Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nemiluju CoD

Téma založeno z důvodu toho, že se pořád hádate v jiných tématech. Tak si to můžete vybít tady a nehádat se jinde :-)

Osobně sérii CoD nemám moc rád z několika důvodů: 1) Je to naprosto to samé každý rok, což by nebyl takový průser, kdyby ten základní nápad nebyl naprostá blbost
2) Ceny her- 60 euro a to je za zákládní hru, kterou v kampani dohrajete za 4-5 hodin a multák si zahrajete na půl roku, než vyjde další CoD a to staré přestanou všici hrát (BO2 je vyjímka)
3) Délka kampaně- 4-6 hodin je málo
4) Příběh- neexistuje, je tam jen aby se neřeklo
5) Jeho neustálá propagace- CoDko vidím všude, a skoro pořád, protože Activision má prachy na reklamu každého půl roku
6) Optimalizace- BO3 jsem si na svém PC ani nezahrál a to nemám žádnou šunku
7) Konzolovost- je to dělané na konzole (= pro Ameriku), je tam vidět naprostá jednoduchost

Nyní si můžeme oponovat a neřešit to jinde :-)

no stejně to dopadne tak jako s PS4
Thread založen ale zasraná jsou i ostatní témata
jinak souhlasím
a přidám že série AC(ktéré jsem byl stejněj fanda jako CODFOREVER codka) už jde taky pěkně do kopru stejným stylem
teď jen sázet která série se k nim přidá :-D

Přesně tak, byly to moje oblíbené hry od jejich počátku jsem netrpělivě čekal na každý nový díl.. a teď? Už mě naprosto nezajímají, nevím kolik jich vyšlo, nevyznám se v názvech, nestíhám je hrát.. jsou mi u zadele, jen žasnu jak vidím pořád nové a nové díly..z her které jsem měl moc rád se staly nenáviděné. Smutné

V bodě 1 by bylo dobré napsat zdůvodnění. (V čem konkrétně základní nápad CoD naprostá blbost, která hra podobná CoD je lepší a proč, a jak bys udělal podle sebe další díl CoD?)
Body 2-6 jsou tvé subjektivní názory.
V bodě 7 souhlasím, je to dělané především na konzole.

Protože na to může mít každý člověk jiný názor, tak proto. :)

Jinak jak už jsem psal, SP není a nikdy nebyl těžištěm CoD a kdo to ví, ten si CoD jen kvůli SP kupovat nebude. Čistě na SP jsou vhodnější jiné hry co se délky herní doby týče.

Optimalizace třeba u Ghostů byla špatná, ale jinak to určitě není pravidlem v této sérii. No a psát o optimalizaci a zároveň uvést jako názorný příklad BETA VERZI Black Ops 3, to asi nepotřebuje komentář.

A přemrštěná cena by mohla být ve smyslu, že hra vychází každý rok, ale jinak ta cena nijak zvlášť nevybočuje z řady všech nový her. Ale samozřejmě na to může mít jiný názor člověk s měsíčním příjmem 10000 Kč a nebo člověk s příjmem 30000 Kč.

Hrál jsem Cod 1,2,4,6,8,9,10.... Ve 4, 6, 8, 9 a 10 šlo pouze o zabití nějakého nepřítele. Nebyla tam žádná zápletka, vnitřní svět, charaktery postav...

Krátká kampan nemůže být subjektivní názor. 4 hodiny je prostě málo- srovnávejme s jinými střílečkamy- Far Cry, Bioshock, Crysis, Metro, Mafie...

Další díl CoD? Ten by měl vyjít do dvou let, s nějakým JINÝM příběěhem, kde nepůjde jen o zabíjení a hlavně návrat ke druhé světové!

Ekmos: Ná AC máme stejný názor, osobně mě to bavilo do Black Flag, Rogue, Unity i Syndicate jsou/ budou blbosti, assassin nepatří do 18. století. Altair a Ezio se v hrobě obrací

Far Cry 60h, Mafia 45h (u mně)
ano 6hodin je prostě málo a to připomenu že jsem hru hrál velmi rychle
ach tady se našel AC veterán já se divím jak se ten AC může někomu líbit(nové) znám kluka který prohlásil že je takoví fanatik že si koupí všechny díly bez ohledu jak velký sračky to budou...pak není divu že Ubisoft takovích využívá

šlo pouze o zabití nějakého nepřítele O tom jsou ale všechny střílečky.

Nebyla tam žádná zápletka, vnitřní svět, charaktery postav... Ale to tam všechno je.

Far Cry, Bioshock, Crysis, Metro, Mafie... To jsou hry které sází hlavně na SP. Pokud tady neustále papouškujete krátkou kampaň, tak já tady neustále papouškuji, že CoD není o SP ale o MP a naopak to je u těchto vypsaných her.

Ten by měl vyjít do dvou let, s nějakým JINÝM příběěhem, kde nepůjde jen o zabíjení a hlavně návrat ke druhé světové! Takže CoD musí vycházet ne každý rok ale ob rok, bude se tam více žvanit než střílet a bude to ve druhé světové. Hmm, zajímavá definice ideální hry, hlavně ta podmínka, aby to nevycházelo každý rok je fakt na hlavu. Jen pro vaši informaci, vývoj každého dílu CoD trvá 2-3 roky. Ale ta druhá světová by nebyl marná, stejně jako zpracování jakéhokoliv konfliktu z minulosti.

Zřejmě si nehrál Metro, kde opravdu nešlo o zabíjení

Hrál jsem oboje Metra a opravdu tam šlo o zabíjení.

Kde?

Call_of_Duty Proklikni si vždycky na jednotlivé díly a máš tam odstavec popisující příběh v kampani.

Call of Duty je poměrně úzce vymezená střílečka, která se drží toho svého konceptu a neuhýbá z něj. Proto když si koupíš jakýkoliv díl CoD, víš co můžeš očekávát, aniž bys cokoliv o tom díle zjišťoval. Krátkou intenzivní kampaň a rozsáhlý multiplayer. Kritizovat CoD za to, že je CoD, a ne něco jiného, je nesmysl. Samozřejmě můžeš, ale stejně tak můžeš kritizovat třeba GTA za to, že hraješ pořád jen za gangstera a přitom bys chtěl hrát za policistu. Na to jsou však jiné hry. Zajímá tě SP? Zahraj si třeba Far Cry, CoD není o SP a nikdy nebyl.

Pořád se tu mele dokola kritika CoD za to, co NENÍ, ale ne za to, co JE, a v tom je ten největší problém. Pokud tady pánové nazýváte hru odpad za to, co není, tak to je kritika postavená na lejnu, protože pak můžeme takto založit téma na jakoukoliv hru a zkritizovat ji stejně tak.

A argumenty jako cena, příběh, propagace... tisíc lidí, tisíc chutí, subjektivní názory nejsou argumenty.

Pokud ti v Cod MP nevyhovuje, pak tě přece někdo nenutí si CoD kupovat, stříleček co mají MP je přece slušná konkurence.

Jen pro zajímavost, co konkrétně ti v MP vadí? Já jen že tu pořád čtu kritiku jak od žáčků školky. Ono to je špatné. Proč je to špatné? Mě se to nelíbí.

Ty jo...

1. souhlasim...nic zadna poradna zmena...
2. Cena...je jeste horsi kdyz pridas vsechny ty mapy DLC atd ...
3. no to je...ale bohuzel dneska pomalu normalka...
4. to moc nema..."nej" byl as v MW2...to mne celkem bralo.
5. reklama/penize noooo :D
6. nehral jsem ale vim ze si hodne lidi stezovalo.
7. To uz je X let...a u 90% her...

Ceny her

Ano, ceny jednotlivých Call of Duty hier sú drahé, priam predražené. To preto lebo Call of Duty je dnes už známa značka, a vyvojáry si myslia, že to ľudia budú kupovať ako o život.

Inak súhlasím, CoD je celkovo hnus, nuda a ide tým týpkom čo to robia iba o peniaze. Príbeh je furt jednostranný(rovnaký), no boli i dobré diely, napr. trilógia MW + Advanced Warfare je vraj celkom super.

Jako když vezmu co mám na ps4.
Zaklínač 3 - ten jednoznačně za to stojí. 100 hodin nahranách a to jsem asi tak v pulce herní doby a stejně si chci hru zahrát ještě jednou.
The Order 1886 - Za plnou cenu tato hra jednoznačně nestojí, naštěstí jsem si jí pořídil až když byla zlevněná.
FIFA - Tak toto je hra kterou hraji už nějakých 15 let a pořád mě baví. Tady mě vůbec nemrzí kupovat každý rok nový díl.
Driveclub - Skvělá hra, která je zaměřena hlavně na multiplayer takže spousta hodin a za plnou cenu by stála jen v případě kdyby ta hra vypadala v době vydání jako vypadá teď. Já jsem ji koupil za 550 i se všemi DLC což si myslím docela ujde.

Ještě si plánuji koupit Uncharted 4 a Star Wars Battlefront. Uncharted stojí za to i kdyby stálo jednou tolik a Battlefront je multiplayerová hra, která mě baví takže počítám, že těch peněz litovat nebudu.

Jinak pro prasaka, ano tohle už je taky docela OT, ale snad v diskuzi která byla založena aby nezasírala jinou tohle nevadí ne? :-)

Souhlasim :-) Akorat nemam Zaklinace, The Order 1886 a misto FIFY ted beru NHL:-) Driveclub je skvely, podle me zatim nejlepsi zavodni hra na PS4. Uncharted 4 jak jinak dalsi skvela pecka kterou musim mit. Mam rad rychlou FPS akci takze Star Wars jasna volba. Konecne trosku neco jineho nez COD nebo Battlefield. A co remasterovana trilogie Uncharted budes ji kupovat?

Ne možností jak projít danou lokaci skuteční není moc (respektive žádné), ale o tom to není. Ta hra je akční jízda plná dialogů, humoru, sem tam nějaké hádanka, plná nádherných exotických lokací. Je to hra kde se člověk ani na chvíli nenudí. Herní doba je okolo 10 hodin a těch 10 hodin je skutečně epických. To je prostě filmová hra, ale na rozdíl od takového The Order 1886 člověk tu hru hraje a ne že se pořád jenom dívá. Já ti to napíšu takto: měl jsem X360 a byl jsme s tou konzolí naprosto spokojený, ale jediný problém byl, že když jsem viděl Uncharted 2 a zjistil jsem, že to není na xbox tak jsem ho prodal a koupil si PS3 :-)

Hral som BO2, Ghosts chvilku a AW vobec koli konstantnej chybe s pripojenim na online services (neviem, ci to bolo iba u mna, alebo u viacerych) a musim povedat, ze ako odreagovanie to nie je zle, akcia je rychla (nemusis behat pol hodinu, aby si sa dostal k akcii). Osobne nechapem vycitku, ze hra vychadza kazdy rok, vsak nikto nikoho nenuti si to kazdy rok kupovat, cena je primerana, napriklad BF vratane datadiskov vychadza drahsie ako CoD (u oboch sa plati v podstate za par map).

K jednotlivym bodom:

2. cenu som uz spomenul
3. primarne multiplayer hry kupovat koli single mi pride dost padnute na hlavu, ani jedna nema dobry pribeh.
4. asi tak, ako x-milion dnesnych akcnych filmov
5. to je zle,ze firma zaraba a opatovne investuje do marketingu, aby zarobila viac?
6. ano, optimalizacia je obcas strasna (pozeram na teba, Ghosts), ale vacsinou je dobra (BO2 bez problemov na 150 fps na v dobe vydania priemernom PC)
7. ty by si chcel rychlu mp strielacku s ovladanim Army?

V podstate - tvrdit, ze je hra zla...ok, ale objektivnymi a nie silne subjektivnymi argumentami.

Pro tebe to pravda je, protože to je tvůj subjektivní názor, ale není to argument. Např. kritizovat převážně MP hru za SP je dost pochybná kritika. Taky můžu napsat, že třeba Mafie je odpad protože nemá vůbec MP. Může to být můj názor, ale každý ví, že Mafie o MP není, takže se tomu vysměje.

Mimochodem výše jsem se tě ptal, z čeho vychází tvá logika. Byl bych rád, kdybys mi osvětlil svojí rovnici, menší počet dílů = větší kvalita.

Pan Ekmos jednou tvrdí, že kvalita hry upadá s rostoucím počtem její dílů, a jinde zase píše, že čím méně častěji vychází další díly hry, tím kvalitnější jsou. Tak co si z těch myšlenek mám nakonec vybrat? Obojí je volovina, lze to doložit na příkladech herních sérií kde toto neplatí, včetně CoD.

Jen pro vaši informaci, CoD vychází každý rok, ale každý díl je vytvářen minimálně 2 roky, resp. od doby, co pracují na CoD tři herní studia, tak mají na vývoj každého dílu 3 roky.

Stejně by mě ale zajímalo, proč podle vás to špatné CoD hráči kupují a proč ho hrají? To kupují jen slavnou značku nebo nic lepšího neznají?

Tady pár zajímavostí o zisku CoD:

> Call of Duty: Ghosts (ano, ten špatně optimalizovaný díl) za úvodních 24 hodin prodeje celosvětově vygenerovalo tržby přes miliardu dolarů. Což je o 200 tisíc dolarů více než doposud rekordní GTA 5, které v září existovalo pro mnohem méně platforem (PS3/X360) a které na miliardu dolarů vystoupalo až po třech dnech.

"Zatím je moc brzy na zjištění koncových prodejů přes kasu, ale Call of Duty je zdaleka největší konzolovou sérií této generace konzolí a nikdy nebyla populárnější než právě teď v době uvedení Ghosts. Letos tuto značku hrálo ještě více lidí než vloni, kteří v ní strávili čtyři miliardy hodin. Navíc CoD: Black Ops 2 za uplynulých dvanáct měsíců i s digitálním obsahem vyneslo více peněz než kterákoli jiná konzolová hra v historii," snaží se umlčet pochybovače šéf vydavatele Bobby Kotick.

> V nejnovější finanční zprávě generální ředitel Activisionu Bobby Kotick oznámil, že série Call of Duty od roku 2003 vydělala 11 miliard dolarů. Jde opravdu o velký úspěch, avšak musíme si uvědomit, že nejde o čistý zisk, ale příjem. I tak je to ale hodně velkolepé. Loňské Call of Duty: Advanced Warfare překonalo jeden milník, stalo se nejprodávanější hrou na konzole za rok 2014.

> Activision tvrdí, že letošní CoD bude plné inovací a na pultech obchodů se objeví v průběhu čtvrtého čtvrtletí, což naznačuje listopad, kdy vyšly nedávné Call of Duty tituly. Navíc půjde o první Call of Duty od Treyarch, které bylo ve vývoji tři roky.

že kvalita hry upadá s rostoucím počtem její dílů, a jinde zase píše, že čím méně častěji vychází další díly hry, tím kvalitnější jsou. Tak co si z těch myšlenek mám nakonec vybrat?

jak se to vylučuje? navíc to není samozřejmost

11 miliard dolarů.

jo a co? to akorát značí že vyšlo dost dílo které si fanatici koupily
jinak akorát potvrzuješ moje tvrzení že vychází spousta dílů a activision má hodně peněž a tak to jde dokola

vymlouváš se tu že jsme neudali dobré argumenty(udali) ale ty tvé jsou ještě horší
sakra přiznej si to každej díl je jak ten předešlej a není to že by si activision vážil fana ehm fandů ale že prostě ví jak z toho těžit kdyby to bylo jinak tak se ty díly liší a za něco stojí
tady uvádíš jen marketing ale nikoli argumnety o hře a její srovnání

Ty argumenty, co se tu objevily, byly dost subjektivní a diskutabilní. Z nich jsem ochoten uznat akorát to, že ačkoliv SP není hlavní složkou hry, mohl by být delší. A také to, že se to (zejména poslední roky) tématicky dost opakuje (konflikt z budoucnosti), a že by určitě nenarazili, kdyby to střídali.

Přesto se mi nikdy nestalo, že by mě nějaký díl, který jsem hrál, nebavil, nebo že bych měl pocit, že už jsem to někdy hrál a všechno umím. Každý díl má to svoje, žádný není stejný.

Marketing tu neuvádím jako argument, ale pro zajímavost, že Activision umí každý rok uvést na trh hru, která trhá rekordy v prodejnosti.

Pokaždý když v někde v diskuzi na téma doporučte hru někdo napsal CoD, hned jste na to držkovali, proto jsem se proti tomu ohradil a snažil se zjistit, co proti CoD máte. A akorát se tu dokola mele krátký SP a že je to pořád to samé. A já pořád dokola melu, že to nikdy nebylo o SP a pořád to samé není. Ano, poslední díly se točí kolem boje z budoucnosti, ale to jejich kvalitu (pokud si vezmeš každý díl zvlášť) nijak nesnižuje, stejně jako četnost vydání nových dílů, cena, propagace (wtf) a další dost zavádějící argumenty. Vyloženě drze provokujete příspěvky, že to je celé odpad, a stejně tak lidi, co to hrají, tak co to je za chování? Já jsem schopen uznat, pokud napíšete něco faktického o hře, ale vy jenom kopete bezhlavě kolem sebe.

A když jsem člověk, který kupuje hry kvůli SP a chci si zahrát CoD? V čem mě hra uspokojí? A to, že nemáš pocit, že už si někdy něco hrál, je pěkná blbost. V čem se od sebe lišily MW2 a MW3? Bo2 a BO3 se budou lišit v čem? V tom, že je to o pár let později?

Pokud hraješ pouze SP, koupě CoD se ti nevyplatí. Kampaň jsou poměrně krátké a jenom kvůli SP se ti kupovat CoD za tu cenu nevyplatí. Přesto že jsou krátké, jsou velmi intenzivní, plné akce, "wow" momentů, zvratů, v podstatě bych to přirovnal jako k hraní akčního filmu, na nižší obtížnosti v rambo stylu. Příběh není nijak zvlášť dechberoucí nebo jedinečný, podobně jako u většiny akčních filmů, ale svůj účel splňuje a je kvalitně zpracován.

Pokud tě zajímá, co nového bylo v MW3, doporučuji si přečíst recenzi třeba zde: qMZ9U Kromě pokračování příběhu v SP tam, kde skončil MW2, a nové sady MP map je právě logicky nejvíce předělaný MP, zejména přidány dva nové módy Kill confirmed a Team defender, předělán systém Killstreaků na Pointstreaky, nové Spec Ops mise, přidán Survival mód (obojí lze hrát i jako SP), a poprvé bylo zavedeno i levelování samotných zbraní.

BO 3 ještě nevyšlo, takže těžko hádat, ale z toho, co doposud je známo, a co by tě jako SP hráče mohlo zajímat, tak SP kampaň bude nově možno hrát i v CO-OP režimu až 4 hráčů (2 hráči na split screenu), z čehož plyne i rozšíření map, takže to nebude takový koridor. MP bude vycházet z oblíbeného BO2, do které je přidán "momentum-based movement system" čili podobný systém jako exoskeleton z AW a systém charakterů "Specialist", z nichž každý ma speciální zbraň nebo unikátní schopnost. Nově bude zaveden i systém na vytváření vlastních potisků zbraní. Zombie mód bude obsahovat také příběh a systém získávání zkušeností.

"wow" momentů, zvratů

Pokud je wow moment, to, že něco vybuchne ve stylu Michaela Baye, tak ano, je to plné wow momentů.

tak SP kampaň bude nově možno hrát i v CO-OP režimu až 4 hráčů (2 hráči na split screenu)

K čemu? To je ta kampan tak těžká nebo tak zajímavá,že to chci sdílet s rodinou?

Pokud je wow moment, to, že něco vybuchne ve stylu Michaela Baye, tak ano, je to plné wow momentů.

Bay je proti CoD měkota. :) Ty jsi to nikdy nehrál?

Třeba kompilace z Ghostů: watch

K čemu? To je ta kampan tak těžká nebo tak zajímavá,že to chci sdílet s rodinou?

Ta hra ještě nevyšla, ale ty už jistě víš, že to bude odpad, takže má to cenu s tebou něco řešit? Nebo je teď naopak špatně, že to není pořád to samé?

Už jsem tu vysvětloval, že musí být zachován určitý stejný koncept hraní, aby byla zachována tradice značky CoD, jinak by to nebyl CoD. Zároveň jsem i na příkladu dvou dílů uvedl, jak se mezi sebou jednotlivé díly liší, a stejně to takto mohu napsat na všechny díly, a nebo si to můžete vyhledat i sami a nemusíte to chtít po mě. Nikdy to není jen o tom, jak si myslíte, že se změní jen mapa a příběh a všechno ostatní je stejné.

A takový argumenty, co tu uvádíte, si dokážu z prstu vycucat taky, sleduj:

1) Je to naprosto to samé každý rok, což by nebyl takový průser, kdyby ten základní nápad nebyl naprostá blbost
2) Ceny her- 60 euro a to je za zákládní hru, kterou v kampani dohrajete za 4-5 hodin a multák si zahrajete na půl roku, než vyjde další CoD a to staré přestanou všici hrát (BO2 je vyjímka)
3) Délka kampaně- 4-6 hodin je málo
4) Příběh- neexistuje, je tam jen aby se neřeklo
5) Jeho neustálá propagace- CoDko vidím všude, a skoro pořád, protože Activision má prachy na reklamu každého půl roku
6) Optimalizace- BO3 jsem si na svém PC ani nezahrál a to nemám žádnou šunku
7) Konzolovost- je to dělané na konzole (= pro Ameriku), je tam vidět naprostá jednoduchost

1. CoD každý rok přináší špičkovou hru v rámci svého žánru a do série vždy uvede řadu inovačních prvků.
2. Cena CoD nijak nevybočuje z řady AAA titulů a díky vynikajicímu MP si udrží hráčskou základu i několik let.
3. Precizně zpracovaná kampaň nabídne zážitek jako žádná jiná hra. Od začátku do konce plná akce, dějových zvratů a ohromujících filmových momentů.
4. Příběhem CoD by se mohla inpirovat řada akčních filmů, v roli vojáka speciálního komanda bojujete proti různorodým nepřátelům napříč celým světem.
5. Díky úspěšnému marketingu nabízí Activion fanouškům série různorodé reklamní předměty, které jsou i u nás v ČR běžně dostupné.
6. Až na pár výjimek jsou všechny díly v sérii CoD dobře optimalizované a hratelné i pro majitele průměrných PC.
7. Všechny díly CoD jsou skvělé i na konzolích. Ovládání je velice přívětivé a reaguje precizně. Zaměřování je vyladěné, takže nemusíte vyvrátit analogovou páčku, abyste zacílili, ale současně do ní nestačí jen ťuknout, aby se úhel pohledu změnil o 180 stupňů.

4. Příběhem CoD by se mohla inpirovat řada akčních filmů, v roli vojáka speciálního komanda bojujete proti různorodým nepřátelům napříč celým světem.

sakra kolik už takovích blbostí už jsem viděl
čím je ten příběh tak extra?
a ty inovační prky
jaké? sakra jaké? je ton střílečky chod a zabij

1. CoD každý rok přináší špičkovou hru v rámci svého žánru a do série vždy uvede řadu inovačních prvků.

Ne, nepřináší. Rámec svého žánru budu považovat za Multiplayer střílečky, jak ty stále říkáš. Inu, tedy, podívejme se na staty her. steamcharts.com Já vidím CoDko na 43. místě. Ale, ale, ale... Hraje ho jen okolo max. 10 000 lidí denně. To není moc, na špičku svého žánru :-) mimochodem, to CoDko na 43. místě je BO2, nejnovější AW je na 81. místě. Asi tam nebylo moc inovačních prvků? Nebo to nebyla špička svého žánru?

2. Cena CoD nijak nevybočuje z řady AAA titulů a díky vynikajicímu MP si udrží hráčskou základu i několik let.

Důvod je nahoře.

3. Precizně zpracovaná kampaň nabídne zážitek jako žádná jiná hra. Od začátku do konce plná akce, dějových zvratů a ohromujících filmových momentů.

TOS NENAPSAL!!!!

4. Příběhem CoD by se mohla inpirovat řada akčních filmů, v roli vojáka speciálního komanda bojujete proti různorodým nepřátelům napříč celým světem.

TOS NENAPSAL!!!!

5. Díky úspěšnému marketingu nabízí Activion fanouškům série různorodé reklamní předměty, které jsou i u nás v ČR běžně dostupné.

To nabízí každá pořádná série. Mimochodem, koukal jsem na Cod:AW Atlas Edition za 3k a nějak jsem tam ty tvoje výhody neviděl. Krásnej Fallout Anthology s 5 hrama za tisícovku :-)

6. Až na pár výjimek jsou všechny díly v sérii CoD dobře optimalizované a hratelné i pro majitele průměrných PC.

Pár vyjímek je konkrétně kolik? 3? 4?

7. Všechny díly CoD jsou skvělé i na konzolích. Ovládání je velice přívětivé a reaguje precizně. Zaměřování je vyladěné, takže nemusíte vyvrátit analogovou páčku, abyste zacílili, ale současně do ní nestačí jen ťuknout, aby se úhel pohledu změnil o 180 stupňů.

Asi mají na konzolích jiný CoDko než my na PC

No nevím o tom, že by se cod hrálo jen přes steam, takže tohle měření je tím pádem úplně k ničemu.
TOS NENAPSAL je teda protiargument.
Všechny díly jedou na pc dobře, pokud máš ovšem pc jakkoliv v nepořádku, třeba tam máš malware či jinej bordel, tak pak už to moc dobře nejde.
Cena je zřejmě v pořádku, když se to prodává.

Ty "argumenty" jsem uvedl jen na ukázku proti těm vašim, protože je považuji spíše za názory než obecné skutečnosti a stejně tak je to i s těmito.

Je zajímavé, že reagujete jen na to, co chcete, a na některé jinde uvedené argumenty vůbec pak už radši nereagujete.

Konečně začneš považovat rámec žánru MP střílečku? Tak proč že se tu neustále řešil u MP střílečky singleplayer, to je nějaké na hlavu.

Jinak k té statistice... jestli tohle myslíš vážně, tak je to na Chocholouška. Porovnávát CoD se všemi hrami? A co statistiky z konzolí? Jak vysvětlíš každoroční vysokou prodejnost CoD? Jo aha, jsou to fanatici, já zapomněl.

A ještě by mě zajímalo, jaké díly CoD jsi vlastně osobně hrál a kolik hodin tam máš nahráno?

Ty "argumenty" jsem uvedl jen na ukázku proti těm vašim, protože je považuji spíše za názory než obecné skutečnosti a stejně tak je tto i s těmito.

přesně
ať napíšem cokoli je to jen nízor(nevím jak může být pořádí v žebříčku názor)
ty výmluvi se nedají číst pomalu ti dochází slova a opakuješ pořád kraviny který s codem jako takovím nesouvisí
jinak s fanatikama
kupujou to vlastně ti samí lidi jako ty a cod...tedy lidi kterým nedojde nikdy jak velká je to sračka stačí se podívat na recenze

Čteš vůbec ty argumenty? Třebaže cod není jen steamová hra a tím pádem ty statistiky vůbec neodpovídají skutečným číslům.
Recenze na cod jsou velmi vysoké http://games.tiscali.cz/recenze/call-of-duty-advan ced-warfare-recenze-245041
Kraviny opakuješ jen ty a pořádně nečteš co ti na to ostatní odpovídají. Jak napsal Zajdaz s tebou se opravdu nemá smysl bavit. No píšeš si tu akorát ty svoje monology a diskuze prachbídná.

Opět si jen jedeš tu svoji písničku a nereaguješ na moje podněty. I na ty vaše názory jsem se snažil reagovat, ale to byste to museli číst.

Za fanatiky jste tu akorát vy... všechny CoD byly sračky a všechny budoucí budou taky, lidi co to kupují jsou nesvéprávní fanatici a kdekoliv někdo doporučí CoD, hned tam musíš přispěchat tyhle moudra vyblejt.

Aha takže když se cod prodává hodně a jsou z toho velké tržby tak to není argument? To jasně poukazuje, že když se cod prodává, tak na tom bude něco skvělého. Ty co si to kupují si to nekupují omylem ale cíleně. A ty tvoje steamácké statistiky jsou akorát k smíchu, už jsem psal proč. Prostě cod patří mezi AAA tituly a pokud se budou vydávat nadále skvělé díly, tak nebude důvod, aby si to hráči přestali kupovat.

ne nic to neukazuje ukazuje to akorát to že za předpokladu že mám pravdu já a Eryo že je tu hodně lidí co kupuje odpad
za předpokladu že má pravdu ty a Zajdaz tak to ukazuje že je tu hodně lidí co kupuje kvalitní hry
ale argument o hře jako takové to není ;-)
stejně tak nové díly AC...stále to kupuje horda lidí ale je jasné že na staré ac to nešahá ani po kotníky

A ty tvoje steamácké statistiky jsou akorát k smíchu

jen výmluva
když se nesnažíte vymyslet dobré argumenty vy proč bych měl já?

Vůbec proč tu cpeš ty statistiky, když to vlastně podle tebe taky nic nedokazuje? To může znamenat akorát to, že lidé akorát kupují a hrají odpad. Navíc výmluva? Proč tam asi neni mezi těmi hrami Battlefield? Že by to bylo proto, že je třeba jen přes origin a ne přes steam? Ono stačí jen trochu myslet. Myslíš, že ve statistikách originu bude na prvním místě dota a counter strike? Ono to vypadá, že si myslíš, že existuje jen steam, ale to se hodně pleteš ba dokonce vůbec nevíš.

snad hra samotná ne? proto mně mrzí že jediné argumenty co tu vidím se týkají marketingu
argument že cod narozdíl od jiných stříleček nabízí třeba to a toto jsem tu neviděl
pro mně je cod střílečka jako každá druhá a od starých dílů se neliší proto je to dle mého odpad nic co mně má přinutit ke koupi?

Tak třeba levelování, skvělé vybalancování, různorodé mapy, spousty multiplayerových režimů, možnost nastavit si spousty perků a různých vylepšení, zombíci, coop režim, který bych řekl, že má jen málo stříleček. Ale tohle tady vypisovat to by bylo na dlouhý román, kdybych se měl o každém rozepisovat a to se mi nechce když existuje internet, kde se dá skoro vše najít. Recenze si je snad schopen každý najít sám. A stejně pochybuju, že tebe to zajímá, jen se snažíš vymýšlet jak cod napadat a třeba hru, která cod podle tebe převyšuje ani nenapíšeš.

No podle mě je nejlepší world at war, takže bych souhlasil, že třeba ty starší jsou líp vybalancované. Ano v těch nových je plno killstreaků, které z té hry udělají tak trochu chaos, ale mě to nevadí já mám chaos rád. Takže já jsem rád za všechny codka, zase hrát furt ty staré dokola to je lepší to střídat s těmi novějšími, přece jen jsou tam nové mapy a spoustu dalšího a sp mě tam baví hodně třeba u mw2 spec ops mise považuji snad za nejlepší z celého sp codek. A hlavně jsem byl rád protože jsem měl ty staré cod nalevelované a bavilo mě, když jsem hrál nové cod a měl jsem zase co levelovat a možnost vyzkoušet si nové zbraně třeba v black ops kuš, vystřelovací nože a ty hry v party games ty jsou libový. Určitě nové cod nejsou zbytečné a rozhodně to není žádný flusanec.

mimochodem si zatím uvedl argument že cod kupuje dost lidí
ale to není argument
ostatní argumenty(které se netýkali prodaných kopií nebo marketingu) od tebe že cod je dobrá hra byli taky vlastně jen názory

Kdyby jsi četl co píšu, tak bys věděl, že jsem to uvedl pro zajímavost a ne jako argument.
Pokud máš na myslí otázku (Jak vysvětlíš každoroční vysokou prodejnost CoD?), tak to byla otázka, nikoliv argument. A na toto jsi mi ty nebo tvůj názorový souputník odpověděl, že lidi co kupují CoD jsou jen fanatici. Což pokud myslíš vážně, tak nemá cenu se dál snažit lidi jako jste vy dva přesvědčit, a nebo jen provokujete, a pak to nemá taky smysl.

Po většinu času jsem jen reagoval na vaše argumenty svými protiargumenty, nebo chceš-li názory proti názorům. Na ty už jste ale nereagovali a nebo jen papouškovali co již bylo napsané. Zejména jste se snažili MP střílečku kritizovat na SP a že to vychází každý rok. Když napíšu, že kritika MP střílečky postavená na SP kampani je dost chatrná a že každý díl CoD je ve vývoji 2-3 roky, tak na to už nic neřeknete a pořád dokola jedete svoje noty.

jo a co? to akorát značí že vyšlo dost dílo které si fanatici koupily
jinak akorát potvrzuješ moje tvrzení že vychází spousta dílů a activision má hodně peněž a tak to jde dokola

Psal jsem, že jsi to napsal ty NEBO Ekmos, protože jsem si napamatoval kdo a nechtělo se mi to hledat. Vždyť říkám, že to nečtete, jen kydáte hnůj.

1. Dokud mi neodpovíte na všechny mé otázky, které jsem napsal, a na které jste nereagovali a vybírali jste si jen to, co se vám hodí, tak vám na nic neodpovím.

2. Staty jsi sem zatáhnul ty, tak si to zjisti sám, nebo po mě chceš, abych pro tebe vytvořil argumenty proti mě? To snad ne. :) Ukázat jen staty ze Steamu není moc silný argument, když nejvíc kopii CoD se prodá na konzole. A dále by bylo dobré v žebříčku nechat jen MP střílečky. Věřím, že nechceš debatovat o tom, proč DOTU hraje denně více hráčů než CoD. ;)

1) Nevim na které otázky jsem ti neodpoveděl, ono u tý poradny nesedim dnem a nocí a nevšímám si všeho.

2) Žádnou Dotu jsem do toho nezatahoval, měl jsem na mysli opravdu jen MP střílečky- CS:GO, TS2, CS:S... Já si nepotřebuji nic zjištovat. Ty staty by byli pouze pro tebe, abys viděl, že s tou tvojí špičkou žánru to zase tak slavné není... Mimochodem, sám si o sobě potvrdil slovo fanatik. Ty nechceš vidět žádnou pravdu, nechceš znát jiný pohled na věc, proto si ty staty nehledal, protože víš, že zase tak super nejsou... A pak mi napíšeš že staty ze Steamu nejsou argument? Jenže ty si nepředložil žádný staty!

codforever: offline? Jako, že hrají singleplayer? Věř mi, těch zase tolik nebude ;-)

Vůbec nevíš. Těch bude hodně. Samozřejmě, že ne tolik co u mp, ale zanedbatelné to nebude. A hlavně Cod 1 - 5 nemusí být na žádném steamu ani ničem jiném, takže žádný staty o tomhle nezjistíš. A to že nejsou neznamená, že jsou platné jen ty steamové. To se ti hodí sehnat si nějaké staty, kde je cod nízko a když nikdo jiný nesežene jiné, tak ty tvoje jsou směrodatné. To určitě. A i kdyby to šlo, tak stejně můžu napsat jako ty, že to jsou jenom fanatici, takže bychom se stejně nikam nedostali. Prostě lidi cod hrají a neni problém si jakékoliv cod zahrát, protože u každého se někdo najde. Já se vždycky úspěšně připojil do online hry. Takže odpad to nebude, protože existuje spoustu her u kterých je mp, ale nehraje se. Když bych chtěl něco hodnotit jako odpad, tak předpokládám, že se to nebude hrát, ale cod se hraje, takže to odpad nemůže být, když to má své fanoušky, kteří to do dneška hrají.

Ale sakra. Se Zajdazem se dalo alespoň diskutovat, možno i oponovat ale s tebou? Jaký jiný staty mám využít, když Steam je nejvyuživanější? Já klidně využiji jiné staty, ale oni nejsou!! Nemohu říkat, že to hraje 250 000 lidí, když ty staty nemám. Ale když na Steamu vidím nějakých 8000 u AW, tak mi to srdce moc nenadzvedává

Co si to třeba zkusit zahrát místo hledání nějakých tabulek. Navíc AW je jen jedna hra ze série. Je nejnovější, třeba lidi čekají na slevu nebo na to třeba nemají stroj aby si to mohli zahrát. Steam není jediné měřítko na světě a nevím stále proč si myslíš, že je. Ten steam v tomhle tom není vůbec přesný, dokonce ani ne orientačně no zkráceně je úplně mimo. Staty nejsou důležité, důležité je aby ta hra bavila a na to aby byla skvělá nemusí být první v nějakých tabulkách, to by jsi si měl taky uvědomit.

1) Nevim na které otázky jsem ti neodpoveděl, ono u tý poradny nesedim dnem a nocí a nevšímám si všeho.

2) Žádnou Dotu jsem do toho nezatahoval, měl jsem na mysli opravdu jen MP střílečky- CS:GO, TS2, CS:S... Já si nepotřebuji nic zjištovat. Ty staty by byli pouze pro tebe, abys viděl, že s tou tvojí špičkou žánru to zase tak slavné není... Mimochodem, sám si o sobě potvrdil slovo fanatik. Ty nechceš vidět žádnou pravdu, nechceš znát jiný pohled na věc, proto si ty staty nehledal, protože víš, že zase tak super nejsou... A pak mi napíšeš že staty ze Steamu nejsou argument? Jenže ty si nepředložil žádný staty

1. To je možná ta chyba. ;)

2. Měl jsem pocit, že jsi se kasal, jak je CoD na 43. místě v pořadí. To ano, ale v pořadí všech her na Steamu, včetně DOTY. A teď zase píšeš, že jsi měl na mysli jen MP střílečky... To je jako ze všech MP stříleček CoD na 43. místě nebo jak? Jinak já to samozřejmě uznávám, na Steamu jsou i jiné střílečky, které hraje v průměru více lidí online. Také bych ale mohl poznamenat, že třeba CS a CoD, ač obě spadají do žánru MP stříleček, tak jsou koncepčně zcela odlišné hry a oslovují jiné skupiny hráčů. A další již zmiňovaná věc, CoD prodává více kopii na konzole než na PC a ty staty z nich do toho nejsou zahrnuty a ani nevím, jestli jsou někde veřejně k dispozici. Že na Steamu není nejhranější MP střílečkou, to můžeš oslavovat, ale globálně může být a s největší pravděpodobností bude vše jinak. Třeba CS nebo TF asi moc hráčů na konzolích navíc nezískají. ;)

Po té ceně jsem to přestal číst, ubohé.

O co vám stále jde? Proč zrovna COD?

Příběh zabaví průměrného člověka, hratelnost je arkádová a je to legrace. Osobně jsem hrál všechny COD do MW3 (kromě Black Ops) a užíval jsem si to(a to mě bezhlavé střílečky nebaví, jsem dost náročný co se hratelnosti týče)
K postavám jsem měl nějaký vztah, prostředí a nápad je super.
Je to prostě hratelný akční film.
CO po TÝ HŘE VŮBEC CHCETE SAKRA? Jestli chcete realistickou "mrdičku" tak si zapařte ARMU nebo Flashpoint borci. A nenadávejte tady do hry, která je úplně o něčem jiném.
Čao

Stejně jsem si to potom přečet, nemohl jsem odolat :D
Být adminem, tak bych "eriovy a ekmozovy" dal ban(pokud tohle začnou ještě jednou)
Vážně to snižuje kvalitu poradny.
A btw.: "ekmozovy debylyti" jsem viděl ve všech částech poradna.net

a ty tady děláš co? je to tu založeno pro diskuzi
mně zase jako debility připadá co píšeš ty(jako vejšplechty malích dětí) já tu krom diskuzí aspoň radím lidem který to potřebují ;-)
ach jo ztracené připady ale od někoho kdo si myslí že cod je dobrá hra s argumentama jaký uvedl co mám čekat?(přesně jaký nápad byk super? ten předělat předešlé cod?)
mimochodem ve všech částech? v části PC jsem se pouze párkrat zeptal jinak diskuze žádná
pak už jen život a byl bych rád kdybys dal konkrétní příklad

CELE TOTO TEMA JE BLBOST. KAŽDÉMU SE LÍBÍ NĚCO JINÉHO A KAŽDÝ SI POCHOPITELNĚ POCHVALUJE TO CO SE MU LÍBÍ, TAK SE PŘESTAŇTE DOHADOVAT VAŠIMI "ROZUMNÝMI ARGUMENTY". JÁ NA VÁS NEKŘIČÍM, PÍŠI POUZE S VELKÝMI PÍSMENY ZA ÚČELEM TOHO, ABY SI TO MÍSTNÍ LIDÉ PŘEČETLI A UZNALI ZA VHODNÉ, ŽE NE POUZE TO CO SE LÍBÍ JEDNOMU SE AUTOMATICKY LÍBÍ DRUHÉMU. ADMINI NECHTE MÉ PÍSMO VELKÉ ABY SI TOHO VŠIML KAŽDÝ A POUVAŽOVAL NAD TÍM CO SE TU VLASTNĚ ODEHRÁVÁ.

P.S LOGICKA UVAHA HOUPACIHO KONĚ: POKUD NĚKDO VYHLEDÁVÁ SP HRU, TAK SI NEKOUPÍ COD ALE HRU XXX, POKUD NĚKDO VYHLEDÁVÁ MULTIPLAYER HRU KOUPÍ SI TŘEBA ZMÍNĚNÝ COD, ALE NEZAKLÁDÁ PO CELÉM WEBOVÉM HYPERPROSTORU FLAME NA TÉMA CO JE LEPŠÍ.

Téma nepochybně blbost není. Je založeno proto, aby se CoD wars kumulovaly na jednom místě a nebujely všude kolem. Ulehčení moderování je jen třešničkou na dortu ;-)

S logickou úvahou houpacího koně souhlasím, také nehledím co se právě hraje, ale řídím se svými pocity, mnohdy výrazně odlišnými od herního mainstreamu.
Až na ten webový hyperprostor, co to je? :-p

@diskutující: dohadujte se klidně dál, here is the place! :-)

Obhajovat hru s argumenty, že to je takhle u všech her dneska (neexistující příběh, naprosto to samé furt dokola, kosmetické upravy MP od předešlých dílů), je totální blbost.

Ty hry jsou prostě špatný a nezajímá mě, že je to dnes standart - to si radši zahraju uplně něco jiného (pro mě lepšího).

Holt Activision má štěstí v tom, že jejich hru koupí každý rok neskutečný počet oveček, které si svou oblíbenou značku obhajujou a budou jí kupovat stále.

Ale víte co? Tak ať.. ať si to hrajou, komu to vadí, nemusíte to hrát nebo se k tomu vyjadřovat. Každého baví něco jiného :)

Já vím, proč to tak je...
Kdybych od malička hrál pouze na gamepadu, možná by mi to nepřišlo divné. Ale když jsem zvyklý hrát celý život na myši, proč bych si měl zvykat na (pro mě horší) gamepad... Jako gamepad je fajn, na simulátory, závodní hry a rpg... Ale na střilečky rozhodně ne ;-)
Btw. Sračky jako automatické domiřování na konzolích mi přijde jako ruinování žánru FPS :-) To pak vůbec není o tom skillu, když mi počítač uměle pomáhá se trefit...

Tak ono záleží jestli je člověk hráčem FPS (tím myslím někoho kdo převážně hraje střílečky a ne jen občasného hráče) nebo ne. Kdo preferuje FPS tak si přece nekoupí konzoli. Já jsem třeba hrával hodně dlouho na pc, ale teď už jenom konzole. Ale je fakt, že FPS moc nehraji, jen Star Wars Battlefront si koupím, protože ten vypadá skvěle.