Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Baldur's Gate III

Baldur's Gate III
To je ta hra na počet kol nebo že útočíš v každém kole a jak tvé kolo je u konce tak figurky stojí jak tvrdé y?
Chápu to správně?
Ono to není jak diabolo nebo dungeon siege?

HM aaa a to má byt jako nejlepší hra prej? To určitě hra na kolečka. To už je lepší i to diablo 4 nebo dark souls 3.
Každopádně takový zaklínač 3 nebo cyberpunk to hravě strčí do kapsy. Na kola bože můj a pak tam stojí jak tvrdé y. To už i dangeon siege tedy fungoval jinak-

To nemusí. Já obecně taháni figurek moc nemusím. I když tady to je spíše tahání tvrdých y.
Já už jenom čekám na cyberpunk 2.0 to vypadá na úplně jinou hru než když to vyšlo. A taky 2 pěkné světy od ubisoft.
Dokonce bude i čeština na ac. To je dobře.

Baldur's Gate 1 a 2 ale nemají systém soubojů na kola. Tam je to real-time, přesně jak požaduje lopater. Co jsem viděl gameplay, tak to tam vypadalo tak, že si hráč před soubojem pauznul obrazovku, naklikal všem hrdinům povely a potom je realtime nechal provést, následovalo pausnutí obrazovky, naklikání povelů a nechat provést atd. až do konce souboje.

Baldur's Gate 3 je v tomto ohledu jiný a přináší klasický tahový systém soubojů. Ikdyž teda klasika bude v tomto ohledu spíš styl ala Heroes of Might and Magic 3. Tam to fungovalo tak, že hráčova skupina někam došla, kde byl nepřítel, hra se přepnula do arény, kde na jedné straně byly hráčovy postavy a na druhé nepřátelé. Tahovým systémem na kola se potom bojovalo, dokud na jedné straně nebylo prázdno.

Abych řekl pravdu, jako dítě jsem na tento soubojový systém měl stejný názor jako lopater a to až do chvíle, kdy jsem si zmíněné Heroesy poprvé zahrál a přišel jsem tomu na chuť, bylo to zase něco jiného než klasické realtime souboje.

Nicméně tohle není případ Baldur's Gate 3, které v tomto ohledu navazují na Divinity: Original Sin a Divinity: Original Sin 2. Zde se totiž hráč do žádné arény nepřepíná a prostě dojde k nepřátelům a jakmile se nevzájem pozdraví, započne boj. Oproti real-time souboji, kde je to hlavně o rychlosti, přináší tahové souboje nutnost především u toho myslet. Navíc zmíněné larianí hry tím, že je souboj přímo v prostředí hry, umožňují si bojiště předem připravit. Dá se tak vhodnou kombinací strategie a štěstí docílit i rozdrcení mnohem silnějších nepřátel.

Já aktuálně hraju Divinity: Original Sin 2 a minulou neděli jsem u jediného souboje strávil celé dopoledne, ale po 4,5 namáhavých hodinách přišel úspěch a nabušené nepřátele jsem porazil. Úspěchu jsem došel hlavně díky olejovým loužím a teleportaci části nepřátel, kteří se tak nestihli vrátit včas, aby své kolegy podpořili a když dorazili, opět se rozdělili na teleportované a ty, které jsem hodlal udolat. :-)

-----
Opravdu bych ti lopatere hrozně moc doporučoval, abys některou z těch her zkusil, protože dokud to nezkusíš, nemůžeš dokázat pochopit, o čem to je a proč je to tak moc populární.

Ikdyž teda momentálně mám v Divinity: Original Sin 2 tuhý zásek, dostal jsem se omylem do místa, kde jsou nepřátelé opravdu tuzí a obvykle mě zlikvidují rychleji než vůbec jakoukoli šanci byť jediného kola hry dostanu. Je mi jasné, že v této fázi hry tu nemám co dělat, ale nemohu najít cestu kam jít správně. :-/

Já jsem DOS 1 hrál 2x a DOS 2 mám rozehraný. Je to přesně tak, jak píšeš, neskutečné možnosti v soubojích díky prostředí a vybavení (elektrický granát do vody, nebo olej a oheň, teleportace....). Souboje nejsou na chvíli a díky tahovému režimu je dost času si to všechno promyslet. To není hra, kterou chceš dohrát, abys měl zářez na pažbě, ale tu hru si chceš užít. Souboje nejsou otravná překážka v postupu, ale zábavné puzzle. Stačí použít jednu věc ve správnou chvíli a souboj dopadne úplně jinak.

Kdo chce jednoduchou rubačku, ať jde hrát Diablo. Hry od Larianu vyžadují trochu mozkové aktivity, ne jen konzumovat příběh a klikat na myš.

BG III si časem taky pořídím, času dost.

Letos jsem si dal už stopku, protože mám hodně her v pořadí už koupených, ale s BG3 samozřejmě počítám taky. Možná se dostanu zadarmo ke Starfieldu, takže ten možná ještě letos, ale jinak nic.

V DOS2 jsem myslím v třetím partu, mám za sebou boj na lodi a vydal jsem se přes město a pak dál. Přešel jsem řeku okolo trola a dostal jsem se na pole, kde je strašák. Mám bohužel málo přesvědčování, takže se souboji nevyhnu a po rozhovoru on a jeho kámoši začínají a nedají mi ani kolo. Už předtím jsem se jednomu nepříteli vyhnul, protože po rozhovoru s ním jsem dopadl obdobně a jedny mistry jsem udolal těma teleportama, což mě stálo navíc i hodně lékárniček. Určitě jdu blbě, musím se vrátit, ale popravdě moc nevím, kde jsem blbě uhnul a kam se vrtnout.

S tou těžkou bednou a telekinezí mě to vůbec nenapadlo. Pěkný.

Střídáš nějak vedlejší postavy? Já vůbec, vybral jsem si na začátku tu barovou zpěvačku s duchem v hlavě, tu nasranou elfku a rudýho ještěrana. Sám hraju předvytvořenou postavu osamělého vlka Ifana. Mimochodem, tohle je první hra, u které jsem první večer (cca 3 hodiny) strávil vybíráním postavy. :-)

Už delší dobu jsem to nehrál, takže si přesně postavy nepamatuju. Hlavní postava je ta holčina, co má v sobě démona. Pak tam mám tu elfku, co si hraje s jehlou a hledá svýho bývalýho Mastera, Ifana mám taky a pak ještě někdo, už nevím.
Ty strašáky si pamatuju, ti byli nechutně tuzí. Mám pocit, že na ně platil oheň. Velmi užiteční bývají lučištníci, ty jejich zápalný/výbušný/elektrický šípy jsou k nezaplacení. Nebo granáty.
Teleport se snažím mít na maximu postav, třeba použitím prstenu s tímto kouzlem. Je to jedno z nejlepších kouzel do bitvy, poslat protivníka někam pryč, nebo nejlépe hodit do lávy.

Jestli chceš rychle skoncovat s nepřáteli, tak DOS má v sobě takovej fígl, kdy do pytle, či bedny nacpeš co nejvíc co nejtěžích věcí a alespoň u jedné postavy vyženeš telekinezi co nejvýš. Pak ten pytel jen přesouváš telekinezí a v boji ho hodíš na hlavu nepříteli. Pokud ho to rovnou nezabije, tak přijde o kus zdraví. Ale je to svým způsobem cheat.

naklikání povelů a nechat provést, to je velice dobře napsané.
Heroes of Might to jsem hrával často.
Battle Mages aspoň toto. Žádné zasekávaní na kola.
Přemýšlet můžeš i u kingdom come zrovna. Ty souboje celkem pecka.
Pak máš různé adventury na přemyšlení. Když už mluvíme o tom. Jo a nebo rovnou šachy to je asi topka. :-):-)
Ale na zábavu asi taky ne. A takový hard proti pc nebo online můžeš taky louskat 4 hodiny. :-)
Víceméně strategie. Kde naplánuješ co potřebuješ a jedeš.
Ono jde spíše o to jak rozdílné to je. Takové hry ti nikdy neukážou takové detaily a zpracování světa jako cyberpunk, zaklínač, ac nebo kingdom come.

Takový dungeon siege 1. Škoda že nové díly už nic moc.
Nebo diablo 1. Staré hry, ale určité kouzlo.
Darkstar one má snad lepší průzkum vesmíru a obecně souboj než starfield.
A the settlers 2 taky nejlepší. Ty nové už nic moc.

Divinity 1 byla skvělá hra, jenže bugy a jak je tam hrozně moc možností, tak jsem nejspíš někde udělal něco s čím vývojáři nepočítali a na konci byl nějaký problém, už přesně nevím, určitě jsme to řešili i tady na poradně a mělo by to jít dohledat, každopádně mi ta hra nešla dohrát. Skvělá hra ale jinak a určitě jí jednou dám podruhé.

Divinity 2 zatím nevím, přerušil jsem hraní, protože někde mám nějaký problém, že okolo jsou nepřátelé moc silní, asi jsem špatně zabočil, ale jak je ta hra dlouhá, tak nevím kde.

Pro představu Divinity 1 skončená těsně před finále zabrala 185 hodin a Divinity 2 je ještě delší.

Samozřejmě to číslo je o stylu hraní, určitě se ta hra dá zahrát mnohem rychleji obzvlášť na nižší obtížnost, ale tahle hra je právě dělaná tak, že si souboje chceš užít a teda nějaký příběhový mód, kde dáváš souboje na poprvé, nedává moc smysl. Obecně lidi udávají 60 až 80 hodin hraní, což bych přiřknul tomu, že jsou lepší hráči a znalí těchto her narozdíl ode mě a teda jim jeden souboj netrvá celé dopoledne. :-)

Smutné jen to, že dokážeš jen útočit a nepsat nic ke hrám.
Takže můžeš jít dal a nepsat tu hnůj. Kolik je tobě? Nikdo normální neútočí. I když jak se dívam na různé diskuze, tak toho začíná být plno.
Jiná otázka proč tu chodíš a píšeš?

Sám se tady hádáš s adminama, nadáváš na hry jen protože je to jiný žánr než tvoje cílovka, nejsi ani schopen zformulovat jednoduchou myšlenku. Popravdě se divím že ti admini ještě nedali block za trolling, tak se uklidni chlapče.

Vždyť ti vysvětluju nahoře, že Divinity: Original Sin, Divinity: Original Sin 2 a Baldurs Gate 3 nejsou tahovky ala Heroes. Jsou to sice také tahové souboje, ale je to zpracované jinak. V podstatě jsi to poměrně dobře v příspěvku výše přirovnal k šachům, což na tyhle hry dost sedí. ;-)

Jeden příklad, který jsem výše neuvedl. Postava, která je nahoře, má výhodu boje zhora, ale jak velkou rozhodují vlastnosti, teda body, které jsi jí přidělil. Levelování postavy probíhá ve čtyřech odlišných úrovních a každá má víc jak desítku vlastností, ze kterých vybíráš. Už jen vylepšování postavy je v té hře neskutečně náročné. Já třeba opomněl dát body do vlastností, které zvyšují přesvědčovací schopnosti, protože jsem si myslel, že ty body potřebuju někde jinde a teď se mi to krutě nevyplácí a v podstatě nikoho nemůžu ukecat a se všema musím bojovat.
Takže abych se vrátil k postavě, která má velkou výhodu při boji zhora. Když jí dokážu v terénu najít správné místo nahoře, tak dává super poškození. Vypadá to prostě skvěle a to až do chvíle, kdy ti tu postavu nepřítel teleportuje někam dolu. :-D Obdobně to tam máš skoro se vším.

A? Cyberpunk i záklínač? Bylo co? A kolik lidí to nehrálo. To není nic divného. Ale já se znovu ptám, je tam časové omezení u toho kola? Když už někdo mluví o nějakém přemýšlení.
The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom myslíš toto? Pokud ano tak půjdu na pokemony. :-)
Mě stačí, že výjde brzo tedy doufám GTA 6 a taky se údajně pracuje na RD3. Pak to bude teprve síla.

To, že hra má souboje na tahy, neznamená, že je to stejný. Nejde ani tak o to, že je to tahový, ale o variabilitu. A to jak postav a jejich dovedností, ale i prostředí. Už to, že si můžeš bojiště částečně nachystat, dělá hru jinou - můžeš si předem na místo střetnutí nachystat třeba sud s vodou, či olejem a v bitvě ho použít, třeba rovnou prvním tahem, může to pak významně ovlivnit zbytek souboje.

Ne ale je to nuda. A ještě se díváš na ně z hora dolů. Nic nenahradí klasický pohled 1 nebo 3 osoba.
Vypadá to, že to nemá ani časovač na omezení kola co? Takže můžeš čekat i 5 hodin na ukončení kola?
Jestli tedy už něco nebo kdyby bylo Baldurs Gate tak vezmu wotko nebo bf5 či 2042.
Prostě jak to nemá osobu 1 nebo 3 kromě tedy adventur tak ne.
To samé bych ale mohl říci o vás. Taky pořád někdo kope do ubisoftu. No snad se vrátí pásova výroba. :-)
Mám jinou hru v plánu cyberpunk 2.0 + dlc bude jiná hra a už tak to bylo super napsané.
https://indian-tv.cz/clanek/pri-jizde-na-motorce-v-cyberpunku-2077-i7yqjk
Super.

Říká ten co plive na ubisoft. Trošku sundat brýle růžové to chce ne?
Já říkám co je pro mě špatné a proč. A ještě nikdo neřeknul zda to kolo je časově omezené nebo ne.
Ani není nový díl na světě, ale už víme jak dopadne že.:-)
Názor je názor. Tobě se to líbí a mě ne.
Vtipné je, že to zrovna říká wotkař.

Kde kdy kdo? Beru všechny. Ale ať je velká jak 2× valhalla, dobrá jako origins. Bereš taky ne?
A lokaci asi čínu nebo japonsko. Ne Mayská civilizace.
Člověče to by byla krásna mapa.
Takový ac v roce 2100. Třeba se dočkáme doby moderní.
Co myslíš?
Jenom jeden ne?

Jo tak sorry, máš pravdu, letos Mirage - malý Assassin, příští rok Japonsko - velký Assassin ve stylu Oddyssey.

Nevim, po Oddyssey se mi do AC už nechce. Uvidíme jaké to Japonsko bude, ale stejně to nebude mít lokalizaci a do AI je otázka, jestli se někdo pustí neboť Ubi je známý mimo jiné i tím, že v průběhu doby mění patchema hru i s titulkama, které tam většinou má natvrdo a tudíž se s tím někdo bude dělat a za týden mu to Ubi změní tak, že bude moct začít nanovo, takže spíš už AC ani jinou hru od Ubi reálně nevidím.

Nejlepší a rozhodně nejkrásnější svět. Origins je slabší.
No AI verze češtiny vychází i několik verzí za měsíc. Toho bych se nebál. Zase vem, že valhalla nebyla dlouhé roky přeložena a AI to zvládne za chvilku. Navíc u toho normálního překladu byl technický problém.

Tak assassin's creed mirage objednaný. Uvažoval jsem o základní edici, vždy jsem kupoval tu lepší, ale i zde jsem koupil lepší edici. Takové dobré vývojaře vždy rád podpořím. Tak snad příští rok bude další díl. A vlastně mají dělat ten nový systém, kdy to bude vlastně 1 velká hra a každý rok budeme někde jinde. Tak uvidíme.
I když cyberpunk 2077 vypadá skvěle to dlc. Budeš rozsekávat nepřátele.

Cyberpunk nemám a nechci o nich vědět do vydání GOTY. U CD projektu je to klasika, až GOTY je vlastně parádní hra. :-)

AI překlad je jistě rychlý, ale vůbec nebereš v potaz obtížnost vyexportování textů a naimportování překladu zpět. To že se to povedlo týmu, jehož tváří je Squiee, je malý zázrak. Ubisoft není Bethesda a ty texty šifruje skoro dokonale, takže proto si na těch překladech Ubisoft her amatérští překladatelé obvykle vylámou zuby. AI v tom nepomůže.

To je jedno, ale bylo x překladatelů a pak příjde někdo nový a bum bac je to za pár hodin hotové. Tak je někdo dobrý a je to dobře. Čím více tím lépě. A dobře pro nás, když budou umět ubisoft překládat, budou češtiny raz dva.
Jo a nová ukázka avatar vypadá úchvatně. Ale hlavní plus AI je rychlost. Nikdo nebude čakat na češtiny 3 roky. AI je hotová max týden. Spíš už v den vydání. A hodně AI překladů se ještě poté dost dlouho upravují a vylepšují.
Cyberpunk dokonce nějaké odrážení kůlek či co.

pak příjde někdo nový a bum bac je to za pár hodin hotové

Pokud bude ten tým té streamerky pokračovat, tak samozřejmě jedině dobře. Ale to že se jim to podařilo jednou, neznamená, že se jim to podaří i příště. Ubisoft je mimo jiné firma nepřátelská modifikacím svých her a dělá vše proto, aby to nešlo a překlad je také modifikace. Prostě, abys nebyl zklamán, až vyjde japonské AC a překlad ani AI nebude 2 roky, může se to stát. :-/

Může. Valhalla taky byla v angličtině. Řekl bych 80-90% her je v angličtině. Málo her se přeloží.
Ubisoft ještě není král. Takový rd2 nebo gta5 tedy take two- rockstar games tak ještě na všechny podají žalobu.
To víš když mají melouny tak to chrání stůj co stůj.