Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 ještě 3 měsíce a něco a už nám to snad výjde. Kdo se těší?
Jsem zvědav jestli to bude jak zaklínač 3 nebo ještě lepší.
Změna kategorie, původně: PC hry (snco1301)
Promazáno, toto je téma na hru Cyberpunk , ne se dohadovat o repetivnosti her. (snco1301)

loading...

Změna kategorie, původně: PC hry (snco1301)
Promazáno, toto je téma na hru Cyberpunk , ne se dohadovat o repetivnosti her. (snco1301)

Moderatori tu v tom maji malinko bordel.

Bud je kategorie Pokec a potom neni nutne nejak zvlast dodrzovat tema v nadpise. Proste chceme pokecat.

Nebo je kategorie PC hry a potom by to melo byt o te hre a nezabihat do nesouvisejicich temat.

Takhle to vypada tak, ze byste meli promazat minimalne polovinu temat co tu jsou. Navic byste si teda meli ujasnit pojmy, jakyma nazyvate kategorie. :!:

Jako muzu s tim souhlasit, ale prislo mi, ze jsme debatu uz ukoncili s tim, ze se neshodnem a to smazani bylo v kategorii pokec zbytecne.
Zacnes mazat jednou bezvyznamnou debatou a skoncis tim, ze bude pulka diskuznich prispevku pryc. Mazat prispevky neporusujici pravidla je cesta do pekel.

No tak už změna. Čeká taky někdo na nové karty jako já?
Stále čekám a to jsem objednal rtx 3080 den poté co vyšla. Aktuálně jsem ale 1 na řadě. Prej od 19.10.2020 žádné karty nepřišli taky dobré.
Cyberpunk 2077 by mohl vypadat pěkně když bude zapnuté raytracing, tedka ještě otázka jakou udělají optimalizaci a zda ta grafika nakonec bude opravdu taková jak vypadá ve videu.
A je divné, že se zase objevují, že by mohl být znovu odložen. I když šef neřekl nic, že to chtějí dodržet, tak tuto informaci ani nepopřel. Takže 2021 je klidně ještě možný kvůli konzolím.

Cyberpunk jednou nakonec vyjde. Tim jsem splnil povinnost v debate o Cyberpunk napsat neco o Cyberpunk a ted se muzeme zase normalne bavit tak, aby nam to nesmazali. :-)

Dej vedet, az RTX 3080 budes mit.

Ja do toho nejdu, jsem uz rozhodnutej. Preskocim Amperu a pujdu do grafiky od AMD. Jenom nevim do jaky, uvidim podle recenzi a podle toho, co realne bude v obchodech. Na NVidii jsem nezanevrel, ale az bude nejaka dalsi generace NVidii vyrabena zase u TSMC, tak se k nim pak budu-li to potrebovat zase vratim. Letos (myslenou v letosni generaci grafik) proste ma NVidia se Samsungem smolika a o me jako zakaznika prisli.

Ale u AMD máš dobrú cenu,16GB,300W,Ryzen 5000+RX 6000=Smart access memory, a rage mod ale to neni treba

RTX 3090 vs RX 6900 XT to ani nehovorím vždy je tam rozdiel dajme to mu 10-15fps môj odhad. Tiež ma lákajú grafiky od amd najviac zatiaľ RX 5700 XT a uvidíme tie RX 6000 čo a jako, upgrade na druhý rok.

Ta dostupnosť to bude horror :D 5min to budú mať na sklade a už to bude vypredane :D

Njn, presne duvod proc jsem nechtel G-Sync monitor, ted v podstate musis porizovat jen NVidie. Pokud jsi objednal na uplnem zacatku za jeste rozumne ceny a pokud ti vubec nekdy ta RTX 3080 prijde, tak to spatna volba nebude. Jedine snad casem muze trochu schazet videopamet, ale do te doby budes treba zase porizovat dalsi grafiku.
Ted uz co bude driv: grafika nebo Cyberpunk? :-)

Jo i rtx 3080 ti, ale stejný výrobní proces jen větší pamět a možná o něco lepší výkon 5% kdo ví. Jestli vůbec prej má zůstat spotřeba karty stejná, ale pokud zvednou výkon tak těžko a rtx 3080 ti bude žravější a bude spíše u rtx 3090.
Až příští rok jestli vůbec má nvidia přejit u ampere na 7nm proces, ale nikdo neví kdy a jestli vůbec a hlavně kolik karet. Ale asi ani změna výrobního procesu ten výkon zas nějak nezvedne.

No každopádně jsem zvědav jak se to povede ta hra, zda optimalizace bude dobrá. Tedka grafika vypadá něco podobného jako deus ex jen lepší a hodně barev. Ale když se zapne raytracing tak je to ještě lepší, možná stejně dobré nebo lepší jak raytracing v metru exodus.
I schopnosti a celková úprava postavy vypadá dobře. To jsem zvědav co všechno se bude upravovat.

Otazka je kdy se povede! A ted nemam na mysli zpozdeni hry, ale zpozdeni grafik. Asus uz se uzivatelum omluvil a zaroven dodal, ze dalsi porce RTX 3080 je v nedohlednu. Je hezky, ze Cyberpunk bude potrebovat na slusne hrani s RT alespon RTX 3070 (AMD grafiky budou bez RT), jenze grafiky nejsou a nebudou. Zacina se mluvit o dubnu-kvetnu!!!
Ve vysledku si Cyberpunk na vysoke detaily uzije minimalni pocet stastlivcu.

(Jesteze jsem nepredobjednal a hru budu kupovat a hrat nekdy pristi rok nejdriv.)

No co se dívam ani nové cpu od amd ani gpu, sice gpu od amd je ještě brzo, ale cpu už je nějakou dobu v prodeji, ale nic moc zatím. A gpu se taky nemají o moc zlepšit ty dodávky ani amd ani nvidia, asus říká, že ani nvidia ani amd se situace moc nezlepší a při uvedení amd gpu grafik byla situace sice lepší než u nvidie, ale i tak to nebude stačit. A asi to bude až po novém roce.
Ale rtx 3080 má mít údajně problémy i po novém roce, takže pokud 10.12.020 nepříjde gpu, tak gtx 1080 ti snad na ultra 60fps bude stačit sice bez ray tracing ale co už.
A počkám na lepší gpu. Bud rtx 3080 7nm se říká, že by mohla být a nebo počkám úplně na novou generaci jak cpu tak gpu. Zen 4 příjde někdy 2022 a intel třeba něco taky bude mít. Abych měl rtx 3080 někdy kolem 2021 je mi k ničemu. Na bf5 stačí i gtx 1080 ti, to radši počkám na něco lepšího.

Gtx 1080 ti je ešte stále dobra grafika na 1440p 50-60fps ale ked chceš ten ray tracing tak ta 3080 je dobrá voľba ja ten ray tracing zas tak nemusím ked som to prvý krát videl tak to vyzeralo dobre a bolo to lákavé áno vyskúšal som si to ale vôbec som nepoznal u nejakej hre že mam zapnutý, možno že tam bolo viac odrazu svetla ktorý som si ani nevšimol lebo aj tak tieto nove hry čo prichádzajú vyzerajú dobre aj bez ray tracing. A ešte 1 vec ma zaujíma je tá prečo dávajú ray tracing do online hier ako je trashnite atď.

No tak tedka už se objevila nějaká videa hry cyberpunk 2077, někdo se ke hře už dostal a hrál. Zatím to vypadá pěkně i na ps4. Tak to jsem zvědav na pc. A taky bylo už nějaké předběžné hraní 16 hodin. A prej je to super, akorád to prej nebude tak akční a rychlé tempo jak někdo čeká. Což ovšem nevadí.

To asi už jo. Vývojář prej hru nedohral ani za 175 hodin. Ale dělal všechno možné.
No tak někdo musel vzít fyzickou kopii hry. A asi to cd red nemají přes server online hlídané. Jinak bys hru nezapnul.
Přes uplay taky hru nezapneš dříve i když máš fyzickou kopii. Tak nevím. Každopádně tedka budou úniky. Byla fotka v amazonu, kde byla otevřená krabice hry. Takže čorky. :-)

Jak že nedohral za 175 hodín to ta hra je tak dlhá ? Tento rok je nejak moc veľa únikov aj od rockstar neviem či to je pravda ale že vraj ma prísť remake RDR 1 a gta 6 bude oznámená v roku 2022 a príde v roku 2023. Ale ta gta 6 je asi blbosť lebo gta 5 im strašne zarába veľké peniaze a keby že vypustia v roku 2023 gta 6 neviem neviem.

https://indian-tv.cz/clanek/kolik-hodin-si-pripravit-na-cyberpunk-2077-u0syj5
I když nevím ty ukázky jako podle mě nic moc neodhalují. Vždy se rád podívám co mě čeká. Jen ta rtx 3080 ne a ne a ne přijít a to jsem 1 na řadě.
https://indian-tv.cz/clanek/cyberpunk-2077-gameplay-zabery-z-ps4-ps4-pro-a-ps5-gmjwyw
Jestli je to fakt ps4 pro tak jako super a pc bude luxus.
Jsem zvědav co jsi nakonec vyberu, jestli budu v poušti, na peníze. A pak je tam ještě nějaká volba na začátku.
https://www.youtube.com/watch?v=ZvC8iyJ4S2E
PS4 pro vs PC. Jestli někdo říká, že to není pěkné nebo špička grafiky tak už nevím co by člověk chtěl. A jestli se to moc leskne tak to mi fakt nevadí. A na 4k video hlavně garáž vypadá cool.
https://www.youtube.com/watch?v=1Syy487Tv9E
Další pc vs ps4.

Multak nezájem. Pro mě je hlavně single. Hlavně at je dobrá optimalizace a jestli tam budou bugy tak to nevím.
A už víš za co budeš hrát?
Celkem mě láká ten nomad jako poušt.
Nebo jestli corpo, nevím. Špíš ten nomád. A street kid bude podle mě nejhorší a asi nejmín peněz. Corpo to je jasné, tam bude více peněz.
Ale tedka to nemohu najít kromě těchto 3 cest je tam ještě nějaký výber schopností nebo tak něco ne?

A vyvojaři jsou stejně divní umělci. Jednu hru udělají pro amd kde rx 6800 xt vede nad rtx 3080 klidně o 20-30 fps a druhá hra je zase naopak. Takže potom jsi výkon můžeš počítat podle čeho? Když každá hra je pro jinou kartu optimalizoaná? Jako kdyby to dalo práci udělat to stejně pro oboje. :-)
Ale peníze jsou peníze.

Tak a objednávku rtx 3080 jsem zrušil čekat 2 měsíce a nic. Počkám asi fakt na zen4 a novou generaci grafik. Bud nvidia nebo amd do 2 let určitě bude, myslím že i nvidia má dělat příští rok novou generaci jen nevím jestli to nebude výpočetní grafika.
A nebo až zkusí nvidia 7nm u rtx 3080 což prej má v plánu.
Opravdu kupovat rtx 3080 na bf5 a wotko je blbost, cyberpunk to nestihne, jelikož pořád neznají datum.

AMD si porad vede svoji, ze hned po Novem roce budou karty bezne k dostani, takze je tam porad moznost si za mesic poridit kartu od AMD. U NVidie si myslim, ze karty nebudou nikdy, ze je to vsechno jenom zdrzovacka a NVidia vyda v lete bud RTX 3000 Super radu na 7nm TSMC nebo RTX 4000 radu na stejnem procesu. Mozna teda, TSMC je na roztrhani a stavi dalsi tovarny a linky. Otazka teda je, kdy budou mit volne kapacity i pro NVidii. Leto si myslim, ze je optimisticky odhad, ale uvidime, treba to dopadne dobre a v lete budou.

To už ne. Akcie by jim padly a investoři by je asi ***** i hráči.
Pokud se už předběžně stahuje nepamatuji jsi, že by se nějaká hra takto odložila.
Spíš jsem zvědav na recenze a jaké to bude. Tedka jsou na youtube pár lidi, kteří všem říkají, že to nemají kupovat, ale to jsou nějací fail, jelikož to samé píše o ghost of tsushima, která je dobrá hra dle recenze.
Takže na takové recenze já se nedívám, mele ** ale že by řekl něco proč atd to ne.

Ale na tie recenzie si treba dávať pozor lebo veľa hier ma dobré hodnotenie a pritom to neni hra hodnotná toho hodnotenia, najlepšie je si to vyskúšať. Dúfajme že Cyberpunk vyjde v dobrom stave a nebude tam veľa bugov síce sa tam pár nájdu ale aj tak dneska nové hry budú vždy mať nejaké tie menšie chyby.

Záleží podle počtu recenzi. Když je většina recenzi kladná je to asi OK, asi 100 recenzi nebude fail. Tak jako valhalla, nadávate na to zde, ale všechny recenze jsou kolem 80%. Tak problém bude jinde. Asi miliony hráču co hru mají, nejsou hráči, kteří hrajou hru, která je o ničem.

Jo, už jsem to taky stahoval včera jelo to kolem 70MB/s, což není úplně max rychlost připojení, ale i tak dobrý, většinou ze Steamu teda tahám max. rychlostí (1Gb/s), pokud tedy CPU stíhá dekomprimovat. U toho pre-loadu se to možná ani nevyplatí stahovat s rychlím netem, protože ještě se to bude dešifrovat v den vydání, což záleží na CPU a rychlosti disku a ještě k tomu má být day 1 patch a docela mohutný, takže jestli mi to zas po rozšifrovaní bude tahat 50GB patch.:-)

předpokládám, že i slabší trhy by se k tomu měli dostat únor, březen. Tohle je už úplně šílenost za půl roku. Neřekl bych, že je o to takový enormní zájem tady v česku, ale když si eshopy objednají tyhle věci v řádech kusů, tak je jasné, že poptávka bude větší než nabídka.

Jenom GTX 1080. Mozna ano, ale nehodlam to zkouset, na nove hry mam novy PC a nemuzu na nem hrat, dokud do nej nedam grafiku a grafiku do nej nedam, dokud ji nekoupim, tj. dokud nebude nova grafika k dostani v obchodech a to znamena: nebudu kupovat nove hry, dokud nekoupim novou grafiku.
Ja usetrim, vydavatele her at si stezujou u vyrobcu grafik, ze jim kazi ksefty. :-)

Nevie sa presne či ta hra je až tak moc dobugovana ja to zajtra budem hrať a napíšem či to je pravda, zas netreba veriť všetkému a bugy sa dajú opraviť u nových hier to je normálne, hra mala maš ešte par mesiacov vývoj ale už to muselo isť von moc velký hype to bol a ked prišiel koronavirus tak ešte horšie to bolo, tak všetký nove hry čo budú vychádzať budú zabugovane takže nečakať dokonalú 100% hru.

To me absolutne nezajima, je to verze, kterou dal CD Projekt recenzentum, kdyz neco takoveho vidim, tak logicky ztracim jakykoli byt jen teoreticky zajem. Byla to volba CD Projektu to vydat v tomhle stavu, takze se pak nemohou divit, ze to lidi vidi a podle toho hodnoti.

Patch tam ještě není. Prej bude zítra uvidíme.
Každopádně pro mě je nvidia driver nepoužitelný. Dnešní je trošku ***. G-sync monitor bliká a na forum má dost lidí problém. To je když nvidia má svoji technoligii a neumí jsi udělat vlastní dobrý ovladač, ale není sama ani amd ovladače nejsou nějak cool.
Vyvojaři, nvidia, amd a intel naučíte se někdy dobře programovat, optimalizovat a testovat? Nebo testujeme na 1 pc? Snad jen EA ma tedka dobrou optimalizaci bf5 QHD a nad 100fps vše ultra kromě raytracing ten nemám.
Nebo radši money money money money jednu hru dáme 100% nvidie a další 100% amd a ostatní kteří mají zrovna druhou značku máte smůlu. Nechápu politiku optimalizace jen pro 1
Kdyby to vyšlo v dubnu tak nevím nevím.

Tak neni problem v driveru NVidie a neni problem u NVidie a AMD, obe firmy maji ovladace na spickove urovni. Problem je u vyvojaru her, kteri casto technologie obsazene v grafikach neumi pouzivat spravne a predevsim NVidia, ale i AMD pak napravuji skrz ovladace jejich chyby, to jsou ty optimalizace pro jednotlive hry, ktere vychazi jako soucast updatu ovladacu grafik.

Druha vec pak treba je, ze napriklad CD Projekt je tradicni partner NVidie, tudiz jim hodi logo do intra hry a na oplatku jim NVidia neco poskytne zdarma, pak ma NVidia logicky i nejaky exkluzivni pristup ke kodu hry a muze provest optimalizace ovladacu drive a jednoduseji nez AMD. U jinych her je to pak zase naopak a tezi z toho AMD.

No někdy i ty ovladače jsou tragické jako tedka, kde to hodně lidem bliká a to nemusím nic hrát stačí plocha. Stačilo by kdyby vyvojaři chtěli dělat optimalizace pro všechny a ne někdo nám dá keše uděláme lepší kod pro toho a toho. Kukni jak třeba valhalla jede na amd a nvidia, amd tam vede o dost. Jiná hra zase vede nvidia, takže to není výkonem, ale tím že prostě udělají lepší pro jednoho.

Nevim, jak to je u AC Valhalla, ale bezne prave tyhle rozdily nejsou na triku vyvojaru hry. Oni si proste s optimalizaci nechaji pomoct od AMD nebo NVidie. Obe graficke firmy maji sve vyvojare specializujici se na programovy kod u her a velkym AAA hram nabizi tuhle pomoc zdarma ovsem samozrejme vymenou za urcitou exkluzivitu.
Tudiz bud hru ciziho subjektu optimalizuje vyvojar NVidie za penize NVidie nebo vyvojar AMD za penize AMD. Logicky, kdyby to vyvojar hry nechal udelat obe firmy a nebyla tam ta exkluzivita, tak za to ty obe graficke firmy budou chtit prachy.

Vzij se do situace vyvojare hry, nekdo prijde a rekne ti: hele, nabizim zdarma pomoc s vyvojem tvoji hry, ovsem budu mit urcitou exkluzivitu nebo ti pomuzu za 10.000 EUR. Vyber si. Co bys udelal?

Tak potom bude situace vždy taková. A nebo kde je vulkan? Proč vulkan není všude jaká to byla technologie, že bude všude. Navíc ve wolfiku tam vulkan byl a šlapalo to o dost lépe tak kde ho máme? Nebo ten directx 12, ale to máš stále dokola a directx 11 tu bude ještě dost dlouho možná déle než 9.0.
Myslím, že by dost studii mělo na pomoc od obou firem, ale peníze jsou peníze.
Nechci vidět hru v 8k. To bude tak 10fps u nejlepší karty. Ani 4k ti nedá nejnovější karta všude.

8K je jen marketing, stejne to nemas mimo kino sanci rozpoznat. Ale jo, i 4K bude jeste trvat nez na to grafiky budou mit vykon se vsim vsudy.

DirectX12 je nejrozsirenejsi proste proto, ze zase prinasi vyvojarum nejvetsi podporu. Zjednodusuje to vyvoj hry a v DX12 Ultimate mas uz i standardizovane RT, takze to logicky vyvojari her pouzivaji. Vulkan oproti tomu zaostava. Vulkan Ray Tracing byl zverejnen teprve pred nekolika dny a to jen pro NVidii, pro AMD je zatim jen beta a na Intelu to zacne behat nekdy v pristim roce. Jako DXko potrebovalo konkurenci a je super, ze Vulkan existuje, ale otazka je nakolik bude pro vyvojare schopny DXku konkurovat.

A co máš za grafiku? tak 4k nedá žádná karta dneska skoro žádnou hru. rtx 3090 má zde problém na 4k mít 60fps, vždy mít rezervu když někdo vydá hw požadavky. Nikdo ti nebude testovat na 1000 pc, co pc to jiné fps.
No optimalizaci a bugy budou muset vyřešit jinak to vypadá dobře, ale technický stav je daleko horší než valhalla nebo zaklínač 3. I Kingdom come deliverance měl lepší tedy.
A ještě zvuk blbne, takové praskání, má to dost lidí, nové gpu drivery od nvidia spíše ubírají fps o cca 5fps někde i více, někde bude fail. Nedokážu jsi představit jak to mohlo fungovat v dubnu. To asi ve studii mají 2x rtx 2080 ti, jinak nevím když ještě byli grafické karty max gtx 2080 ti.
Takže asi raytracing zde nebude moc lidí používat.
Jinak je to podobné deus ex řekl bych jako graficky, ale lepší má cyberpunk 2077, který má zase špatný technický stav a optimalizace je přímo komická. Na steamu má jen 72%.
I tak to hrálo 1 000 000 hráču.
Když to tak čtu tak skoro všechno je jen ohledně bugu a optimalizací. Takže asi až v lednu a zatím valhallu.

RTX 2060 R5 2600 nastavenie 3440x1440 High textúry medium a hra mi ide ledva na 30fps ovládače od nvidia stiahnuté aj tak nič. dokonca aj launcher už majú vlastni kvôli par hrám launcher to kašlem fakt toto čo sa deje poslednou dobou v gamingu je otras to človek už za chvíľku bude mať 200 launcherov na ploche. I tak to hralo 1 mega hráču ale aj tak tu hru si všetci neužijú lebo nikto nemá doma rtx 3080 či silnejšiu kartu aby si tu hru užili, vela recenzii čo som čítal na steame bolo že im to nešlo poriadne ani na min. či rec. Takže si ešte počkáme par mesiacov aby ta hra bola 100%. Ja to nehrám na 4k ale ultrawide 1440 proste ale aj tak ledva 30fps mam ako píšem.

Jsou lidi, co jim staci fullHD a 30 FPS. ;-)

Nakonec ja na te GTX 1080 taky hraju na fullHD a aspon teda 60FPS, ikdyz monitor je 4K. Ono je to diky te interpolaci takove maznute bez ostrych hran ani nemusim nastavovat AA. :-) Ale prave Cyberpunk si dam klidne az pred pristima vanocema s poradnou grafikou, abych si to uzil.

To mi pripomina:
Pillars of Eternity a Tyranny je tam momentalne.
Zacal jsem delat, to co ty, zalozil jsem ucet a hazim si tam ty free hry, ikdyz minimalne zatim je v planu nemam a rozhodne nemam v planu stahovat jejich launcher do svyho PC.

Moje posledné vyjadrenie k tejto hre. Hra sa im podarila veľmi dobre len ma menšie chybičky ako napr. Menšie bugy alebo zla optimalizácia, hru som nastavil na stredne detaily a vysoké textúry a hra vyzerá veľmi pekne (40fps).Hra ešte určite nejaké tie opravy a určite prídu aj dlc na druhý rok držim im palce nech sa darí cd projektu ale dúfame že nepokazia zaklínača 4 ktorého možno uvidíme o par rokov :-D.

Mrknete na podrobne testy vykonu na GamersNexus.

Pro ty, co tim dlouhym videem nechteji ztracet cas, to shrnu:
Na maximalni detaily ve 4K to v soucasnosti nedava zadna karta ani na 30 FPS.
Vyhodou u NVidie je DLSS, kde si muzete dovolit nastaveni hezci grafiky, ale i tak je problem dosahnout na 60 FPS i na tech nejvykonnejsich grafikach.

Na QuadHD se uz okolo 60 FPS s rozumnym nastavenim grafiky zadychava i RTX 3060Ti.

Na fullHD nemaji dnesni tj. momentalne vydane i minula generace highend grafik problem. Proste tahle hra jako prvni nastavuje onen next-gen, na ktery jsme cekali, ovsem zda se, ze nejen "next-gen" konzole budou muset jit prozatim s nastavenim kvality grafiky dolu, aby to bylo hratelne.

Další důkaz, že hry vždy budou napřed před grafikami. A až třeba další generace v pohodě dá 60fps na 4k.
Bohužel to tak je dneska. Proto čekám na konec 2021 možná 2022. Když už tak počkám ještě něco navíc. Zen 4 nějaký high možná 10-12 jádro/20-24 vlákna oproti i7-6700k bude hodně velký rozdíl už tedka zen 3 by byl velký rozdíl třeba 5900 ryzen a grafika gtx 1080 ti a rtx 3080 třeba už je taky nějaký rozdíl, ale počkám ještě na bud vylepšený 7nm proces pro nvidiu nebo počkám na úplně nové generace, které taky budou určitě kolem roku 2022. Jen jsem zvědav zda gpu půjde pořád nahoru ve w, pokud ano jsem zvědav kam to teplo budeme ukládat. Ono abys za chvilku uvažoval o nějakém ohřivání přes grafickou kartu že. :-)

Narust vykonu a presto stale stejne TDP teda i vyvin odpadniho tepla byl dlouhou dobu udrzovan zmensovanim vyrobni technologie kremiku (cipu).

rok 2010 GTX 480 TPD 250W* plocha jadra 529mm2 40nm vyrobni proces (*skutecna spotreba az 350W)

rok 2018 RTX 2080 TDP 215W plocha jadra 545mm2 12nm vyrobni proces

rok 2020 RTX 3080 TDP 320W plocha jadra 628mm2 8nm vyrobni proces

Jak vidis, tak vzhledem k plose jadra nam TDP nijak vyrazne neroste. TSMC uz je na pocatku 5nm vyrobni technologie, takze i dalsi generace grafik by mohl pri beznem navyseni vykonu dat stale TDP nekde mezi 250-350W. Co bude ve chvili, kdy uz nepujde technologii vyroby cipu zmensovat ted nemuzeme ani odhadovat, je to ve hvezdach. :-)

No moje gtx 1080 ti má 250w cca a když jsem měl gtx 1080 ta má myslím kolem 180w to je chládek. Jenže přetaktované edice mají až 400w a to už je dost, tohle žádná gtx 1080 ti ani rtx 2080 ti nemá a ten nárust výkonu oproti rtx 2080 ti zase není tak velký. Uvidíme.
Hlavně jsem rád, že cpu mají max 100w.
To je ale právě to, potřebuje se stále větší gpu pak budeš mít v pc co? 400mm na délku?
Chtělo by to už nano technologii nějakou dobrou a hlavně třeba max 100-150w, ale výkon stejný, uvidíme co bude za pár let.

Bude už amd 5 asi patice, takže zase nějaká novinka vylepšení, pci 5.0 by měla být, i když to je jedno možná pro SSD disky. A ddr5. Ale zase aby to pak nebylo drahé.
Zen 4 i nová amd grafika asi 7000 serie prej 2022 Q1 a Q2, což je rok a něco to už se oplatí počkat. A nvidia taky zřejmě něco. To už by i raytracing mohl vypadat jinak.

Ano len ta hra ma 2 problémy zla optimalizácia a bugy to sa da opraviť ta hra prišla moc skoro ta hra mala vyjsť až na druhá rok v 100% stave len CD RED spravil veľký hype a dostali sme zlý výsledok hry a to iste aj konzolisti ta hra je nehrateľná na PS4 a xbox. A veľa hier bude prichádzať v takom stave takže hra neni prvá ani posledná.

To nie je pravda problém bol ten hype a hráči už chceli tu hru čo najskôr ta hra by bola aj 5x odložená len ten hype okolo to ho že aká to je pecka atď. keby tu hru v roku 2019 v E3 neukazovali tak všetko by bolo v pohode a nikto by ani nepovedal že nejaký CP príde a kludne sme si tu hru mohli zahrať v klude na druhy rok. Prečo napr. neukazujú gta 6 ? lebo sami vedia že hype je zbytoční a radčej nič nevypustia a robia si v klude a hra príde v dobrom stave. CD RED si to pokazil sám zbytoční hype okolo toho.

Stejne by me zajimalo, jak si tak v klidku programuji v CD Projektu a rikaji si, jak je to super, ze to v dubnu vydaji. Pak tyden pred vydanim treba sedeli u obeda a nahle nekdo z tymu povida, ze ta hra neni vubec hotova a nefunguje. Ostatni na to, no jo neni, my to vydat nemuzeme. Tak to odlozi na prosinec a makaji na tom dalsi mesice a pak to v prosinci vydaji a zjisti se, ze ta hra vlastne jeste neni uplne hotova. Jako v jakym stavu musela byt v tom dubnu? ::)

Nicmene, kdyz pomineme ty bugy, ze je na tom potreba jeste par mesicu pracovat, tak ta hra teda vypada podle gameplaye fakt dobre. Myslim, ze az to pred pristima vanocema zacnu hrat, tak to bude opravdu dobre. :-)

Akorát mi to příjde dost náročný a hraju ve 4k, takže bez DLSS bych si vůbec nezahrál plynule (potřeba RTX grafiky), ale mám pocit, že mi zase nestačí VRAM 8GB po chvilce přeteče a musím restartovat hru, což už se mi děje snad u každé nové hry, takže až budu upgradovat, nic míň jako s 16GB VRAM nekoupím.

Co jsem o tom cetl, tak na RTX 2080Ti lidi problemy nemaji, proste 8 a 10GB je malo na 4K, kdyby mela NVidia v soucasne generaci aspon 12GB, tak nevaham, ale s tim co predvedli, tak prejdu k AMD se 16GB, coz je asi zatim zbytecne moc, ale lepsi vic nez potom, aby to nestacilo.

Zajímavý, že na Steamu se to spouští přes jakoby další launcher (RED pre-launcher) a je to propojený s GoGem a zobrazuje se mi tam zároveň i Witcher 3, navíc jsem zjistil, že i když mám Steam verzi, tak hra se dá spouštět i zcela bez Steamu ze složky se hrou Cyberpunk2077.exe.

Samozrejme, ze to nemuze byt tak kvalitni jako kdyz mas nativni 4K. Tady jde o to, ze ten upscaling pres ty vypocetni jednotky to dopocitava na vysoke urovni, zadnym jinym dopoctem bys nedostal tak dobry vysledek jako pres DLSS2. Nikdy se to ale nemuze rovnat originalu, to nelze.

Ano, ale DLSS 2.0 je i o odstranění různých artefaktů při TAA, takže pokud nastavíš vyšší preset DLSS (kvalita), tak obraz může být i lepší, ale mám zkušenost jen v 4k rozlišení pro který má DLSS větší smysl, protože čím je cílové rozlišení nižší, tím je v obrazu méně informaci a DLSS není tak efektivní.

obraz může být i lepší

Zalezi k cemu to porovnavas. Lepsi k originalu ne, ale muze mene poskozovat obraz nez jine techniky nebo jejich nedokonalosti mirne napravovat. DLSS2 je dobra fycura, ale porad je potreba mit na pameti, ze je to fycura z nouze. Nemame zatim grafiky, ktere by dokazaly renderovat bezvadny obraz v realnem case ve vysokem rozliseni.

Nastavení na Nejvyšší výkon už je render v hodně nízkém rozlišení, ale pořád DLSS 2.0 dokáže vykouzlit celkem koukatelný obraz, na rozdíl od prostého snížení rozlišení.

Doporučuji to nastavit spíš na Vyváženě nebo Výkon + můžeš zapnout přes GFE overlay (alt+f3) jemné vyostření obrazu a dosáhneš tak opravdu dobrého obrazu s lepším výkonem hry.

Tak vam neco povim, jsem rozjel AC Syndicate. Chci mit dalsiho Assassina z krku.

Proc vam to tu pisu. Protoze jsem si pri hrani vzpomnel na Cyberpunk. Ma to totiz podobne mnozstvi glitchu. Rozdil je, ze jedna hra je tu ani ne tyden a druha nekolik let. Preju teda Cyberpunku, aby nedopadl jako AC Syndicate, ze ty glitche uz nikdo nikdy nespravi!

Ea at ukáže jak se dělá top grafika a optimalizace qhd ultra a 100fps u bf5, to nemá žadná hra pomalu.
A ano jak někdo psal 4k nebude ještě dost dlouho nad 60fps ultra. Vývojaři neví k čemu je vulkan a directx 12. Kde jsou ty řeči, že vulkan a directx 12 budou top a taky že využije všechna jádra. :-)

Až budeš někde daleko (otevřené celé město?), pošli mi save. Mně stačí se jen tak procházet, nic víc od Syndicate a Unity neočekávám - a ani nechci. Těch hašašíráckých her mám sice spoustu (nekupoval jsem žádnou), ale nebaví mě herně ani jedna, navíc to šílené ovládání pajduláka na klávesnici…

Bf5? Pokud to bylo na bf5 tak ano hraju všechny mapy a mám okolo 90-100fps sem tam to spadne na 80-85fps, ale jinak krása na ultra na gtx 1080 ti a ještě v silent mode. Star wats taky tak. Neznám jiné hry, kde by to tak dobře šlapalo a celkem bez bugů.

Na cyberpunk zatím počkám, mám jen 38% valhalla takže casu dost a za měsíc nebo dva už to musí být opraveno.
Ten zvuk stále nemají opravený.
JInak zkoušel někdo ten jízdní model? Vám se nelíbí? Mě příjde celkem fajn, řekl bych možná jak gta rozhodně lepší než watch dogs tam je to komické, hlavně v legion.

Když jsi lidi udělají hype a čekají od toho nemožné je to jejich problém. Valhalla každý věděl co dostane, protože je to ubisoft.
CD red ale nejsou bohové. Já jsem hype neočekával a jsem příjemně překvapen. Zatím super. Řekl bych, rd 2 top podle mě jak graficky, detaily i příběh pak cyberpunk 2077 a valhalla jako třetí v grafickém zpracování.
Nevím proč lidé chtějí gta5 když to je cyberpunk 2077, od každého něco není to závodní hra, aby řízení bylo na 1 míste, taktéž to není gta aby střelba byla top tak něco od každého něco a mě se to líbí, bugy tam jsou, ale to je všude.
Jenom ten inventář je tedy debilní. Chaos a vůbec jse v tom orientovat.
Jinak next gen? Jako 20 let co jsou hry na trhu tedy myslím tím jako lepší grafika atd. fakt jako očekávate že uvidíte něco co tu ještě nebylo?
A co tak? Vždyt už skoro vše ve hrách je. Her je milion a co v takové mroce 2050 budete říkat? Opakovačka opakovačka?
No moc takových her tedy není a většinou se opakují. 100x války, 100x tanky, 100x letadla nevím co na tom by se muselo změnit.:-)
Nebo udělat egypt 100x jinak.

Pravda zbytoční hype ale aj CD Red si zato môže zbytočne to naťahovali veľa videí či ukážok na e3, hra je dobra len je nedokončená a prišla moc skoro hra mala prísť niekde na jar na druhý rok. Vôbec by som sa nehneval keby že ta hra je odložená aj 5x len nech príde v dobrom stave, ale dneska to je už normálne že hry prichádzajú v takom stave a postupne sa opravujú.

Ale ukázek to je dobře, že jich bylo tolik. Hype byl jen kvůli tomu, že byl zaklínač 3 takový jaký je.
Tak ono taky máš 1 000 000 sestav. Bugy budou vždy.
Těžko někdo bude testovat na 1000 sestav. Možná na pár a to je vše.
Grafika je pěkná a asi 2 top po rd2.
Gta to není. A čekat že hru 2020 dají konzole 2012/2013 je směšné. Možna low detaily.

Tady je aspon krásně vidět, jak se vyplatí něvěřit všem o kecaj. Bud hraju jinou hru než cyberpunk 2077 nebo lidi lžou. Kde je to prázdné město? Vždyt jsem šel 2km pešky pro 1 úkol a na 1m snad 10 lidí. Ulice až přeplněné a rozohdně jenom nechodí.

A neni to naopak? Nestezuji si teda hraci na to, ze je tam tech lidi moc?

Me treba ted uplne irituje u AC Syndicate, ten naprosto silene prehnanej pocet lodi na Temzi a pocet kocaru v ulicich Londyna. To, ze kdykoli mam nekam bezet, tak se i do te nejtemnejsi ulicky naserou stovky lidi, jsem si uz u Ubisoftu zvyknul. Proste heslo Ubi, muze to bejt sracka, ale musi tam tech hoven byt hodne. ]:)

Klidně kdyby to bylo na mě všechny konzole vyhodím a zruším a 100% optimalizace a starosti jen na pc. Levnější hry, upgrade, konzoli nevylepšíš tu jen vyhodíš. I pc mohu připojit k televizi a je to lepší výkon. A ten výkon vždy bude na straně pc, grafická karta už jen sama o sobě bude vždy lepší v pc. Pak se nedivím, že je tu takový bordel, dělat optimalizace pro pc, konzole xbox, ps4 atd atd.

I pc mohu připojit k televizi a je to lepší výkon. A ten výkon vždy bude na straně pc, grafická karta už jen sama o sobě bude vždy lepší v pc.

No, neni!

Kdyz koupis PC v cene konzole, tak mas lepsi vykon na strane konzole.

Navic ta hra vypada blbe i na Xboxu a jak znamo Xbox je jen obycejne jednoucelne herni PC, ktere bezi na oklestene verzi Windows a ma integrovano DirectX. Z toho prave plyne, ze vyvojari CD Projektu prave ty optimalizace na vykon vubec neudelali. Vyvinuli hru pro nabuseny hardware, kterou si plynule uzije jen par procent lidi i na PC, kteri ten nejnabusenejsi hardware maji. Ze se rozhodli to programovat i pro jine API na Playstationu, je zase jen jejich problem, nikdo je k tomu nenutil.

S tim ja nepolemizuji, jen ti vysvetluji, proc maji pro mnohe lidi konzole smysl. Bezne rodice, kteri sami nehraji, nechteji detem kupovat herni PC za 30K, ale nemaji problem koupit konzoli za 13K. Podobne znam lidi, kteri pro svou praci potrebuji notas. Nekoupi si teda nejaky herni, ale obycejny za 15K a k tomu si koupi konzoli na hrani za 13K a dohromady je to vyjde na podobne penize jako to jedno jedinne herni PC, sluzbu jim to ale udela vetsi.

Konzole proste maji svuj vyznam, ne pro tebe a ani ne pro me, ale pro jine ano. Kdyz bys zrusil konzole, razem snizis pocet hracu, coz by mimo jine znamenalo, ze by hry musely zdrazit, protoze vyvoj by stal stejne, jen by nas hracu bylo mene. Takze jen at konzole jsou a vyvojari her je podporuji. :-)

A ještě mít debilní ovladač v ruce.
Pak tu máme nějaké hry jen pro konzole nebo první konzole a potom pc jestli vůbec. Tak i tak máš ty hry na konzole drahé. Jestli někdo za rok koupí nad 10 her už je to za rok velký rozdíl a třeba za 4 roky se ti to pc může poskládat. Dost lidí kupuje hry v den vydáni. A taky televize nebude nikdy top jako herní monitor.

A taky televize nebude nikdy top jako herní monitor.

To rozved, protoze je to uplne to same. Navic i konzoli si muzes pripojit k monitoru a naopak PC si muzes pripojit k televizi.

A ještě mít debilní ovladač v ruce.

Ty hrajes tve oblibene AC s klavesnici? Ta hra si vyslovene rika o gamepad. Neznam jinou hru tak optimalizovanou pro gamepad jako je serie AC. V tom jedinem nelze Ubisoftu uprit prvenstvi. Na gamepadu se to ovlada lepe nez na klavesnici.

Ne ovladač je debilní. Lepší vždy klavesnice a myš. Stačilo jednou jak jsem to zkusil a já bych to vyhodil, ale nebylo to moje.:-)
Můžeš připojit, ale proč tak složitě že? Mě stačí top pc nebo skoro top a monitor nějaký lepší. Tak hádam, že televizi 144Hz a třeba QHD nebo 4k asi za takové peníze nenajdeš jako monitor. A ještě g-sync. Takže asi tak. A taky ne každá televize ma asi dobrý input lag atd. co máš u monitoru.

Tato vylepšení mají sice pozitivní vliv na kvalitu obrazu, avšak jejich aplikace na vstupní signál si vyžaduje jeho další zpracování, což samozřejmě input lag zvyšuje. Vzhledem k tomu, že herní monitory jsou v tomto ohledu jednodušší zařízení, jejich input lag je výrazně nižší. U nejlepších modelů dosahuje pouze nižších jednotek milisekund. Na druhou stranu mohou mít televize input lag i 100 ms, což právě řeší herní režimy.

Herní televize

V herním režimu jsou vylepšení obrazu deaktivována, čímž se radikálně sníží doba jeho zpracování, která tvoří výraznou část input lagu. Herní televize jej dokážou snížit i o 80 a více procent, což tedy ve výsledku může znamenat rozdíl mezi 70 a 14 ms. Ačkoliv takto vypadá příklad velmi dobré herní 4K televize, stále se nemůže rovnat počítačovým monitorům.

A kolik takto nejlepší model stojí že? :-)

Ne nuda. Sportovní-strategie bych se první musel dokopat abych to někdy zapnul. Takové o ničem pro mě žádná akce, žádné překvapení.
Pro mě je top jinde adventury, fps, rpg. Ale adventury asi top. Polda všechny díly, posel smrti atd.
To mi připomíná, že bude demo poldy 7. Leden hitman asi a někdy na jaře myslím resident evil village.

Které wotko. :-) Nebo sportovní hry kde děláš pořád to samé, vím že pro tebe to není pořád to samé, ale je.:-)
Ale každého věc. Jo a příští rok vlastně další bf tak snad taky bude super.
A asi proto ji hraje tolik lidí, proto asi byla nejlépe prodávaná atd. Ještě že čísla to můžou vyvracet.
Ale každého věc, někdo at hraje tetris 24 hodin. Nebo minecraft utopie.:-)
159 mil. € (2019) ubisoft, tak asi ty špatné hry někdo kupuje. Sakra kdo ale když hráči ne, když dělají tak špatné hry.

Jenom opisujes marketingove kecy, ktere se vyrobce TV snazi nacpat zakaznikum, aby si koupili tu drazsi. Nehlede na to, ze to jsi prave ty, kdo tu furt adoruje singleplayer a teda te nemusi zajimat, jestli mas 2ms nebo 10ms input lag. Ja hraju bezne na TV, nemam herni, ale samozrejme jsem vypnul vsechny vylepsovace obrazu a nepoznam rozdil oproti monitoru.

Zalezi na jake hre si gamepad zkousel. Treba hry Rage nebo Tomb Raider jsem na gamepadu ovladat nedokazal a klavesnice + mys bylo o mnoho lepsi. Ale zrovna ten AC hraju na gamepadu, zkousel jsem to i na klavesnici, ale gamepad je pro tu hru jako stvoreny. :-) Zalezi i na kvalite gamepadu, doporucuju gamepad z Xbox One.

A to říkám, že mám vlastní zkušenost, mě stačí jaká ma moje televize reakci. 15 000kč samsung rok výroby 2018. A poznám rozdíl mezi televizi a monitorem, akorád televize je 4k a QHD. Ale stejně grafiky 4k neumí pořádně. Monitor je mnohem lepší, ale taky byl drahý.

Pokud to je jen docasne stazeni, coz se tak nejak predpoklada, tak je v zajmu CD Projektu, aby patch zlepsujici plynulost a stabilitu hry vydal co nejdrive. Z toho, co jsem o tom slysel, jsou dve ruzne vady Cyberpunku na konzolich:

1. padani FPS hluboko pod 30, cimz se hra stava nehratelnou a padani cele hry, kdy to cloveka vykopne do menu konzole.

2. velmi slaba grafika konzolove verze hry.

Sony pry jde v tuto chvili hlavne o bod 1. Samozrejme i grafika je problem, ale hlavne pro CD Projekt, kazi jim reputaci, kdyz jine hry umi i na starych konzolich vytahnout mnohem lepsi grafiku nez co predvadi CP.

Bože zasa sa hádate za také blbosti, každý nech si hra na čom chce zbytočne sa hádať o takýchto blbostiach konzola vs pc (však pc bude vždy lepšie ]:)) Sony ešte bude plakať keď nebude mať žiadne hry, najväčšie pecky len ešte prídu a všetko to vlastní microsoft.

Smutne, jak uz hry zaujimaji mladez jen obsahem extremniho nasili, sexem a nechutnostmi.
Uz se na nove hry ani netesim, zadny pribeh jen spatne optimizovane pakarny bez pribehu hlavne at to vychazi jak na vyrobnim pasu a sype prachy, kdyz to sype malo, tak pridaji DLC jak si typek kouri curaka a lize ze zeme vlastni mrtku.

Asi tak. At tam je brutalita. Když je tam +18 tak to mají ošetřené a jestli to hraje někdo jiný tak to není problém vydavatele. Je hodně her někde je brutalita někde jsou hádanky atd. Hry nejsou od toho aby člověk byl inteligentní.:-)
Tak nevím, ale průměr je někde 34 roků a někde i 40 to jako mládež není ne?
Prosím hlavně ne o tom, že hry způsobujou, že lidi jsou agresivnější a brutálnější atd. To už tu bylo.

Nebo jsou ujety vyvojari a prskaji tam nasili aniz by to nekdo vyzadoval. ;-)

Treba me oblibene AC, v prvnich dilech, kdyz clovek omylem nekoho na ulici zabil a v AC se to stavalo casto, ze se to jejich posrane ovladani zblaznilo a preplo me to cil z nepritele na prochazevsiho civilistu. Tak v tu chvili to hlasilo, ze dojde k desynchronizaci, jestli trefim nekoho omylem jeste jednou. V AC Syndicate se hra primo vyziva v tom, ze mi v honickach drozek stavi do cesty chodce, kterym se neda vyhnout a jejich cil je jen me zbrzdit tesne predtim nez zhebnou.

Myslim, ze takovyhle uchylarny nikdo od Ubisoftu nevyzadoval, ze jsou proste v Ubisoftu prasteny a proto ty hry tak priserne prasej.

Co je v te galerii jsem ale nevidel, me se obrazky nezobrazuji.

Ale v jakém studiu jsou normální podmínky? Dnešní heslo je kapitalismus a money money money money money money money money money money money. To je vše.
Vývojaři kdyby to bylo na nich, tak věřím, že hru vydají nedříve koncem 2021. Ale na nich to nikdy není, majitel a šef má svoje že. Dělat pořád přesčasy a to není jenom CD, to bylo u gta. Řekl bych že je to skoro všude.
JInak ty zbraně jsou super tolik zbraní a ani nevím které pomalu použít. I ty cyberware je tam toho hromadu, i když dost drahé. A úkoly? Nejlepší úkoly od zaklínače.

Je to kapitalismus a komercni manipulace.
Ne jen ze jde jen o zdimani penez, ale socialni manipulaci v hernim prumyslu, kde hry jsou programovany dle trednu a statistik.
Dnesni herni studia jsou kreativne omezovani, do her nemuzou vkladat nic dle sve predstavy ale jen se drzet radu, coz v zaklade nici moralku a motivaci mensich vyvojovych studii kteri po proniknuti na trh (komercni realita) nekdy radeji voli sve studio prodat, opustit od projektu nebo jim nezbyva nic jineho jak se zcela podridit takze jedine co ti zustane opravdu svoje je jen logo.

Tak jsou skupovani vetsimi studii ktere ty hry delaji tak, aby se kupovali, jestli hra bavi, jestli je korektne optimizovana, to uz neni podstatne kdyz jsi ji koupil. Myslim ze optimizace u prdele je Cyberpunk 2077 dobrym prikladem = prodat dle kalendare = predprogramovane trzby (dosahunti urcite financni castky), optimizace je az za chodu, nebo zadna. Vesina dnesnich her jsou vse spise pokrocile Beta verze ktere se opravuji za chodu. Staci pred vydanim udelat marketingove video a osaleni hraci kupuji hru i klidne 6 mesicu pred vydanim .. (predtim se tomu rikalo kupovat zajice v pytli, dnes je to prej podpora pro vyvojare. V realite jsi zaplatil a nemas nic.)

Stačilo by dát volnou ruku vývojařum, jenže to máš udělej tam to tak jak říkám, tam to ne. Jak že to není hotové? Že to nebude letos? To vadí chci to vydat co nejrychleji asi zpravá u všech studii a nikdo nebere názor vývojařu.
Celkem by mě zajímalo do čeho všeho jim kecaj, to by mě pak taková práce nebavila.

Do všeho. Neni tak dlouho, na přesný název si nevzpomínám, ale byla stáhla ci zakázána nějaká hra z dob WWII, protože se zdálo, že obsahuje moc nacistu, nebo nějaký nacistický napis.
To samé texty ve hře, dokonce i barva PNJ.
Takže z tebou připravené hry, ti pozmění a vysekaji všechny texty, z bílého hráče s rolí vojáka Waffen_SS je černoch z Konga, řeknou ti kde a jak máš změnit příběh, takže z tvé hry nemáš ani půlku co jsi chtěl. Je to velmi odrazující, a zpravidla nemáš ani chuť tu hru dokončit, nebo začínat nějakou druhou.
(ale hra, kde si hráči píchají přímo do žíly drogy, chčijou si vzájemně do huby nebo prcají staré báby do špinavých prdelí je prý OK)

Vtip je, ze je to o penezich, ale pritom o penize prichazeji. Zrovna onehda jsem cetl o nejake firme, kde majitel zrusil vsechny managerske posty a najednou sla produktivita prace nahoru o 200%. U CD Projektu holt nabrali nejspis taky misto vyvojaru managory a takhle to dopadlo.
Pry realne na hre zacali delat 2016-2017 a 5 let je priblizne doba, kterou prumerne studio potrebuje na vyvoj velke hry, pokud to nema byt recyklat ala Ubi. Takze jeste rok a mohlo to bejt dobry. Skoda no.

Tak na pc je to dobré, spíše ty konzole. Jen na nové konzole to mělo být vydané a je to. Když může být pc verze udělána po 1 roce proč ne nové konzole že? Jenže pc hráči mají smůlu a konzolisti by je *****. Což je zajimavé, že pc vždy je odložené nebo udělána pc verze až po konzoli, ale naopak ne a tady by to fungovalo.
I když kdo ví, zase by konzolisti chtěli hru okamžitě a určitě by nečekali jak pc hráči rok.
Kdyby konzolová verze, ovšem jen na ty nové verze vydali někdy na jaře 2021 nebo létě určitě by to dopadlo lépě, každopádně jak už někdo říkal, máslo na hlavě má i sony a microsoft. Přece musí ověřit zda ty hry opravdu na konzole fungují, ale peníze jsou peníze a i kdyby hra jela na 1fps stejně to projde.

No ten limit pro save je taky dobrý 8MB. Nevím proč tam nedaj více. A jak překročíš 8MB máš uloženou pozici poškozenou a musíš načíst starší. Může za to hromadění věci v inventáři a nebo věci v bytě. D
Asi v takové hře nečekali, že bude tolik věcí v inventáři, když to ta hra nabízí.
https://www.zing.cz/novinky/96222726/ulozena-pozice-cyberpunku-2077-se-po-prekroceni-urcite-velikosti-znici/
Uff tak já mám jen 1,5MB, snad to opraví do té doby.

Takže to jde vidět, že ten vývoj byl moc uspěchaný, že to mělo vyjít až za rok. Kdo asi tak tlačil? Šef a akcionáři no prostě peníze a peníze.
Celkem by mě zajímalo jak dlouho každé studio tu svoji hru testuje na všechny bugy atd. A na kolik pc sestav, taky by nebylo špatné tu hru dávat i lidem třeba do 1000. Na 10 pc fakt moc chyb asi nenajdeš. Co jiná sestava to může být jiný bug. Navíc čím víc lidí tim víc se najde chyb. Takový ubisoft by to mohl dávat i 10 000 lidem, aby to všechno bylo v pořádku. Jo a taky jak probíhá testování hw sestav a podle čeho berou ty systémové požadavky, které ale nejsou pravdou ve většině případu. Testovat to na 1 pc je sice pěkné, ale asi ne moc dobré. Studio kde se točí dost peněz by na to určitě našli nějaké peníze.

Minulý rok na E3 rok uvedení 2020 duben. Tak kdo by mě zajímalo kdo to vymyslel.

Citam dennodenne pri prezerani sprav clanky o tejto hre aky je to prepadak.
Tak je, ci nie je?
Faktom je, ze na tych starych konzolach je to asi problem, ved Sony ju tiahlo z predaja, ale pocul som o pravidelnych restartoch aj na PS5, ci hroznom prevedeni na PC, ale co som zbezne cital reakcie tu, ci inde tak pocitovo som videl viacej chvaly ako hanenia.
Ide teda o prepadak roka, ci nie?

Nie je to prepadák len ta hra moc skoro vyšla a vyšla v zlom stave dobugovana a zle optimalizovaná, hra mala vyjsť na druhý rok, na druhy rok to bude úplne iná hra opravená a optimalizovaná, na staré konzoly ta hra nebola ani plánovaná mala prísť len na nové konzoly a pc a teraz to je exkluzivita pc. Peniaze vracajú a na druhý rok sa im to aj tak vráti takže tak :-)

Jo a ještě by mě zajímalo co by hráči chtěli za mechaniky, když říkají, že jsou rozbité nebo že to nefunguje kromě bugů a AI, ovšem kde je dobrá. Jako gta 5 že měla dobré AI je asi dobrý vtip. Perky, skilly a cyberware fungují dobře, chce snad někdo aby 1 skill nebo 1 cyberware a byl by bůh nebo co? Mě jenom štve inventář a jízdný model mohl být lepší. Jinak obtížnost a AI není zase tak nejhorší, už jsem i několikrát umřel normální obtížnost.

Ne jizdný model, perky, skilly a ten cyberware třeba. Spíš je otázka proč tak moc se mele do té hry, ale jiné, které jsou zabugované pokaždé tak se to moc neřeší. Asi co studio a hra jiné pravidla asi tak a je jedno jaké to mělo očekávání, vadit by to mělo stejně ne?

Bohuzel, revoluce se skutecne nekona. Ja ze hry take nejsem kdovi jak vyskakani, prijde mi ze vydani je znacne uspechane a to nejen o nejaky ten mesic ale rok a vice. Jednotlive herni mechaniky jsou zdanlive poslepovane rychlym reseni, viz treba policie. Hrac stoji na ulici, rozhlednes se kolem sebe, nikde zadni policajti. Zacnes tropit neplechu a v ten okamzik se hraci za zady naspawnuji policejni jednotky i s roboty. Toto se deje dokonce i v interierech, kde by policie samozrejme musela prvne vstoupit do budovy.
Rpg prvky jsou vylozene slabe, jednotlive volby prakticky vubec nemeni herni styl, pouze pridavaji zanedbatelne procenta semhle a onehle.

Herni mapa je extremne neprehledna, ze je nejlepsi je ji nepouzivat.

Volby v rozhovorech maji imho minimalni dopad na rozvijeni pribehu.

Jeden priklad za vsechny, zacal jsem za nomada, v uvodni sekvenci me hned zacne drbat nejakej mistni serif. Ma vysokej lvl, tak si to s nim nechci rozdat na ferovku ale rozhodnu se ho rozjezdit autem. Tak na nej najedu, milej serif proglitchuje autem a zmatene pobiha po garazi a ani nevytah e gun na svou obranu.

Jakooo, je to rpg tak jako na oko. S ruznym chovanim hracu specialne v otrvrenem svete musi pocitat. Tady je vse nalinkovane a hru hrac rozbiji i naprosto nechtic.

Vubec nevhapu ze to je od cd projectu. Spoustu tech hernich mechanik uz meli zmaknutych v zaklinaci, jak kdyby to zas delalo nejake jine studio..
A tak by se dalo pokracovat dal..

No, koukam ty jsi skalni fanda ktery si ani nedokaze pripustit, ze jini s hrou maji vetsi problemy nez ty. Bugy a glitche ktere prakticky znemoznuji hrani (o samozniceni ulozenych her ani nemluve), nebo hrozna grafika/optimalizace na starsich konzolich te asi taky nepostihuje. Nejvetsi problem s tim maji samozrejme investori, kteri byli pred vydanim hry klamne ujistovani, ze je vsechno v poradku.

Ja nemluvím o konzolích, ale mechaniky, pc verze a AI. Kde v gta je AI dobrá? Far cry? A další bych mohl jmenovat.
Tak nevím, ale zaklínač 3 měl taky skilly a že by to udělalo z tebe boha se mi taky nezdá.
Navíc ten cyberware se mi zda, že ti dost pomáhá. Ale každý asi očekával něco jiného.
Dobře vám tak. :-)
Lepší mít mírné očekávaní, než čekat dílo století.

Pokud myslíš bugy tak ano ty tam jsou nebo myslíš snad něco jiného? A jen tak ubisoft vydává hry pravidelně bugované a on má žalobu na stole? Nebo se do nšho tak kope? Myslím, že je na to více odborník na ty bugy.
Mě je úplně jedno co je at třeba konzolisti hrajou na 150x150 pixelech mě to funguje dobře a bavím se. Léta taková hra tady nebyla.

Ty patche to moc nezlepsily a ani zlepsit nemuzou, budto trochu vic orezou grafiku aby dostali vic FPS, nebo zlepsi grafiku a budou nizsi FPS. Celko to dinamicke rozliseni s upscalingem vypada otresne. Ty patche pomohli spis se stabilitou, kdy hra tolik nepada (nekdy dokonce zamrzavala cela konzole a byl nutny tvrdy restart, nebo se nekdy kousla hra treba i na minutu a pak jela dal).

Já mluvím o pc konzole mají smůlu, hlavně ty staré, očekávat tak pěknou grafiku na starém krápu, tak to ani mě nenapadlo. Dávno se měli na staré konzole vykašlat a udělat to jen na nové, ovšem to by tu byla zase hádka proč to je na nové konzole a staré ne že?

A ja zas mluvim o Cyberpunku 2077. Ze ty si vyberes jen urcitou specifickou podskupinku neni muj problem. Pokud to vydavatel slibil a prodaval na lastgen konzole, tak je snad zahodno ocekavat, ze to bude fungovat jak ma. Kdyz vydavatel investory mesic pred vydanim ujistuje, ze je vsechno v pohode a vysledek je takova katastrofa, ze se to musi kvuli masivnim (a opravnenym) reklamacim stahnout z obchodu, tak at si klidne vyzerou poradnou kritiku a klidne i tu zalobu, jde o vadny produkt.

Nevim teda, ale dal jsem druhou sanci Sleeping Dogs, ma to byt "opravena" Definition edice, akorat ze toho asi opravili jen pulku, glitchu a chyb nepocitane. Clovek by do toho nejradsi trisknul, kdyby bylo do ceho. Teda nejlepe jednu trisknout tem vyvojarum, kteri to nechali v tomto stavu a uz to nikdy neopravi.

Zaroven koukam na jeden gameplay z Cyberpunku a jako glitche tam jsou, ale proti Sleeping Dogs jen slabej odvar.

Myslim, ze CD Projekt proste provedl konzolistum neco, co nam pececkarum delaji vyvojari porad. Vydal jim nedodelek plnej chyb. Konzolisti se ted muzou zblaznit, zatimco pececkari tohle znaji, takze si klidne pockaji na opravy, ktere se da od CD Projektu ocekavat, ze prijdou. Za to Square Enix se na to proste vysral. Takze chce to byt i u Cyberpunku v klidu.

To jo, ale ubisoft jsi myslím, že má daleko horší pověst a řeší to někdo až takhle? Tohle jak už někdo psal je dost hodně přes hranu, to by ubisoft musel mít žalobu každý rok.
Taky jsi myslím, že i cyberpunku nebude problém, udělají hodně patchu a bude klid. Možná i něco změni pro ně to není problém u zaklínače taky upravili inventář a další věci.
Uvidíme co předvedou v lednu a v únoru, kde mají být velké aktualizace a taky dlc nějaké snad už budou.
Cd by akorád mohl vyměnit vedení, které neumí naslouchat vývojářum, kteří ví jak hra vypadá a taky zda ji můžou vydat. Být to jenom na vývojařích, tak by to určitě vyšlo příští rok, aspon jsou tedy nějaké zprávy o tom, že cd vedení neumí odhadnout datum vydání. Nebudu tady rozebírat takovou **** typu the division 1 a 2 odpad všech odpadu, ještě že jsem tyhle hry vrátil. Ghost recon breakpoint super kajda roku. Aspon že ten assassins vypadá nejlépe ze všech ubisoft her a watch dogs 1,2.
Kingdom come taky nebyl bez chyby a optimalizace tam možná byla v - číslech.

Pro tebe je kazda hra ta nejhorsi a naprosta katastrofa, plkna "chyb" ktere se vyskytuji jen u tve kopie hry.

Koukni se u cyberpunku hlavne na ps4/xbox one recenze. Jedno jsem daval nahore (https://www.youtube.com/watch?v=QfpoTjUz1BY). Otresna grafika (rozmazla srajda kvuli upscalingu, pozde doskakujici a lowress textury...), nizke FPS (15-20 FPS je z meho pohledu pro strilecku nehratelne). Zamrzavani hry ci cele konzole atd. Bugy/glitche je jedna vec, ale aby byla hra vydana v tak otresnem technickem stavu, to teda u ubisoftu nepamatuju.

Tak z letoska treba doskakovani textur bylo na Xboxu bezne pri recenzi Mafia DE, videl jsem myslim na youtube kanale Vortex. Ano, nepopiram, ze na konzolich je Cyberpunk ve spatnem technickem stavu, ale tohle se proste stava ruznym vyvojarum na PC bezne, nezvyk je, ze si to nekdo troufnul u konzoli. :-D

Ja taky CD Projekt nehajim, nemeli to vubec na starych konzolich vydavat. Slo jim jen o to shrabnout prachy i ze starych konzoli. Na druhou stranu na PC ta hra neni v idealnim stavu, ale je v beznem stavu, jak hry na PC vychazi a az teprve po vydani je vyvojari opravuji. U PC verze hry jsme podobne pravdepodobne jeste horsi chyby videli naposledy u AC Valhalla pred nekoplika tydny.

To jo, nebo to měli odložit. Každopádně by tu zase bylo hejtaváno, že to není na staré konzole.
Na začátku roku už budou nějaké dlc zdarma. Snad tam bude něco zajímavého a pak budou i rozšiřovat příběh. Takže podpora bude.

Jasně paskvil všech paskvilů.:-) Dokolečka dokola až se urve kolečko.:-)
Vávra současně se svými názory připomíná to negativní, co se o Cyberpunku 2077 na internetu píše. Kupříkladu posledních 15 hodin jezdil po městě a narážel na jeden úkol v obřích lokalitách za druhým, což podle něj vyvrací stížnosti na prázdné Night City.
Takže asi tak.

„Vizuálně je to naprosto orgastický. Množství práce, které na to padlo, je neuvěřitelné a ta práce je naprosto špičková. Jen na reklamy ve hře měly speciální tým a je to vidět,“ píše Vávra na Facebooku a hodnotí Cyberpunk 2077 známkou 9/10. Když patche vše odladí, zvýší se hodnocení na 10/10. „Assassins Creed Valhalla je proti tomu naprostá sračka - 2/10,“ dodává.

Vávra je u Cyberpunku 2077 nadšen z několika konců a vztahů. Obojí může skončit různě.

„Je zcela bizarní, jak se dnešní "rozdělení" společnosti a hysterický kokotismus přenesl i do hodnocení hry. Jsem přesvědčen, že 90 % lidí, co na internetu ječí, že to nejde hrát to nehrálo. Jen koukají na Youtube na clickbait videa a radují se, že můžou něco hejtovat,“ myslí si Vávra své. „
Ano to 11 slovo souhlasí. Hysterky máte pravdu.

V porovnání s jakoukoliv hrou od Bethesdy je to naprosto optimalizované veledílo. A to ani nemyslím Fallout 76. Skyrim, Oblivion i ostatní Fallouty byly mnohem zabugovanější a hlavně horší hry zcela ve všech ohledech. Prostě další fascinující ukázka dnešní naprosté virtuální reality, která nemá nic společného s tím, co se ve skutečnosti stalo, ale všichni tomu věří,“ všímá si Vávra a opět naráží na Skyrim, který v minulosti často kritizoval.
Ano taky pravda a zde nikdo nebrečel.

Bohuzel nejakyho vavru z fejzbuku neznam. Ale tobe jeho nazor evidentne vyhovuje, tak je to pro tebe buh. 9/10 tomu nikdo objektivni nemuze dat, to jako sorry. Ani kdyby hodnotil pouze PC verzi hranou na highend PC. Kdo da tomuhle 9/10 by musel GTA5 dat 11/10 nebo RDR2 12/10. Spis mi ten vavra pripada jak ruzni natvrdli porotci z televiznich estrad, kteri sice maji stupnici 1-10 ale horsi nez 7/10 nedaj nikomu.

Ja jsem jen rad, ze jsem si to pred koupi vyzkousel a na hratelnou verzi si asi pockam minimalne do pristiho vanocniho vyprodeje. A kdyz koukam na sestrihy vsemoznych bugu a glitchu, nepamatuju hru, ktera by toho mela tolik, to si nadavej na ubisoft a bethesdu jak chces. A to nemam namysli ani tak jejich mnozstvi, jako spis ruznorodost. A nezapomen ze to je pomalu 10 let vyvyjena hra, zadna rychlovka za rok az dva ala AC.

Dost zabavna serie
https://www.youtube.com/watch?v=6H7MRGdVDHk
https://www.youtube.com/watch?v=Nw4ZVTlqb2Y
https://www.youtube.com/watch?v=r3pa8vbjUHg
https://www.youtube.com/watch?v=XgsxRePGn1M
https://www.youtube.com/watch?v=zXO-MyD7rRw

10 let? POkud vím tak první byl zaklínač 2015 a dlc 2016 a pak teprve všechny síly na cyberpunk, nevím kde bereš 10 let, když první ukázka a hra byla ohlášena 2013, ale ok počty jsou počty.
Tak gta 5 bych určitě 11 nedal, jelikžo je to o dost horší hra.
Navíc gta5 a příběh je nic moc. Střelba taky nic moc, jen jízdní model má lepší a fyziku. To je tak možná všechno.

Tak jsem koukal na gameplay Cyberpunku a koncim s tim, vyzradil bych si dej. Zpocatku jsem presvedcen o kvalitach hry nebyl, neni to zanr, ktery by me bavil, ale postupem v deji vidim, ze ta hra je skvela a chci ji hrat sam, tudiz nebudu sledovat dal gameplay. Teda docela ziram, ale CD Projekt vazne potvrdil sve kvality a udelal vybornou hru akorat to nedokazal jako mnozi jini dotahnout po technicke strance. To mi ale nevadi, protoze za rok budu mit novou grafiku, hra bude ve sleve a opravena, mozna vyjde GOTY verze, proste jednou si zahraju super skvelou hru!

No asi takhle - netušim kdy budu hrát Cyberpunk, ale teď jsem třeba dohrál Beyond Two Souls a je to jedna z nejlepších her co jsem hrál. Dokonce ani Detroit Become Human neni tak dobrej. Ještě mě čeká Heavy Rain. Jak vidíš podle mé časové osy her, Cyberpunk bych mohl dát někdy kolem roku 2025 - a to už bude odladěný :-D.

To už možná bude i gta6. A třeba další zaklínač. Zatím co bylo na létos ohlášené tak zatím jen hitman 3 a resident evil village. Jinak to zatím vypádá na nic moc rok podle toho co je ohlášeného, ale uvidíme co ještě bude.

https://www.zing.cz/novinky/96224972/udajny-zamestnanec-cdpr-se-podrobne-popisuje-vyvoj-cp-2077/
Jestli je to pravda tak to vedení je banda ****. Jestli se fakt i příběh, který fakt mohl mít třeba o 10-15 hodin více tak je to dost divné.
Tedy jestli je to opravdu pravda. A prej nějaká verze měla 160GB což by bylo sakra hodně dat pryč. Prej odstranili přes 50 000 dialogů, podzemí bylo zrušeno a hodně věcí, jelikož se to vedení nelíbilo. Do června že prej by se mohla část nebo něco vrátit tak kdo ví.
Pokud by opravdu dost lidí odešla bylo by to celkem dost velký problém, ale čemu se divit, jestli je tam taková morálka a nálada. Ale je to problém vedení, aby nakonec nezůstalo samo. To by pak vypadalo nebýt takového vedení mohla by být hra úplně jiná.

Tento rok to bude úplná iná hra už teraz si myslím že hrám demo, len nech to poriadne optimalizujú opravia a nech vrátia obsah čo tam chýbal, ta hra bude mať viac než 100gb, teraz kludne dohrám celu hru na 100% a potom sa vrátim ostatnému obsahu čo tam pridajú, hra sa bude vliecť až do roku 2022.