Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pokemon GO - nebezpečná manipulace ovcí?

Svět se opět zbláznil. Aplikace je zdarma. Pro výrobce peníze až na prvním místě.
My lidé se k sobě chováme hůře a hůře. Přehlížíme se, mnohdy i záměrně. Jsme si čím dál více vzdálenější, navzájem lhostejní. Jakási divná virtuální realita, se přesouvá do ulic a začíná pronásledovat a manipulovat nové ovce. Při shlédnutí té manipulátorské aplikace která chodcům vymývá mozek z hlavy a izoluje je od okolí, se ptám - jak tohle skončí a jaké to bude mít pokračování? Bude člověk ještě vůec někdy schopný začít používat racionální myšlení a filtrovat?
Doufám, že nějakou zmateně pobíhající ovci nesejmu uprostřed více proudé vozovky.
Díky bože, že jsem měl normální dětství - mládí bez zbytečných a nesmyslných technických kravin a žiju dost svérázně po svém a přitom spokojeně a šťastně! :beer:
Vaše názory?

loading...

No a teď vážně. Technologie je zkrátka naší součástí a nastupující virtuální realita to jenom potvrzuje. "Pokrok" zkrátka nelze zastavit, děti už se nechtějí hrát s jojem a dají radši přednost jiné zábavě. Nevidím na tom nic špatného, když tomu nevěnují celý volný den.

Jestli to někomu vadí, můžou se rozhodnout pro jinou výchovu svých dětí. Tak, nebo tak, ale budou vždycky o něco ochuzeni.

Když jsme byli malí, stačil nám na cestu autem Kinedryl. Příjde mi šílenost, že čtyřleté dítě na cestu autem z Prahy do Brna musí nezbytně nutně mít svůj osobní tablet atd. Patrná silná závislost u dítětě v okolí.
Člověk je živočich nevyzpytatelný, miluje závislosti a trpí silnou schopností sebedestrukce. :i:

Žiju tam aktivně a neskutečně mě sere slyšet o pokémonech na každém kroku, každý den v kuse.. čemu nerozumíš? Že o nich nechci slyšet po cestě do práce, v práci, po cestě z práce a příjdu dom že bude klid? Na jakékoliv stránce kam vkročím, od matky, od známých. Kde je blijící smajlík

A pozor na illumináty ;)

Nostalgický otravný dědku. Vás bavilo "tamto", nás baví "tohle". Že Vám se to nelíbí nikoho vůbec nezajímá. Technologie je zábava a je součástí našeho života, tečka.

Kdo nechce, ať to nehraje, já to nainstaloval a když mi to při zvolení přezdívky "Ra", "EeRa", "EeRa-sama" hodilo chybu, že tuto přezdívku nemohu mít, tak jsem to zase odinstaloval. Víc mi vadí aplikace a stránky, které mi diktují jaké mám použít heslo a jakou mohu mít přezdívku.

Jinak zpět k tématu - Víc než lovci pokémonů mi vadí ten příval zapšklých starců a negramotných blbců, kteří si ani v roce 2016 neuvědomili, že ta technologie tu je a bude. Pokud někomu vadí, že děti hrají radši na počítači a konzoli, než že chodí ven, nechť se odstěhuje do lesa a hraje si tam třeba na opici.

Jako mladší jsem ven chodil, a chodil jsem ven jsem rád, hrál třeba fotbal a florbal. Proč? Protože nic lepšího nebylo. Teď si můžu zahrát dobré a zábavné hry s lidma, kteří žijí i tisíce kilometrů daleko a to mi přijde záživnější, než chodit po venku a kopat nudu nebo chodit chlastat do hospod a hulit trávu, abych byl jakože strašně IN.

Ale budiž, pokud někoho uspokojuje žít bez technologií, nechť si tak žije, ale nemusí přece zapškle nadávat na ty, které uspokojuje právě technologie. Adepti na Darwinovu cenu jsou samozřejmě jiné kafe, to máte jak u lovců pokémonů, tak u opic.

Smutný pohled, já technologiemi žiju mám je rád, jsem docela mladej, ale nikdy bych neřekl "že je lepší sedět za pc než př. hrát venku s přáteli fotbal" a jsem vděčný za dětství, které jsem mohl prožít výrazně bez technologií. Lituju dnešních dětí, neví o co přišli/přichází a ty jsi blbec co si neuvědomuje dopad- co nikdy nezažijí, Viděl jsi jak to dnes vypadá ve školkách? kolik z jejich "přátel" viděli vůbec v reálu? Je záživnější sedět na fb a čekat na lajky než být venku s přáteli a něco opravdového zažít? Záživnější hry s lidma tisíc kilometrů od tebe než být venku? Pamatuješ si co si hrál s kým před rokem a nějaký zážitek? Nebo před týdnem? Zážitky z her zapomenu přes noc- prázdný život. Naopak zážitek s lidima z venku nějakou příhodu si budu pamatovat do smrti... Jejich konverzace na fb? Generace negramotných sprostých idiotů, nižší nároky na vzdělání, taháky v mobilech. Proč se učit mám mobil? Nejsem žádný zapšklý dědek. Technologií žiju, ale když vidím kam to spěje tak jsem zděšen.

Generace negramotných sprostých idiotů, nižší nároky na vzdělání, taháky v mobilech. Proč se učit mám mobil? Nejsem žádný zapšklý dědek.

Jojo, je potřeba si všímat jenom těch hloupých extrému. On se totiž normálně myslící člověk nepotřebuje projevovat na sociálních sítích. A jestli podle toho děláš závěry o této generaci, tak jsi ***.

Nedělám závěry jen podle soc. sítí. Jdu po venku a neznámý malý děcko acc 6let, kolem kterýho procházím mi bezdůvodně říká na co čumíš č*ráku běž do p*če. Nebo se stačí projít kolem základky a zaposlouchat. Nevím co se tu snažíš popřít.. je to jasný jak facka. Technologie všechno urychlily.

Bohužel do něčeho takového jsem spadl před několika lety taky. Do nějakých 16 let jsem byl od rána do večera venku, kde jsme zažívali všelijaká dobrodružství. Každé prázdniny přežívání někde v lese ve stanech, jídlo jen to co si člověk našel, stavění "bunkrů" atd...
Pak tak nějak přišla střední škola, ze základky se každej rozprchl do světa. A byl konec. V modě bylo co nejvíc kouřit, nejen cigarety... A co nejvíce chlastat. A já tomuto nikdy nepřišel na chuť.
Zrovna něco kolem té doby začínal rozmach hry World of Warcraft, které jsem bohužel propadl, protože jsem po povinnostech doma prostě neměl co dělat. Nepamatuji si ze svého života od 16-19 let absolutně nic. Maximálně školu-maturitu, ale v čase mimo školu absolutně nic co se netýkalo PC her. Chvilku po 19 letech jsem přišel tak nějak na to, že je to není úplně fajn a všechny účty jsem prodal. A hned po škole jsem začal pracovat jako řidič, momentálně jezdím kamionem a tak nějak je to to, co jsem měl v mládí rád: cestování, spaní pokaždé v jiných podmínkách a celkově takové dobrodružství. Hry mám samozřejmě stále rád, ale jiným způsobem... Zahraji si kdy chci a mám to jako relax.

A docela mě mrzí, že to dnes tak děcka mají. Možná jim to dnes tak nepřijde, ale nebudou mít moc na co vzpomínat. Už teď i když jsem stále mladý strašně rád vzpomínám na mládí a když se sejdeme s přáteli ze základky tak to je docela sranda se o tom pobavit a zavzpomínat. Nikdy nepřestanu litovat těch 3 let co jsem hrál "wowko" takovým způsobem. Možná i lituji toho, že jsem nezačal místo toho chlastat/kouřit. Ale kdo ví co by bylo.

Možná i lituji toho, že jsem nezačal místo toho chlastat/kouřit.

Evidentně máš sklon k závislostem - to není zase tak divné a má to spousta lidí. Ale zbavit se hraní WoW je určitě podstatně jednodušší než pití či kouření. A taky to určitě nezpůsobuje dlouhodobé zdravotní problémy. Takže buď rád, že jsi byl závislý na něčem ještě tak relativně neškodném.

Ja naopak nechapu, proc to nekteri tak hroti :) Tvurcum se podarilo zkombinovat chuzi po venku a hrani na mobilu. Podle me je to jedna z mala her, kdy neni nejlepsi ten co ma nejrychlejsi prsty,postreh atd, ale ten, co to ma v nohach. To ze je kolem toho takovy hype je uz vec druha a je to hlavne kvuli tomu, ze ma ta hra uspech a prinesla do sveta mobilnich her neco noveho...deal with it.

A jak poznas ovce od fanousku? Stejne jako se vsim ostatnim...

Ovce jsou ti co si neco koupi/hrajou jen proto ze je to ted in(Pokemoni/iPhone) ale to na ulici tezko poznas.
Ja to hraju protoze to byla cast meho detstvi...serial a hlavne karticky ktere jsem chodil hrat/menit na ruzne akce po meste.
A kde byli-jsou ty chytraci dnes?Pokemon vytahnul deti ven uz pred XX lety jen tu jeste nebyl poradne internet a fora a hlavne miliarda chytrych lidi...

Mě by spíš zajímalo, proč se každý vrací zrovna do doby svého dětství a ne o kousek dál, třeba do první světové války, kdy rekruti s puškama v ruce běželi proti kulometu v zákopu. :-) To muselo být vzrůšo a ne ty dnešní pokémoni a pořád sedět doma u počítače. Hrůza.
Nebo ještě o pár desetiletí zpět, kdy byli třeba veřejné popravy na náměstí běžnou věcí, návštěvy kostelů povinností, atd.
Každý jen připomíná dobu, kdy nic nebylo a člověk musel být šťástný, když si házel s kostkou na dvorku nebo kopal do míče.

Napadlo někoho z vás, kdo tu mele o tom, co dělal zrovna on, že každý si chce svůj život prožít jinak a zrovna váš život třeba nikdo jiný než vy už žít nechce ? Chápu, že to je pro mnohé nepochopitelné, strašná urážka, hanba,atd., že je nikdo nechce napodobovat, ale nejlepší bude, když to třeba s pomocí psychiatra zkusíte překonat.

↑Araneus84 Testat do kamene.

Jinak stejně všichni jen "zabíjíme čas" než umřeme.
To jen někteří mají pocit nutnosti kecat do toho ostatním a vlastně nežít svůj vlastní život.

Užívejte života a nestarejte se o ostatní. Budete šťastnější.

Jinak někdo tu psal že potkal cca 6ti letého a ten mu říkal nějaké urážky.
A ty jsi udělal co když ti tak řekl ?

Pochybuji že se ti to stalo. Jen tady děláš vlny.