Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak probíhá nákup na Epic Games Store...

Poctivě si do knihovny přidávám všechny hry, které Epic zdarma nabízí. Protože mě ale před týdnem zaujala hra QUBE 2, rozhodl jsem si pořídit i Season Pass, obsahující dva hratelné DLC (další úrovně), jakýsi kosmetický doplněk (rukavice ze hry QUBE 1) a soundtrack. Šlo mi samozřejmě o ty herní přídavky..

Zaplaceno, hra se aktualizuje. Spouštím, ve hře mohu rozehrát oba přídavné balíčky a v menu je i volba na změnu rukavic. Hledám soundrack... ve hře nikde není, v adresáři hry také ne. Koukám do knihovny Epic, píše se tam, že mám 3 DLC (koupeny byly 4), které mohu aktivovat a deaktivovat. Zkouším ověření souborů hry, nic. Restartuji Epic launcher, nic. Čekám do zítřka, nic.

Tak píšu na Epic support, vzápětí po mě chtějí nějaké údaje k účtu (e-mail, jméno, atd.)

Thank you for contacting Epic Games Player Support!

To help resolve your issue, we need the following information about your account:

1. Email address associated with your Epic Games account
2. Current Epic Games account display name
3. First and last names of Epic Games account holder
4. External account currently connected to your Epic Games account, if applicable.
--This includes Google, Facebook, Twitch, PSN, Xbox, and Switch accounts.
--Include the platform AND display name of any external accounts.

Once you provide the requested information, we'll be happy to assist you.

Vyplňuji, odesílám.

Druhý den další e-mail:

Hello there,

Thank you for contacting Epic Games Player Support!

I'm sorry to hear that you are having issues with the game and this is something that our friends from Toxic Games Support can look at. You can find their contact information here. https://www.toxicgames.co.uk/contact

Thank you for understanding.

Je pěkné, že mých problémů litují, ale mám se obrátit na vývojáře. Napsal jsem jim, že nemusí děkovat, že tomu nerozumím. Že jsem kupoval u nich 4 věci, dostal 3, proč bych měl proto kontaktovat "výrobce"? Je to přece jejich problém, pokud jim dodavatel nedodává všechno, co má. Ať si to řeší oni. Nicméně jsem napsal i na Toxic Games.

No a jsou to další 3 dny a nikdo se neozývá. Ani Epic, ani devs (těm jsem to psal i na FB).
Ne, že bych na soundtracku nějak trval, možná bych to ani jednou nepustil, ale jde o princip.

Tož abyste věděli, co vás může potkat… :-|

Myslel jsem si, že bych někdy mohl na Epic Store i normálně nakupovat. Po tomto mě ale úplně přešla chuť, budu si jen brát, co dávají zdarma.

Tak asi závěrečná fáze:

Thanks for providing the requested information.

We’re investigating your issue further and will contact you when our research is completed, or if we need more information.

Thank you for your patience and cooperation.

Pátrají, děkují, příčinu pořád nenalézají, ještě chvíli budou pátrat, do úplného zapomenutí, problém vyhnije a zmizí. Řešení v nedohlednu (přitom otázka okamžiku, prostě mi ten soundtrack poslat). Už moc nevěřím, že se v tom něco změní - ale ještě budu chvíli čekat, než se ozvu s posledním dotazem, jak to pokračuje..

Řekl bych, že problém je v supportu jako takovém. Steam má na supportu vlastní lidi, kteří mají přístup k systému a většina z nich je dokonce oprávněna komunikovat s dodavateli her. Epic nic takového nemá. Epic má externisty, kterým údajně ani nezřídil žádný komunikační kanál mezi nimi a dodavateli, takže cápek ze supportu Epicu udělá přesně to co ty, napíše vydavateli na mail nebo support. Pokud neodpovídají tobě, neodpoví ani jim :D Souhlasím, že u Steamu si člověk platí de facto i za služby no, nikdy jsem tam neměl problém s čímkoliv. Dokonce mi jednou i kvůli chybě byli ochotni vrátit peníze za hru, na které jsem odehrál 4 hodiny.

Dnes se mi v knihovně objevil soundtrack ke stažení. Není to ale u hry, není to jako další DLC QUBE 2 (u hry mi svítí pořád jen tři DLC), ale jako samostatná položka (jakoby hra). A jmenuje se to "Soundtrack" a nic k tomu.

Tak nevím.

Buď mi to tam přibylo po updatu klienta EPIC, nebo jsem to měl v nenainstalovaných položkách už dříve. Divné je, pokud tomu tak je, že to nejsou u EPIC zjistit, v takovém případě mě měli upozornit po prvním e-mailu. Ale třeba ani sami (lidi na supportu) netuší, která bije.

A nebo mi to přidali na účet, jako samostatnou položku, teď někdy.

Takže teoreticky je problém vyřešen, mohu to odfajfkovat…