Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Frustrace z počítačových her

Chtel bych si tu postezovat.

Kdysi jsem nedohral Half Life 2 a po letech jsem si rekl, ze zkusim uhrat Half Life 1 alias predelavku Black Mesa, jsem totiz HL1 nehral, ve sve dobe me to minulo.

Pustil jsem se teda do Black Mesa a je to utrpeni, hra je dlouha, jednotlive sekce jsou stale dokola a je tam spousta prekazek, ktere jsou skutecnou vyzvou, mnohdy bych bez game playe na youtube vubec nevedel co se po mne chce, abych mohl pokracovat.

Vcera me treba dostalo, ze jsem spadl do vody a byly potreba premistit sudy (boje), ktere nadnesly schody, diky cemuz se podarilo preskocit dal. Nebo jsem se potom dostal do nejake cisticky, kde se zpracovava odpad a bylo potreba preskocit z terasy na tocici se hnetac a z nej na dalsi terasu a ovladani skakani je tak tezke, ze jsem to delal snad stokrat nez se to podarilo. Navic teda ta cisticka, ve ktere jsem nebo co to je, je uplne silena lokace, furt tam musim skakat do vody a plavat nekam, je to nekonecne. Kdybych tohle tusil, tak jsem tu hru vubec nezacinal hrat.

Frustruji vas podobne nejake PC hry a jake?

loading...

Zasrany Crysis, tusit, ze ta hra bude tak neuveritelne debilni, tak jsem to nikdy nekupoval. A to mam doprdele koupenej i datadisk a dvojku, ta debilni helikoktera nejde uhrat, uz jsem to zkusil snad padesatkrat a kdyz me nedostane ten uragan, tak me dostanou ty letadla mimozemstanu. Ach jo, koncim, ale nevim co hrat, aby to zase nebylo tak debilni.

Omlouvam se.

Povedlo se, na nejaky vedlejsi ukoly jsem se vykaslal a nakonec jsem to proletl, ale asi 100 pokusu nez jsem to dal.

Ted jsem na palube ty lodi a musim rict, ze jak byla zatim cela hra zajimava, tak tohle totalne nezvladli, nejdriv idiotska helikoktera, at si to nechaji pro lidi, kteri maji litani radi a neotravujou s tim ve strilecich hrach. Nechapu, proc musi splacat vsechno dohromady do jedne hry. No a na ty lodi taky nic moc, teda este mi nekdo rekne, ze byl zaver Mass Effectu 3 blbej a co je jako tohle? To se vyvojari schlastali nebo co?

Vidis a ja to delal hodinu, ono kazdy neni prebornik v PC hrach, proste to bylo prilis slozite a to hraju na nejednodussi obtiznost. Proste nezvladnute od vyvojaru respektive jasny i pro preborniky se daji delat hry, otazka je kolik je takovych a kolik beznych uzivatelu, pro ktere je to moc tezke a takova hra je pak odradi od kupovani dalsich od stejneho studia.

To nema cenu, nakonec jsem tu daval odkaz na navod a clovek co to psal, tam take mel problem a prislo mu to extremne obtizne.

Tve srovnani ale kulha i po obsahove strance: Need for speed = auta, ocekava se zvladnuti rizeni. Sturmovik = letacka hra, ocekava se zvladnuti pilotovani. Crysis = strilecka, neocekava se zvladnuti pilotovani. :-)

Ten uragan byl hrozne rychlej, mnohem rychlejsi nez to moje letadylko a bylo tezke mu uniknout, snazil jsem se podle navodu tesne u skal a nakonec se to povedlo. Take ty mimozemstani me obklopili ze vsech stran a palili do me a popravde nakonec jsem se nejak dostal do toho zelenyho bodu, vubec nevim co to bylo, jak to bylo, ale proste jsem tam byl a spustila se animace a vedel jsem ze je to dobry, ze je to za mnou. :-)

Já v té poslední misi registroval chybu hry, prostě jsem nemohl odstřelit toho cosi, co lezlo z vody. Neodklopily se mu jakési štíty, podobný problém mělo více lidí, někde uvnitř hdy se nespustil nějaký trigger/script. Pomohlo by (prý) načtení hry buď ze začátku mise nebo z nějaké předchozí - a to se mi nechtělo opakovat, mise s těmi lítajícími modrými chobotnicemi jsem nemusel…

Hru jsem tedy nedohrál (dle YT mi chybělo asi půl minuty + ingame animace).

Až budeš mít odehraný i Warhead a půjdeš na C2, budeš překvapen, o kolik je grafika C2 i na nejlepší nastavení horší(!) než v jedničkách… :-|

Stejne je to divny, jak tu Dwane Dibbley ruzne pise, ze hrozne jednoduchy a tak, tak proste nebylo, jsem mel nastavenou obtiznost Lehka a bylo to tezky. :-) Ted jsem v Crysis Warhead a musel jsem zmenit obtiznost z Lehka na Normalni a i na te Normalni je to docela brnkacka.

Tak nevim, bud jim ty obtiznosti nefungujou a maji to zabugovany nebo je Crysis Warhead o dost jednodussi nez Crysis.

Taky je pro me nepochopitelny, ze u Crysis jel procesor naplno, nekde okolo 90%, tak u Crysis Warhead jede na 30%. Pritom grafika vsechno nastaveny stejne a zadny nejaky zaseky, problemy ve hre nic, vsechno je OK.

Já nedávno dohrál první Crysis na Deltu a až na pár míst mi to tak těžký nepřišlo, nepřátelé jsou celkem tupí a když správně využíváš nanosuit, tak získáváš obrovskou výhodu. U lítací mise s tornádem si vybavuji akorát tak špatnou optimalizaci (propady k 20 FPS).

Právě s tou neviditelností je hra nejpříjemnější. C1+Warhead + spoustu misí, C2, mám dohráno. Neviditelnost průchodem hry pomáhá.

Až půjdeš do C3, zjistíš, že neviditelnost je (IMHO, protože také nejsem nějaký extra hráč) prakticky nutná. Jsem kousek před koncem a bez neviditelnosti bych si (dělám i nepovinné úkoly) ani neťuknul. Na rozdíl od těch modrých cosi z jedničky jsou cé-trojkové potfory opravdu potfory.

Ten Kraken či jak se to jmenovalo (konec C1), to byla jen "kvantitativní otrava na závěr"…

Jinak, tvůrce myslí, hráč si hraje podle sebe.

Já například snad 20 let nepoužíval ve hrách strafe. Nikdy, nepotřeboval jsem to. Mé nabindování bylo docela známé a pro 99,9% lidí naprosto šílené :-D
No a jednou jsem se zakousl do Minecraftu, který mě naučil chodit WSADem. Zpočátku jsem MC hrál mnoho hodin denně (když člověk nemusí do fachy, není to problém ;-)) a když jsem přešel na nějakou jinou střílečku, zjistil jsem, že se mi bez WSADu chodí špatně (::)) a i ostatní hry jsem (tedy chůzi) přenastavil na default. Jezdit WSADem ale pořád nedokážu…

Hele, nenadavej tu. :-D

Co to je "strafe"?

Ja jsem hral hry sipkama + klavesama okolo, ale pak jsem zjistil, ze je to blbost a hraju klasicky WSAD. Auto hry jezdim ale sipkama.

Auto hry:
UP, LEFT, RIGHT - neni co resit.
DOWN - pohled dozadu.
Brzda - mezernik.
Rucka - B.
Pripadne razeni - N, M.

Crysis:

WSAD, QE, R - default.
Mezernik - skok.
C - prikrcit.
X - lehnout.
Levy ALT - pouzit.

Asi tak nejdulezitejsi predelavky.

OK, tak pro pořádek (a na internetu už určitě minimálně po stopadesátéosmé uvedu své bindy, člověk pěšky):

vpřed = pravé tlačítko myši
vzad = mezerník
otáčení, pohled pohybem myší
skok = X
dřep = C
primární zbraň = levé tlačítko myši
sekundární zbraň = levý Ctrl
akce = E
atd.

strafe a náklon jsem nikdy nepoužíval

----
Jízda je pro mě horší, jelikož nejsem fyzicky schopen levou rukou ovládat pohyb/brzdu (WS) a zatáčení (AD). Musím to mít rozděleno na dvě ruky, což představuje AY (levá) + <> nebo šipky (pravá). Ruční brzdu dávám levým palcem (mezerník). Problém nastává, pokud mám při jízdě koukat jinam a střílet, to je pro mě peklo. Proto jsem nikdy nedohrál (jsem tak v 5%) GTA4, kde je IMHO(!) ovládání aut s přehledem nejhorší ze všech her.

Tak mam za sebou i Warhead, dneska jsem mel volno, tak jsem to dal. Opravdu dobre, akorat je mi zahadou, proc u Crysis jel procak naplno a u Warhead se flakal. Nemuzou mit obe hry PhysX? Ze by to z nejakyho duvodu u Crysis jelo pres procesor a u Warhead pres grafiku?

No nic jdu ted ven, dokud je jeste slunicko. Stejne ted musim popremyslet kterou hru dal. :-)

Ještě reakce na OP (original post, prvotní dotaz):

Nezkoušel jsi, když u akčňáren máš problémy, čistě logické hry, bez stresu z načasování či hbitostí prstů? Za sebe musím říci, že jim je v posledních letech věnuji stále častěji a raději.

Me akcni hry bavi, mam problemy, nadavam, ale nic jinyho bych nehral :-)

Co jsou logicky hry? Myslim nejakou hodne znamou, ktera by zastoupila zanr. Ale asi ne, bych nevyresil hadanku a utlokl bych monitor celem. ;-)

Adventury vyjimecne se super spica pribehem, tam vetsinou byva spousta hadanek, pokud myslis to. Jsem tu uz zminoval Posel smrti. Mam na Steamu dvojku i trojku, ale jeste jsem nehral. Treba etalon techto her Broken Sword, ruzne dily jsem zkousel a nedal, hrozna nuda.

Taky jsem zkousel strategie, ale treba Rome Total War, bez sance nastavit vojaky a vsechno vymyslet tak, abych dobil nejake mesto, jsem po dvou hodinach umiral nudou, tak jsem je vypustil predcasne a dostal na prdel, uninstall. Chvilku jsem hral Blitzkrieg, ale taky zadnej vodvaz.

Logických her je mnoho typů, baví mě jich spousta. Zkus se třeba podívat na (youtube?) Hexcells Infinite, Linelight nebo Quantum Conundrum.

Občas se objeví něco za pár kaček. Není to nic na mnoho dní, ale dokončení takové hry člověka dokáže uspokojit. Mrkni třeba na Zenge, Strata, Hook.

Vše Steam. A jasně, zpravidla to nepořizuji za plné ceny, ale využívám různé akce (isthereanydeal.com)

Aha, tak to Quantum Conundrum je jak Portal a ten jsem teda hral a premyslel jsem i o Portal 2, ale nakonec jsem si rekl, ze mozna az jednou nebudu mit co hrat. Proste zajimavy, ale nic co bych nutne musel.

Ten zbytek vlastne ano, logicky hry asi i jednodussiho typu nez ty cos vypsal, hraju na Androidu, tam me to bavi, ono je to dobry na zabiti casu, kdyz jinak neni co nekde pri cestovani apodobne. Na PC bych to ale nehral.

Moon Chaser

infeCCt FREE

Cloudy

One touch Drawing

Blendoku

Entangled Game

Blendoku a Blendoku 2 jsou docela výzvou. A ty pozdější levely občas hodně šílené. Součástí jednoho je i test očí; občas se barvy liší snad jen o jednotku v jednom kanále (na RGB stupnici 0-255).

Mně to zase nebaví na pidiobrazovce mobilu. Blendoku na PC bohužel není.

A jestli chceš opravdu! PC "logickou výzvu", podívej se na FEZ. U mě je to v nedávno revidovaném pořadníku třetí nejlepší hra všech dob (The Witness, System Shock 2, FEZ). Asi neznám inovativnější hru, která má tak vypečené puzzly. Jestli se tím chceš opravdu vážně a hluboce zabývat, přeskoč zbytek textu (nemáme tady funkci "spoiler", bude v příští verzi enginu).
.
Jeden vyžaduje znalost anglických frází; nevěřím ale, že jej dá bez nápovědy více než 1% Britů. Pokud by existovala česká verze hry - a musela by se tedy překreslovat scéna - byla by na obrázku asi (v nepříliš výrazné pixelartové grafice) podivně vyjící kanárkově žlutá kobyla u stojanu s nějakou knihou, na jejímž obale by bylo číslo 666. Kolem spousta klínového písma/hieroglyfů. A aniž bys to tušil, tohle je základ k rozluštění FEZácké "abecedy"… ]:)

Tak vam nevim, nechapu proc to hraju, ale rozjel jsem Half-Life 2. Zpocatku dobry, ale dostal jsem se k misi, kde musim jet po vode na vznasedle a hrozny. Nakonec mi padnul pres cestu komin a konecna, cesta dal neni. Tudiz mi po veskerem snazeni nezbylo nez hru opustit a jit do navodu. Tak pry je tam nekde cesta okolo kominu, no nevim proste zadna neni, to bude zase zasek na nekolik hodin rikam si, snad hlavne uz po komine bude teto otravne nekolikahodinove mise na vznasedle konec. Bohuzel chyba lavky, jak jsem vycetl z navodu, jsem priblizne nekde v polovine. Bozeeee! To je fakt strasna hra. Jako nadaval jsem na Crysis, ale kazda mise i ta letadlova tam mela svuj zacatek a take svuj konec v primerenem case, aby to nebylo tak desne otravne. Tady? Otravneji uz to fakt neslo. :-/

Asi jsme v případě H2 hráli různé hry. Nijaké problémy se vznášedlem (pokud je to ta kraksna, posvařovaná z trubek) si nevybavuji. Není mi jasné, kde se tam dá zabloudit. Co si vybavuji, že mě moc nebavila část v Ravenholmu, kromě práce s kotouči do cirkulárek.

Za chvíli narazíš snad na nejkrásnější most, který kdy ve hrách byl…

Sú to čierne jedovaté headcraby,najlepšie je pred nimi zdrhať(Lshift).Asi pred rokom som si Ravenholm zopakoval celý iba s použitím gravidity gun(je za to aj achievement),potom sú najlepší kamaráti kotúčové píly a rýchle nohy.Preto pred všetkými potvorami-rychlý úprk.Ale treba sa zoznámiť s mapou,potom presne vieš kadiaľ.Na prvé hranie sa mapa zdá hrozne neprehľadná,ale je to v podstate skvele vytvorený a nadizajnovaný koridor.

Zdar,

jsem tu opet a tentokrat s dotazem. Mozna bych si mel udelat nove vlakno, ale asi nema smysl zakladat pro kazdou hru uplne nove, nevim.

Kazdopadne teda, protoze hrat Half-Life 2 v kuse delsi dobu nedavam, rozhodl jsem se paralelne rozehrat Zaklinace.

Mam takovy problem uz brzy na zacatku, dorazil jsem do hostince a je tam tlustej Fred, kterej mi dal pres drzku. Navic me to stalo vsechny penize. Vubec jsem to nepobral, udatny Gerald se promenil v poskakujiciho saska a fakt nevim, jak vyhrat pestni souboj, at klikam levou nebo pravou mysi, dostavam jednu ranu za druhou a nejsem schopen ani jednu ranu oplatit. Jak na to?

Druha vec, ze jsem hostinskymu zaplatil 5 orenu za nocleh, vyspal jsem se a je furt tma a jeste chcije. Dalsich 5 uz nemam, takze blby. Dotaz zni jak to udelat, abych v noci spal a probudil se az rano za rozbresku? Ty planety a to co to ma posunout v case je tak neprehledny, ze nevim, co tam nastavit.

Vubec jsem to nepobral, udatny Gerald se promenil v poskakujiciho saska a fakt nevim, jak vyhrat pestni souboj, at klikam levou nebo pravou mysi, dostavam jednu ranu za druhou a nejsem schopen ani jednu ranu oplatit. Jak na to?

Tohle je důvod, proč mě hraní Zaklínače nijak neláká (mám koupenou komplet jedničku a dvojku). Já prostě ten náhodně generovaný způsob boje nesnáším, nějak někam postavíš svého pajduláka a on má(!?) bojovat nějak sám. Proto nejsem schopen hrát Fallout 1+2, proto mám rád F3+Nev Vegas - ovšem boj mám nastaven ne na náhodu ("VSAT" nebo jak se to jmenuje), ale hraju to jako prachobyčejnou střílečku, jako gétéáčko.

Se Zaklínačem určitě neporadím, já se snad k žádnému pořádnému boji ještě nedostal ;-)

Zrovna vcera jsem premyslel o Falloutu, a koukam ze Steam mi zmenil New Vegas na New Vegas RU. Bez jakehokoli upozorneni (natoz kompenzace za zmenu na lacinou ruskou verzi). Stejnou svinarnu mi udelali pred lety s Dishonored...

Jinak v Witcher 2 ma krute nudnej a jednoduchej pestni souboj. misto mlaceni a bloku je tam jen QTE, takze jen obcas zmacknes cudlik, ktery ti to ukaze a vyhra.

Problem je, ze jsem kupoval normalni verzi za plnou cenu a oni mi to jentak nekdy zmenili na tu ruskou. Na cestinu prdim, jen aby tam sla anglina. Nedavno na me vybafla cestina kdyz jsem prehravalu prvniho witchera (vcetne "genialniho" dabingu ktery uz tak pochybny preklad totalne zabil) a na dlouhou dobu mi to zase stacilo.

Tak jsem uplne vytocenej prisel na poradnu a ted jsem z toho patlamatla designu primo na infarkt. No ale detaily stranou, co ze me to tak neskutecne nasralo? Medal of Honor Airborne.

Hraju na notasu, pac jsem mimo domov a takhle debilni umele udelanou tezkou hru jsem jeste nehral, je to dokonce tak podelana hra, ze jsem se rozhodl ji odinstalovat pred dohranim, protoze to proste nejde a musim rict, ze od ted si budu davat hodne velky pozor na to, jaka hra je nez ji zacnu hrat.

Medal of Honor Airborne totiz nema s puvodnim Medalem nic spolecneho a hra je pojata jako vyzva pro fanaticke hrace, kterym nevadi hru prochazet treba tisickrat nez ji projdou stale dokola. Hra je i na nejmensi obtiznost extremne tezka, nackove maji superschopnosti jako napriklad dohodit granatem presne kam chteji treba na 200m. Jestli jste nekdo hazeli granatem, tak vite, ze je to uplna ptakovina. Tudiz zivotnost hrace ve hre je zhruba tak 10 minut, pokud vas nerozmasiruji primo v bezpecne pristavaci zone jeste nez vezmete do ruky zbran. Aby to autori zpestrili, tak pro jistotu neudelali zadne save body, hra obsahuje asi 8 lokaci a kazdou musite projit celou, pokud vas nahodou zastreli tak zacinate od znova celou lokaci. Jsou tam jakesi checkpointy ve forme plnenych ukolu, to co splnite jednou, zustava splneno, ale to je vsechno. Pokazde se objevite znovu na zacatku a vsichni nepratele jsou tady znovu take a je jich moc, hooodne moc.

Aby toho nebylo malo, tak ma hra pomerne dlouhe nacitani a ono cekat tri minuty po padesate, neni to ani trochu prijemne. Zpocatku se mi hrou darilo prokousavat, ale obtiznost se navic s kazdou dalsi lokaci stupnuje a nakonec kdyz jsem mel znicit 4 dela a zastrelili me pred znicenim ctvrteho a ja to padesatkrat hral znovu, pritom tri dela uz znicena, ale nackove jsou na tech samych mistech a brani je stejne zurive, takze se mi uz nepodarilo ani k tomu ctvrtemu dostat. Ono by to mozna slo, kdybych to hral "sam". Mam ale spoustu pomocniku, jejichz ukolem je, plest se mi do cesty a chranit vlastnim telem nacky nez je ti zastreli i se mnou.

Jeste jedna vec, ve hre se nezobrazuje ani stav vasi zbrane, takze strilite a najednou jste bez naboju a smolik, obvykle to znamena velmi rychlu smrt a nezobrazuje se ani zadny udaj o zdravi, takze nikdy nevite, kdy vas skolej.

Proste neco strasneho a jednoznacne varovani pred touto zkriplenou hrou.

Hraju Stalker Clear Sky.Dohrál jsem 2x Shadow a 1xPrypjat,už je to pár let.... Ty mě přišly ok,ale toto mě poněkud sere.To se člověk ustřílí než někoho sejme a to se snažím trefit budku.Zbraň mám vytunenou a stejně je to bída.Sebrat artefakty je porod a když už jich pár mám,tak je moc neužiju protože nemám takovej co snižuje radiaci.Ani nevím kde ho pobrat.Opravy drahý,lékárniček málo,v obchodě jsou drahý jak všechno.V noci tma jak v prdeli,teď zrovna v te tmě honím střelce,utíká asi do nějakého tunelu a ten hlídají.Vidim jen svetilka v dálce a jsem hned Kožak.Takže budu stepovat opodál,než se rozedni .Popravdě ta hra není moc zábavná,ale dohraju to....:-)

Stalkera jsem zkouknul gameplaye a rozhodl se ze nic pro me, ale na slevu me utahli na Metro, prej je to podobny, asi to bude vopruz.

Ted jsem nejak prerusil Zaklinace a presel na Lara Croft And The Guardian Of Light, to je hodne zabavny, ale jsou tam teda tuhy zaseky, casto nepovinny, ale chtel jsem to dat a bylo to drsny (pokus, mrtvej, load, pokus, mrtvej, load, ...) asi 50x. Nicmene je to teda hratelny s gameplayema po ruce, snazim se to nevyuzivat, ale obcas opravdu nevim, tak mi nic jineho nezbyva.

CS je celkem pohoda, do tmy jako ve vsech dilech jednoduse nocni vize. Problem je s tim strilenim, paradoxne cim nizsi obtiznost, tim je to horsi ale trochu solidni zbran sezenes snadno (dokonce je hned na prvni mape sniperka a nejlepsi detektor na artefakty) a hlavne ji musis udrzovat v dobrem stavu, nekterym staci treba jen 15% opotrebeni s trili jak vzduchovka na pouti. S prachama problem neni ani v jednom dile (snad jen zpocatku v CoP s misery modem).

Tak ta Lara Croft And The Guardian Of Light je taky obcas pekne debilni, na nejnizsi obtiznost a nektere useky az 50x nez se to povede.

Jiste nektere veci mi nesedi nemam rad zavod na cas, coz je tady kazda treti ctvrta mise, ale to beru, ze treba nekoho to bavi.

Ovsem prekonat nektere prisery je opravdovy orisek a casto se stava, ze treba musim bojiste pripravit odkrytim uren se zdravim a naboji, potom skocim do mista, kde se objevi prisery a zacne boj, ktery po chvili konci a load a znovu, stve me, ze tam jsou jen checkpointy a teda musim bojiste znovu pripravit a zacit a takhle treba 50x nez se to povede, je to otravne.

Co me vadi uplne nejvic, ze tam jsou nepovinne ukoly jako treba sbirani lebek, ale nektere ty ukoly nesplnite, protoze proste neseberete treba 1 lebku s 10 a konec ukolu. A nektere lebky jsou umistene tak, ze sebrat nejdou, takze dal uz nema cenu ten ukol plnit, protoze vite, ze stejne uz je to pase. Pak samozrejme nasledny postup levelem ztraci urcitou atraktivnost, kdyz vite, ze stejne uz se o nepovinny ukol nemusite snazit, protoze uz ho splnit nelze. Naschval koukam na videa na youtube a nic, ty ukoly, ktere jsem nesplnil, tak youtuberi na ne kaslou taky, takze je zrejme, ze chyba neni u me. :-/

Jo to je ta izometricka.

Ona samotna hra je pomerne super, ale opet jako u jinych her, je to udelane prilis obtizne. Pokud mi napisou "obtiznost snadna - nepratele nebudou vyzvou", tak si predstavuju, ze je budu drtit nejhur na podruhy, ale ne ze to pojedu treba 50x. Zajimala by me obtiznost stredni a tezka, jestli je to hratelne nebo brutalni anebo jestli autori kecali a neni prilis rozdil mezi obtiznostma. Nechapu, proc to delaji tak tezke.

Jinak co se tyka hry, tak je to vyslovene na gamepad. Uz jsme to tu probirali u hry Overlord, kterou jsem dohral pred finalniho bose a pak vzdal, protoze to proste bez gamepadu neslo, ovladani na klavesnici bylo prilis tezkopadne.

Take jsem byl pravoverny mys+klavesar :-), ale nakonec jsem to vzdal a poridil i gamepad (Logitech F710), nektere hry jsou uplne jiny zazitek. Bohuzel tohle asi nezmizi - konzole. :-/

Ke konci to je uz opravdu drsny, ten gamepad bych na tyhle typy her opravdu doporucil, bez nej je to jeste o hodne slozitejsi. Mozna i proto si nekdy nerozumime tady s nekteryma, ze kdyz neco hrajou s gamepadem, tak jim to prijde jednodussi nez tem co pouzivaji mys+klavesnici.

Tak mam dalsi hru, ktera me totalne zklamala.

Black Mirror 2 (Posel smrti 2)

S jednickou naprosto nesrovnatelny, sem tam to ma nejake bugy, takze to same klikani treba na po desate nez se to povede a skutecne treba spinac sepne a pribeh pokracuje. Dalsi vec je teda nic moc pribeh a naprosto jete hadanky, kdy ty lehke se daji preskocit a ty tezke nikoliv. Pritom nektere hadanky, pokud clovek neni znalej Anglie a anglictiny, tak nevyresi ani pres kompletni lokalizaci hry do cestiny a musim na net do navodu.

Nejak me ty hry cim dal vic stvou, Zaklinac me nebavil vubec, Assassins Creed se furt opakuje dokola, takze to je zraly na to hrat u toho jeste neco jinyho a ten Black Mirror 2 zklamal. Ale zase ta Lara Croft and the Gurdian of Light to bylo celkem dobry. No popremyslim co hrat dal.

Co se týče frustrace u her. Kdo ji chce prožít opravdu hordy nemohu doporučit nic jiného než dvě hloupé plošinovky Mekazoo a Hollow Knight. Neberu zodpovědnost za nikoho kdo je bude hrát a roztříská svůj drahý PC i s příslušenstvím :). Jinak zmíněný Far Cry jsem dohrál před mnoha lety na střední, nebo těžkou obtížnost (na easy nehraju nikdy žádnou hru) a na nějakou extra obtížnost znemožňující dohrání si nevzpomínám. Že tu jsou bugy jako nepřátelé likvidující hráče skrz zdi, tomu samože nelze nevěřit, takových her je víc

Dalsi hra a opet rozporuplne pocity. Nekdo tu docela chvalil hru Rage, libil se mi gameplay, tak jsem to poridil a graficky fakt pekne, docela zajimava hra az na jedno, hra se uplne priserne ovlada, dela si to co chce a postava me vubec neposloucha, opravdu hrozne a frustrujici. :-/

Postava ma zpozdeni oproti memu ovladani a docela blbe se zameruje na protivniky. Hraju paralelne Rage a Assassins Creeda a to ovladani je prave jeste horsi nez u AC, kde me zase vytaci, ze se postava priblizi k zebriku, vubec na zebrik splhat nechci, jenom projit okolo, ale mam smulu a uz splham. Jeste otravnejsi je, kdyz misto skoku vzhuru pres prekazku neustale skacu zpet, desny.

Frustrace..prakticky každé zapnutí BF2 a mapa Wake Island 2007 :D

Tu hru miluju, nejsem nijak super hráč, nemám žádnej SKILL, ale baví mě to a hraju rád teamate, pro četu bych se roztrhal...

Ale když mě z deseti killů trefí 8 x stíhačka a 2 x arrtyna, to bych to rozjebal nakaši :D Pokud mě několikrát zabije protihráč, v souboji face to face, neřeknu ani popel, to je fér, můžu si za to sám, ale od dob, kdy to EA pohřbila, je to samej vyjebanej cheather a to je pak po zábavě :(

Jo a ještě někde zapikanej sniper a jeho claymorky...paráda, to mě vytáčí doběla :D

Ahoj,
jsem tu zpet se svym oblibenym tematem. Pomalu asi abych zalozil dotaz 2 vzhledem k poctu komentu. :-)

Jsem na chalupe, venku snezi, doma u kamen teplo, tak jsem si rikal, ze nez chodit ven, radeji si neco zahraju. To byla chyba. Rozhodl jsem se totiz pokracovat v kdysi zapocate hre Splinter Cell Double Agent, ovsem jiz po hodine jsem totalne vytocenej, nastvanej a to pisu stale jeste slusne proti skutecnemu stavu mysli.
Jsem v kapitole Ochotske more, kde mam obsadit supertanker, pomoci navodu se mi podarilo dostat na supertanker, bez navodu bych to, ze mam podplavat pod ledem nedal. Zde jsem postrilel hlidky a nepratele na mustku a tim jsem skoncil.
V navodu dale pisou, ze mam volitelne vyradit komunikaci tim, ze zlikviduju antenu, ale jak to teda netusim, rozstrilet nejde, nevim co s timto ukolem, ale podle navodu je nepovinny, takze dal v navodu pisou, ze mam jit na pravobok a vlezt do podpalubi a to potom take vycistit od nepratel. Beham tu jak nejakej trotl uz hodinu a nic proste cestu nemuzu najit. Navod o podrobnostech mlci a na youtube na video vzhledem k FUP mobilnich dat nemuzu, takze jsem z teto hry uplne totalne vytocenej na nejvyssi miru. Mam teda na notasu jeste Zaklinace 1, ale to je dalsi hra, ktera me pravidelne vytaci, nicmene jeste zlata oproti Splinter Cell Double Agent.

Ale to je přece jeho věc, kolik her a jak často hraje, ne?
Třeba si jen vybírá ty nevhodné, třeba jednou najde ty, kde bude excelovat ;-)

Já hraju najednou také spousty her (i když většinou logické), tam je to asi jedno. Ale i velkých her mám otevřeno dost a dost; což mi připomíná, že si dnes dám nějakou tu hodinku s ELEX :)

Každý to má jinak. Někoho baví vdolky, jiného holky :)
Já bych zase třeba nevydržel u CoD.

V ELEXu víš naprosto přesně, co máš dělat, veškeré "úkoly" máš v záznamníku při sobě. Navíc je to provázané s ingame mapou. Ale je to po mnoho prvních hodin hodně těžká hra, jsi prostě slabý a pomalu každá přerostlá žába tě porazí.

No prave proto, abych mohl hrat, tu mam toto sve tema. Vzdy se mi ulevi, ze to mohu takto sdelit a hraju dal. :-) Takze uz mam nektere dohrane a jine jsem zabalil.

Ano, take to mam tak, ze radeji mene her najednou. Nejde to ale uplne dodrzet a hrat jen jednu. Nekdy mam problem a nez ho vyresim, tak hraju neco jineho. A nekdy zase je hra se spoustou repetetivniho obsahu a proste se to hrat na jeden zatah neda.

Napriklad doma ted mam rozehrane 3 hry:

Zaklinac 1 - nevedel jsem jak pokracovat.

Assassins Creed 1 - furt dokola stejne ukoly, udelam jedno mesto a jdu hrat neco jineho a pak se k tomu zase vratim.

Rage - docela dobre na prolinani s AC1, nektere ukoly jsou take, ze uplne nebavi.

-

Ted jsem jen na starem notasu na chalupe, ze zminenych her jde jen

Zaklinac 1 - tudiz v nem pokracuju

nicmene puvodni plan nebyl hrat na notasu Zaklinace, ten jsem instalnul jen pro pripad, ze bych uz nemel co hrat, ale konecne jsem chtel dohrat

Splinter Cell Double Agent - to se bohuzel nepodari, bez gameplayu to nedam.

Ja byt na tvem miste, prodam komp a zacnu cist. Ne vazne, hry by te mely bavit, ne frustrovat.

Par poznatku, kterymi bych se byt Tebou ridil:

1) Nehraj hru jen proto, ze jde o oblibeny AAA titul. Projed si fora a vyber lepe, co je ve tvem stylu. Ja napr. po 10 letech na stileckach a gtackach narazil na M&B Warband, ktery ted hraju desitky hodin a na ostatni pomalu prdim.

2) Obtiznost je ve strileckach vylozene jen o tvem HP a poskozeni, ktere pusobis neratelum a oni tobe.

3) Hry urcene na gamepad hraj na gamepadu.

4) Vidim mozny problem v tvem stroji. Crysis, Lara atd. atd. ruzne si tu psal ze mas vzdy neco bud nejak zpomalene/zrychlene oproti ostatnim, ze ti to dlouho nacita a po loadingu smrt, dana lokace se pro tebe stava nehratelnou, i kdyz to ostatni (i ja ve vetsine pripadu) prosli bez problemu.

5) Hraj mene, delej i neco jineho a pak se k hre vracej. bude te vic tesit. 50x stale neco opakovat.. by mi solidne jeblo.

6) Chces poznat masakr? Getting over it, Bandicoot nebo jak se to pise, CoD1 na veterana, Far Cry 1 na hard, serie Dark Souls.

1. Moje nejoblibenejsi hry jsou Mass Effect a Dragon Age, ale u obojiho nove Inquisition a Andromeda nemohu protoze zamerne ignoruju Origin, leda az jednou nebudu mit co, tak si sezenu piratske verze.

2. Vetsinou vse davam na nejnizsi.

3. Ano, to jsem take jiz vypozoroval a gamepad uz mam koupeny a prekvapive me to a nem zacalo i hodne bavit.

4. Ne, to je mezi zidli a klavesnici, na PC bych to nesvadel.

5. Ja se k hrani zase tak casto nedostanu. Ale kdyz uz jo, tak zase hraju nekolik hodin. :-)

Logitech F710

Slevy si nevsimej, ja kupoval bez slevy za 1090Kc

---

Koupil jsem tento, protoze podporuje (je tam manualni prepinac), jak starsi rozhrani Direct Input pro stare PC hry, tak i nove rozhrani Xinput pro Xbox a nove hry na PC. Neni to spatny gamepad, zvazoval jsem jak steamacky, tak microsofti xboxacky, ale pres diskuzi hlavne s XoXo mi v nekolika ruznych prispevcich v ruznych diskuzich na PC poradne nikdo nikdy neodpovedel, jak to ostatni gamepady maji, jestli umi prepinani automaticky (manulani prepinac tam ani u Steam ani Xbox gamepadu podle vseho neni) nebo jestli proste stare hry mimo Steam nefunguji (u me se tyka her z GOGu a UPlay).

Já zase nechápu, jak může být Half Life jedna z nejlepších her všech dob. Co mě dostalo je naprosto tragická detekce zásahů - střelím vojáka brokovnicí do hlavy z 1 metru a co se stane? Nic. Nebo abych musel vystřílet téměř celý zásobník z MP5, abych zastřelil vojáka, mě taky dost zarazilo. Jako nepopírám její kvality v oblasti leveldesignu apod, ale střílení je v HL fakt tragédie.

Docela jsem prisel na chut Zaklinacovi, ovsem vadi mi dve veci, za prve hra pada, nic casteho, ale proste uplne stabilni to neni a furt musim myslet na ukladani, aby to nekraplo.

Co me na hre opravdu frustruje jsou Utopenci a dalsi havet. Treba jsem ve stokach, pobiju skupinu utopencu, pak tam vidim ohniste, zahajim meditaci, pripravim lektvary a za 1hod vstanu a utopenci jsou opet na miste a opet vyrazi do utoku. Zpocatku jsem s nima bojoval, ale ted uz jen utikam, je to desne otravne. Zajimalo by me, co za cloveka delal level design te hry, tohle by snad kazdy normalni clovek okamzite pochopil, ze to bude otravne a nejak to minimalizoval, ze treba kdyz uz se nestvury stale dokola obnovuji, coz samo o sobe je otravne, tak aspon mohli dat podminku, ze pokud je hradina zabije, neobnovi se drive nez druhy den.

jednicku, doufam ze v novejsich dilech uz to automaticke ozivovani nestvur nebude. trochu mi to pripomina myslim Medal of Honor AA, kde jsem strilel nacky a oni furt chodili novy a novy, nakonec jsem musel chte nechte vylezt z ukrytu a prostrilet si mezi nima cestu. :-)

Nechci na to zakladat dotaz, neni to tak dulezity, ale jak se v zaklinacovi orientujete co do casu?

Osetrovatelka je tam jen v poledne, dustojnik straze zase jen o pulnoci, uz se mi stalo, ze jsem to prosvihnul. Citelne mi chybi nekde v rohu hodiny dle kterych bych se orientoval kolik je.

Easy- and it took me awhile to figure it out. At the top of the page, there is an icon that usually shows a moon or a sun shining- you have to put you cursor on it and it wll show you the time, which is in military time so when it says 13:00, that means it is 1 pm in the afternoon. It is kinda tricky but you really need to know the time and how much to meditate because some events lke being at the warehouse you need to know be there at midnight for anything to happen and be able to get in there. Otherwise, just seeing a moon doesn't really tell you the exact time.

Uz mi zase tekly nervy. :-)

Celou noc jedu Zaklinace a uplne vynervovanej z te Kikimori kralovny, jsem se dival i na youtube, jak na ni, no sam bych na to neprisel. Jenze ten clovek mel nejakej mod nebo hack neco co a mohl tam skakat, coz teda nevim, ja tam zadny skakani neobjevil. Neslo teda ani tak o tu kralovnu, ikdyz na to, ze ji mam podrazit podperu stropu bych sam neprisel, ale nejprve bylo treba se dostat pres kikimori delnice a to teda bylo hrozny, snad az na po tricaty se to podarilo, ze jsem je obehl.

Nejprve jsem k ni pribehl a dostal jedinou ranou KO. Pak jsem zkousel uskakovat, ale vzdy po jedne rane KO. Tak jsem sel na youtube. Jenze pak prislo to drama s tema malejma smejdama, jednou asi treti pokus jsem chodbou dokazal projit, ale schytal to od bojovnice, pak uz jsem neprosel. Nakonec jsem zjistil, ze predtim jsem byl moc pomaly a pak moc rychly, chtelo to opravdu presne nacasovat okamzik probehnuti. Pak uz to bylo jednoduche.

Cetl jsem (ikdyz lidi toho hrozne nakecaj), ze se da zlikvidovat nejakyma petardama, ale musi jich mit clovek hodne a potom dodelat znamenima. Muj problem je, ze nejsem fanousek neskutecnych vychytavek, da-li se to tak rict, takze treba v Crysis jsem vubec nepouzival neviditelnost. U Zaklinace zase pouzivam znameni jen velmi omezene a stejne tak lektvary, z tech hlavne vlastovku na obnovu zdravi a zenske slzy na "vyleceni" opilosti. Ja jsem proste hlavne pres ty mece. :-)

Znamení nepodceňuj. Já jsem používal jen první dvě, Aard a Igni, ostatní jsou IMHO k ničemu, ale Igni budeš potřebovat později, takže rozhodně do něj něco investuj.
V soubojích se dost hodí, pokud protivníky přes Aard omráčíš, máš usnadněnou práci, utopence spálíš přes Igni a nemusíš se s nima furt trápit.
Lektvary - záleží na nastavené obtížnosti hry, na jednoduché lektvary moc nepotřebuješ. Na střední už potřeba jsou. Stejně tak se hodí jedy na meč.

Ja jel zaklinace jen na znameni. Zezacatku sice musis trochu pizlat mecikem, ale to jsou jeste potvory lehky. Nekde od pulky hry pak i na nejvyssi obtiznost je hra leharo a vse pada na Igni. Druhej witcher je za "maga" jeste lehci (az na jedno misto kde se MUSI mlatit mecem a je to nehoraznej opruz kdyz v meci nemas jediny bod dovednosti).