Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Frustrace z počítačových her

Chtel bych si tu postezovat.

Kdysi jsem nedohral Half Life 2 a po letech jsem si rekl, ze zkusim uhrat Half Life 1 alias predelavku Black Mesa, jsem totiz HL1 nehral, ve sve dobe me to minulo.

Pustil jsem se teda do Black Mesa a je to utrpeni, hra je dlouha, jednotlive sekce jsou stale dokola a je tam spousta prekazek, ktere jsou skutecnou vyzvou, mnohdy bych bez game playe na youtube vubec nevedel co se po mne chce, abych mohl pokracovat.

Vcera me treba dostalo, ze jsem spadl do vody a byly potreba premistit sudy (boje), ktere nadnesly schody, diky cemuz se podarilo preskocit dal. Nebo jsem se potom dostal do nejake cisticky, kde se zpracovava odpad a bylo potreba preskocit z terasy na tocici se hnetac a z nej na dalsi terasu a ovladani skakani je tak tezke, ze jsem to delal snad stokrat nez se to podarilo. Navic teda ta cisticka, ve ktere jsem nebo co to je, je uplne silena lokace, furt tam musim skakat do vody a plavat nekam, je to nekonecne. Kdybych tohle tusil, tak jsem tu hru vubec nezacinal hrat.

Frustruji vas podobne nejake PC hry a jake?

Ahoj,
jsem tu zpet se svym oblibenym tematem. Pomalu asi abych zalozil dotaz 2 vzhledem k poctu komentu. :-)

Jsem na chalupe, venku snezi, doma u kamen teplo, tak jsem si rikal, ze nez chodit ven, radeji si neco zahraju. To byla chyba. Rozhodl jsem se totiz pokracovat v kdysi zapocate hre Splinter Cell Double Agent, ovsem jiz po hodine jsem totalne vytocenej, nastvanej a to pisu stale jeste slusne proti skutecnemu stavu mysli.
Jsem v kapitole Ochotske more, kde mam obsadit supertanker, pomoci navodu se mi podarilo dostat na supertanker, bez navodu bych to, ze mam podplavat pod ledem nedal. Zde jsem postrilel hlidky a nepratele na mustku a tim jsem skoncil.
V navodu dale pisou, ze mam volitelne vyradit komunikaci tim, ze zlikviduju antenu, ale jak to teda netusim, rozstrilet nejde, nevim co s timto ukolem, ale podle navodu je nepovinny, takze dal v navodu pisou, ze mam jit na pravobok a vlezt do podpalubi a to potom take vycistit od nepratel. Beham tu jak nejakej trotl uz hodinu a nic proste cestu nemuzu najit. Navod o podrobnostech mlci a na youtube na video vzhledem k FUP mobilnich dat nemuzu, takze jsem z teto hry uplne totalne vytocenej na nejvyssi miru. Mam teda na notasu jeste Zaklinace 1, ale to je dalsi hra, ktera me pravidelne vytaci, nicmene jeste zlata oproti Splinter Cell Double Agent.

Ale to je přece jeho věc, kolik her a jak často hraje, ne?
Třeba si jen vybírá ty nevhodné, třeba jednou najde ty, kde bude excelovat ;-)

Já hraju najednou také spousty her (i když většinou logické), tam je to asi jedno. Ale i velkých her mám otevřeno dost a dost; což mi připomíná, že si dnes dám nějakou tu hodinku s ELEX :)

Každý to má jinak. Někoho baví vdolky, jiného holky :)
Já bych zase třeba nevydržel u CoD.

V ELEXu víš naprosto přesně, co máš dělat, veškeré "úkoly" máš v záznamníku při sobě. Navíc je to provázané s ingame mapou. Ale je to po mnoho prvních hodin hodně těžká hra, jsi prostě slabý a pomalu každá přerostlá žába tě porazí.

No prave proto, abych mohl hrat, tu mam toto sve tema. Vzdy se mi ulevi, ze to mohu takto sdelit a hraju dal. :-) Takze uz mam nektere dohrane a jine jsem zabalil.

Ano, take to mam tak, ze radeji mene her najednou. Nejde to ale uplne dodrzet a hrat jen jednu. Nekdy mam problem a nez ho vyresim, tak hraju neco jineho. A nekdy zase je hra se spoustou repetetivniho obsahu a proste se to hrat na jeden zatah neda.

Napriklad doma ted mam rozehrane 3 hry:

Zaklinac 1 - nevedel jsem jak pokracovat.

Assassins Creed 1 - furt dokola stejne ukoly, udelam jedno mesto a jdu hrat neco jineho a pak se k tomu zase vratim.

Rage - docela dobre na prolinani s AC1, nektere ukoly jsou take, ze uplne nebavi.

-

Ted jsem jen na starem notasu na chalupe, ze zminenych her jde jen

Zaklinac 1 - tudiz v nem pokracuju

nicmene puvodni plan nebyl hrat na notasu Zaklinace, ten jsem instalnul jen pro pripad, ze bych uz nemel co hrat, ale konecne jsem chtel dohrat

Splinter Cell Double Agent - to se bohuzel nepodari, bez gameplayu to nedam.

Ja byt na tvem miste, prodam komp a zacnu cist. Ne vazne, hry by te mely bavit, ne frustrovat.

Par poznatku, kterymi bych se byt Tebou ridil:

1) Nehraj hru jen proto, ze jde o oblibeny AAA titul. Projed si fora a vyber lepe, co je ve tvem stylu. Ja napr. po 10 letech na stileckach a gtackach narazil na M&B Warband, ktery ted hraju desitky hodin a na ostatni pomalu prdim.

2) Obtiznost je ve strileckach vylozene jen o tvem HP a poskozeni, ktere pusobis neratelum a oni tobe.

3) Hry urcene na gamepad hraj na gamepadu.

4) Vidim mozny problem v tvem stroji. Crysis, Lara atd. atd. ruzne si tu psal ze mas vzdy neco bud nejak zpomalene/zrychlene oproti ostatnim, ze ti to dlouho nacita a po loadingu smrt, dana lokace se pro tebe stava nehratelnou, i kdyz to ostatni (i ja ve vetsine pripadu) prosli bez problemu.

5) Hraj mene, delej i neco jineho a pak se k hre vracej. bude te vic tesit. 50x stale neco opakovat.. by mi solidne jeblo.

6) Chces poznat masakr? Getting over it, Bandicoot nebo jak se to pise, CoD1 na veterana, Far Cry 1 na hard, serie Dark Souls.

1. Moje nejoblibenejsi hry jsou Mass Effect a Dragon Age, ale u obojiho nove Inquisition a Andromeda nemohu protoze zamerne ignoruju Origin, leda az jednou nebudu mit co, tak si sezenu piratske verze.

2. Vetsinou vse davam na nejnizsi.

3. Ano, to jsem take jiz vypozoroval a gamepad uz mam koupeny a prekvapive me to a nem zacalo i hodne bavit.

4. Ne, to je mezi zidli a klavesnici, na PC bych to nesvadel.

5. Ja se k hrani zase tak casto nedostanu. Ale kdyz uz jo, tak zase hraju nekolik hodin. :-)

Logitech F710

Slevy si nevsimej, ja kupoval bez slevy za 1090Kc

---

Koupil jsem tento, protoze podporuje (je tam manualni prepinac), jak starsi rozhrani Direct Input pro stare PC hry, tak i nove rozhrani Xinput pro Xbox a nove hry na PC. Neni to spatny gamepad, zvazoval jsem jak steamacky, tak microsofti xboxacky, ale pres diskuzi hlavne s XoXo mi v nekolika ruznych prispevcich v ruznych diskuzich na PC poradne nikdo nikdy neodpovedel, jak to ostatni gamepady maji, jestli umi prepinani automaticky (manulani prepinac tam ani u Steam ani Xbox gamepadu podle vseho neni) nebo jestli proste stare hry mimo Steam nefunguji (u me se tyka her z GOGu a UPlay).

Já zase nechápu, jak může být Half Life jedna z nejlepších her všech dob. Co mě dostalo je naprosto tragická detekce zásahů - střelím vojáka brokovnicí do hlavy z 1 metru a co se stane? Nic. Nebo abych musel vystřílet téměř celý zásobník z MP5, abych zastřelil vojáka, mě taky dost zarazilo. Jako nepopírám její kvality v oblasti leveldesignu apod, ale střílení je v HL fakt tragédie.

Docela jsem prisel na chut Zaklinacovi, ovsem vadi mi dve veci, za prve hra pada, nic casteho, ale proste uplne stabilni to neni a furt musim myslet na ukladani, aby to nekraplo.

Co me na hre opravdu frustruje jsou Utopenci a dalsi havet. Treba jsem ve stokach, pobiju skupinu utopencu, pak tam vidim ohniste, zahajim meditaci, pripravim lektvary a za 1hod vstanu a utopenci jsou opet na miste a opet vyrazi do utoku. Zpocatku jsem s nima bojoval, ale ted uz jen utikam, je to desne otravne. Zajimalo by me, co za cloveka delal level design te hry, tohle by snad kazdy normalni clovek okamzite pochopil, ze to bude otravne a nejak to minimalizoval, ze treba kdyz uz se nestvury stale dokola obnovuji, coz samo o sobe je otravne, tak aspon mohli dat podminku, ze pokud je hradina zabije, neobnovi se drive nez druhy den.

jednicku, doufam ze v novejsich dilech uz to automaticke ozivovani nestvur nebude. trochu mi to pripomina myslim Medal of Honor AA, kde jsem strilel nacky a oni furt chodili novy a novy, nakonec jsem musel chte nechte vylezt z ukrytu a prostrilet si mezi nima cestu. :-)

Nechci na to zakladat dotaz, neni to tak dulezity, ale jak se v zaklinacovi orientujete co do casu?

Osetrovatelka je tam jen v poledne, dustojnik straze zase jen o pulnoci, uz se mi stalo, ze jsem to prosvihnul. Citelne mi chybi nekde v rohu hodiny dle kterych bych se orientoval kolik je.

Easy- and it took me awhile to figure it out. At the top of the page, there is an icon that usually shows a moon or a sun shining- you have to put you cursor on it and it wll show you the time, which is in military time so when it says 13:00, that means it is 1 pm in the afternoon. It is kinda tricky but you really need to know the time and how much to meditate because some events lke being at the warehouse you need to know be there at midnight for anything to happen and be able to get in there. Otherwise, just seeing a moon doesn't really tell you the exact time.

Uz mi zase tekly nervy. :-)

Celou noc jedu Zaklinace a uplne vynervovanej z te Kikimori kralovny, jsem se dival i na youtube, jak na ni, no sam bych na to neprisel. Jenze ten clovek mel nejakej mod nebo hack neco co a mohl tam skakat, coz teda nevim, ja tam zadny skakani neobjevil. Neslo teda ani tak o tu kralovnu, ikdyz na to, ze ji mam podrazit podperu stropu bych sam neprisel, ale nejprve bylo treba se dostat pres kikimori delnice a to teda bylo hrozny, snad az na po tricaty se to podarilo, ze jsem je obehl.

Nejprve jsem k ni pribehl a dostal jedinou ranou KO. Pak jsem zkousel uskakovat, ale vzdy po jedne rane KO. Tak jsem sel na youtube. Jenze pak prislo to drama s tema malejma smejdama, jednou asi treti pokus jsem chodbou dokazal projit, ale schytal to od bojovnice, pak uz jsem neprosel. Nakonec jsem zjistil, ze predtim jsem byl moc pomaly a pak moc rychly, chtelo to opravdu presne nacasovat okamzik probehnuti. Pak uz to bylo jednoduche.

Cetl jsem (ikdyz lidi toho hrozne nakecaj), ze se da zlikvidovat nejakyma petardama, ale musi jich mit clovek hodne a potom dodelat znamenima. Muj problem je, ze nejsem fanousek neskutecnych vychytavek, da-li se to tak rict, takze treba v Crysis jsem vubec nepouzival neviditelnost. U Zaklinace zase pouzivam znameni jen velmi omezene a stejne tak lektvary, z tech hlavne vlastovku na obnovu zdravi a zenske slzy na "vyleceni" opilosti. Ja jsem proste hlavne pres ty mece. :-)

Znamení nepodceňuj. Já jsem používal jen první dvě, Aard a Igni, ostatní jsou IMHO k ničemu, ale Igni budeš potřebovat později, takže rozhodně do něj něco investuj.
V soubojích se dost hodí, pokud protivníky přes Aard omráčíš, máš usnadněnou práci, utopence spálíš přes Igni a nemusíš se s nima furt trápit.
Lektvary - záleží na nastavené obtížnosti hry, na jednoduché lektvary moc nepotřebuješ. Na střední už potřeba jsou. Stejně tak se hodí jedy na meč.

Ja jel zaklinace jen na znameni. Zezacatku sice musis trochu pizlat mecikem, ale to jsou jeste potvory lehky. Nekde od pulky hry pak i na nejvyssi obtiznost je hra leharo a vse pada na Igni. Druhej witcher je za "maga" jeste lehci (az na jedno misto kde se MUSI mlatit mecem a je to nehoraznej opruz kdyz v meci nemas jediny bod dovednosti).