpát velké obrázky, které diskuzi zabíjí. Chápu, je to problém autorů poradny, že to dovolují, ale přesto, proč si to zbytečně kazit.

Jinak NexusMods přes mod manager, kdy se dají mody odendávat a přindavat bez změny původní hry, je super věc!

Mody mi nevadí, pokud dávají smysl. ME Andromeda bez těch z NexusMods byla nehratelná. Pravděpodobně časem Starfield zkusím, takže případně poznámky, které mody jsou přínos určitě také využiju, díky.

Technická: lepší dávat odkazy než sem cpát velké obrázky, které diskuzi zabíjí. Chápu, je to problém autorů poradny, že to dovolují, ale přesto, proč si to zbytečně kazit.

Je to lepší souhlasím, ale dával jsem ty odkazy přímo na obrázky z jejich serveru, zmenšit bych je musel stáhnout, upravit a nahrát na nějaký imagehosting nebo přímo na poradnu.

Jinak NexusMods přes mod manager, kdy se dají mody odendávat a přindavat bez změny původní hry, je super věc!

Právě ten jsem už nenašel jenom jakýsi Vortex Mod Manager, což je asi jeho nástupce a u některých těch módu pro Starfield ho ani nedoporučují používat (DO NOT USE Vortex.), každopádně myšlenka toho program je dobrá - velmi snadný management módů, pokud jich mám už větší množství.

Pak je lepší dát odkaz na ten web než přímo vpasovávat obrázek sem. Kdo chce, tak si klikne a podívá se na zdroj. :-)

Ano, na některé hry jsem používal ten Vortex ModManager, to je super vychytané. Nevěděl jsem, že na mody k Starfieldu to nedoporučují.

Když ve hře není FSR3 a DLSS se spouští přes volání API FSR2, může být DLSS "lepší" jen tím, že dokáže lépe interpolovat, ale framegen tam nemáš jak dostat.

Nerozumim, to přeci s AMD ani NVidií nesouvisí. Hru vyvíjela firma Bethesda a protože to už chtěli vydat, tak se rozhodli implementovat jenom jedinou technologii, kterou jim extra AMD zaplatilo, jinak by tam nebyla ani ta. Není to tedy o tom, že toho tam mohlo být víc, ale že kdyby AMD nedalo dotaci, nebyla by tam žádná. :-)

Vždyt říkám money money. Stačí se dohodnout a je to ne? Když by byli 2 technologie, nemyslíš že by to vše vyřešilo? Každy by zapnul to co chce.
Nehledně na to, že dlss 3.0 nebo 3.5 budoucí umí zvednout dost fps. U rd2 to fungovalo dobře.
No já myslím, že ty technologie už tu jsou tak dlouho, že klidně i dlss tam mohlo být. Podiv se která hra má 2 technologie? Skoro žádná. Buď zaplatí nvidia nebo amd a to je vše. A o tom to je.
Kolik her má přímo podporu amd nebo nvidia a na druhém železu to jede o něco horší. Proč? Protože se zase zaplatí. A takových her je taky dost.

Někdy to tak je, ale v případě Starfieldu tvou konstrukci nechápu.

Kde funguje FSR? Funguje na PC s grafickou kartou AMD Radeon, funguje na PC s grafickou kartou NVidia GeForce, funguje na Xboxu a funguje na Playstationu.

Kde funguje DLSS? Na PC s grafickou kartou NVidia GeForce. KONEC.

Tak když bude vývojář dělat konzolovou hru, jaký má zájem tam dávat DLSS? Zcela nulový.

A Starfield chtěl Microsoft po koupi Bethesdy, aby byl výkladní skříní Xboxu, takže na Bethesdu mohl s FSR tlačit taky a protože AMD hru dotovalo, tak to tam logicky chtělo také. Na druhou stranu, proč by něco měla platit NVidia, když je to hra, kterou si PR dělá konkurence. A ikdyby si to NVidia zaplatila i tak, akorát by to pozdrželo vydání hry a to by zase majitel (Microsoft) nepřipustil. Nebyl čas tam DLSS dodělat.

Jednoduše FSR funguje všude, takže ho budeme vídat častěji. Jistě, výsledky ukazují, že DLSS funguje lépe, ale je jen pro omezený trh, takže ho budou nasazovat hlavně tam, kde se na titulu NVidia podílí nebo tam, kde je maximální výdělek tvořen z PC, kde dominuje NVidia, dokud dominovat bude. Pokud by její vliv nějak mizel a prodávala méně herních grafik, tak začne mizet i DLSS. Tohle je realita, nezáleží až tak na penězích, ale na tom, kolik ta technologie zasáhne spotřebitelů (hráčů) a to je snad dobře ne?

-Jen menší tip-
Na začatku hry, teda kdyz začínate tak v první misi jak se setkate poprvé s piraty, ma jeden z nich specialní kartu (mapu) ktera aktivuje tajnou misi MANTIS.
To vas zavede na onu planetu kde najdete nejsilnejší lod ze hry vubec + legendarní oblek (prilba + jatpack + kombinéza).

Ty piráty myslíš na začátku než dostaneš tu loď?
Není v obchodě lepší lod? Těch lepších lodí je asi víc a některé i vzácné. Asi ji koupím. Jestli to někde najdu. Ale to ovládaní stavby lodí, měnit části atd. je trošku divné.
To musíš ale asi taky prohledat všechny ne? Nevím jestli jsem prohledál všechny.:-)

Tak to koupím vše co půjde kešu mám dost.
Ale každá lod je asi dobrá v nečem jiném. Tahle je na boj, ale jiná bude zase mít jinou přepravní kapacitu a další věci. Ale uvidím co najdu.
Zbraní je taky tedy víc než dost.

Ne, ale Starfield je jako hra prý navržen tak, že je potřeba ho hrát dvakrát. :-)

Prý je to záměrně udělané tak, aby se hráč na konci cítil jako debil a musel to hrát ještě jednou pořádně. :-D

Jestli to tak skutečně je, tak je Bethesda opravdu skvělá a tleskám jim. :-)

Proč? Slyším prvně. A dlss bude. Jen to asi nestihnu. Dohraju hlavní příběh a zbohem. Jdeš na planetu a činnost a úkoly už lítaj. Otevřeš úkoly a je to plné ****.
Ten loading a cestování je ale vtip. Rok 2023.
Kde vejdeš loading. Prej je to loading simulator.
Jiný engine a cestování vesmírem + přistávaní a je to jiná hra. A taky mapa. Otevřeš mapu a nic.
Mám na to 2 týdny.
Jo a jestli máš špatné železo tak jsi musíš koupit nové pc a nejlépe za 80 000 kč. To je taky dobrá rada.

Že to vzniká na klasice od Bethesdy se vědělo dávno. Všichni teda víme, že mají sračkový engine, že na něm vzniká Starfield a přesto je po vydání hry spousta údivů nad tím, že je to graficky sračka plná loadingů.

Teda divim se úplně stejně jako ti, co se diví, těm co se diví. :-)

Mně je to jedno, když to bude dobré herně, grafiku jim odpustim.

Jestli máš RTX4070Ti tak zkus DLSS s FG, nemá cenu čekat na oficiální DLSS a framegen tam stejně asi nebude, když tam není ani FSR3, co mě překvapilo, že DLSS i framegen funguje naprosto bez problémů a DLSS jde poznat, ale obraz je snad lepší jak nativ (jak FSR2 určitě) a framegen nejde poznat vůbec na obrazu, ale o dost zvýší FPS bez ohledu na limit CPU, takže třeba v New Atlantis (hodně náročná lokace) můžeš mít i 100 fps jak nic.

Začal jsem se koukat na gameplay Hogwarts Legacy a nechápu, že lidi nadávají na Starfield ohledně prý ubohé grafiky? To Hogwarts Legacy taky nevypadá nějak extrémně realisticky to prostředí.

Jistě na Starfieldu lidi vytáčí ty loadovací obrazovky, ty už dneska jinde moc nevidíme, to zcela chápu, ale graficky tam nějaké velké problémy nevidím.

Je to pěkné. Hlavně detaily hradu atd. Takže nevidím důvod. A zvlášt se divím lidem, možná to budeš i ty. Nadávate na hru typu Hogwarts Legacy, ale pak zapneme lol,wowko nebo no man's sky. Kde grafika je jak pro děti barvičky barvičky a nevypadá to dobře. Takže klídek.
Je to celkem přijatelná. Není to sice RD2 nebo cyberpunk.
Takový cyberpunk konečně dokáže běžet na 60fps raytracing a dlss.
A navíc hogwarts legacy ani nebere tolik operační paměti, nevím tedy jestli jsi to hrál nebo ne. Zkus a uvidíš. I když každému se líbí něco jiného. Všechno co se povídá taky není pravda.
Kolem toho bylo keců a keců a úplně zbytečně. Moc velký rozdíl tam taky není. Stačí myslet logicky a do budoucnosti že.
A je ntak mimochodem ty hraješ hry jen po grafické stránce? To bys ubisoft musel milovat.
Nenapadlo tě, že tato hra byla tak dobrá a hrálo ji tolik lidí, že takový svět a harry potter vůbec jako hra nebyla. Je to první hra takového typu. Tak asi proto. A navíc se dělá na 2.
Prostě ve školě, kouzla, učit se kouzla i svět to nikde zatím nebylo. Město prasinky a další.
Takových filmu, které stačí předělat na hry je dost.
Ty hry z roku 2005 atd. nic moc. Kvalita někde jinde že.
Taková hvězdná brána, star trek, pán prstenu proč někdo neudělá no.

Svět pána prstenů je ve hrách Shadow of Mordor a Shadow of War. Obě jsou tak tochu jako AC Oddyssey (repetetivní) a trochu jako Hogwarts Legacy (hodně hluchých míst natahovaných in-game videem), takže by se ti mohly líbit. :-)

Je to naopak, já grafiku neřeším skoro vůbec. Ale u Hogwarts Legacy, které jsem nehrál, akorát na to koukám na gameplay, mě překvapuje, že to prostředí tam je hrozně statické a vlivem toho mi to nepřijde nijak graficky úchvatné. Proto mě zaujalo, že v Hogwarts Legacy grafiku hráči neřeší, ale ve Starfieldu, který zase tak špatný není, ano. Jinak právě Hogwarts Legacy mám na konci whishlistu s tím, že se na hru nejprve chci podívat, jestli to má nějakou pro mě zajímavou hratelnost a zatím neříkám úplně ne, ale spíš to vidím tak, že to není hra, která by cílila na mé hráčské preference, takže spíš to asi dám pryč a vyhnu se této hře.

Uvidíme, kdy vyjde Cyberpunk GOTY, dřív to kupovat nebudu, ale určitě se na to těším. RDR2 jsem taky ještě nehrál, ale koupené to už mám.

Tak mám dnes dohráno. Po konci mě ale naštvalo, že nemůžeš normálně pokračovat. Prostě pokračuješ zase od začátku, ale bez vybavení atd.
Příběh tedy hodně podprůměr. Prakticky artefakty seženeš pak konec.

Spíš průměr. Nevyplněný potenciál.
Vedlejší úkoly jsou lepší. A vesmírné souboje, lodě -hodně na výběr a možnost upravit lodě podle sebe. I když i to je chaotické na poprvé.
Prostě starý engine-nechápu.
Příběh divný-zvláštní. No jo nemá to šanci na zaklínače a cyberpunk. Je to úplně jiný level.

Tak to se dalo čekat od 7 do 10. A 7 to trefila. Tak ten kdo jejich hry hrál tak je prej rád. Tohle byla moje první. A uvidím jestli bude další. Zvláštní hry dělá tento vyvojář.
I ten nejnenavidenejsi vývojař podle hodně lídí ubisoft dělá 10/10 hry oproti tomu. Příběh je aspoň příběh. Tady mám pocit, že jen sbírám artefakty.
Cyberpunk 2077 ok, zaklínač 3 překvapil a toto možná trošku zklamalo. Hlavně nechápu jak může jejich šéf ten loading obhajovat. A ta prázdná mapa wtf na 2023. No třeba to nějaký patch vylepší uvidíme. Mapy mají vylepšit.

Je to první hra. A já žádný hype neznám. To znáte jen vy. :-)
To že všemu věříte není můj problém.
To stejné bylo u cyberpunku. Kolik bylo řečí a přitom to je a byla skvělá hra.
U starfield pak ke konci už bylo vidět, že tam bude loading a nemožnost zkoumat celé planety.
Hlavní příběh nic moc, ale neříkam že je to špatná hra.
7/10 je dobré. Když to není pod 6.
I když takový Hogwarts Legacy splnil očekávaní hráču asi víc.
Hra dohrána a přesouvám se na cyberpunk 2077 a pak ac.
A pak ještě máme ke konci roku avatara.

Hej umíš číst? Já nikde hype nepsal. Psal jsem dobré a špatné stránky hry. Že o hře někdo píše není hype. Hype byl na steamu. Asi posledních pár hodin.
Nejlepši bude tu hru zapnout a udělat jsi obrázek sám.
Každopádně je to nejlepší hra od nich prej. A hlavně bez chyb

Všude píšou že je to vykopávka ten engine a proto loading. Může to být novější verze starého enginu. :-)
Jo ale ten loading máš všude. U jiných her to tak není.
Sorry ale jak cheatem změníš mise? Taková hlavní větev tedy není nic moc. Je to v recenzi moc často zmíněno.
A hrál jsem to přes 90 hodin.
Hlavní linka přes 24 hodin. Což pasuje.
Už jen to AI nic moc. Ano není to nejlepší ale ani nejlepší.
Každopádně to svůj cíl splnilo a vydělávaj.
10 mega už to hrálo.

Není moc.
No ale vidím, že intel zaplatil ubisoftu. Nový díl assassin's creed mirage XeSS Super Sampling. Sice to umí všechny grafické karty, ale dlss nebo FSR by bylo asi lepší.
Dále optimalizaci pro grafické procesory Intel Arc. Kdo tohle koupil? Kolik jich tam bude? 5? Tyto grafiky bych nedal ani na super mario.

Je to možné, já budu mít taky za chvilku hru, která vypadá jak film. Ale těžko říci co vybrat jako top grafiku ve hře. Jestli to bude RD2 nebo cyberpunk. Jinak mě nic lepšího nenapadá.
15 let a jaký je to rozdíl nebo jak říkáš ta bojovka 1992 a teď. I když ta bojovka tam je 31 rozdíl.

Za mě teda zlatej Starfield, největší srajdy jsou hry od CD Projektu, třeba takový Zaklínač 3 to je sračka, které se nic nevyrovná. Tím teda u mě opadl zájem o Cyberpunk, protože to jak CD Projekt domrdal Zaklínače 3 svým debilním nefunkčním updatem, o který nikdo nestál, tak s tím ať jdou chlapci do prdele! Zlatej AC Oddyssey a Ubisoft, těm to aspoň funguje!

Jako uznávám, že si za to možná můžu trochu sám. Jsem totiž takový idiot, že jsem si hry, co šly, začal kupovat na GOGu. Už to nedělám samozřejmě. Jestli GOG nepoužíváš, tak si představ Steam, kdyby ho programovalo 5 leté dítě, tak přesně v takovém stavu je GOG od CD Projektu. Opravdu tristní.
No a poslední 50GB update teď z léta toho Witchera 3 totálně rozbil. Prvně jsem myslel, že je chyba u mě, ale na 3 různých PC jsem to odzkoušel a pokaždé je hra rozbitá a píše to, že nelze zapisovat na disk, což je na 3 různých PC totální blbost. Prostě Zaklínače 3 už si nezahraju, vyhodil jsem za to peníze a už mi je polský kreténi nevrátí. A bohužel těch her u nich mám víc.
Leda si to všechno znovu koupit na Steamu, ale to bych je akorát podpořil a to rozhodně nechci. Hry od CD Projektu už mi do PC nesmí!

Zase CD jako cyberpunk a nvidia udělala dobrou práci. DLSS dlss frame generation, vypnu samotnou dlss na kvalitu nebo výkon a zapnu jen dlss frame generation + ray tracing a místo 20-30 fps máš 50-60 fps. A obraz je +- stejný. Tedy píše se, že by tato technologie neměla zhoršovat obraz.
Takže dlss je super. Raytracing je pořád dost náročné. Uvidíme v cyberpunku dokonce bude 3.5. dlss a nvidia už dala nové ovladače.

Zklamu tě, na path tracing nemá výkon ani RTX 5090. A ano, mluvíme o kartě, která ještě není na světě, ale pokud NVidia nějak zmiňuje, že highend další generace by mohl mít výkon +70%, tak to stále nestačí. :-)

Pokud se mluvilo o velmi omezeném path tracingu v souvislosti se současnýma highend grafikama RTX 4080 a výkonější, tak jen v kombinaci s DLSS, směšné. Path tracing je vzdálen několik generací grafik.

Ano, to je pravda, ale narážím na to jak nVidia tvrdí, že RR podporuje každá RTX karta, ale když to pojede na 10fps, Cyberpunk 2077 podporuje Path Tracing v testovací formě a RR jde zapnout zvlášť jenom s PT, kdyby šlo zapnout i s původním RT, možná by z toho měli nějakou využitelnost i starší RTX karty (prý je novější denoiser nejenom efektivnější - vyšší kvalita obrazu, ale taky zvyšuje výkon).

Taky nechápu jejich číslování, když se řekne DLSS, tak už není jisté co to znamená a číselné označení už taky nic neřekne, vlastně tu je:
Super Resolution (upscaling) - verze 2? allRTX
Frame Generation (interpolace) - verze 3? onlyRTX4xxx
Ray Reconstruction (denoiser) - verze 3.5? "allRTX"
Ale není to verze jednoho DLSS, ale všechno je samostatně a když zapnu všechny berličky, tak nějakým způsobem to běží i na RTX4090 i ve 4k, v nativu bez berliček tak možná 20fps ]:) (Cyberpunk 2077 - RT Overdrive 2160p native)

Tak super technologie NVidia RTX a jejich technologické demo, které v podstatě dělali pro CD projekt lidi z NVidie:

To se postupuje tak, že se nejdřív udělá vymakaná technologie RTX, kterou nedá plynule ani grafika za 50 tisíc RTX 4090.
Potom se vymyslí technologie DLSS, obraz je úplně na hovno, ale to totálně dojebané RTX na tom nějak běží se spoustou artefaktů.
No tak se vymyslí další technologie RR (ray reconstruction) a ta eliminuje část těch artefaktů DLSS, ale přidá nové artefakty.

To je fakt technologie snů.

To se raději obejdu bez ray tracingu!

A než kolega lopater začně vykřikovat, jak je to DLSS skvělé, tak ať se mrkne na tenhle rozbor:

https://www.youtube.com/watch?v=zZVv6WoUl4Y

Všimněte si, že většina záběrů je jen DLSS ON, RR OFF a DLSS ON RR ON, RTX NATIVNĚ se objeví jen na pár momentů, protože to ta RTX 4090 neutáhne. ]:)

Rozhodně zatím lepší než amd nebo intel.:-)
Ukaž videa jaké chceš. Já říkam, že když máš ray tracing a dlss kvalita tak fps máš větší. Zde není ani o moc horší obraz jestli vůbec. Nějaké duchy nebo artefakty jsem zatím neviděl. A nevím čemu se pořád divíte u ray tracing.
Není to pár hodin. Víme že to grafiky neutáhnou a bude to trvat asi ještě dlouho.
Místo 40 nebo 44 fps máš 80 fps.
U RD2 to taky celkem žere výkon. A dlss tam pomůže taky. Takže záleží co chceš. 4k 60 fps dlss nebo 60 fps bez dlss a snížit kvalitu. Ono stačí vidět co to udělá, když zapneš ray tracing a máš i 20-30 fps. Tak pak je to lepší vypnout. Zas tak velký rozdíl to není. Ano máš to pěkné, ale nedáš 60 fps.

Když je to tak spatné, neříkám nejlepší řešení-stejně nic jiného není zatím. Tak proč hráči řvou, když hra má fsr a dlss ne? Nebo obecně kde není dlss tak je halo.
Aspoň nějaká technologie. Třeba do budoucna AI bude taková, že se to vylepší na jiný level.
Jak se říka lepší něco než nic. Někde máš duchy a artefakty a někde ne.

Tak to nevím já mám vše zapnuté +dlss kvalita a jede to na 60-80fps.
Raytracing je a bude zatím vždy náročný.
https://www.eurogamer.cz/dlss-35-v-novych-game-ready-ovladacich-pro-cyberpunk-2077-phantom-liberty
Rozhodně lepší než nějaké amd fsr, která tolik nefunguje.
A co cekáš? Že to pojede na 100fps bez dlss? Raytracing tu je dost dlouho a víme, že potřebuje jiný výkon než současné grafiky.

Taky by se dalo obejít bez ray tracingu, mohlo se zůstat u rasterizace, byly by FPS, byl by i pěkný obraz. Problém je, že některá studia se upnula k RT a bez toho ta hra potom vypadá blbě, takže se to lepí DLSS a to se zase lepí RR, v příští verzi přijde NVidia zase s nějakým novým lepením. Díky nechci.

Ray tracing je horší na obraze? Spíš jen zatím nejsou karty a výkon. JInak ja kříkám dlss není vždy horší. A máš různá nastavení. Zatím intel ani amd nemá nic lepšího. A ani nvidia. Tak musíš počkat na něco extra.
Tomu se říká technologie. A příjde určitě i něco dalšího. Pak už to budou řídit jen AI jednotky. Tak nechtěj, ale dost hráču to využije. Kdo chce ať zapne a někdo vypne. Je fajn, že je tam možnost a není to na pevno.
Ale to tvé lepení dlss není všude a vždy špatné a horší obraz. Ano když dáš jen ultra výkon pak je to horší, ale kvalita nebo když vypnu dlss a dám dlss frame generation, tak je to skoro stejné a zatím bez duchů nebo dalších nesmyslů. Otázka nastavení.
Jo ale dlss je vhodná i pro ty, kteří mají 4k 60fps třeba. Která hra ti pojede vždy na 60fps vše ultra 4k že? A nebo mají monitor 120Hz nebo více. Třeba bude časem něco lepší. Před 20 lety i kostičky a bylo fajn.
Počkej až bude 8k to pak bude muset přijít ještě něco lepšího.

Bla, bla, bla, bla.

Dal jsem ti video, kde to nezávislý a uznávaný recenzent ukazuje, jak špatné to je. Nevim, co chceš víc. Asi jsi se na to ani nepodíval a dál si meleš svou.

A není pravda, že je možnost to vypnout nebo zapnout, není. Vývojáři se díky RT někdy na rasterizaci vykašlou, takže pokud v takové hře RT vypneš, vypadá to hnusně, ale nevypadá to hnusně proto, že je to jen rasterizace, ale proto, že to odflákli. Takže tě vývojáři často zaplacení NVidií jako v případě CD Projektu nutí to RT, DLSS a další ojeby používat. :-/

Před 2.0 tedy v roce 2020 jsem nepoužil ani jedno a horši to nebylo ty bla bla zase meleš svoje.
To je logika je to hnusné, ale používá se to více než nějaký intel nebo amd.
Zrovna u starfield to nvidia nemá jen amd a zrovna lepší to není. Máš hry kde ray tracing neni a jen dlss. Zkus se taky podívat na jiné kanály a diskuze, kde říkají že je to dobré. Hej a říkají ti něco fps a horší grafiky?
Zřejmě to tedy hráči primárně zapínají aby to bylo hnusné.
To všechno vypni, když je to hnusné a je to. Bez ničeho.
Nebo to nehraj vůbec, to je taky možnost tady často zmiňovaná. U RD2 to taky tak funguje.

Prostě tenhle typ her "jen pro NVidii" nesnáším. Třeba si vem takový Starfield, tam je to přesně opačně, sice exkluzivita pro AMD, ale vyvinut tak, aby fungoval úplně všem včetně hráčů s NVidií. Toho si cením, naopak to, že CD Projekt dělá NVidii děvku, mi dost vadí.

Tak tam je zase amd tak to jsi moc nevybereš. Skoro každá hra má někoho.
Jo jen to fsr moc nepřidává, a dlss je přece jenom lepší. Takže zrovna starfield bych moc nezmiňoval.
Takový ac valhalla je zase dělaný pro míru amd. Tak nevím koho jsi chceš vybrat.
U starfield tedy nevidím na výběr dlss nebo intel. Takový by byl správný přístup. Ani jedna firma nemá co druhé moc vyčítat, chovají se úplně stejně.

Už jsem ti vysvětloval, že FSR a XeSS funguje na všech grafikách, teda i na NViidi. DLSS funguje jenom na NVidii. Takže pokud řekneš, že nějaká hra má jen FSR nebo XeSS, není to argument, protože s tím tu hru můžeš hrát i na GeFoce úplně stejně jako na ostatních grafikách.

Starfield funguje též všude. AC Valhalla funguje taky na všech grafikách.

A je tam i ta ostatní technologie to říkám já. Ne není takže to zase dělalo amd jen pro svoje. Deláš jak kdyby to fsr bylo mocné.
Správné bude až tam budou všechny technologie nymslíš? Dlss fsr a intel. Asi tak by to bylo skvělé. Každý by vybral co chce. Ty ber fsr já jsem radši za dlss a ray tracing - tak jako to bylo u cyberpunk a rd2.
Je třeba zajimavé, že konečně hra assassin's creed mirage bude podprovat vše. To je ale záhada. Takže když se chce tak to jde že.

Takový nový ac bude podporovat vše. Každý ať jsi vybere co chce.
A ani nevím proč používat fsr, když dlss mám více fps i dlss frame generation a to amd nemá.
Takže asi tak.
FidelityFX Super Resolution: Hello, FSR. This is your upscaler for any GPU that isn’t an RTX model, and can produce smoother framerates instantly. Getting the GTX 1080 from 46fps to 63fps on FSR’s Quality setting, for instance. Unfortunately, at 1440p, FSR is visibly blurrier than both native res and DLSS, so is probably best kept for 4K unless you’re willing to live with the loss in sharpness.

https://www.techpowerup.com/review/atomic-heart-fsr-2-2-vs-dlss-2-vs-dlss-3-comparison/
Tak zde je třeba lepší dlss než fsr. Ne vždy a všude.
Proto ať jsi každý zapne co chce, ale nejlepší je aby ve hře bylo vše. Pak tam bude jen fsr a bude to dělat problémy a nemáš na výběr.
Taky záleží jak která hra. Někde je lepší to a někde zase něco jiného.

Až to bude lepší tak možná. Zatím to tak není. Zeptej se u amd kdy to tak bude. Tak když máme konzole tak rovnou vše vyhodit a nechat jen gpu a cpu amd, pač nic jiného tam není. Zřejmě se to oplatí tak i tak.
A kdo první udělal technologii? Myslím, že amd to nebylo.

Zbytečné. Ptal jsem se zda je amd lepší. Je? Neni až bude pak se ozvy. Cs.
A až bude fsr špatně udélané a bude horší kvalita pak zapneš co když tam nic jiného nebude? Asi nic že.
Nechám na rozhodnutí každého ať jsi zapne co chce. Naštěsti je jich víc a víc těch her co to má.
Ubisoft dáva taky na výběr.
Zajímavé list 2023 kolik her už má dlss a ray tracing.
Někdo někde udělal chybu.

Samozřejmě, Ubisoft je velká a bohatá firma, hry má jednoduché na naprogramování, když si dobře rozvrhne čas na design a grafiku, tak to za ta léta zkušeností dá v pohodě v termínu a protože navíc hraje prim na PC, tak si může dovolit pro většinové hráče na NVidia kartách udělat fýčuru přímo pro ně a DLSS je přítomno. To je zcela v pořádku.
Já ti jenom vysvětluju, že to samé nemůžeš očekávat u hry, která má být vlajkovou lodí jedné konzole, kde DLSS nefunguje a ještě má ta hra zpoždění, protože ikdyž je to hra od velkého studia, tak je to úplně nová hra se spoustou programování a logicky je šance na zpoždění u takové hry mnohem větší než u desátého dílu téhož. Potom musí vývojář něco škrtnout a logicky škrtne nepodstatnou záležitost jako je nějaký chytrý upscaling na vyšší rozlišení. Původně tam neměl být žádný, za peníze od AMD dodělali aspoň ten jednodušší, který ale funguje úplně všem včetně konzolí, takže pro milovníky upscalingu tam něco bylo a můžeš si to zapnout i ty s grafickou kartou od NVidie.

Jenže ono je tam všechno zrovna, ne jenom dlss. Takže asi tak. Navíc ten seznam roste a roste a je to dobře, čím více tím lépe a hlavně fsr a dlss začíná být ve vícero hrách.
Nemyslím že bude jenom fsr do budoucnosti, ale právě že dlss a fsr. Jestli bude intel lepší uvidíme.
Poslední dobou co hry vycházejí mají aspoň jednu technologii a dlss už taky. A když to není v den vydání za pár tydnů už ano.
Ovšem netuším proč majitele rtx okrádat o dlss. Ray tracing už dnes funguje všude.

můžeš tam mít duchy a rozmazané

Super, jestli je tohle, definice stavu "dobře", tak k tomu není co dodat.

Ještě jsi zapomněl, že tam, kde měli lidi v základní hře 80FPS, tak teď horko těžko drží 50FPS a to jak v základní hře, tak v DLC.

A fsr nemá duchy? Má.
Já mám stále 80fps po upgrade na 2.0 verze.
Na steamu zatím 92%. Takže ahoj jdu se tam taky podívat.

Na RR se samozřejmě podívalo hned několik technicky zaměřených magazínů a kanálů. Zmínil bych například Hardware Unboxed, Daniela Owena, Gamers Nexus a samozřejmě Digital Foundry, kde se poměrně podrobného rozboru ujal Alex Battaglia. Výsledek je velmi pozitivní, díky RR jsou odlesky ostřejší a přesnější, obraz mnohem stabilnější (bez různého problikávání či shimmeringu) a stíny (především ambientní okluze) výrazně viditelnější a realističtější. Výkon je často dokonce o něco lepší než bez RR, ale neplatí to vždy, ostatně to ani není primární účel této technologie. Důležité však je, že výkon nijak nezhoršuje.

Bohužel úplně bez negativ se to neobešlo. RR totiž může způsobit poměrně silný ghosting a celkově rozmazanost některých objektů, především těch menších, ale může se to projevit například i na postavách. Rozhodně to nevypadá zrovna hezky a doufejme, že to Nvidia v nějaké budoucí verzi vylepší. Jinak se totiž prakticky všichni shodují, že Ray Reconstruction obraz výrazně vylepšuje.

Takže asi tak. Obraz je kvalitnější. Někdy duch.

https://diit.cz/clanek/bryan-catanzaro-nvidia-dlss-10-mohlo-renderovat-hry-kompletne-pres-ai

Jo, DLSS 10 ti přerenderuje hru přesně tak, jak budeš chtít ty. :-D

Já ale narozdíl od tebe neporovnávám FSR a DLSS, já porovnávám originál hry bez obchcanek s DLSS a jednoznačně vidim, že originál je mnohem lepší. Nevim proč bych měl chtít DLSS. Ve hrách nezapínám ani jedno, ani FSR, ani DLSS, raději snížím detaily nebo většinou stačí snížit kvalitu RT a furt je to lepší než na Ultra s DLSS.

Hlavní otázka je, jestli nastála doba pro raytracing a path tracing v počítačových hrách? Za mě ne, hardware na to nemá výkon, proto než grafiku mrvit skrz technologie jako DLSS nebo FSR, zůstaňme raději u rasterizace, dokud grafiky požadovaného výkonu nedosáhnou.
Co se tady kolegovi nelíbí, je to, že říká, kdo chce hrát s RT, ať hraje a kdo ne, tak může zůstat u rasterizace. S tím lze obecně souhlasit, ovšem háček je ten, že typicky vývojáři CD Projektu, ale i mnozí jiní odfláknou rasterizační efekty, protože ten čas potřebný pro jejich vývoj, věnují raytracingu. Takže ve skutečnosti nás do raytracingu nutí, přitom hardware nemá na raytracing výkon, takže ve výsledku nás nutí i do DLSS.

Zde vidíme o mnoho lepší přístup Bethesdy, která hru dělala realisticky na rasterizačním základu, RT tam snad není vůbec a FSR přidali až na žádost AMD a Microsoftu.

Navíc situaci jako obvykle komplikuje NVidia, protože by nebylo tak těžké udělat DLSS takovým způsobem, aby to standardně zvládaly všechny grafiky i ty konkurence a mohli by to implementovat i do konzolí. Nešly by tak udělat efekty, u kterých je potřeba spolupráce ovladače nebo hardwaru, to má nakonec i AMD, že část technologie FSR, kterou ale AMD distribuje odděleně, není kompatibilní s ničím jiným než s Radeony posledních generací. Proti tomu nic nemám, ale zbytek mohla NVidia zpřístupnit pro všechny a ani by žádné FSR nebylo potřeba.
Tím, že NVidia toto odmítá a tím, že FSR lze jak na PC, tak na konzolích, je jasné, že budou vznikat hry především od menších týmů s konzolovýma ambicema ale nejen od nich, jen s FSR. Chyba není na jejich straně, ale na straně NVidie, která odmítá rozumnou dohodu na jednotné technologii!

Tak cyberpunk vypadá o dost lépe než starfield jak ray tracing tak i bez něho a to platí i pro dlss. Takže zase říkat, že zapneš dlss a obraz vypadá jak 240p.
https://www.youtube.com/watch?v=Dm_BrGu1sHM
https://www.youtube.com/watch?v=xJexCqgG3Js
Toto taky vypadá dost dobře. Zde ani nebude potřeba to dlss. Kolem 60fps mám skoro vždy u ubisoft her.
Dlc cyberpunk je něco jako u zaklínače o víně a krvi, dodává hře štávu.

AMD FSR3 introduces Fluid Motion Frames, AMD’s answer to DLSS3 Frame Generation. This approach leverages Anti-Lag+ on RX 7000 series GPUs and promises up to a 3.4x increase in frame rates, assuming AMD’s provided figures hold true.
The company has also clarified that FSR3 with Fluid Motion Frames will be compatible with Radeon RX 5700/RTX 20 series and newer GPUs, while the FSR3 upscaling component without FMF will be available for RX 590/GTX 10 series GPUs (and newer).
Furthermore, AMD has plans to eventually make FSR3 technology open source, potentially paving the way for its adaptation and implementation on other GPU platforms down the line.
Source: AMD/Frank Azor

Takže opět i nová technologie od AMD bude pro všechny. AMD se tak přiblíží kvalitě DLSS a přitom to neomezuje jen na svojí nejnovější řadu jako to dělá NVidia. Dopadne to tak, že vývojáři budou implementovat FSR standardně a DLSS jen, pokud NVidia zaplatí.

BTW zrovna dneska vyšel update AMD FSR3 Frame Generation do hry Forspoken - má i DEMO https://store.steampowered.com/app/1680880/Forspoken/
Funguje to stejně jak frame generation od nV :-x akorát není potřeba podpora na straně karty. Za mě je tohle lepší jak DLSS, protože tohle nepoznáš na horším obraze, někdy se může stát, že to má problémy se statickými prvky jako je HUD + zvyšuje odezvu, proto je potřeba alespoň 80+ fps, při nižším už je hodně opožděná myš apod.

Bude to tak, že AI bude pomáhat a snad zlepší výkon a možná časem i vizuál.
Možná, že na 4k poznáš více chyb já na 1440p rozdíl mezi dlss zapnutý a vypnutý nepoznám. Myslím kvalitu. Když dáš výkon tak to jo, to je horší. Ale prostě u fsr je méně fps. A někdy to bliká nebo to není moc ostré. Uvidíme za pár let, kam se tyto technologie dostanou.

Asi tak. A až příjde 8k jsem zvědav, která karta dá 30 fps.
Jinak dlc cyberpunk je skvělé a za týden máme další pěkně zpracované město.
Ani 4k nepoužívám. Až budou umět karty 60 fps ultra pak možná.
Tak to budeme čekat dlouho. Jestli se vůbec dočkáme.
Ovšem vizuál starfield a cyberpunk je úplně někde jinde.
Bez ray tracing to vypadá taky skvěle.

Jako grafika Cyberpunku je skvělá, ale pořád se nemůžu zbavit pocitu, že je to rozmazané a trochu špatně se mi na to dívá, naproti tomu Starfield má trochu strohou "retro" grafiku, ale nádherně ostrou (i když tam mám plné 4k rozlišení, které u téhle hry můžu použít jen díky módu frame generation, protože je pravda, že Starfield je nesmyslně náročný na GPU vzhledem k vizuálu), alespoň si můžeme vybrat u toho Cyberpunku můžu bez problémů hrát i ve vyšším rozlišení jak 4k (kvůli lepší ostrosti a AA), ale na nějaký raytracing už můžu zcela zapomenout, asi na několik generací.

A rozlišení např. 8k mě třeba moc nezajímá a snad asi nikdy nebude, i když 4k monitor už mám přes 3 roky, je to kvůli úhlopříčce, která souvisí s rozlišení (42", 48") a 8k je tak možná dobrý pro TV s uhlopřičkou 2 metry což asi jako monitor nebude použitelné.

1440p stačí do těch 50", jenže se to buď vůbec nebo skoro vůbec nevyrábí. Nad 32" máš buď 1080p nebo 4K. A je jasné, že 1080p je málo. Takže mu nezbývá než jet na 4K.

Kdo máme maximálně 32" tak logicky jedeme na ideální rozlišení 1440p.

Mimochodem 4K se jednu dobu hodně prosazovalo i do 32" monitorů a to z toho důvodu, že na 4K se nemusel zapínat antialiasing, což šetřilo výkon grafické karty. Jednoduše bylo nativní rozlišení tak vysoké, že nebyly viditelné hrany čar a proto nebylo potřeba vyhlazovat. Grafika teda sežrala víc výkonu kvůli rozlišení, ale zároveň většinu z toho nutného výkonu navíc ušetřila díky vypnutému antialiasingu. Takže 4K se zdálo docela výhodné pro hry.

Nastaly dva problémy, prvně to někteří blbci nepochopili :-) a i u 4K zapínali antialiasing a za druhé tomu dalo ránu nově se používající RT, neboť raytracing ten potřebný výkon v závislosti na rozlišení navyšuje mnohem mnohem víc než antialiasing.

Takže jo, hrát to chce na maximálně 32" monitoru se 1440p a rázem je to výkonově ucházející.

---

Technická poznámka, Starfield je příliš náročný na výkon grafik NVidia. Na AMD ten problém tak velký zdaleka není. Počítám, že to ještě zoptimalizujou a holt musí zapracovat s NVidií na ovladačích respektive optimalizacích pro jejich karty. Ale netuším, jestli se na tom pracuje a jestli to Bethesda nebo NVidia neblokujou kvůli tomu sponzoringu AMD.

Aktuálně mě Bethesda potažmo Zenimax potažmo MachineGames nasrali s Wolfensteinem II, což je sice super skvělá hra, ale taky dělaná jen na AMD grafiky ve VULKAN (taky sponzoring) a nikdy hra nebyla dodělána na NVidia karty. Výsledek je, že mi sice na RTX 3080 běží skvěle, ale při každém spuštění mi vyhazuje pořád dokola hlášku o nedostatku grafické paměti.

Jako to není problém, kdyžtak se dá upravit nastavení grafiky, ale chce to fakt minimálně 4080/4090 pro nový hry v 4k 120Hz a hlavně ve 4k a vyšší frekvence už musíš řešit jak protáhnou tolik dat, potřebuješ alespoň HDMI 2.1 (který mi přijde fakt pokročilý - používám 2160p 120Hz 10bit HDR 4:4:4), DisplayPort nevím, ale i novější karty nV mají starší revizi (AMD u RX7xxx má výhodu, že podporuje DisplayPort 2.0).

4k je stejně jen číslo, dneska koupíš takový monitor fakt levně, ale kvalita obrazu už nemusí být tak dobrá, pro mě je třeba nejdůležitější (ještě víc jak raytracing) perfektní HDR.

I když třeba ac ani nepotřebuje ray tracing tam mají pěkné města a zpracování světa. A optimalizace patří poslední dobou k těm lepším u ubisoftu.
No asi dáme trio origins, odyssey a mirage a porovnáme.
2017 hra a až v roce 2023 na rtx 4070 ti na 1440p ultra + 200% rozlišení a už to dává jen 50-60 fps to u gtx 1080 ti bych ani nehrál.
Ale jinak bez toho 200% ale na 100% už mám 140fps, ale jde vidět jak hry jsou dělané na budoucí generace grafik. U gtx 1080 ti v roce 2017 jsem byl někde u 60fps a někdy 80fps. Ale na netu vidím i více, otázka je zda nebyla brzda i starší cpu i7-6700k.

Zrovna ten Cyberpunk 2077 mi jede 90-100 fps na max s raytracingem psycho ve 4k DLSS Quality s Ray Reconstruction.

Nevím proč Ray Reconstruciton nešel zapnout pro raytracing! a musím přepisovat config, prý pro ostatní presety to půjde až později.

I když poslední dobou se musím hrabat v configu her často, viz Starfield ten engine umí taky dost jen to nedají do menu...
___

Mám tam tohle (všechno jsem musel vložit, v configu bylo jenom sLanguage=en), takže základní věci co nejdou z menu hry jako je FoV, v-sync, anisotropní filtrování a pak co bylo jakoby "mód" úprava prostředí ve vesmíru (černá a žádný filtry).

[Archive]
bInvalidateOlderFiles=1
sResourceDataDirsFinal=
[Camera]
fFPWorldFOV=100.0000
fTPWorldFOV=100.0000
fDefaultFOV=100
[FlightCamera]
fFlightCameraFOV=100
[Display]
bEnableVsync=0
fMaxAnisotropy=16
fSpaceGlowBackgroundScale=0.0
fStarIntensity=2500.0
fStarSystemFarViewDistance=10000000000.0
fStarfieldBackgroundScale=35.0
fStarfieldStarBrightnessScale=10.0
fStarfieldStarCoordScale=10.0
fSunScale=1.0
[General]
sLanguage=en

No, mám RTX 3080, takže když to budu chtít méně náročné, tak co bys radil, takhle?

VSync zapnout?

bEnableVsync=1

Filtrování snížit?

fMaxAnisotropy=8

A tenhle parametr o kolik dolu, má to dopad na výkon?

fStarSystemFarViewDistance=10000000000.0

Nebo ještě něco dalšího?

Tak v-sync mám v ovladači zapnutý, ale ve hrách vypínám, AF má minimální vliv na výkon, a ty další věci jsou spíš o doladění obrazu ve vesmíru, kde je výkon v pořádku.

Doporučuji tohle video, kde radí jak optimálně hru nastavit pro lepší výkon s minimálním dopadem na kvalitu obrazu, i když jsem měl RTX3080Ti ten Starfield nejel moc dobře ve 4k i nižší, jedině pak počkat či tam nebude FSR3 frame gen a když ne oficiálně, tak mód.

Technická poznámka, Starfield je příliš náročný na výkon grafik NVidia. Na AMD ten problém tak velký zdaleka není. Počítám, že to ještě zoptimalizujou a holt musí zapracovat s NVidií na ovladačích respektive optimalizacích pro jejich karty. Ale netuším, jestli se na tom pracuje a jestli to Bethesda nebo NVidia neblokujou kvůli tomu sponzoringu AMD.

Co je divný u Starfieldu využití GPU 99%, ale power draw je na 50% a snad to můžu hrát i pasivně, protože spotřeba je extrémně nízká u téhle hry, ten engine má fakt nějaký problém s vyžitím plného potenciálu nV grafik.

A takový battlefiled 2042 funguje taky tak jak dlss tak ray tracing když to hrajeme a nikdo z 10/10 jsi nestěžuje.
Až budou karty, které to dají bez toho pak to bude ok. Ale ani nvidia ani amd ani intel takové karty nebudou mít pěkně dlouho.
Podiv se na recenze. Hnusné to není a špatné taky ne jinak to nemá 9/10. Jiná hra jen 8/10, kterou jsem čekal dle povídání na 10/10.

Al Capone 29.08.2023 14:57 #50

Ty jak kdy. Treba takovy Hogwarts Legacy. Prodeje obrovsky, recenze skvely, muj oblibene svet HP a stejne me to nebavilo.

Dokoukal jsem gameplay a hru jsem rovnou odebral z wishlistu. Normálně koukám na začátky průchodů a ve vhodný moment sledování ukončím, abych si nekazil vlastní herní zážitek. Tady jsem to dokoukal do konce, protože jsem si pořád říkal, že v té hře něco přeci musí být. Ale nebylo, takhle prázdnou hru už jsem dlouho neviděl. Po pravdě takhle prázdný nebyl AC Oddyssey ani z poloviny a to mu tu dávám co proto. :-)

Starfield nebo Hogwarts Legacy? I když oboje má ty vedlejšáky slabé. Takový cyberpunk 2077, ac origins je jiná. A ještě ten nový ac, ale ještě hraju origins.
A ke konci roku je jen avatar tak uvidíme.
Spíš jsem zvědav na to gta6 kdy výjde a jaká bude cena. Pač má být dražší a o dost.

Ptal jsem se na Hogwarts, tak logicky snad odpovídal na to.

Starfield jsem sledování gameplay ukončil po hodině s tím, že to chci hrát. Pořízeno už to mám, takže vám pak napíšu, jaký to bylo. :-)

Cyberpunk pořád váhám, určitě čekám na GOTY a potom se rozhodnu, nemám rád CD Projekt a nebaví mě jejich hry dělané na zakázku NVidie, takže proto váhám.

Samozřejmě, že jsem odpovídal na Hogwarts Legacy.

Jako pokud tě nebaví hry od CD Projektu tak to nehraj, to nemá smysl. Respektive záleží co od toho čekáš. Já to hraji jako střílečku s tím, že cyberware používám spíš jako pasivní podporu takže boj je pro mě průměr, ale je možný když ho budeš využívat mnohem více aktivně tak to bude jiný. Nicméně v čem je hra naprosto úžasná a proč mě tak strašně baví tak je příběh, dialogy, postavy a celý ten svět je neskutečně skvěle vymyšlený a promyšlený. Opravdu to vypadá jako kdybys byl v dystopické budoucnosti.

Hraješ na Xboxu myslim, že?

Jenže já hraju na PC a CD Projekt dělá hry na PC na zakázku NVidie, bez nabušené NVidia grafiky je to nehratelné, na to se jim můžu ....
Stejně mě CD Projekt vytáčí s jejich GOGem, úplně otřesná herní platforma, nevim proč se serou do něčeho, co neumí.

Jestli mě něco baví na CD Projekt hrách, tak je to skvělý příběh, ale bohužel narušujou to vývojáři tím, že si berou peníze od NVidie a pk je to na starší grafice nehratelné. :-/

Ale ale a amd to tak nedělá? A nehrát hru jen proto, že někde má amd nebo intel nebo nvidia svoje prsty, tak to bych nehrál více her. Amd taky dokáže vrtat do hry, kde amd jede líp a nvidia hůře.
Tak pak je otázka jakou máš grafiku?
Třeba taková rtx 4070 ti je základ pokuď chceš 1440p ultra vše a víc jak 60fps.
Ale to tak vždy bylo. Prostě herní výkonou kartu, žádná střední třída ti nikdy možná v budocnu nedá 4k nebo 1440p víc jak 60fps. Spíš mi příjde, že herní optimalizace se dělaj na železo, které teprve časem příjde.
gtx 1080 ti na hry v té době tedy origins třeba atd. tak 60fps a teď rtx 4070 ti dává klidně i 130fps při 100% měřítku a pří 200% okolo 60fps u gtx 1080 ti nemyslitelné.

Máš pravdu v tom, že ty Assassins Creed nejsou zase tak špatné hry, já teď zkusil Red Dead Redemption 2 a po 5 hodinách hraní uninstall, neskutečně špatná hra, kterou odmítám hrát dál. Proti tomu ty AC Origins a Oddyssey byly obě hry úplně jiná liga a aspoň to v nějakém ohledu bylo zábavné a hratelné. Člověk do toho skočí a ví co se po něm chce a jak to hrát. U toto RD Demention 2 jsem vůbec neměl tušení, co s tím. Opravdu špatný design hry!

Vůbec. RDR2 mi prostě absolutně nesedí. Takže jsem si řekl, že se pustím do Starfieldu a od prvního momentu se mi hra líbí. Zatím to hodnotit nebudu, když teprve začínám, ale podobný wow efekt ve mně RDR2 nevyvolal ani trochu, naopak přešel jsem přes začátek na sněhu a když jsme se dostali pryč a hra se otevřela, tak už jsem byl pěkně znuděnej.

GTA nehraju, kdysi jsem zkoušel Vice City a od té doby vím, že GTA jde mimo mě. Max Payne 3 byla stupidita, asi jsem mohl předpokládat, že Rockstar hry fakt ne, ale weternových her moc není, tak jsem si vzhledem k recenzím říkal, že z jiného prostředí třeba ta hra bude dobrá. A ne, není, Rockstar škrtám a podobně jako už nikdy nic nebudu hrát od Remedy, tak od Rockstar také ne.

To, že tě nebaví tempo hry beru, ale to že má špatný design je samozřejmě úplně mimo, to je spíš tvá chyba jelikož tam je jasně řečeno co máš dělat.

A teď to neber osobně, nicméně u her jako Red Dead či filmů s velkým F (třeba marvelovky do toho vážně neberu ač je mám rád) tak lidi nejsou schopni udržet pozornost u pomalejších věcí. Zrovna teď jsem byl v kině na Zabijáci rozkvetlého měsíce a film má 3 hodiny 20 minut, je to hodně o postavách, konverzacích a díky délce máš i skvěle vykreslené charaktery, akce tam prakticky není a přitom je to skvělý film. Ale pro spoustu lidí je nejen délka problém, ale i pomalost filmu a podle mě je to zapříčiněný dobou. V dnešní době když máš tik tok kde videa nemají víc jak 20 vteřin tak lidi nejsou schopni ocenit kvalitní dílo.

Vidím to tak, že konkurence v zábavě je veliká a proč trávit času něčeho pomalého, když můžeš mezitím zkonzumovat dvě jiné a klidně ještě zábavnější věci.

RDR2 mi nepřijde designově dobrý, protože tě začátek hry má nadchnout a ne znudit.

HPET:

-Jen menší tip-
Na začatku hry, teda kdyz začínate tak v první misi jak se setkate poprvé s piraty, ma jeden z nich specialní kartu (mapu) ktera aktivuje tajnou misi MANTIS.
To vas zavede na onu planetu kde najdete nejsilnejší lod ze hry vubec + legendarní oblek (prilba + jatpack + kombinéza).

Asi to nějaký patch odebral, protože jsem všechny zabité pitáty obešel, všechno jim sebral, ale kartu (mapu) jsem u nich nenašel.

Asi je to náhodná věc. Já nepřátele pravidelně po smrti obírám, tak to třeba někde časem najdu také. Teď jsem se teprve dostal do New Atlantis.

Každopádně, když porovnám ty cca. 4 hodiny ve Starfieldu a v RDR2, tak v RDR2 jsem neměl vůbec páru co a jak dělat, hra sama téměř nic nevysvětluje a když tak blbě rychle, takže jsem to stejně nepobral. Ve Starfieldu se normálně chytám, ikdyž teda třeba ovládání lodi mohli také vysvětlit lépe.

Bylo to jinak, když má hra tuhý začátek, tak mívám problém, jak hrát na začátku hru, když nemám schopnosti se s nepřáteli vypořádat. Vlastně bych neměl mít rád RPG, tam je to obvyklé, že začátek je nejtěžší, kdežto mně vyhovuje mít začátek nejlehčí. :-)
Ale zvykám si. Není to ovšem případ RDR2, tam to není o složitosti, ale reálně nevim.

Například vůbec tam není vysvětlen systém ukládání, sice už vim, ale je pozdě, hra to má pořešené hloupě.

Jinak ale teda, projdeš úvod na sněhu, přijedeš do cílového místa už s normálním počasí, oholíš se a co dál. Do té chvíle je hra lineární a najednou ti neřekne vůbec nic.

Tak snad ve hrách buď ukládáš manuálně nebo automaticky, jako co by ti hra měla říct.

Však tam máš na mapě ikonky se jménem postavy za kterou jdeš a ta ti dá quest. Nebo nasedneš na koně, zajedeš do nejbližšího města a vidíš, že se tam něco děje. Však nehraješ svoji první hru :-))

Normální hra nemusí říkat nic, ale když má jedna o které se bavíme design, že se tam to ukládání pomalu nedá najít, tak to je druhá věc.

Já jsem jel někam, kde jsem myslel, že je město, ale narazil jsem na nějaký konkurenční gang a zastřelili mě, potom mě to loadnulo někam, kde jsem nevěděl, kde jsem a nešlo se zorientovat, navíc padla noc, tak jsem jel za světlem, ale říkali, že mě tam nechtějí, ať táhnu a pak mě zase zastřelili a loadnulo mě to zase před to "město", tak jsem chtěl být opatrnější, ale nepřátelé byli neskuteční ostrostřelci a uměli trefovat snad i za roh, takže mě znovu zastřelili. No a pak už jsem si řekl, že to stačilo. Dál to hrát nebudu.

Jo, a ty se právě v tom kempu bavili o tom městě, tak jsem se tam rozjel.

Nejde samozřejmě o ten konkrétní nezdar, ale o to, že je ten design v RDR2 tak nejasnej. Ve Starfieldu se nic takovýho nestalo. Dostal jsem se do Constellation, předtím ve městě splnil pár zakázek, když pominu trochu problém s inventářem ten ale Bethesda tradičně neumí, tak vše ok. Ale ani to neni zase tak hrozný, přitom už na to jsou mody, ale nepotřebuju zatim, hraju hru bez modu, akorat jsem tam nahodil tu AI češtinu od Rudy.

Co se týka čeština ve Starfieldu, tak jako vcelku ok, jasně některý věci nejsou dokonalý, třeba sklep je studna, občas je název něčeho přeložen a občas ne, takže kdo by vůbec anglicky nevládl, tak ho to může mírně zmást, no a málokdy se to trefuje do rodů - takže muž obvykle skloňuje "udělala jsem to" a žena zase "udělal jsem to". Ale to jsou takové drobnosti, kdo umí anglicky tak nějak napůl, tak je to velká pomoc, že se to dá v té AI češtině hrát.

Tak a je tam palec dolu.

Po palci dolu a teda záporném hodnocení RDR2 na Steamu jsem tam osolil i Starfield a mají to.

Jako krásná hra, dokud člověk nenastoupí na vesmírnou loď. Jsem já snad nějakej tramvaják nebo co, abych věděl, jak se to ovládá? Prostě jsem si řekl, že dokud nezadokuju loď, tak jim provizorně napálim negativní hodnocení, když neumí udělat manuál! Můžou si za to sami!

Jeden z komentářů pod tímto videem, které vysvětluje jak dokovat:

we paid all this money for this game to get this garbage

How to dock your ship

Mně to ale nejde, zuřivě klikám na E a stejně hovno z toho. Hra je opravdu odpad, jak píše hodně lidí pod tím videem.

Není na to nějaký addon?

Respektive jaké mody nejspíš odsud používáte, aby se ta debilní hra dala hrát?

https://www.nexusmods.com/starfield

Jojo a já jsi užívám ac mirage. U ubisoftu a tedy u ac serie mě ještě dost baví a moc ve hrách to není, jo ještě kingdom come to má tedy historii a dějiny. Prostě čteš kdo byl ten a ten co to bylo za město atd. To je taky dost dobré.

Myslíš, že jsem špatný hráč já a těch stotisíc, co zhlédlo ten návod? :-)

Jinak o sobě nepochybuji, že nejsem dobrý hráč, ale že by nás takových bylo tak moc?

---

Jinak teda dneska jsem se zase připojil do hry a když jsem zmáčknul E, tak se dokování R zobrazilo, takže mohu pokračovat. Zkoušim češtinu od Squiee. Je to definitivně hodně jiné než čeština od Rudy (PR), zajímavé, když oba používají DeepL.
Její čeština bych řekl, že má lépe poskládané věty, ale na jeho češtině jsou zase jednoznačně patrné ruční úpravy jednotlivých slov, které rozhodně víc odpovídají tomu, co vidíme na obrazovce. Za mě teda Rudova 0.5.0 čeština je lepší.

https://www.youtube.com/watch?v=i7Wml8Rd_qE

Jako za mě Starfield dobrá hra, akorát trochu na přesdržku, protože často nemám ani páru, co mám dělat. V adventuře to je trochu problém. A jako souhlas s tím videem, že tohle není ani náhodou RPG.
A je to teda extrémně zabugovaný. Blbý jsou ty bugy, kde nejde pokračovat a naopak mě baví bugy náhodné neviditelnosti. Prostě vymlátim 50 nepřátel a 51 nepřítel mě nevidí, tak si stoupnu před něj a odstřelim ho. A vtipná je v té hře smrt. Z nějakého důvodu se většina umrtí postav ve hře projevuje výletem do vzduchu. Prostě takový vesmírný simulátor, kdy někho zastřelíte nebo zastřelí vás a vy vzlétnete. Venku dáte nějakých 50 - 100 m do vzduchu, v budovách prorazíte strop a kousnete se v něm. :-D

To video jsem nenatočil já. Já takhle na Starfield nenadávám, to jenom jsem hledal ke Starfieldu nějaké informace a na youtube na mě toto vyskočilo. A právě jsem to sem dal, protože když jste tu nikdo Starfield nehráli, tak jste ovlivněni reklamou a nevíte, jak špatná to ve skutečnosti hra je.

A přestože mně se Starfield líbí narozdíl od toho člověka ve videu, tak uznávám, že v mnoha případech to vystihuje přesně. Například před pár minutama jsem Dennisovi vybil v lodi pijavice a vyčistil mu tak náklad, aby si pro něj mohl dojít a co se nestalo. Vystupuju z lodi a vždy (zkoušel jsem to asi 15x) jsem se propadl po vystoupení pod loď. Nedalo se vystoupit, nakonec na po patnácté se mi podařilo se dostat z pod lodi tak, že jsem ji celou podlezl a nějak se povedlo dostat se ven.

Prostě ta hra je neskutečně rozbitá!

Starfield: Altair II - pokecej s přeživšíma: vybil jsem piráty, kteří tam teď "stojí" (ANO, potom co jsem je zabil, tak si opravdu stoupnuli a teď strnule stojí!!!), ale s přeživššíma nepokecám, jsou v baráku zamknutý, ven nevylezou a úkol nejde splnit.

Asi nové slovo pro bug ve hře, od teď se bude říkat: Starfield!

Starfield jsem hral na PC hned jak vyšel a tam najaké bugs byli, hlavně jsem se potýkal s neviditelnýma zdima a tak sem se nemohl dostat do lodi nebo nejaké lokality, když jsem měl oblek který měl bonus neviditelnosti tak nepřatelé reagovali pomaleji, pak vyšel patch ale to jsem začal hrát na konsoli (Xbox XS) kde bug potkávám opravdu zřídka, nevím jak je na tom teď PC verze, ale konsolova je docela v poho.

Jestli nemas werez verzi, o čem pochybuju, tak se podivej jestli máš poslední patch, možna zkus hru reinstalovat, protože toto není fakt normální a chapu že tyto chyby od hry odrazují a to je škoda.
Podezřívam, jestli tam nemůže dělat problém instalace češtiny, tak jestli hru reinstaluješ tak to zkus bez ní jestli to bude stale zabugované. Češtinu nepoužívám a nepotřebuji tak nemůžu říct. Jinak hru hraju s joystickem a to ňe připadné méně problematické na ovládání..

Mám PC verzi - na Steamu. Reinstalace nemá smysl, dělá to na obou PC, na kterých to hraju. S češtinou dát ji pryč, už jsem to zkoušel, ale nic se v tomto ohledu nezměnilo, nehledě na to, že to ověření integrity souborů je něco jako reinstal, žádné mody jsem neinstaloval, PC verze je fakt strašná. Že je to na Xboxu ok, tak to měli vydat jen na xboxu, to je neomlouvá. Larian taky kvůli technickým potížím zase pro změnu xboxovou verzi BG3 vydá s několika měsíčním zpožděním, holt to měla Bethesda také takto udělat a PC verzi vydat později opravenou a ne že se na to vykvákli a nic. :-/

Čekat na patch od Bethesdy? Zatím největší co bylo za těch pár měsíců - oprava pár bugů a do menu přibyl FoV slider, neskutečné... Ještě tam mají přidat podporu nativní HDR a DLSS + FG včetně FSR3 (https://twitter.com/BethesdaStudios/status/1719782889414357000), ale první to bude formou beta patche (musí se aktivovat a bude dostupný na Steamu).

Hmm, pěkný tyhle věci už mám dávno i to nativní HDR a pochybuji, že bude lepší jak toto: https://www.nexusmods.com/starfield/mods/4821/ to prostě není možné.

Potřeboval bych poradit s tím Starfieldem.

Koupil jsem si novou loď, jenže jí nemůžu pilotovat. Potřebuju mít lepší perk - pilotování. Problém je, že na jeho získání musím sejmout 5 lodí. Co jsem zatím narazil na ty pirátské lodě, tak jsou vždy minimálně 3 a já je porazit nedokážu. Zkoušel jsem to hodně krát a obvykle nedokážu sejmout ani jednu a jsem kaput, sem tam se mi povede jedna, ale nikdy nesejmu všechny.
Potřebuju teda poradit, kam jít, abych našel nějaké lehké pirátské lodě ideálně osamělé a mohl splnit ten perk?

Případně prostě jak to řešit.

Já mám koupenou dobrou loď, ale nemůžu ji pilotovat. Nemám na to perk a ten potřebuju získat tím, že porazím 5 nepřátel.

Popripade si zkus nastavit lehci obtiznost.

Ok, hraju na Normal obtížnost a přijde mi to akorát, spíš je to takové docela jednoduché v té hře, ale to mě nevadí, nehledám výzvu. Můžu zkusit na chvíli na to zlikvidování těch lodí to přehodit na Easy a potom to zase vrátim na Normal. Snad to jde?

Kdyz jsem hru zacinal, tak jsem hral prave prevazne jen mise FRAKCE, hrac se tak dostane rychle k vyzbroji a materialu, zvysi si rychle LVL a i bych jet pres frakce doporucil tem co hru zacinaji. Nektere mise frakce bych rekl ze jsou i zajimavejsi jak hlavni linie.
Jinak je jedno u kolika frakci ses, jde jen o mise .. a stylar ma pravdu, hned po vstupu do uvedene frakce te poslou do leteckeho simulatoru coz by tvuj vyresilo.

Nastavil jsem very easy a nešlo to je porazit. Kouknu do obtížnosti a zase je tam normal.

Nastavil jsem very easy a restartoval hru. Kouknu do obtížnosti a je tam very easy, porazit nepřátelské lodě je brnkačka.

Mám zatim 3 dole a vrátil jsem normal, až narazím na další zkusím jít jen o jednu obtížnost níž.

Štve mě teda ten nutný restart, Bugfield. :-)

Čeština vytvořená pomocí AI:

AKTUALIZACE - střídám obě češtiny pravidelně a definitivně s tím končím, čeština od Pařanského ráje je VÝRAZNĚ LEPŠÍ. Jako opravdu hodně výrazně lepší! Tak ale Ruda to neuměl tolik prodat a ani jednou nebrečel. :-)

Jinak už to není čeština od Pařanského ráje nebo Ruda nechce být spojený s tvorbou AI češtin, takže to předal komunitě, nově: https://komunitni-preklady.org, velká síla je v tom, že češtinu může prakticky kdokoli opravovat a admini opravu schválí nebo ne, ta Squiee už nebyla dlouho aktualizovaná a asi na tom dělá sama nebo spíš už ne.

V0.51 AI čeština na Starfield vyšla včera zrovna aktualizace, dá se podívat do editoru přes WEB (nutné přihlášení), až se nashromáždí víc oprav, tak bude zase aktualizovaná verze.

Díky, to jsem nevěděl. Přijde mi to jako velmi dobré řešení. Sám sice teď nemám tolik času, ale třeba se jednou zapojím, protože tohle je rozhodně cesta, jak dosáhnout češtin slušné úrovně v rozumném čase. Akorát by se to mohlo vyvinout mimo Discord, kterej mi do PC nesmí.

Mám rozehráno. Teď aktuálně hraji ac mirage a super. I když jsem zastánce origins a dalších nových her tak je to dobrá změna. Příští rok japonsko a 2 hlavní hrdinové.

Cyberpunk 2077 phantom liberty je podle mě, to co kdyby tato hra obsahovala na začátku, tak by to byla hra roku. A hodně lidí by nekecalo a nenadávalo. Perky jsou lepší, zbraně. Máme dvoje auta, které střílejí a hlavně možnost střílet v autě nebo v motorce. Nechápu, že to nebylo na začátku vydání.
Perky ty v modré tabulce jsou bezva. Můžeš pak i těla sekat.
Já jsem rád, že tu je nvidia. Dlss a jak to pěkně jede i raytracing.
Amd má taky dost her podplacených.

A co říkáš na gta6? Příští měsíc bude ukázka.
Podle mě konzole 2024 a pc 2025, pač říkají že potřebují více času na pc.

Ach ten Starfield, sice hra sama o sobě zábavná je, když tam zrovna není bug, ale některé úkoly by člověk scénáristu nakopal:

Někdo unesl zaměstnance, zjisti proč.
Ok, dojdu do opuštěného závodu a tam najdu rozbitý datadisk, na kterém by mohly být informace.
Donesu ho zpět zadavateli, který tam má příhodně hackerku, která ho dešifruje a zjistí, že se sice nepíše kdo, ale že by mohl mít v opuštěném závodě základnu.
Jo, říká zadavatel, je to jeden starý opuštěný závod, bude to tam, dám ti souřadnice.
Vezmu souřadnice a jdu do toho opuštěného závodu, kde jsem našel ten rozbitý datadisk.
Počkám tam na ně.

Jako uznejte, že scénárista Starfieldu je idiot. Kdyby tam byly dva opuštěné závody nebo mi řekli, že asi mají základnu tam, kde jsem už byl a mám je tam zkusit najít, ikdyž teda určitě by tam lezli, když jsou po mé první návštěvě všude po chodbách mrtví obranný roboti. Ještě když mě uviděli, jak byli překvapený, že je tam někdo našel.

Opravdu scénář občas absolutně nedává smysl.

Ve Starfieldu máte batoh a na tom boostpack, můžete díky tomu skákat hodně vysoko a dostanete se na místa, kam by to jinak nešlo. Je tam zeď, obléknu batoh a skočím asi půl metru do výšky, prostě nic.

O hodinu později vystoupím z lodi a mám na sobě vesmírný oblek s batohem, zapomněl jsem se převléknout, tady ho nepotřebuji. Ok, sundám oblek, sundám batoh, hodim si na sebe flanelovou košili a kalhoty. Náhodou vyskočím na kámen a co to, já letím.

Jako bugů je tam fakt nepočítaně.

Popravdě nerozumim tomu, proč vadil zabugovanej Cyberpunk a stejně zabugovanej Starfield nevadí, navíc CD Projekt to hned začal opravovat. Bethesda doufá, že to opraví fanoušci. :-/

Tak a ac mirage dohráno.
Jinak čeština super, vůbec nejde poznat, že je to dělané AI. I když ona to sama opravuje.
Teď mám ještě cyberpunk 2077 od začátku + to nové dlc. A ještě znovu dám ac valhalla, ale teď bude čeština, tak to bude ok.
Avatar nevím, uvidíme později.
Ac mirage musím uznat, že mě to celkem dobře překvapilo. Moc plížení a tiché zabíjení nemusím, ale zde je to dobré.
Snad u red nebude to tiché zabíjení a plížení pevně nastaveno a nutnost vždy na 100%.
U mirage totiž víc jak 3-4 nepřátele nedáte. U origins a valhalla to jinak lítá.
Mám rád když to lítá silou.

No já se stále vztekám u Starfieldu, nikdy jsem ve svém životě nehrál tak moc špatnou hru. Myslím, že jak jsou ceny nejlepších her za rok, tak by tam mohla být i anticena "Nejzabugovanější hra všech dob" a odteď až do vysvícení Slunce by to měl dostávat Starfield, neskutečné!

Například, jak jsem v lodi v kokpitu, tak si tam sedim a neustále vstávám, nechci vstávat, ale ta hra je v podstatě o zvedání se z křesla, takže musím furt vstávat. Důvod je ten, že když chce člověk vstát ze židle, musí zmáčknout klávesu E, ale klávesa E také přijímá hovory, provádí aktivaci zbraní a spoustu dalších činností, které se tam dělají, tudíž například chci přijmout hovor, ale hra si usmyslí, že se budu zvedat ze židle. :-/

Teď si jistě řeknete, bože proč si tu klávesu nepřemapuje na jinou? To jsem samozřejmě udělal, když se chci zvednout v kokpitu z křesla, tak mám nastavenu klávesu Z. Nebyl by to ale Starfield, aby to nemělo háček. Klávesa Z pro zvednutí je nastavena při zakotvení lodi, ale pokud je loď ve vesmíru, tak tato klávesa nefunguje a nelze takto samostatně klávesu nastavit, je tam jedna klávesa pro všechny akce a tou je klávesa E. ]:)

Kdyby blbost měřila vzdálenost, tak má dnes Bethesda studio minimálně na Marsu, idioti!

To nevím já takový problém nemám.
Každopádně ac mirage je u mě lepší než starfield. I ten cyberpunk co vlastně vyšel jako dlc.
A AI češtiny doufám budou pokračovat dále. Každý ať vybere co chce, někdo vybere AI překlad a někdo bude čekat třeba 3 roky na češtinu - to je jeho věc. Ale ať nám nikdo neříká co a jakou češtinu máme stahovat. Jako třeba lokalizace a další tým, který to odsuzuje. Nevím sice jakým právem mají říkat, jestli je to dobré nebo špatné, ale já tvrdím, že je to každého věc co a jak bere.

Těžko říct, Starfield má skvělý příběh, ale je to přísně lineární hra. Já vyrůstal na lineárních koridorovkách, tak mi to nevadí, ale chápu, že trend je jiný a lineární hry už dnes nejsou populární. U Starfieldu je to o to větší problém, že ta hra se snaží tvářit jako open world, ale přitom je přísně lineární. Nechápu, čím vývojáři Bethesdy mysleli, když hru udělali takto. Lidé to samozřejmě hrají jako open-world, když jim Bethesda říká, že to je open-world, ale tu hru je třeba hrát přísně lineárně, jinak okamžitě začne kulhat na obě nohy.

Malý příklad, který se mi stal dneska. Projednávám s Rangery, jejichž jsem členem, plán na likvidaci nepřátel a šéf rangerů mi dává najevo, jak jsem pro ně důležitý a potřebuje mě za každou cenu. Dojednáme to a já pro ně odcházím plnit další důležitou misi. Jenže jak vstávám ze židle, tak omylem kliknu na špatnou klávesu a ukradnu čokoládovou tyčinku ze stolu. Okamžitě tam naběhne 20 rangerů a začnou na mě pálit ostošest. Přitom jejich šéf stojí vedle a dělá, že se ho to netýká. Já ani nevytáhnu zbraň a ještě se šéfa ptám na detaily mise a okolo jeho podřízení na mě dál pálí z pušek.
Tohle je základní logika hry, kterou umí i ten Assassins Creed, ze kterého si tu pořád utahuju a Starfield nemá implementováno ani tohle, neskutečné!!!

Bethesda vydala konečně patch na Starfield.

Když se podíváte na release notes, tak toho opravili opravdu hodně, člověk úplně kouká, co všechno dokázali opravit.

Kde je teda problém? No v tom, že ve hře to není ani trochu vidět. Všechny na první pohled viditelné bugy zůstávají dál. A zdánlivě se nezměnilo vůbec nic, Starfield tak i nadále zůstává dokonalým Bugfieldem.

Například loadovací obrazovky na každém kroku. Asi nám je zřejmé, že tahle pitchovina nezmizí, ale do prdele proč po načtení musim ještě dvě sekundy zůstat stát na místě a nesmim zmáčknout klávesu pro pohyb. Pokud to neudělám a zmáčknu ji předčasně, tak se postava nerozeběhne a zůstane stát. Opravdu je tak těžké tam přidat jeden skript, který by zjišťoval, jestli není klávesa pro pohyb zmáčknutá a pokud ano, aby se postava rozběhla? Proč to musím stále přemačkávat! Hrozné!

Další poznatky z úžasného patche na verzi Starfieldu 1.8.86. Nespletli náhodou vývojáři i tu číslovku? Nemá to být 0.8.86?

Takže, co je tam nového:

1. Zámky nemusí jít otevřít. Opravdu, pokud doteď bylo otevírání zámků paklíčem primitivní, tak nově se občas počítač netrefí a kombinace zámků nemá řešení, přijdete o paklíč nebo quick load.

2. Stroje nejdou aktivovat. Například nemohu dokončit výrobu Aurory v Xenofresh, protože sice mám komponenty, ale po zmáčknutí laboratorního stroje na výrobu drogy zamrzne na pár vteřin obrazovka a potom mě to od obsluhy stroje vyhodí. Podobně se mi to stalo i při pokusu ovládnout kokpit vlastní lodi, ale tam se to naštěstí neopakuje pořád dokola jako v té továrně.

3. Začalo to poměrně hodně padat, hra se sama ukončí a po spuštění logicky pokračuji od posledního savu, takže furt ukládat!

Tak jsem si vyrobil Auroru, jenže problém, že jsem si jí vyrobil na základně Constellation a nedokážu jí převést do Neonu. Počítám, že abych měl šanci se vyhnout skenování, musim mít nějaký perk. Jenže perků je v té hře neskutečně moc, takže jsem dal přednost jiným, body tak na další perk ani nemám.

Hogwarts byla totální patlanina. Cyberpunk až bude GOTY a bude zlevněná na půlku, takže počítám tak 2026, že bych to mohl dát. Moc té hře nevěřim, tak nechci kupovat za plnou cenu. Mohu se mýlit, třeba jednou to rozlousknu. :-) AC nechci říkat že nikdy, ale myslim, že letos jsem dal Origin i Oddyssey, takže teď si potřebuju dát rok dva pauzu a teda tak 2025 to vidim na Vallhallu. Avatar vůbec netušim, film se mi nelíbil, nějak to vůbec nesleduju a podobně to mám se Star Wars, tam sice filmy dobré, ale žádnou hru z toho světa jsem nehrál a asi ani s tím nezačnu.

Starfield je fakt moc škoda, že je to takový nedodělek. Kdyby to bylo bez technických chyb, tak super hra, ale na kdyby se nehraje, takže holt jinak než odpad hodnotit nelze. :-/

Ale ty jseš jinej, tebe baví i AC. ;-)

Abych to zkonkretizoval, tak i AC Oddyssey je asi tak desetkrát lepší než Hogwarts. Jinými slovy moje rozmrzelost nad AC, že se to každý díl stále dokola opakuje, to jistě, ale kolik těch AC her je! Takže ano, zahrajete 3 - 4 díly AC a další hrát nemusíte, protože mechaniky jsou stále stejné. Píšu mechanikY v plurálu, nikoli mechanikA jako to je v Hogwarts, kde jedna jediná mechanika hry je dokolečka dokola mávat hůlkou. To je teprve tragédie. Pokud Hogwarts nevyhraje cenu nejhorší hry roku, tak se svět definitivně zbláznil. :-)

To jsi vystihnul přesně. Hogwarts je jak bojovka, nutno říct, že špatná bojovka, protože jako máš v bojovce toho kopání a mlácení spoustu, různá komba a tak, podobně máš v Hogwarts spoustu kouzel, akorát podobně jako ve špatné bojovce nemůžeš většinu používat, protože to je tak přitroublé, tak zde taky máš 5 kouzel a zbytek pořádně nejde. Nebo se půlku hry hrabat v nastavení a neustále si kouzla měnit. Nakonec se na to člověk vykašle a prostě jenom kope a kope, teda v Hogwarts "bojovce" kouzlí a kouzlí - jedním kouzlem na všechno. :-)

Zrovna ted se snazim hrat Hogwarts Legacy a moc to nejde jelikoz ta hra je jako AC, neskutecne repetitivni.

Ta hra ma skvely bojovy system, skvelou HP atmosferu, ale to je vse. Z objevovani sveta se po par hodinach stane nudne opakovani kouzla revelio, pribeh je o nicem, vedlejsi ukoly jsou repetitivni, hlavni i vedlejsi postavy totalne o nicem.
Stovnavat tohle s bojovkama je totalne mimo uz jen z toho duvodu, ze bojovky ze samotne podstaty jsou jen o boji, zatimco rpg hry byt nemusi.

Hlavní příběh byl fajn. A starfield rozhodně není tak kvalitní jako zde. Těch omezení co ten starfield má je dost.
Vedlejší úkoly jsem dělal. No tak ty vidíš vsude repetitivní. Už jak zaříkadlo.
Rozhodně lepší než nějaké loading. V roce 2023 je to dost fail. Ještě že zaklínač a cyberpunk toto nemaj.
A ještě nemluvící hrdina.

Hogwarts jsou podprůměrná hra! Úspěch to má jenom kvůli té značce Hogwarts. Kamarádka to hrála na PSku, logicky si to koupila, dohrála to, ale tvrdí, že neví, jak to dopadlo, ale pak koukala na Agraela a měl to bejt ten konec, takže asi jo. Jako hra, u které nedokážeš poznat konec, to není průměr. :-)
Já to naštěstí nekoupil, taky jsem si to chtěl koupit, ale naštěstí jsem si to chvíli zahrál u ní a stačilo mi to.

Mimochodem jen ve svém okolí mám 3 lidi, kteří si tu hru koupili kvůli tomu "Hogwarts", ale dva to nedohráli a ta kamarádka nerozpoznala konec, takže asi tak ke kvalitě té hry.

Starfield je za mě skvělej, vedlejší úkoly super, zatim jsem se přes ně nedostal k hlavnímu příběhu po 80 hodinách hraní. Takže hlavní příběh budu hodnotit později. :-)

K čemu chceš ve Starfieldu zlepšovat zbraně? ::)

Prvních 40 hodin jsem chodil jen s pistolí a bez problému na střední obtížnost, protože mě to pak přestalo bavit, tak teď mám pistoli a snajperku. Obvykle arénu vyčistím zdálky a potom to pistolí jen doutírám. :-)

Jestli něco zlepšit, tak AI. Inteligence nepřátel hrozná, furt se někde zasekávají, takže jdou likvidovat úplně jednoduše a naopak parťáci mi lezou neustále do cesty. Neni nic lepšího než mít na mušce nepřátele a v momentě výstřelu mi tam parťák vleze, zabít nejde, ale aspoň to je díky němu o něco větší výzva. :-D

Jinak ale hra s NPC parťákem je zábavnější, obvykle chodim s Marikou.

Takový cyberpunk 2077 je teď klenot. Zatím dlc, ale asi dám celou hru od začátku.
Mise každá jiná jak v zaklínači. A hlavně možnost výběru i celkově změna konce mise atd. Volby co řeknu mají dopad.
A hlavně změna obličeje v tom dlc je taky dobrá.

Dají se hry hrát znovu. Onehdá jsem dal legendárku Mass Effectu, přitom jsem to samozřejmě kdysi celé hrál. Podobně čekám na remake Zaklínače 1 a pak bych dal hned znovu 2 a 3. Dragon Age Origins bych docela dal podruhé. A takových her mám plno, jen čas není.

Tak já naopak. So mi jsem ale nezabil a pomohl. No pomohl šla k těm agentům a oni ji stejně využijí, takže spíše bude využitá loutka k černé zdi. Jo a prezidentka poděkovala a dostal jsem medaily.:-)
Je super kolik konců může mít příběh, dlc i mise.
No musím říci, že ten nový konec je spíše smutný a špatný konec.

No uvidíme jak to dopadne až dohraju celou hru.
Po prvé už ani nevím jaký byl konec.
No nevím bez cyberwave je V slabej. Myslím že Johnny už k V patří. Taková super dvojka. I když ten začatek jak ho chtěl zabít.
2 roky V chrápe a o všechnu sílu příjde.
Jackie mě taky naštval. Vždy musí někdo umřít nebo odejít.
Johnny+Jackie by byla dobrá volba.
Podle mě mohl Jackie umřít později.
Černá zeď taky zajimavá.
No ale to je jedno.
Ale co zaklínač má taky dost konců.
První konec byl sám v chatrči.😀

Mě se na Cyberpunku strašně líbí vedlejší postavy. Vem si takového Jackieho. Ten tam byl sotva pár hodin a i přesto je to zapamatování hodná postava. A o Judy, Panam, Kerrym, Takemurovi, So Mi, Reedovi a dalších ani nemluvě.

Však ten konec díky DLC je právě o tom, že sice přežiješ, ale nemůžeš mít cyberware a krom Viktora se všichni na tebe vykašlou. To je hodně smutný konec. Za mě je nejlepší odjet s nomády nebo jako správný kyberpunker naběhnout na Arasaku a při tom zemřít, to je cyberpunk jak má být :-)

Jak se ti povedlo zabít Ciri? To jsi taková nelida? :-)))

Ano, k výslednému konci je třeba součet několika akcí v rámci hry, ale každá akce už definuje jeden dílčí konec. Já už si to nepamatuju konkrétně, ale vim, že jsem tam měl nějaký souboj a v rámci něj bylo jedno rozhodnutí, které definovalo určitou událost, jež už potom nijak změnit nešla.
Jistě na svou dobu to bylo dobré, vzpomeneme-li na určení konce v Mass Effect 3, kde se to celé odehrálo na půdě závěrečného fightu a ještě jsi si mohl na konci vybrat, který konec chceš, tak Zaklínač 3 byl významný pokrok v rámci herního vývoje.
Já to nepopírám, ale fanoušci za tím mají snahu vidět víc než to bylo.

Co je těžké? Máš tam misi, kde ciri vedeš k těm čarodějkám a musíš tam na ní počkat nebo jdeš k těm čarodějkám. Pokud chceš dobrý konec musí tam jít ciri sama. Pak míš misi, kde jsou čarodějky v lese a záleží jestli je sejmeš nebo ne.
A pak máš mise, kde buď ty příšery zabijíš a nebo je necháš na živu. A potom je nějaká mise, kde tě vlkodlak napadne a ostatní příšery se tě buď zastanou nebo jdou proti tobě, podle rozhodnutí.

Jak píšu, pleteš všechno možný dohromady. Abys měl dobrý konec tak nejen, že Ciri musí k čarodějkám jít sama, ale i předtím musíš udělat několik rozhodnutí které ji podpoří, nezradíš ji apod.
Jaké čarodějky v lese?
A jaké příšery zabiješ nebo je necháš na živu?
Nezlob se na mě, ale píšeš strašně zmatečně.

Ježibaby z Křivušských blat nejsou jen tak nějaké potvory :D
A kolik jich zabiješ záleží na tom jaký máš konec. Když jdeš za něma tak se ti povede zabít jen 2 zatímco jedna unikne. A tu můžeš zabít jen při jednom konci a to je špatný konec, to je ten kdy Geralt se nechá zabít monstry jelikož se Ciri nevrátí z věže.

Tohle není o názoru, ani o kvalitě hráče.

https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=2343277689

Vládce bude: Radovid – Pokud zlomíte kotník Djisktrovi

Kvůli jediné nevýznamné věci? A už to nešlo změnit.

Jistě, je pěkné kolik možností můžeš ve hře udělat, ale ani jedna není nijak složitá, všechno je to jen pokud podmínka, potom akce, v programování IF ... THEN ...
Prostě to není nikterak komplexní, ale je to udělané tak, aby to ten dojem vyvolávalo.

A znovu opakuju, není to kritika, protože to ty hry tehdy nedělali vůbec a i dnes to u každé hry nepotkáš, ale přál bych si obecně větší komplexnost. Zaklínač si na ni jen hrál. :-)

Starfield - úkol "Get Lizzy's alcohol"

Zatím nepřekonatelný úkol, už to zkouším přes hodinu a asi to budu muset zabalit. Napsat to sem chci hlavně proto, že to je typický doklad toho, jak je Starfield opravdu špatná hra. V podstatě už mohu říci, že se jedná o jednu z nejhorších her, které jsem kdy hrál.

O co jde? Jsem v havarované vesmírné lodi, kterou zabrali piráti a mám je pozabíjet a vrátit barmance Lizzy její zásoby alkoholu. Na konci je pirátský boss, který si prvně umí doplňovat život a má trojitou ochranu, je třeba do něj narvat pořádnou dávku střel, abych ho sejmul. Normálně už jsem přes takovéto nepřátele prošel ani o tom nevim, ale tady je to okořeněné naprostou šíleností, kdy loď má poruchu a každých 5 sekund se tam střídá stav gravitace a beztíže. Nejen, že tato technika střídající se takto rychle za sebou je teda naprosto otravná a snad v životě jsem něco tak hnusného nehrál. Ještě se střídají animace, takže například můj parťák je co 5s ve skafandru a v civilním oblečení.

Když teda pominu to, že něco takového je úplně debilní, tak je to značně nepříjemné i na oči a člověku se z toho dělá až nevolno. To vše samozřejmě naprosto komplikuje dosažení cíle, teda zabití piráta.

Tohle je za mě jednoznačný důkaz toho, že Bethesda vyhodila testery a buď jim to testovali nějací studentíci nebo to přes QA nikdy neprošlo. Každej aspoň malinko zkušený tester by tohle musel vývojářům vrátit s tím, že je potřeba naprosto prioritně tohleto předělat. Jenže ne tak ve Starfieldu. Starfield je opravdu špatná hra!

Dal jsem to. Ale nebudu prozrazovat, kde je ukryt ten alkohol, to byl podobný opruz jako sejmout piráty. Nicméně ok, kvůli té hledačce tam ten stav beztíže dali, akorát to nadesignovali blbě. Já jsem se teda na to šel kouknout na youtube, ale moc jsem nepochodil, zjevně nejsem sám komu to pilo krev, takže to lidi řeší pomocí cheatů, což teda nechci a jde to i bez nich, ale je to náročné. :-/

Mimochodem, Starfield má mimo jiné takovou zajímavou věc, že umí přepínání third person a first person. Ono to umí i jiné hry, ale nebyla by to Bethesda, aby to nezvorala. Pokud máte před sebou nějakou překážku typicky ve vnitřních prostorách a hrajete third person, tak máte zaměřovací kříž, pistolí namíříte ten zaměřovací kříž na nepřítele a pálíte do něj. Ale teda nepřítele nikdy netrefíte, protože trefujete překážky před sebou. :-D
Je třeba během soubojů být ve first person, pak opravdu vidíte, kam pálíte, není problém. Vyplývá mi z toho ten závěr, že hra byla naprogramována ve first person a potom nějakého managora napadlo, že by tam mohli přidat third person, ale nikdo to nikdy neotestoval, takže to použitelné není, pouze při kecacích pasážích.

Ještě dotaz k těm co to hráli. Taky vám ten modrý šestihran, který má ukazovat cíl úkolu, ukazuje neustále někam do prdele? Mě to nepříčetně vytáčí, obvykle musim loading nebo tam k němu doběhnout nebo několikrát do a z budovy, aby se chytil a ukazoval správně. Fakt na pendrek je to.

https://www.youtube.com/watch?v=CO_ihL-gDmA

Neskutečný, debilní zabugovaná hra, to už snad ani není možný. Přesně u mě. Šel jsem k recepční, ta mi řekla, že je ve 3. patře a že mu hned zavolá, ať jdu dál. Ok, jdu. Dveře nepřístupný. Takže samozřejmě jsem si to ve výtahu uložil, takže jsem musel z předchozího uložení, došel jsem do hotelu, vyjel jsem nahoru do 3. patra výtahem, dveře byly nepřístupný. Sjel jsem dolu, pokecal s recepční a vyjel nahoru, dveře se otevřely.

Ale teda když jsem asi jedinej člověk v republice, který má nervy hrát tuto mimořádně idiotskou hru, tak vzpomenete si na ten Cyberpunk 2077, jak byl zabugovanej a jak z toho byl celoplanetární hejt na CD Projekt? Ok, tenhle Bugfield je zabugovanej asi tak 100x víc, proč se teda v médiích nepožádá hon na Bethhesdu? Skoro by si někdo mohl myslet, že si ten run na CD Projekt objednala konkurence. Herní svět je fakt drsnej!