Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak probíhá nákup na Epic Games Store...

Poctivě si do knihovny přidávám všechny hry, které Epic zdarma nabízí. Protože mě ale před týdnem zaujala hra QUBE 2, rozhodl jsem si pořídit i Season Pass, obsahující dva hratelné DLC (další úrovně), jakýsi kosmetický doplněk (rukavice ze hry QUBE 1) a soundtrack. Šlo mi samozřejmě o ty herní přídavky..

Zaplaceno, hra se aktualizuje. Spouštím, ve hře mohu rozehrát oba přídavné balíčky a v menu je i volba na změnu rukavic. Hledám soundrack... ve hře nikde není, v adresáři hry také ne. Koukám do knihovny Epic, píše se tam, že mám 3 DLC (koupeny byly 4), které mohu aktivovat a deaktivovat. Zkouším ověření souborů hry, nic. Restartuji Epic launcher, nic. Čekám do zítřka, nic.

Tak píšu na Epic support, vzápětí po mě chtějí nějaké údaje k účtu (e-mail, jméno, atd.)

Thank you for contacting Epic Games Player Support!

To help resolve your issue, we need the following information about your account:

1. Email address associated with your Epic Games account
2. Current Epic Games account display name
3. First and last names of Epic Games account holder
4. External account currently connected to your Epic Games account, if applicable.
--This includes Google, Facebook, Twitch, PSN, Xbox, and Switch accounts.
--Include the platform AND display name of any external accounts.

Once you provide the requested information, we'll be happy to assist you.

Vyplňuji, odesílám.

Druhý den další e-mail:

Hello there,

Thank you for contacting Epic Games Player Support!

I'm sorry to hear that you are having issues with the game and this is something that our friends from Toxic Games Support can look at. You can find their contact information here. https://www.toxicgames.co.uk/contact

Thank you for understanding.

Je pěkné, že mých problémů litují, ale mám se obrátit na vývojáře. Napsal jsem jim, že nemusí děkovat, že tomu nerozumím. Že jsem kupoval u nich 4 věci, dostal 3, proč bych měl proto kontaktovat "výrobce"? Je to přece jejich problém, pokud jim dodavatel nedodává všechno, co má. Ať si to řeší oni. Nicméně jsem napsal i na Toxic Games.

No a jsou to další 3 dny a nikdo se neozývá. Ani Epic, ani devs (těm jsem to psal i na FB).
Ne, že bych na soundtracku nějak trval, možná bych to ani jednou nepustil, ale jde o princip.

Tož abyste věděli, co vás může potkat… :-|

Myslel jsem si, že bych někdy mohl na Epic Store i normálně nakupovat. Po tomto mě ale úplně přešla chuť, budu si jen brát, co dávají zdarma.

Tak Epic zareagoval za mé sdělení, že nerozumím tomu, proč bych měl devs uhánět sám.

Greetings ****,

My name is **** and I will be assisting you today, nice to meet you!

I understand how this can be inconvenient so please let me know where they able to assist you with the missing content and I will be more than happy to look into this for you!

Until then, If there is anything else you want us to check or do for you, don't hesitate to contact us by creating a new ticket!

Epic regards,
****

Z uvedeného ale moc chytrý nejsem. Co mám chápat z toho?

let me know where they able to assist you with the missing content

Vždyť jsem jim už vše vypsal dříve, uvedl i identifikační údaje mého účtu u Epicu atd. Celý ten ticket má před očima :-/

No nic, asi mu mám znova napsat, ať to řeší s vývojáři. Já jim napsal taky (e-mail, FB, ale ticho po pěšině).

Nejsem sice žádná anglický jazykovědec, ale snad jsem si to vyložil správně, že se mě ptá, jak by mi mohl pomoci při získání toho chybějícího obsahu. Ale proč se na to ptá mě, naprosto nerozumím. Možná se s nimi devs taky nebaví :-)

Jako dal nic?

Ohledne "devs se s nimi nebavi".

Steam funguje tak, ze vydavatel musi splnit nejake podminky dane od Valve, ktere jsou pro vsechny stejne a potom umisti svou hru na Steam, ktery ji zkontroluje nejakym spis automatizovanym procesem a zverejni, jen v pripade upozorneni na problem dostane "pripad" na starosti zivy clovek, respektive hra neni zverejnena a vydavatel (vyvojar) se musi s podporou Steamu dohodnout co a jak. Maximalne velci vydavatele her jako Ubisoft, EA maji nejake nadstandardni smlouvy, takze se jim Valve venuje extra.
Bylo by to blbe, ale nejake "devs se nebavi", by v tomto procesu slo pochopit.

U Epicu to je jinak. Epic si sam vybira co za hru tam bude a oni oslovuji vydavatele her, jestli nechteji hru vydat u nich. Jiste je mozne, ze to muze byt i naopak, ze se nejaky vydavatel hry prihlasi sam a snazi se tam k Epicu vnutit, ale Epic urci, zda o vydavatele (vyvojare) stoji nebo ne. Jinymi slovy "devs se nebavi" nepripada v uvahu. Epic ma situaci zcela pod kontrolou a musi byt schopen situaci vyresit. (Anebo to jsou uplny mentalove a bylo by lip, kdyby s tim co nejdriv skoncili a prestali se srat do veci, ktere neumi. ]:))

Jo, pokračuje to, pro mě naprosto nepochopitelně…
Napsal jsem jim (znova), že oni jsou prodejci, oni mi prodali nekompletní zboží. A že jsem 2x psal vývojářům (na Facebook + přímo na e-mail uvedený v jejich kontaktech), kteří nereagují.

Odpověď:

Hey there,

My name is **** and I'll be taking over for my colleague today.

Thank you for your reply, thank you for letting me know they are not replying, I re-checked your purchase and you do appear to have the soundtrack registered on your account, please check if it is on the following location:

/ Program Files / Epic Games / Q.U.B.E. 2

Inside that folder, check if you can find the soundtrack, if you are unable to find the folder, please let me know.

Let me know whether or not you were able to solve this issue, if you have any questions, I'm here for you,

Kind regards,
****

Alespoň nějaká snaha a poděkování za to, že jsem jim napsal že devs nereagují ::)
Odpověděl jsem mu, že v adresáři hry nic není, poslal screenshoty z mé knihovny Epic, kde jsou uvedeny 3 DLC místo čtyř, výpis (dir /s) adresáře hry.
Za pár hodin jsem dostal reakci:

Hey ****,

Thank you for letting me know, I tried searching for this information too, and we currently do not have any information regarding this issue with the soundtrack of Q.U.B.E. 2. Currently, since the game is developed by a different company, I do not have the information and tools to solve the issue.

I think the solution should be waiting for the Toxic game's answer and making sure to check your SPAM folder in case they answered there. I know this is a frustrating issue, and that this is not the solution you've hoped for. Be assured that if you have any questions or concerns, I'll do my best to help with whatever is within my reach to do so.

Kind regards,
****

A tohle vypadá na konečnou i ze strany Epicu. Vyřešeno zametením pod stůl, vyřešeno svedením všeho na svého dodavatele, vyřešeno údajnou nemožností s tím cokoliv dělat.
Ve spamu pochopitelně nic nemám.

Přitom řešení by mohlo být velmi jednoduché.
Mohli mi ten soundtrack poslat přímo, pokud to vůbec mají na svých serverech, třeba jednorázovým linkem ke stažení.
Mohli mi jako omluvenku za svou neschopnost nabídnout nějakou hru zdarma (nejlepší řešení, požádal jsem o Satisfactory) :-)
A hlavně, mají bombardovat svého dodavatele.

Neverending story.

Pořád to pokračuje, pořád si píšeme. Už se na mně vystřídalo minimálně pět lidí.
Předminule mi napsali, že mám zkusit smazat cache Epic launcheru - nepomohlo. Teď zase, zda OST nemám (alespoň info o něm) v menu hry, v Extras. Nemám.

Nejlepší jsou ta jásavá prohlášení typu:

Thank you for getting back to our team! My name is **** and I will assist you from now on.

I have taken solid 20 minutes to get familiar with your case and believe me, we are not leaving this one like this, ****!

nebo

Sooner or later we will accomplish success, ****, believe me!

No… nevím. Sooner ne, later nebo never spíše.
Bohužel zcela ignorují můj návrh, aby mi poslali s/n Satisfactory a já už je přestanu otravovat :-p

Tak asi závěrečná fáze:

Thanks for providing the requested information.

We’re investigating your issue further and will contact you when our research is completed, or if we need more information.

Thank you for your patience and cooperation.

Pátrají, děkují, příčinu pořád nenalézají, ještě chvíli budou pátrat, do úplného zapomenutí, problém vyhnije a zmizí. Řešení v nedohlednu (přitom otázka okamžiku, prostě mi ten soundtrack poslat). Už moc nevěřím, že se v tom něco změní - ale ještě budu chvíli čekat, než se ozvu s posledním dotazem, jak to pokračuje..

Řekl bych, že problém je v supportu jako takovém. Steam má na supportu vlastní lidi, kteří mají přístup k systému a většina z nich je dokonce oprávněna komunikovat s dodavateli her. Epic nic takového nemá. Epic má externisty, kterým údajně ani nezřídil žádný komunikační kanál mezi nimi a dodavateli, takže cápek ze supportu Epicu udělá přesně to co ty, napíše vydavateli na mail nebo support. Pokud neodpovídají tobě, neodpoví ani jim :D Souhlasím, že u Steamu si člověk platí de facto i za služby no, nikdy jsem tam neměl problém s čímkoliv. Dokonce mi jednou i kvůli chybě byli ochotni vrátit peníze za hru, na které jsem odehrál 4 hodiny.

Dnes se mi v knihovně objevil soundtrack ke stažení. Není to ale u hry, není to jako další DLC QUBE 2 (u hry mi svítí pořád jen tři DLC), ale jako samostatná položka (jakoby hra). A jmenuje se to "Soundtrack" a nic k tomu.

Tak nevím.

Buď mi to tam přibylo po updatu klienta EPIC, nebo jsem to měl v nenainstalovaných položkách už dříve. Divné je, pokud tomu tak je, že to nejsou u EPIC zjistit, v takovém případě mě měli upozornit po prvním e-mailu. Ale třeba ani sami (lidi na supportu) netuší, která bije.

A nebo mi to přidali na účet, jako samostatnou položku, teď někdy.

Takže teoreticky je problém vyřešen, mohu to odfajfkovat…