Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Divná instalace The Witcher 3

Stáhl jsem hru normálně ze stránek z GOGu (po přihlášení ke svému účtu), nemám a nevidím důvod mít klienta Galaxy. Vyzkoušel jsem jej a vzápětí smazal.

1.
Instalace trvá docela dlouho, po jejím ukončení jsem nenechal spustit hru. Nicméně na ploše zástupce je, ale nějaký podivný… a hlavně nefunkční.

Pátrám v něm a vidím:

Cíl: C:\ /gameId=1495134320 /command=launch /path="D:\Hry\ZBYTEK\The Witcher 3"
Spustit v: C:\

Nevím, co to vzniklo, nicméně pomocí *exe v d:\Hry\ZBYTEK\The Witcher 3\bin\x64\ či z *exe vytvořeného zástupce hra samozřejmě funguje.

2.
Zaklínače hraju v polštině. Stáhl jsem si tedy z GOGu příslušné soubory a polský dabing nainstaloval. Succes. Po spuštění je dabing pořád v defaultní angličtině.

Zabere až editace c:\Users\****\Documents\The Witcher 3\user.settings, konkrétně změnit dva řádky na:

RequestedSpeechLanguage=PL
SpeechLanguage=PL

Po spuštění už je zvuk v polštině.

Někde asi udělali soudruzi z PLR chybu… :-) Možná instalátor nezaznamenal, že už v PC není GOG Galaxy, ale to by byl problém mizerného odinstalátoru Galaxy.

Na Steamu mám mnoho set her. Na GOGu mám System Shock 2 (samostatně nainstalovaného a notně zmodifikovaného, nemám nejmenší zájem na tom, aby mi to toho něco/GOG rýpalo) a teď toho třetího zaklínače. Všechny ostatní hry (celkem jich mám v knihovně GOG 64) byly buď zdarma, které ani nebudu instalovat, nebo to jsou věci z GOG Connect (přidané proto, že už je mám na Steamu, ty také podruhé instalovat nemíním).

Takže na jednu hru (která jde spustit samostatně) opravdu Galaxy nepotřebuji. O nějaké sociální funkce nestojím. A o případné nechtěné aktualizace už vůbec ne.

Takze klient Steamu ok, protoze tam mas nakoupeno spoustu her a klient Galaxy neni ok, protoze mas hlavne hry, ktere ti dali zadarmo?

Neber to jako utok proti tobe, ale proste situace je jaka je a u Steamu ti nevadi, ze vsechno jede jen pres Steam klienta a u GOGu ti vadi, ze neco jde bez Galaxy klienta spatne a odmitas ho mit instalnuty? Na Galaxy nejake socialni funkce (chat) jsou, ale jsou narozdil od Steamu dost upozadene a nijak neotravuji, automaticke aktualizace se daji pro kazdou hru vypnout, cloud saves se take daji vypnout, pokud je hra nabizi.

A nakonec sam pises, ze to vlastne i bez Galaxy slo, jen jsi holt musel sam vytvorit zastupce a jit do konfiguraku kvuli nastaveni. (Ano nema to GOG uplne zvladnute, ale uvedom si, ze moznosti s klientem nebo bez toho musi testovat dvakrat tolik oproti Steamu, kde mas proste klienta a hotovo.)

Takze klient Steamu ok, protoze tam mas nakoupeno spoustu her a klient Galaxy neni ok, protoze mas hlavne hry, ktere ti dali zadarmo?

Máš bujnou fantazii :-)
Steam potřebuji. Galaxy nepotřebuji. To je vše.

Znova, z GOGu mám ve skutečnosti dvě hry, jednu dávno nainstalovanou a zmodovanou, a teď toho Zaklínače (už také nainstalovaného).

U Steamu, Originu, UPlay si vybrat zda ano nebo ne, nelze. Kdyby to šlo, nepoužíval bych je.

Ty hry zdarma, nastuduj si, co je to GOG Connect. Když to nabízí, prostě si to do knihovny přidám - a třeba někdy něco z toho použiju, kdybych něco někdy někde chtěl hrát offline, bez Steamu, internetu. Podruhé to ale stahovat (a mít v Galaxy) jistě nepotřebuju, když už to mám mnohem pohodlněji na Steamu

Já Galaxy nikdy neměl, nainstaloval jsem to jen kvůli tomu Zaklínači. Myslel jsem, že se přes něj rychleji a pohodlněji stáhne, než otrocky tahat 15 či kolik částí archívu ze stránek GOGu. Jenže, za prvé se mi to samo! nainstalovalo do Program Files (což u her nechci), za druhé stahování šlo mizerně, tak jsem to přerušil. Zkusil jsem stahování ze stránek, šlo to plnou rychlostí, tak šlo celý Galaxy z disku a je to.

Sorry, ale mas rozbity pocitac, za to Galaxy nemuze. Samozrejme, ze si v Galaxy nastavis cestu kam chces instalovat hry, je to v settings - downloads. Asi nahoda, jako kdyby se to na Steamu nekdy take nedelo, ja zrovna predevcirem tahal Zaklinace 2 a bylo to za chvilku stazeny a nainstalovany.

(Nemam na Steamu zadnou hru, ktera by nekdy byla v GOG Connect, takze to me vubec nenapadlo, ze se ti nekdy uz postestilo.)

Instaloval jsem Galaxy přímo z nějakého online instalátoru, na stránkách GOGu, někde u toho zaklínače to (myslím) bylo. Stáhl se megový soubor a z něj se to pak instalovalo. Bez ptaní, na C. Což mě namíchlo, ale budiž, hry bych si už pak stejně nechal instalovat - což mi Galaxy milostivě dovolilo - na D.

Protože stahování Zaklínače prostřednictvím Galaxy šlo bídně, po pár minutách jsem to vypnul, stažené smazal a Galaxy odinstaloval. Hru jsem následně stáhl normálně, plnou rychlostí a nainstaloval.

Následně jsem si stáhl "plné" Galaxy, ten 200 či kolika megový instalátor a nainstaloval - už tam, kam jsem chtěl. Nic jiného než mám na www stránkách po přihlášení k mému účtu tam nebylo. Nepřehledné a pro mě k ničemu, jak už jsem x-krát psal. Nepotřebuji to k hraní těch dvou her. Ani se mi tam nepodařilo překopírovat toho nainstalovaného Zaklínače (moc jsem ale nepátral, třeba to jde), chtělo se těch 40GB stahovat znova.

GOG Connect ti sám nic psát nebude. Musíš si provázat účty a aktivně to sledovat, jednotlivé akce trvají jen chviličku, maximálně pár dní. Nestihneš, nedostaneš. Já tam takových her mám desítky - ale stejně je tam stahovat/hrát z GOGu nebudu, když už je mám na Steamu. Jak jsem psal dříve, je to jen rezerva.

A ty hry zdarma, které GOG občas vypouští, prostě si je tam přidám (stejně jako hry pro UPlay, Steam, Origin, z HumbleBundle a dalších stránek). Přidám si tam i ty, které už mám jinde (třeba na Steamu). A přidám si tam i ty, o kterých jsem skoro na 100% přesvědčen, že je nikdy hrát nebudu. Třeba to ale u nás doma zaujme někoho jiného, tak bude mít možnost, nic nemohu vyloučit ;-)

Je to mozne, ja rozhodne instaloval offline instalatorem, coz delam pokud mozno u vseho, kde to jde. Steam, GOG i UPlay mam v C:\Program Files, tudiz jak klienti davaji nebo nedavaji moznost ti nepovim, me to nedere. Hry z GOGu pres Galaxy mam na disku E:, neni zadnej problem. Na Steamu to mam stejne.

Galaxy klient je vyborne prehledny a jednoduchy, neni ani zpoloviny zasrany zbytecnostma jako jsou ruzne body, karty a podobne, co ma Steam.

Sice Galaxy klient neni potreba, ale jak mi rekli na podpore GOGu, nekdy jde hra spustit lepe pres Galaxy klienta a nekdy samostatne. Napriklad u hry, ktera ma dobre udelane spousteni pres Galaxy klienta nemusis rucne editovat konfiguraky, coz je predpokladam duvod, proc jsi toto vlakno zakladal. Je to jen na tobe. Tyka se to hlavne veci, ktere treba nemaji standardne podporu Win10 a GOG to tam umoznuje hrat.

GOG Connect sleduju priblizne trikrat tydne, presto jsem tam nikdy neobjevil zadnou z her, kterou mam ve sve knihovne, ale mam jich o hodne moc mene nez ty, pres 50.

Ano, tak si pridavam hry na GOG, pokud je nabizi zdarma, nakonec to delam i na Steamu, leda u her, ktere vim na 100%, ze to nikdy hrat nebudu, tak ty ne.

- používej a vylepšuj znamení quen
- prošmejdi každý kout a všechno sbírej, když budeš mít plný inventář tak přebytek dávej do truhel (v Bělosadu hned na začátku hry je v hospodě)
- prodávej zbraně tomu určeným obchodníkům, tak dostaneš lepší ceny
- při boji uskakuj, kotouly jen při určitých nepřátelích
- zvol si jednu ze dvou nejlehčích obtížností, tak při medici se ti doplní zdraví
- sbírek tvrdý alkohol, při meditaci se tím doplňují lektvary
- mutageny neprodávej

No pro moje hraní byl. Jsou hráči kteří hodně používají alchymii a pak jsou neskutečně OP, ale tenhle styl mě nebaví. Sám poznáš co ti nejvíce vyhovuje. Já hrál quen + uskakování. Když máš upgradovaný quen tak můžeš požívat kolem sebe takovou bariéru a když tě někde sekne, kousne tak se ti tím mírně doplní zdraví. Za mě je quen základ.
Jo a asi nejdůležitější rada, hrej tak aby sis hru užil. Znám hráče kteří chtěli mít každý quest splněný, každý otazník sebraný a pak je to jen otrávilo. Zaklínač 3 má opravdu hodně, hodně questů a otazníků (sbírání otazníků na Skellige se rovná sebemrskačství) takže nemá cenu se snažit je všechny plnit.

sbírání otazníků na Skellige se rovná sebemrskačství

no abych pravdu ty otazníky na Skellige jsem vysbíral všechny :-D vlastně Zaklínače 3 jsem dohrál 2x a podruhé new game+ na nejtěžší obtížnost se zvyšováním sil protivníků, ta hra je prostě parádně udělaná, jel jsem teda sílu a alchymii, používal jsem třeba odvar na doplňování HP za každý hit protivníka, zpomalení času a něco na zvyšení dmg a critical, aj tak některý souboje byly tužší zvlášť v DLC

OK, dekuju za rady. No budou to zase nervy a to jsem si stezoval u Zaklinace 2, ale pritom bojovej system tam byl dost povedenej. Tady v te trojce je zase vycvik naprosto silenej a uz jsem jenom pri cviceni s Vesemirem dostal totalne na prdel a nic se v podstate nacvicit neda. Zaklinac zda se zestarl a behem boje odmita behat. Tudiz si me Vesemir nasmeroval do rohu, kde me skripnul a totalne me dodelal, takze jsem musel vycvik vypnout i bez nejakeho ozkouseni, co je vlastne co a jak to tady funguje. No snad to ve hre bude lepsi, protoze zatim vycvik jeste hur zpracovanej nez v druhem dile. :-/ Ale co jsem ted uplne na zacatku hry, tak se zda, ze je to hodne podobny, tak snad to bude dobry.

Akorat teda hned jeden problemek z druheho dilu, ktery je tady taky, necitlive oznacovani predmetu pro sbirani. Je to zpracovane snad dokonce bodove, takze je vopruz neco sebrat. Meli udelat nejakej polomer okolo predmetu, tohle je strasny, ikdyz v podstate jen drobnej detail.

---

Jinak instalace a spusteni pres Galaxy naprosto v pohode, zadny problem s nicim nebyl. Odkaz v zastupci se diky instalaci pres Galaxy vytvoril na spoustec Galaxy + The Witcher 3, takze taky ok.

---

Grafika krasna, ale budu si muset pohrat trochu s nastavenim a neco vypnout.

Nevím co je tam za problém, hra popisuje na začátku co a jak, jedině s odrážením útoků musíš vychytat okamžik a kdy protivník zaútočí, tak provést protiúder, jestli budeš umět tohle tak na tebe ani nemůže (https://www.youtube.com/watch?v=d-4o1OpByMg), já jsem tu hru hrál chvíli i na gamepadu a šlo to dobře a to je snad jediná 3rd RPG co jsem tak zkoušel hrát, když na tebe útočí hodně nepřátel je dobrý combo Whirl+Ekimaří Odvar kdy postava kolem sebe točí mečem a každý hit doplňuje HP, ale to až se trochu vyexpí postava, teďka mám rozehraný KCD to je jinej hardcore co se týče soubojů...

OK, no chtel jsem KCD zacit ted o vanocich, ale nakonec jsem se rozhodl, ze prvne dam Zaklinace a KCD az v pristim roce. Tech souboju se dost obavam, ze nebudu schopen, ale zkusim to. Kdyz tak se pak zase budu ptat. Diky vsem, co se mnou maji trpelivost. :-)

U nekterych predmetu je napsano: lze prodat nebo rozebrat na soucastky. Prodat bych to umel, ale nevim jak to rozebrat na ty soucastky, tam takova nabidka nikde neni.

Jak je to s rozdelovanim talentu. Zatim mam 3 body, ktere jsem dal do talentu, ale podle tutorialu je musim zaktivovat, ale mam jen 2 pozice, dalsi bude az na levelu 4. Nechapu a nechapu, ze celkem je tich aktivacnich pozic 12, coz mi prijde hrozne malo, vzdyt moznych talentu je tam snad 90, nerozumim tomu.

(Skoda, ze nenechali pestni souboje ze dvojky, ty me hodne bavili, bylo to perfektne vymyslene, tady je to jen klikacka.)

To se dá rozebrat u zbrojíře/kováře, co se týče těch schopností, ano je to tak, můžeš si jich odemknout víc nebo jednu vylepšit (jenom jedna sežere třeba 5 bodů), ale aktivní můžeš mít jen pár z nich a na další políčka je potřeba vyšší level, je to tak naschvál, aby ta postava nebyla moc OP, ještě se ty schopnosti dají posílit správným mutagenem.

Dik.

Jak mam strilet z kuse? Mece jsou jasny, vyndam je 1 a 2 na klavesnici, ale jak mam dat do ruky kusi? Nemuzu na to prijit, dostal jsem kusi od Vesemira, takze kusi a sipky mam.

Co me vytaci krome tech nedokonalych pestnich souboju, tak je to aktivace mece. Vystartuje na me treba divokej pes, macknu rychle na 1 a uz zurive klikam, jenze nic, Zaklinac se do nej pusti pestma, takhle treba trikrat nez milostpan konecne ten mec vytahne a stoji to zdravi. Taky me dost stve, ze oproti dvojce zrusili klavesu na zastrceni mece do pochvy. Ja totiz vzdycky zapomenu, kterej mec mam v ruce a kdyz ho chci zandat, tak macknu na druhej, takze Zaklinac zanda ten co ma v ruce a vynda druhej, ja si reknu aha druha klavesa, macknu tu a situace se opakuje, taky klidne vickrat nez mi konecne dojde, ze musim macknout na stejnou klavesu. :-) Tohle ale klavesa zandani mece ve dvojce poresila, skoda, ze ji tady neimplementovali.

Jinak nahrano 11hodin a 3% hry, to bude dlouhy. :-)

Ale je to teda krasna hra, sice neni bez chyb, ale je to bezesporu nejlepsi hra, kterou jsem hral za poslednich nekolik let.

To pomaly vyndavani mece me uplne vytaci. Navic loadingy jsou teda taky desivy, si mohli nechat grafiku od cesty v te loadovaci obrazovce, jen kdyby to nacitalo rychleji.

Jsem mel ukol najit brachu co odvedl zensky do dolu, ty byly az na jednu mrtvy a chlapek taky, nejdriv na me vystartovali maladata krabopavouka, ty jses udolal a pak jejich mamka, ktera me dala na prvni dobrou, nakonec jsem pochopil, ze ani pres lektvary a znameni nemam narok a zbabele jsem zdrhnul. Asi jsem ten ukol mel plnit az na vyssim levelu.

Co je divny, jak se nektery postavy hrozne lesknou, uplne tragicky. Mozna je to trochu tim, ze jsem vypnul NVidia Hairworks, ale to zere strasne moc vykonu. Myslim, ze to by slo po strance grafiky zvladnout mnohem lip.

A teda dve veci ke hre: jak si furt stezuju, ze ve hrach nevim, kam mam jit, tak tady me to vede uplne za rucicku, coz je zase naprosto prehnany. A druha vec jsou prisery, misto toho vodeni za rucicku tema teckama, po kterych vede cesta v deji, tak meli udelat v mape, ze kdyz clovek neco objevi nejakou nepratelskou lokaci, tak by to chtelo zobrazit level, ve kterym bych to mel hrat, protoze zatim to vypada tak, ze vzdycky nekam vlitnu, dostanu vejprask, takze load a hezky lokace obchazim, protoze na ty prisery proste nemam. Zatim vlastne zabijim prisery jen v hlavnim pribehu a ve vedlejsich ukolech jen vlky, divoky psy, topivce a banditi. Od gryfa jsem dostal vyprask, od ghulu taky a potom jeste od nejakych prizraku, ale ty jsou ruzny druhy, nektery se daji dat a nektery jsou jasne vysoko nad mym levelem.

Jsi to jeste nezacal hrat, jenom instalace?

V tom pripade ti doporucuju zacit Zaklinacem 2, pokud jsi nehral. Ono teda idealni zacit jednickou, ale preci jenom je to stara hra s podivnym ovladanim. (Ac jsem k tomu mel velkou neduveru, zvykl jsem si na nej prekvapive snadno.) Prijde mi ale, ze ze Zaklinace 1, kdo nehral, toho moc vedet nepotrebuje. Ve dvojce je sice zase trpaslik Zoltan, kterej se tam odkazuje na svoji historii z jednicky, ale to pochopis. Naznaky ohledne radu Planouci ruze si myslim, ze taky pochopi i kdo to nehral. Nejvic jsou asi divny Scoiatel, ktery se chovaji takrka nesmyslne, coz je prave vyvojem z jednicky, ale ve dvojce nejsou Scoiatel az tak dulezity za predpokladu, ze se pripojis k Rochemu.

No u trojky mi prijde, ze by mi to od zacatku prislo divny a nechapal bych o cem ta hra vlastne je, kdybych za sebou nemel druhy dil. Zaklinac 2 je navic docela kratka hra na pomery RPG her.

---

A k tomu bych tu mel dotaz do plena, ti co mate Zaklinace 3 za sebou, za jak dlouho jste Zaklinace 3 dohrali?

Protoze ja mam po 20 hodinach podle GOG Galaxy uhrano 5% hry, to by prostym nasobenim delalo 400 hodin na dokonceni hry. V tom pripade zapomen, ze by ses v roce 2019 dockal meho komentare k ELEXu. (Predtim totiz jeste budu hrat Kingdome Come Deliverance, teda dalsi super dlouhou hru.) :-)

Jsem pomalej hrac, pro predstavu tady Gothic 3 je zatim moje nejdelsi hra, ktera mi trvala podle Steamu presne 100 hodin.

Ja myslím, že čo sa týka pochopenia príbehu v trojke, nie sú predchádzajúce diely až tak podstatné, keďže priamo na seba nenadväzujú. Akurát len možno nepochopíš pár vecí čo ti postavy počas rozhovorov povedia. Ale je to na rovnakej úrovni ako keď si čítal/nečítal knihy. Tí čo knihy čítali si určite všimli, že je v trojke veľké množstvo rôznych väčších či menších odkazov na to čo sa odohralo v knihách a čo ako čisto hráč (aj napriek prejdenej celej sérii) nemáš šancu pochopiť a niekedy ani postrehnúť. Zážitok z hlavného príbehu trojky je ale skvelý a o nič neprídeš aj napriek tomu (prvý krát som Zaklínača 3 hrala ešte, keď som knihy prečítané nemala).

Mne trval celý prechod hrou aj s datadiskami, všetkými questami a otáznikmi asi cca 180 hodín, pokiaľ je teda ukazovateľ odohratého času priamo v hre správny (nespúšťala som hru cez gog galaxy, lebo mi ten klient nefungoval dobre). Záleží od tvojho vlastného tempa a od toho či plníš úplne všetko (vedlajšáky, otázniky, zbieranie nákresov, gwint...).

A ešte k tej streľbe z kuše čo si sa pýtal - Geralt ti z nej vystrelí na nepriateľa automaticky, keď stlačíš prostredné tlačidlo (koliesko) na myške (pri rýchlejších nepriateľoch sa môže stať, že sa občas netrafí). Dá sa mieriť aj manuálne, mám pocit, že na to musíš potom to prostredné tlačidlo podržať dlhšie.

Ano, mas pravdu. Jsou tam lebky a kazdy protivnik ma i cislicko, ktere predpokladam znamena to, jaky level prisera ma?

Nicmene jak me varovali pred ELEXem, ze zpocatku jen hrdina zdrha, tak tady u Zaklinace 3 to je to same. Me nebavi rychle cestovani, bud beham nebo jezdim na koni, protoze mi prijde, ze tak prirozene nachazim vedlejsi ukoly bez toho, abych je musel vyslovene hledat. Jenomze v dusledku toho utikam neustale. Treba ted bezim lesem a narazim na vlky, tak si je chci podat, jenomze v jejich blizkosti je nejaky lesni duch na levelu 20, kterej ze me hned udelal fasirku, takze mi nezbyva nez les obehnout, jsem totiz na levelu 10, tudiz ano, byla nad lesnim duchem smrtka.

Ano to číslo je level.
Když jedu přes les a jdou po mě vlci, ale nemám náladu s nimi bojovat tak prostě jeď dál. Ono je celkem logický, že v open world hře kde máš velký kus mapy hned ze začátku otevřený se takovýhle situace vyskytnou.

No a jak ti ta hra teda připadá těžká? A na jakou obtížnost hraješ?
Já když jsem hrál tuhle hru prvně tak jsem hrál na druhou nejtěžší (krev a zlámané kosti tuším se to jmenuje) a než jsem přišel na to, že musím hodně craftit a mít tak hodně alkoholu na vlaštovku tak jsem si říkal, že je to docela těžká hra. Teď ani na pochod smrti a zesilování sil protivníků nemám se hrou problém i když oba datadisky jsou zase o level těžší než základní hra.

Jako vzdycky hraju na nejlehci obtiznost. Abych rekl pravdu nechapu system obtiznosti u RPG her. Teda rozumim tomu, ze treba na nizsi obtiznost tu nekdo psal, mozna ty, ze se meditaci doplnuje zdravi a jinak ne, s tim nemam problem, stejne toho nijak moc nevyuzivam. Jinak mi prijde normalni, ze kdyz je protivnik na levelu 1 a ja na levelu 10, tak ho dam na jednu ranu, kdyz je taky na levelu 10, tak to chvili trva nez ho sejmu, kdyz je na levelu 20, tak ho musim obehnout.
Takze ne, neprijde mi to tezke.

V cem se nevyznam a cemu nerozumim, je zavislost hlavni dejove linky a vedlejsich ukolu. Jsem ted na tom levelu 10 a v pribehu jsem pokrocil za konec krvaveho barona, rekl mi kam odjela Ciri a mam prejet z Velenu do Novigradu. Tak jsem se rozhodl, ze ted budu chvili plnit vedlejsi ukoly ve Velenu nez pojedu pryc.

Kde jsem mel problem byl ten souboj s tim jednim bojovnikem Divokeho honu v dejove lince s Keirou Metz. Tam jsem musel nekolikrat opakovat nez jsem ho s vypetim vsech sil sejmul a od smrti me delil jen malilinkaty kousek zdravi. Je teda v podstate divne, ze najednu stranu sejmu tak tezkeho nepritele a na druhou stranu potom nedam nejakeho Ghula? Vysvetluju si to teda tak, ze to bylo diky pomoci te Keiry Metz, ktera bojovala po mem boku.
Neni mi ale jasne, jestli bych teoreticky ne ze bych o to mel zajem, mohl pokracovat v hlavni dejove lince a nenavysovat si level plnenim vedlejsich ukolu a zaklinacskych praci?

Tak ten bojovník Divokého honu byl +- na tvojí úrovni zatímco ghúl může být i mnohem výš, to je prostě RPG.

To s těmi vedlejšími úkoly netuším. Já sám jsem hrál jak hlavní linku, tak vedlejší. Ono kolikrát i vedlejší úkoly mají naprosto skvělý příběh a rozuzlení. Třeba hned první větší zakázka (Ďábel u studny) je prostě skvělá. Ne samotný souboj, ale ten příběh který vyčteš z dopisů.

Co je na Zaklinacovi 3 naprosto debilni a o hodne horsi nez v minulych dilech je ovladani. Nevim, jestli to je kvuli konzolim nebo to proste absolutne vyvojari nezvladli, ale proste to nedavam. Stale nevim po 30 odehranych hodinach, jak strilet kusi a jak ovladat petardy.

Mam vykourit z hnizda kriklouna a proste netusim jak na to, nevim jak na nej pouzit petardu, kdyz ma hnizdo vysoko a nedoskocim tam.

Ja to proste nepochopil, je to stupidni, ale snad uz to chapu, petardu uz jsem kazdopadne konecne po hodine badani odhodil.

Musi se jit do rychle nabidky, mam ji namapovanu na klavese TAB a tam se musi pomerne tezkopadne mysi vybrat, co chci, treba tu petardu. Potom se rychla nabidka zavre a na monitoru se objevi spatne viditelna tecka, kterou se da petarda zamirit a tlacitkem pro vytazeni predmetu z kapsy!!! odhodit. Mam to nastavene na klavese Z, ale v defaultu je to myslim prostredni tlacitko mysi.

Pro ty co nehrali:

POZOR! Neplnte ukol vystroj skoly gryfa, je tam chyba, pise se v ukolech, ze to doporucuji plnit na levelu 11, ale kdyz do te sluje vlezete, tak na vas vybehne "lesij" nebo tak nejak s levelem 20 a smrtkou nad hlavou. Takze mizim pryc. Skoda teda takovychto otravnych chybek.

Zaklinac 3 je bezesporu famozni hra, zatim jsem furt urcite pred polovinou hlavni linky a uz ted si myslim, ze jedna z nejlepsich co jsem kdy hral. Nicmene nektere veci ve hre jsou totalne smesne a clovek neveri vlastnim ocim, kdyz zjisti napriklad, ze hra z roku 2015 ma automaticky respawn nepratel, pokud neprojdete pres pevne vymezenou caru. Snad vsechny ostatni hry, ktere znam od tohoto systemu upustily nekdy okolo let 2006-2008, je to opravdu nepochopitelne.

(Ciri utika z dosahu Zkurvysyna.)

Koukal jsem na vlakno vedle, tak doufam, ze se mi ta hra nekde taky nerozsype. Jinak ono uz je dost blby, kdyz Zoltan potrebuje pomoct najit tri karty, protoze Tesak na nej ma spadyno a karty maj jiny lidi a trpaslici. No a v kazdy vete co tam rikaj, je cejtit, jak maji z Tesaka vsichni strach. Co na tom, ze Tesak uz je nejakych 10 hernich hodin mrtvej. :-/

Chapu, ze pri pozadavku na openworld a zaroven silny pribeh, je nutno tim pribehem nejak projit, ale tenhle vedlejsi quest mel po zabiti Tesaka automaticky zmizet, protoze takhle je to fakt smesny a tu hru to akorat rozbiji.

Co me vytaci, jsou ty karty Gwint. Doufam, ze tam s tim nebude zadnej povinnej ukol, protoze to vubec nechapu. Zkusil jsem particku s nejakym Steapnem krcmarem, no nekolikrat a pokazdy me vymlasknul, vubec jsem nemel sanci. Ono asi logicky, protoze princip hry mi unika a ani opakovane hrani nepomohlo. To je snad jeste horsi nez hra na hudebni nastroj v Two Worlds 2. :-D

Jsem si uvedomil, ze ukol "Dokonci sbirku gwintovych karet" mam v NESPLNENYCH. Pravdepodobne mi nekoho z tech jednoduchejch souperu zabili a tim padem neziskam potrebne karty a nemuzu tu hru hrat, skoda.
V tomhle vidim asi nejvetsi chybu teto jinak skvele hry, ze clovek nevi, ktere ukoly plnit driv a tudiz si tu hru muze rozbit. V ukolech si myslim melo byt ocislovani, ktere ukoly kdy plnit, aby si to clovek rozbijet nemohl.

Ukol "Hrisni lide mesta Novigradskeho" mimochodem taky podobny problem, v nezdarenych, protoze jsem nemel ani paru, ze ho musim splnit driv nez jine ukoly.

A jeste dotaz, jednal jsem zbrkle a sejmul jsem u prostitutky jednoho uchyla, jenze se ukazalo, ze vrahem je upir, kterej ted zabiji dal, ukol sice splnen, ale ted chodim po meste a nachazim vrahovi poznamky a mrtvoly. Je tam sance v te hre to napravit nebo me ted hra bude trestat za tu chybu? Jinak tohle se dost povedlo. :-)

Takhle, jakmile jdu ted po Novigradu, tak po chvili najdu vzdycky vzkaz o vecnem ohni od neznameho, je zrejmy, ze je to od nej. No a dvakrat jsem nasel i nejakou mrtvolu, ktera byla znehyzdena ve stejnym stylu a Zaklinac rekne neco ve stylu, no jo, nebyl to tamten, bylo to unahlene a ted tu pravy vrah zabiji dal. Nezvladl jsem to no, snad to jinak dopad mit nebude.

Prešiel si už časť kde si bol s Triss na tom bále? Pretože ak hej a nehral tam gwint, quest "Dokonci sbirku gwintovych karet" nemáš splnený kvôli tomu.

Inak sa mi nestalo, že by som si splnením nejakého questu zrušila nejaký ďalší. Akurát má zaklínač trochu zle vymyslené levlovanie. Ak si už pokročilý hráč a snažíš sa maximálne vyexpiť svoj level, musíš neustále sledovať levely pri questoch a držať sa ich pretože ak máš napríklad level 25 a hráš quest s levelom 20, nedostaneš zaň nič ani napriek zapnutému "zvyšovaniu síl nepriateľov". Toto ma sklamalo trochu pretože sa to častokrát ani nedá hrať stále len questy s levelom na tvojej úrovni a stratíš tak veľmi veľa xp.

Jo, na bale jsem byl davno. Proto to skocilo do tech nesplnenych, ok.

91 hodin = 14% hry.

Urcite to GOG Galaxy pocita se vsema otaznickama a mam GOTY, takze zapocitany oba datadisky, ktere jsem jeste neplnil. Stejne tak z honby za pokladem, mam akorat neco ze skoly kocky a ze skoly vlka. Taky mam v zasobe hodne zaklinacskejch ukolu, ikdyz neco uz jsem plnil. Jsem na levelu 21.

Co me obecne na hrach stve a v Zaklinacovi se to vyskytuje taky, jsou regionalni zvlastnosti. Sice chapu, ze Polaci si doma bezne pali alkohol, takze hadanku jak vypalit palenku chapou, ovsem ja to nedelal nikdy, tudiz jdu hledat na youtube. Debilni no.

Podle navodu jsem v polovine plneni ukolu hlavni hry.

108 hodin = 23% hry.

Snazim se plnit vsechny vedlejsi ukoly na ktere narazim a zaklinacske zakazky. Honbu za pokladem jsem vzdal, otaznicky zamerne nevysbiravam, jen kdyz jdu nekde okolo. Gwint nehraju. Je to opravdu velka a narocna hra, nicmene nudnych pasazi je minimum, ikdyz jsou, jinak se strida rychlejsi a pomalejsi tempo hry, vyhovuje mi to.

Otázničky by som ti inak doporučovala zbierať všetky postupne. Za prvé za ne vieš získavať dosť skúseností na vyšší level, za druhé pri ich zbieraní natrafíš na veľa užitočných nákresov a receptov na elixíri a oleje a za tretie vieš prebytočné haraburdy z otázničkov predávať a zarobiť si tak veľa peňazí, na craftenie novej zbroje a pod. (a to ver že v datadiskoch budeš potrebovať veeeľa peňazí či už na zbroj alebo slovotepca). Ja som mala vďaka tomu, že som vyzbierala všetky otázničky v druhom datadisku toľko peňazí, že som si dokázala vyrobiť komplet všetky veľmajstrovské zbroje (ten čo to hral vie koľko peňazí vyjde už len jedna veľmajstrovská zbroj)

som vyzbierala všetky otázničky

Fakt uplne vsechny otazniky?

Kolik hodin herniho casu jsi to hrala? Ja sbiram jen to okolo ceho jdu, jsem na 29% herniho casu a mam nahrano 130 hodin. V hlavni lince se momentalne nachazim uprostred bitvy o Kaer Morhen.

Zaklinac 3 je debilni pojebana rozsekana hra, ktera rozhodne neni nejlepsi hrou co jsem hral. CD Projekt si ukousl prilis velke sousto a hru absolutne nezvladl. Momentalne jsem v Tedd Deireadh, takze docela daleko, temer na konci a po nescetnem mnozstvi padu hry, ktere me vytaci do nepricetnosti, po nescetne nesmyslnych omezenich hry, kdy jakmile uhnu z koridoru, tak me hra nepusti, po nekonecnem respawnu mrtvych priser na tom samem miste stale a stale dokola, jsem vypenil uplne. Jenefer me ma chranit pred zimou, ale bohuzel se po chybe a teda nutnem novem loadu zjevila asi 100m ode me, kam se neda dobehnout ani kdyz sprintuju a to nemluvim o nutnosti se vyhybat nepratelum, kdy Zaklinac automaticky zastavi a odmita respektovat to, ze potrebuju bezet.

Priserne, jdu to smazat a budu teda hrat znovu od posledniho zachytneho bodu, ale uz jsem fakt vytocenej na nejvyssi miru. TOHLE PROSTE MEL PROGRAMOVAT NEKDO SCHOPNEJSI!

Vic napisu po dohrani, ale teda nebude to pozitivni recenze, to uz vam mohu rict ted.

Takze dohrano.

159 hodin = 37% hry.

Skoncil jsem hru na levelu 38. Splnil jsem vsechny hlavni ukoly hry a datadisk Srdce z kamene. Vsechny otevrene zaklinacske zakazky, ktere jsem nasel, jsem splnil, nasel jsem vsechno co slo v Honbe za pokladem. Nesplnil jsem 4 vedlejsi ukoly - 2x Gwint, jednou jsem byl bez kone a sycak mi utekl a jednou jsem neochranil bratra a pak jsem nedostal lejstro na pruchod, takze jsem ho musel sehnat jinde. Jinak splneno vsechno k cemu jsem se dostal.

Nehral jsem datadisk O vine a krvi, hral jsem jen par her Gwintu, v podstate to co bylo bezpodminecne nutne a nic navic, asi 5 gwintovych her za celou hru. Nevysbiraval jsem otaznicky, bral jsem jen ty, ktere byly pri me ceste. A zbyt toho muselo hodne, kdyz mam pribeh dokonceny bez jednoho ze dvou datadisku a hra skoncila jen na 37%.

Hre davam 7 bodu z 10.

Pozitiva: Silny pribeh, krasna grafika, delka hry. Kdyby hra byla kratsi, tak bych dal mene bodu, ale hra je opravdu dlouha a celou dobu drzi hracovu pozornost, tech hluchych mist je opravdu minimum. V tom je hra asi ojedinela, protoze u jine hry bych napsal, ze byla moc dlouha, ale tahle byla proste famozni.

Neutralni: Neukoncene nektere vedlejsi pribehy. Cekal jsem, ze se Marigold ozeni, ale vyznelo to do ztracena. Takovych veci tam bylo vic, kde bych chtel vedet, jak to dopadlo, ale nedozvedel jsem se nic. Zaver hry je divny a hra ma nebezpeci, ze skonci spatne. Jsem jeden z mala lidi, ktery pochopil konec Mass Effectu 3 a spatny zaver me vubec nerozhodil a prijal jsem ho s poklidem, nepotrebuju happyend. Ale v Zaklinacovi mate jeden spatny konec a dva dobre konce, to mi prijde spatne a pokud me scenar hry provazi jasne nalajnovanou hrou jako je Zaklinac, kde nesmim vykrocit ze stezky, tak proste chci taky jednoznacny konec a nechci mit hruzu z toho, ze to dopadne spatne. Jelikoz jsem tri mozne konce znal dopredu, delal jsem vse proto, aby to dopadlo dobre. To se mi sice podarilo, ale byla to fuska. Ve spatnem konci se muzete ocitnout ani nevite jak, pokud si to dopredu neprectete v navodu. Ze dvou dobrych koncu jsem chtel ten druhy, ale to se mi nepovedlo. Rozhodla o tom jedna prerazena noha, diky ktere se neaktivoval ukol na likvidaci krale. To me na hre mrzelo, ze casto zalezelo na jednom jedinnem dialogu a pak uz to neslo zvratit.

Negativa: Hra nekolikrat spadla a musel jsem hrat 15 minut znovu (automaticke ukladani nastaveno po 15 minutach, ale to je jedno). Hra, ktera vysla ve 2015 a neni to zadna novinka, by proste padat nemela. Nekolikrat obzvlast v druhe casti hry byla misto ingame animace cerna obrazovka a nic se nedelo, zurivym klikanim na ENTER a MEZERNIK se dalo proklikat dal zpatky do hry. V uplnem konci hry na Skellige prestali fungovat kupci. Kdyz jsem je oslovil, tak mi nabidli, at si prohlednu jejich zbozi, ale v tu chvili obrazovka problikla a kupec mi znovu nabizel, at si prohlednu zbozi a tak dale do nekonecna. Nastesti kovari a zbrojiri fungovali, takze se vetsina nepotrebneho balastu dala prodat jim.
Hra rozhodne neni open-world, protoze do nekterych lokaci se dostat neda. Chtel jsem vylezt na hory, ale kdyz jsem se tam nejak proglitchoval, tak najednou bum a Zaklinac padnul mrtev a musel jsem loadnout posledni pozici. Pozor na mapu, neda se jit az do konce mapy, napise to, ze tam jsou draci a musite se vratit. Je to divne. Nekolikrat jsem s tim mel problem, kdyz jsem plnil ukoly, ktere byly blizko okraje mapy, clovek si opravdu musel davat pozor kam slape. Stejne tak jsem chtel jednou vylezt na hory, to neslo, tak jsem je chtel obejit z jihu, to neslo, tak jsem je musel obchazet ze severu, coz bylo na dlouho. Nakonec jsem nasel rozcestnik pro rychle cestovani, ale ty standardne nejsou videt, dokud na ne nenarazite ve hre.
Take mi vadili uz od prvniho Zaklinace, ze i tady ve trojce byly neviditelne prekazky, proste tam jit hrdina nemel, tak to neslo a stejne tak i ve tretim Zaklinacovi je stale pritomny automaticky respawn nepratel (vlci, medvedi, prisery, prizraky), jakmile se vzdalite z mista, tak se znovu objevi. Pouze pribehovi nepratele, ktere likvidujete v ramci ukolu, jsou ve hre jen jednou a jakmile je zabijete, tak od nich mate pokoj navzdy.

Hra ve vysledku neni spatna, je pomerne dost lehka, az jsem si rikal, ze jsem tentokrat s volbou nejnizsi obtiznosti prestrelil a mel jsem hrat na stredni. Pokud nechcete spatny konec a kdo by o nej asi tak stal, tak je nutne precist navod. Tim zbytecne clovek prichazi o momenty prekvapeni.
Pozor hra nikde neuvadi, ze mate hrat Srdce z kamene pred ve hre jedinnym povinnym ulozenim hry. Ja jsem ho hral pred zaverecnym nalodenim na Skellige a i to stale bylo OK, ale nedokazu si predstavit, ze bych sel tenhle datadisk hrat ted po konci hry. Datadisk Srdce z kamene je pritom docela srandovni a zabavny ukol, ktery se od jinych Zaklinacskych zakazek lisi jen svou delkou, rozhodne bych doporucil ho hrat. Cetl jsem, ze O vine a krvi je dobre hrat po ukonceni hlavniho pribehu, ale abych rekl pravdu, vubec s emi do toho uz nechce. Mozna dam par dni odpocinek a jednou si ho zahraju take, ale spis myslim, ze uz se k tomu nevratim, preci jen to bylo dlouhe a jsem rad, ze mam tuto zajimavou ale technicky ne uplne zvladnutou hru konecne za sebou. :-)

Já jsem zatím u dvojky, kterou jsem hrál jednou a zajímá mě, zda tam jde být neutrální (v jedničce Geralt hodně mluvil o tom, že chce být neutrální) a nepřidat se buď k Iorwethovi nebo Rochemu? Ve dvojce se překvapivě Geralt nebo někdo jiný o nestrannosti zaklínačů zmínil jen jednou.

Knižný Geralt sa veľmi rád schováva za svoje postavenie zaklínača v štýle "ja som iba stroj na zabíjanie príšer a žiadne vojny a bitky nie sú môj problém", teda toto bol jeho postoj minimálne zo začiatku kníh. Neskôr ale pochopí, že sa mýlil a musí sa do toho chce-nechce miešať, aj keď si to nerád priznáva. Čiže chce byť za každú cenu mimo politického konfliktu a neutrálny ale nedarí sa mu to. To je vidieť napr. v súboji s Cahirom a spol. na moste spolu s armádou Rivie a Lyrie a tiež aj na konci kníh, kde sa zamieša do toho "slávneho" pogromu, kde ho prebodnú vidlami.

V Gothic 3 i v obou dilech Two Worlds a Risenu jsem mohl lezt kam jsem chtel. A ja na hory lezu vzdycky, pokud to jde, jsou tam pekny rozhledy. :-) Uvidime ted mam v planu Risen 2 a 3, kam vsude me to pusti, mezitim jeste zkusim ten Far Cry 3.

muzes skoncit s Triss nebo Yen nebo Sam

Skoncil jsem s Tris. Jenefer dostala kopacky, mi nebyla sympaticka hlavne zpocatku hry, dost namyslena. Sam znamena jako sam (samotny) nebo je tam nejaka postava Sam? To by mi uniklo.

Ok, da se skoncit ve trojce? S Jenefer i Tris?

Co jsem cetl, tak je tam na to i ukol, jit s nima do trojky, ale mne se neaktivoval, kdyz jsem uz predtim dal Jenefer kopacky. Mimochodem, urcite jeden ze silnejch okamziku hry, kdyz nas Jenefer odcaruje a rekl jsem ji, sorry, uz to tam proste neni. :-D