Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pokec: Narocne hry pro hardcore hrace

Volne navazuji na tohle tema, tam uz to bylo neprehledny.

Ze zoufalstvi nad polofunkcnosti Steamu a nefunkcnosti Risenu 2 jsem spustil Origin a zacal hrat Unravel.

Nedavam to, hra vypada na gameplayi jednoduse a jak pro male deticky, ale ve skutecnosti je to extremne narocny na spravne nacasovani stisku klaves na klavesnici a je to i hodne tezky co se tyce samotneho hrani. Vecne nevim co mam delat, abych se dostal dal a musim na youtube.

Asi toho necham, skoda 5 EUR co to stalo.
Změna kategorie, původně: PC hry (Kurt)

Ten clanek absolutne neresi duvod proc to lidi nedohrajou. Nikdo se nikoho nepta. Kdyz koukam na steam, tak tam je to u achievementu podobne u 95% her.
Treba u zmineneho FC5 jsem se musel dokopat k tomu ji dohrat a nemelo to co docineni s jeji velikosti ci slozitosti. Ta hra je zprzneny farcry s neuveritelne stupidnim systemem nuceneho postupu hlavnim "pribehem" (ktery je navic brutalne nudny a priblbly).

Schvalne uplne nahodne vyberu par (vetsich) her ze steamu a v achievementek kouknu kolik lidi to dohralo.

Rage - 29,5
Sniper Elite 3 - 18,7
Dark Souls - 14,7
XCOM 2 - 34,8
Borderlands - 28
Bioshock 2 - 20,6

Najit hru ktera ma alespon 50% dohrani je temer nemozne. Takze jsou snad vsechny ty hry moc lehke nebo moc tezke? Tezko. Dnes uz jsou hry mainstreamovej konzum, lidi to stridaj jak kdyz na televizi prepinas kanali a nevis na co z nudy zrovna koukat.

Rage nijak tezky neni. A kratka nebo dlouha, prevazna vetsina her je kratkych pokud jedes jen hlavni ukoly a dlabes na zbytek.

Jinak nevim jak je to u konzoli s tema achievementama, jsou vazany na hru nebo na ucet? Pokud jsou vazany na hru (klic) pak je ten clanek na prd vzhledem k tomu ze se dost her na konzolich preprodava, pak muze jednu kopii hrat 5 lidi a dohrat ji jen jeden a tadaaa - 100% dohrani misto skutecnych 20%.

Hry nejsou lehčí, spíš přístupnější. Když si s něčím nevíš rady, koukneš na ytb a máš to. Taky se odstranila spousta blbostí minulý doby, hry jsou prostě přístupnější... Ale rozhodně si nemyslim, že jsou lehčí, měl jsem problém projít starýho dooma na hard, mám problém projít novýho dooma na hard.

No vidis, driv kdyz jsi neco nevedel, tak jsi proste zkousel a hledal kdeco, pak jsi byl odmenen kdyz jsi se pohnul dal. Dnes vsechno vygooglis, hru sjedes za odpoledne a "gg 2 ez". Hry se dnes delaji prevazne pro casual majoritu ktera chce vsechno dostat zadarmo a bez namahy, chteji odmenu za kazdy prd a hlavne aby se nemuseli moc snazit.
Jestli myslis ze nejsou lehci, vem na Steamu treba Wizardry 7 a BEZ NAVODU ho dej, za mesic prijd poreferovat jak jsi daleko.

A novej doom rozhodne tezkej neni (dohrano na nejvyssi permadeath obtiznost). Novej doom je trochu tezsi zezacatku, ale jak naperes par upgradu do armoru/zdravi, tak je to celkem pohoda. Navic nekde od pulky hry uz mas vpodstate nekonecno munice a uzdravujes se jednoduse granatama (neomezene mnozstvi, jen je na cooldownu).

Wizardry 7 jsem hrál a jedno z mála RPG, který jsem nedohrál. Bylo rozsáhlý, což by mi nevadilo, ale když jsem prošel nějaký úsek cesty a horkotěžko se prosekal přes pár banditů, tak o pár levelů výš jsem tama šel zpátky a ti banditi tam byli zas a zase stejně těžcí. Levelování nepřátel to IMHO zabilo. Každá cesta kamkoliv byla neskutečná výzva, takže hra se změnila v nekonečnou rubačku prakticky všude. Škoda, protože jinak se mi to líbilo.

Zrovna souboje jsou to posledni co jsem mel na mysli. Ta hra hlavne za hrace nedela nic tak jako dnes. Zadny ukazatel kam jit a co tam udelat, musels vsechno prolejzat a cist, v rozhovorech jsi musel PSAT (ne jako dnes ze pred rozhovorem ulozis a jen proklikavas z par predem pripravenych odpovedi dokud nenarazis na tu spravnou), puzzly taky nebyly ani zdaleka tak trivialni jako dnes, mapu sis musel kreslit sam (pokud jsi neobetoval u nekoho body a i potom to nebyl zadny med protoze jsi ji nemohl mit zobrazenou permanentne), truhly/pasti byly taky uplne o necem jinem nez dnesni "minihry" kdy vpodstate drzis jen jeden cudlik a hotovo...

Třeba tohle "uspokojení" po něčem těžkým fakt nikdy nemám... Dokážu projít hru na hard (hlavně teda střílečky), ale nikdy bych neřekl že z toho mám o něco větší uspokojení... Takže většinu her hraju na medium a vůbec se za to nestydím, když vím, že na hard se u toho budu akorát frustrovat...

No vidis, me zas pripada blbost hrat hru na neco lehciho nez je to nejtezsi. Protoze z ni jednoduse nemam maximum. Navic pak hra dyl vydrzi. Nejlepsi jsou pak lidi, co to hrajou na nejlehci obtiznosti a pak o hre rikaj ze byla na prd a moc lehka protoze ji uhrali jednou rukou za hodinu a ze hry poznali tak 10% protoze vic k dohrani nepotrebovali.

Nikde netvrdim ze obtiznost zvysuje obsah... Kdyz budes hrat treba toho dooma na nejlehci a vse postrilis behem vteriny pistolkou a jednoduse se proklikas skrz hru, urcite z ni nepoznas tolik jako kdyz budes hrat na hard kde budes tancit mezi demonama protoze jednoduse nepadaj jak somalci po hladovce a budes mucet pouzivat mnohem vic nez jen klik klik klik pistolkou, budes muset resit co ktery nepritel dela protoze nebudou mrtvi driv nez udelaji jediny krok. Casto maji potvory i skrouhnutou AI na nizke obtiznosti, nizsi pocty nepratel, nepratele/bossove nevyuzivaji vsechny mechanismy/schopnosti atd. Jednoduse z te hry poznas na nizkou obtiznost mene, ne ze by mela min nebo vic obsahu.

Mozna si odporuju. Nebo si jen predstavuji pod pojmem "obsah navic" neco jineho. Pokud povazujes to, ze potvora se chova jinak a je nebezpecnejsi jako obsah navic, pak vpodstate kazda hra ma obsah navic podle obtiznosti, protoze uz jen treba to, ze nepratele davaji vetsi damage je potom mozno brat jako "obsah navic".

Ja hraju hry na Easy, protoze nevim, proc bych se u toho mel frustrovat na Medium. ;-)

Sem tam je nejaka hra na Easy moc lehka a citim, ze jsem mel dat Medium, jenze dopredu clovek nikdy nevi. Vetsinou mi ale nejlehci obtiznost plne vyhovuje, naopak bych byl rad i za jeste lehci obtiznost, nejakou EasyEasy. :-)

Ono co tady Dwane Dibbley pise je sice krasny, ale ja mam v knihovne 93 pribehovych her a nekolik dalsich, ktere se daji hrat porad dokola (FIFA, F1, DiRT, ...). Abych mel cisty stul, tak musim odehrat jeste 50 z nich. Ja proste nemam cas na to byt nekde zamrzly dva mesice. Nehlede na to, ze jestli me neco frustruje, tak jsou to ty zakysy, za prve kazdej delsi zakys znamena prohlubujici se sanci, ze to proste vsechno nezvladnu uhrat a nehrat to, kdyz jsem si to za tezce vydelany penize koupil? To teda taky nechci. Za druhe jsem nervak a jak mi neco nejde, tak bych do toho nejradsi kopnul, takze je lepsi se podivat na youtube, jak na to. Navic jak uz jsem psal, je od youtuberu ferovy, ze to nestrihaji a casto se ukaze, ze se trapili s tim samym taky, coz me uklidni. Jsem teda za youtube hodne rad.

Kde vodi vyvojari hrace za rucicku taky netusim, naopak casto me otravi, ze chteji, aby si na to hraci prisli sami, je to pak zdlouhave. Cerstvy priklad Far Cry 3: prskli mi do ruky luk, at zabiju zlatyho tygra, no a nevysvetli jak se luk ovlada. Hrozny snad desetkrat me lev dostal driv nez ja jeho, nakonec se preci jen zadarilo. Dalsi pro me nepochopitelna vec, vetsina her je na zacatku hrozne tezka a hrace vrhnou do hry bez poradneho tutorialu, at uz to byl Zaklinac nebo Far Cry, vzdycky byl zacatek silenej. Az teprve u Zaklinace 3 mi to pripadalo optimalne nastaveny, naopak Far Cry 3 jsem se trapil nekolik hodin nez jsem se do toho jakz takz dostal, ale momentalne vybaven odstrelovackou, uz to je snad hratelny.

Kdepak, tam musis umet i dobre mirit, neni to jen bezhlava strilecka.

Mimochodem, na kolik hodin ten Far Cry 3 tak je? Mysleno, jestli nekde mate v UPlayi nebo Steamu, kolik hodin vam trvalo dokonceni te hry? Zda se mi to totiz dost rozsahle ta mapa. Nekritizuju, jen konstatuju.

v KCD ani není zaměřovací křížek, prostě nic podle čeho se orientovat, musíš střílet od ruky a třeba trefit běžícího zajíce je někdy problém, navíc natáhnutí tětivy žere staminu atd. prostě realita jen až budeš hrát tuhle hru :-D pro mě je to teda lehký, že je to RPG, takže si naexpím postavu a přidám perk třeba na zvyšení dmg zvěři nebo aby se mně tolik neplašila, nebo si obleču tišší oblečení atd.

Far Cry 3 jsem dohrál, Steam píše 44 hodin a většinou plním a sbírám všechno (možná ne všechnu kořist)

Diky.

44 hodin je krasny, to si myslim je i pro me realny to dohrat v nejakem rozumnem case, pokud to nebude nutne, tak navic plnit vsechno nechci, hodne moc me nebavi zavody v aute nebo motorce ci motokare. Mam rad zavodni hry, ale nemam rad zavody aut v akcnich hrach. :-)

Tak koukam lidi co hraji pres UPlay jako ja, sem herni cas nenapisou. Herni cas totiz UPlay neumi a UbiSoft to resi pres UbiSoft Club, kam je treba se spesl prihlasit a ktery jak jsem prave pres google zjistil, kdekomu nefunguje. Mne taky ne. Pise mi to, ze nemam zadnou kompatibilni hru a Far Cry 3 nemam zakoupeny. Sice ho pres Uplay hraju, v UbiStore ho mam koupeny, ale UbiClub o tom nevi. Njn, nejlepsi launcher je GOG Galaxy a Steam az na obcasne vypadky taky ujde, ale holt UPlay a Origin jsou kapitoly samy pro sebe. Nechapu, ze dalsi a dalsi vydavatele se serou do vytvareni hernich launcheru, kdyz na to nemaji a neumeji to. Proc to proste nenechaji na tech, co herni launcher udelat umeji. 3-[

Jasny, o tom vim KCD bude hodne narocny, budu se snazit zvolit nejakou okecavaci cestu, coz jsem slysel, ze docela take jde.

Je to teda sileny, vratil jsem se k tomu Unravel a je to teda extrem, pocitam, ze to novy Sekiro hadr proti tomuhle bazmeku. Za me hodne smejcka hra, hlavne mi vadi, ze jsem to poridil byt ve sleve za 5E a nikdo nikde nepsal, ze je to takovej hardcore bazmek, takze se vlastne cejtim dost podvedenej. V tyhle souvislosti totiz jsem zaslechl, ze jsou negativni recenze na Sekiro, ze je prilis tezky, ale pritom i ja vim, ze je to proste tezka hra, ktera neni pro me urcena, tudiz proc bych nekde daval minusy, ze je to tezky, kdyz to vyvojari rekli ferove dopredu a kazdej, kdo si to koupi, tak by s tim mel pocitat. Sprostarna mi to prijde u toho Unravelu, kde proste smejd vydavatel dela jakoby nic a pritom to je nehratelny.