Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nefunguje Steam

Zdar,

spustim a hlaska "Pripojovani k uctu sluzby Steam: (moje uzivatelske jmeno)"

nic se nedeje.

Restart PC nic, reinstal Steam klienta nic, vypnul jsem firewall nic, antivir nemam.

Co s tim delat dal?

Naposledy to fungoval o v nedeli, od ty doby nic.

Řešení:

Chyba byla v UPC routeru.

Bylo nastaveno: Ochrana branou firewall - stredni.

Je potreba to prenastavit na: Ochrana branou firewall - slaba.

---

Jsem totiz zjistil, ze mi nefunguje FTP, tak jsem do toho zacal stourat a stravil s tim dnesni dopoledne. :-/ Hlavne, ze uz je to ok.

Pripojeno online. Z niceho nic, vyreseno neznacim, pac mam obavu, ze zdaleka neni. (Sluzba pratele neni dostupna, je mi to naprosto ukradeny.)

Jestli Steam krachuje a tohle je zacatek konce, tak jsme v prdeli vsichni a jestli to Gabe proda EA, tak taky.

Mně Steam běží normálně. Čas od času ale zaznamenávám zajímavou chybu, že když přepnu na Aktivita, Profil, Odznaky, Inventář, vyskoší na mě hláška, že můj profil je soukromý a neukáže se nic. Po přepnutí jinam a zpět je to následně OK.

Napadá mě, zda by ti nepomohla přeinstalace Steamu. Ponechat v adresáři Steamu jen Steam.exe a podadresář steamapps, raději si někam zazálohovat podadresář userdata, jinak vše smarat. Následně spustit onen Steam.exe, přihlásit se a stáhne se vše potřebné znova. Kdysi dávno jsem měl se Steamem také nějaké problémy a tohle mi pomohlo. Ještě si ale raději někde ověř, zda to opravdu dělat takto, jě to několik let a dnes je to třeba trochu jinak...

Pokud by zkrachoval Steam, byla by to ohromná rána pro celý herní průmysl, protože by se neuvěřitelně rozmohl warez. Každý by si to, co už jednou zaplatil, sehnal znova. Nevěřím, že by všichni všechno kupovali podruhé, odhadoval bych to na nízké jednotky procent. Spíše si myslím, že by byl vydán nějaký univerzální soubor, klíč, patch, který by deaktivoval u pořízených her steamworks DRM a všichni by dostali čas (jistě minimálně několik měsíců), aby si hry stáhli pro pozdější možnost nainstalování. Věřím, že mě Steam přežije, že tohle řešit nebudu :-)

když přepnu na Aktivita, Profil, Odznaky, Inventář, vyskoší na mě hláška, že můj profil je soukromý a neukáže se nic. Po přepnutí jinam a zpět je to následně OK.

Napodobne. Tak minimalne jednou tyden tohleto udela.

Steam uz jsem reinstaloval v tydnu. Navic jak pisu, dela to na obou PC.

Tak verim, ze by proste nekdo jiny proste Steam odkoupil nebo zachranil, ale byla by to rana, kdyby to krachlo bez nahrady, jak pro hrace, tak pro vyvojare.

Zkoušel jsi, když ti to "nebere" klienta, přihlásit se mobilem, nebo přes www? Pokud tohle funguje, začal bych pátrat, zda "není problém s porty" - respektive, zda některé pakety, navázané na ně, nezahazuje tvůj provider. Netuším ale, na jakých portech jede Steam.

Tohle totiž není normální.

edit: že bys tam měl malware či otevřených 500 spojení v eMule/DC++/torrent, které spolehlivě zabijí jakýkoliv traffic, na 99,99% vylučuji.

edit2: teď mě napadlo, kolik lidí tady bude vědět, co znamená eMule či DC++ :-)

Neni, ale nemam tucha, kde muze byt problem. Na net na Steam se v tu chvili prihlasit jde.

Malware nemam, zrovna jsem nahodou onehda delal hloubkovou inspekci PC pres nouzak a vse OK. DC uz je historie nebo to je jeste funkcni? :-) Torrent mi nebezel, pouzivam spis vyjimecne.

Provider je UPC, tudiz se mi taky nezda, ze by blokoval Steam. Protoze jsem mel nejake problemy na svem routeru, tak ted uz mesic funguju jen s UPC modem/router krabickou Technicolor, tudiz taky by byt problem nemel. Internet jinak slape OK.

Spekuluji.

Pokud se v okamžiku neschopnosti přihlásit prostřednictvím klienta Steamu to jde via webové stránky, problém pravděpodobně nebude na straně Valve. Napadají mě jen dvě možnosti:
- problém v konkrétním PC
- problém s připojením (router, jeho FW pravidla, či provider a jeho pravidla).
Pokud máš dva PC, možná bys mohl vyzkoušet ten druhý, nejlépe s jiným OS. Teoreticky(?) by na vině ještě mohla být nějaké nalomená instalace Steamu. Smazat vše kromě steam.exe a adresáře SteamApps, spuštění steam.exe (musíš se regnout, stáhne se vše potřebné) by možná mohlo pomoci. Předtím ještě bych raději komplet zazálohoval userdata.

Steam po startu Windows nespoustim, zadna uloha (sluzba) od Steamu na PC nebezi. Fakt je, ze behem tich 4 restartu nez se to chytlo, jsem do spravce uloh nekoukal. Takze mozna neco bezelo na pozadi a proto se to furt nechtelo chytnout, ale stejnak to neni normalni. Priste na to mrknu a zkusim odstrelit i vsechno ze spravce uloh.

- A jde o pripojeni "Wi-fi" nebo "LAN" ? Neptal se te nekdy (po instalaci Steam) Windows s hlaskou FireWall jestli ches steam povolit a ty jsi dal ze ne? Podivej se schvalne co ma u neho "Firewall" uvedeno.
* Jestli ti to dela Wifi, tak bych podezrival ovladac Wifi karty, me to delalo to samé a né jen se Steam (kvuli certifikatum).

- Mohl by to delat i "Anti_Virus", ale ten pises ze nepouzivas.
- Zpravidla staci jen promazat adresar Steam (nektery soubor muze byt poskozen), po spusteni (steam.exe) pak zacne vyhledavat aktualizace a stahovat ty soubory co ji smazal (stahne rovnou nové, obnovy klice) , pak se ti spusti prihlasovaci obrazovka a pak Steam.
* U tech poskozenych souboru muzes pouzit verifikaci "MD5", psal jsi ze ho pouzivas snad den-o-dene a na kazdy soubor , tak si to jen prekotroluj.

- U FW by jsi mel mit jak "privatni" tak → "public" (oba zakrizkované)
* Jestli tam neni, tak ho tam jen zkratka pridej, neni to nic slozitého.
[85001-steam-firewall-png]

- Nebo nové pravidlo [Firewall ↔ Steam] muzes udelat pres PS , port mu dej treba 10050:

New-NetFirewallRule -DisplayName "Steam" -Direction Inbound –Protocol TCP –LocalPort 10050

Jasny, tu mam jinde.

Udelal jsem co jsi radil, Steam se okamzite updatoval a nahodilo se do slozky vse znovu a od te chvile to vypada tak, ze nekdy ta chybova hlaska co jsem daval printscreen nabehne a kdyz dam ZKUSIT ZNOVU, tak uz to nabehne OK a nekdy to nabehne i na poprve. Takze castecne to pomohlo, ale furt to je nejake divne, ze to nenabehne na poprve vzdycky, nicmene aspon takto, dik.

---

Koukals do toho spravce uloh jak jsem psal?

Jo, nic tam nemam po spusteni PC, po vypnuti Steamu se odtamtud vsechny polozky steamu odstrani, takze vypina se to OK.

Opravdu není možné, že ti router nějak omezuje/zahazuje pakety na portech, pomocí kterých se klient Steamu připojuje k internetu?

Já o tomhle skoro nic nevím, ale pamatuji si, že podobné zahazování paketů byla v dřívějších dobách metoda boje providerů proti stahovačům. Zahazovali velké procento paketů na portech, typických pro p2p sítě (eMule, torrent, soulseek). Respektive, říkalo se to.

Myslis, ze jsem jedinny clovek s modemem od UPC, co hraje?

Mimochodem, nasel jsem tohle:

https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=8571-GLVN-8711

Porty, ktere potrebuje Steam, muze se nekomu hodit.

Na routeru zadne zakazane porty nemam a hlavne si myslim, ze by to bud slo nebo neslo a delalo by to porad, leda, ze by UPC z nejakeho duvodu melo zavreny treba port 27015 a ten klient pouzil vzdycky jako prvni, ale port 27016 zavreny neni a tudiz to na podruhe jde. Proc to predtim slo treba az na po ctvrte a ted se zda, ze na podruhe to jde vzdycky, nechapu. No hlavne, ze to funguje.

Chyba byla v UPC routeru.

Bylo nastaveno: Ochrana branou firewall - stredni.

Je potreba to prenastavit na: Ochrana branou firewall - slaba.

---

Jsem totiz zjistil, ze mi nefunguje FTP, tak jsem do toho zacal stourat a stravil s tim dnesni dopoledne. :-/ Hlavne, ze uz je to ok.

Ty routery maji od UPC vlastni firmware, ikdyz je trochu rozdilny pro kazdy router, tak je to dost podobny. Jinak muj Technicolor TC7200 uz myslim UPC nedava, ale predpokladam, ze i na ostatnich to bude stejne:

Prihlasit se do administrace routeru od UPC. Nahore v modry lince menu UPRESNIT, vpravo uplne dolu na BRANA FIREWALL, najit na obrazovce "Ochrana branou firewall" a z rozbalovaciho menu vybrat Slaba (Low). Dole kliknout na policko "Ulozit". Potom jsem pro jistotu vypnul a zapnul router, ale nevim, jestli to bylo nutne.

Default volba bylo "Stredni", pak tam byly jeste volby Prisna a Maximalni (to uz by asi nesel internet vubec :-D) a naopak na druhe strane Slaba a Vypnuto, kdyby se nekdo firewallu na modem/routeru od UPC chtel zbavit uplne.