Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Starfield

Tak co jak dopadne starfield?
Začínají se ukazovat první videa. Už totiž dostávají někteří kody.
Škoda že není i dlss a jen amd technologie.

Bethesda vydala konečně patch na Starfield.

Když se podíváte na release notes, tak toho opravili opravdu hodně, člověk úplně kouká, co všechno dokázali opravit.

Kde je teda problém? No v tom, že ve hře to není ani trochu vidět. Všechny na první pohled viditelné bugy zůstávají dál. A zdánlivě se nezměnilo vůbec nic, Starfield tak i nadále zůstává dokonalým Bugfieldem.

Například loadovací obrazovky na každém kroku. Asi nám je zřejmé, že tahle pitchovina nezmizí, ale do prdele proč po načtení musim ještě dvě sekundy zůstat stát na místě a nesmim zmáčknout klávesu pro pohyb. Pokud to neudělám a zmáčknu ji předčasně, tak se postava nerozeběhne a zůstane stát. Opravdu je tak těžké tam přidat jeden skript, který by zjišťoval, jestli není klávesa pro pohyb zmáčknutá a pokud ano, aby se postava rozběhla? Proč to musím stále přemačkávat! Hrozné!

Další poznatky z úžasného patche na verzi Starfieldu 1.8.86. Nespletli náhodou vývojáři i tu číslovku? Nemá to být 0.8.86?

Takže, co je tam nového:

1. Zámky nemusí jít otevřít. Opravdu, pokud doteď bylo otevírání zámků paklíčem primitivní, tak nově se občas počítač netrefí a kombinace zámků nemá řešení, přijdete o paklíč nebo quick load.

2. Stroje nejdou aktivovat. Například nemohu dokončit výrobu Aurory v Xenofresh, protože sice mám komponenty, ale po zmáčknutí laboratorního stroje na výrobu drogy zamrzne na pár vteřin obrazovka a potom mě to od obsluhy stroje vyhodí. Podobně se mi to stalo i při pokusu ovládnout kokpit vlastní lodi, ale tam se to naštěstí neopakuje pořád dokola jako v té továrně.

3. Začalo to poměrně hodně padat, hra se sama ukončí a po spuštění logicky pokračuji od posledního savu, takže furt ukládat!

Tak jsem si vyrobil Auroru, jenže problém, že jsem si jí vyrobil na základně Constellation a nedokážu jí převést do Neonu. Počítám, že abych měl šanci se vyhnout skenování, musim mít nějaký perk. Jenže perků je v té hře neskutečně moc, takže jsem dal přednost jiným, body tak na další perk ani nemám.

Hogwarts byla totální patlanina. Cyberpunk až bude GOTY a bude zlevněná na půlku, takže počítám tak 2026, že bych to mohl dát. Moc té hře nevěřim, tak nechci kupovat za plnou cenu. Mohu se mýlit, třeba jednou to rozlousknu. :-) AC nechci říkat že nikdy, ale myslim, že letos jsem dal Origin i Oddyssey, takže teď si potřebuju dát rok dva pauzu a teda tak 2025 to vidim na Vallhallu. Avatar vůbec netušim, film se mi nelíbil, nějak to vůbec nesleduju a podobně to mám se Star Wars, tam sice filmy dobré, ale žádnou hru z toho světa jsem nehrál a asi ani s tím nezačnu.

Starfield je fakt moc škoda, že je to takový nedodělek. Kdyby to bylo bez technických chyb, tak super hra, ale na kdyby se nehraje, takže holt jinak než odpad hodnotit nelze. :-/

Ale ty jseš jinej, tebe baví i AC. ;-)

Abych to zkonkretizoval, tak i AC Oddyssey je asi tak desetkrát lepší než Hogwarts. Jinými slovy moje rozmrzelost nad AC, že se to každý díl stále dokola opakuje, to jistě, ale kolik těch AC her je! Takže ano, zahrajete 3 - 4 díly AC a další hrát nemusíte, protože mechaniky jsou stále stejné. Píšu mechanikY v plurálu, nikoli mechanikA jako to je v Hogwarts, kde jedna jediná mechanika hry je dokolečka dokola mávat hůlkou. To je teprve tragédie. Pokud Hogwarts nevyhraje cenu nejhorší hry roku, tak se svět definitivně zbláznil. :-)

Zrovna ted se snazim hrat Hogwarts Legacy a moc to nejde jelikoz ta hra je jako AC, neskutecne repetitivni.

Ta hra ma skvely bojovy system, skvelou HP atmosferu, ale to je vse. Z objevovani sveta se po par hodinach stane nudne opakovani kouzla revelio, pribeh je o nicem, vedlejsi ukoly jsou repetitivni, hlavni i vedlejsi postavy totalne o nicem.
Stovnavat tohle s bojovkama je totalne mimo uz jen z toho duvodu, ze bojovky ze samotne podstaty jsou jen o boji, zatimco rpg hry byt nemusi.

Hlavní příběh byl fajn. A starfield rozhodně není tak kvalitní jako zde. Těch omezení co ten starfield má je dost.
Vedlejší úkoly jsem dělal. No tak ty vidíš vsude repetitivní. Už jak zaříkadlo.
Rozhodně lepší než nějaké loading. V roce 2023 je to dost fail. Ještě že zaklínač a cyberpunk toto nemaj.
A ještě nemluvící hrdina.

Dají se hry hrát znovu. Onehdá jsem dal legendárku Mass Effectu, přitom jsem to samozřejmě kdysi celé hrál. Podobně čekám na remake Zaklínače 1 a pak bych dal hned znovu 2 a 3. Dragon Age Origins bych docela dal podruhé. A takových her mám plno, jen čas není.

Tak já naopak. So mi jsem ale nezabil a pomohl. No pomohl šla k těm agentům a oni ji stejně využijí, takže spíše bude využitá loutka k černé zdi. Jo a prezidentka poděkovala a dostal jsem medaily.:-)
Je super kolik konců může mít příběh, dlc i mise.
No musím říci, že ten nový konec je spíše smutný a špatný konec.

No uvidíme jak to dopadne až dohraju celou hru.
Po prvé už ani nevím jaký byl konec.
No nevím bez cyberwave je V slabej. Myslím že Johnny už k V patří. Taková super dvojka. I když ten začatek jak ho chtěl zabít.
2 roky V chrápe a o všechnu sílu příjde.
Jackie mě taky naštval. Vždy musí někdo umřít nebo odejít.
Johnny+Jackie by byla dobrá volba.
Podle mě mohl Jackie umřít později.
Černá zeď taky zajimavá.
No ale to je jedno.
Ale co zaklínač má taky dost konců.
První konec byl sám v chatrči.😀

Mě se na Cyberpunku strašně líbí vedlejší postavy. Vem si takového Jackieho. Ten tam byl sotva pár hodin a i přesto je to zapamatování hodná postava. A o Judy, Panam, Kerrym, Takemurovi, So Mi, Reedovi a dalších ani nemluvě.

Však ten konec díky DLC je právě o tom, že sice přežiješ, ale nemůžeš mít cyberware a krom Viktora se všichni na tebe vykašlou. To je hodně smutný konec. Za mě je nejlepší odjet s nomády nebo jako správný kyberpunker naběhnout na Arasaku a při tom zemřít, to je cyberpunk jak má být :-)

Jak se ti povedlo zabít Ciri? To jsi taková nelida? :-)))

Ano, k výslednému konci je třeba součet několika akcí v rámci hry, ale každá akce už definuje jeden dílčí konec. Já už si to nepamatuju konkrétně, ale vim, že jsem tam měl nějaký souboj a v rámci něj bylo jedno rozhodnutí, které definovalo určitou událost, jež už potom nijak změnit nešla.
Jistě na svou dobu to bylo dobré, vzpomeneme-li na určení konce v Mass Effect 3, kde se to celé odehrálo na půdě závěrečného fightu a ještě jsi si mohl na konci vybrat, který konec chceš, tak Zaklínač 3 byl významný pokrok v rámci herního vývoje.
Já to nepopírám, ale fanoušci za tím mají snahu vidět víc než to bylo.

Co je těžké? Máš tam misi, kde ciri vedeš k těm čarodějkám a musíš tam na ní počkat nebo jdeš k těm čarodějkám. Pokud chceš dobrý konec musí tam jít ciri sama. Pak míš misi, kde jsou čarodějky v lese a záleží jestli je sejmeš nebo ne.
A pak máš mise, kde buď ty příšery zabijíš a nebo je necháš na živu. A potom je nějaká mise, kde tě vlkodlak napadne a ostatní příšery se tě buď zastanou nebo jdou proti tobě, podle rozhodnutí.

Jak píšu, pleteš všechno možný dohromady. Abys měl dobrý konec tak nejen, že Ciri musí k čarodějkám jít sama, ale i předtím musíš udělat několik rozhodnutí které ji podpoří, nezradíš ji apod.
Jaké čarodějky v lese?
A jaké příšery zabiješ nebo je necháš na živu?
Nezlob se na mě, ale píšeš strašně zmatečně.