Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem GTA5, konec češtiny?

Na stránkách překladatelů GTA 5 a jejich FB jsem se dočetl, že poslední verze češtiny, kterou dělají, je někdy z konce 6/2017.
Dále, že prý před pár dny vyšlo nové update hry (asi MP), kde už je(??) s češtinou utrum.
https://www.facebook.com/lokalizace.net/?hc_ref=ARRq7-U-o3kSCUp5tRLfWa-1IGV9icgY9-cIPyNlS6LVPR_C2AsQlEtcJKPyabIWAEE&fref=nf (zpráva z 18.6.2017, v ní reakce z 31.8.2017)

Hru nemám, v plánu je, ale zatím jsem si ji nepořídil.

Tak se chci zeptat těch, co ji na Steamu či R* mají - a mají tedy i aktualizace - jak je to s češtinou teď, co koncem srpna vyšel onen poslední patch do hry?

Díky za info.

--
GTA 3, VC a SA mám rád, čtyřka se mi znechutila ovládáním aut. Pětka by mi prý (řízením) byla přívětivější, mám ji dlouhodobě ve wishlistu. Tak kdoví, zda jsem se neměl rozkývat dříve… bez funkční češtiny to opravdu pořizovat nebudu. Kdybych to byl věděl, měl jsem to dávno doma a "zakonzervováno" v češtině.

Já asi taky, ten sociální klub, to je jedna velká katastrofa.

Akorát se mi těch 30€ pořád zatím dávat nechce :-) A jiné obchody mají spíše větší slevy pro R*SC.
Uvidíme, bude pozzimní výprodej, helouvín, Vánoce, třeba bude už konečně za -75% (přinejhorším -66%).

Není to pro mě musthave věc; po rozčarování z GTA4, která se mi hraje velmi špatně mě záliba v nové GTA dost přešla.
Mnohem více se těším na Elex.

Ja mám krabicovku (Social) a do spúšťacieho súboru som dopísal "ScOfflineOnly". Skúsil som spustiť, offline fungovalo. Hru momentálne nehrávam, tak neviem posúdiť čo je lepšie, inštalácia toho blockeru alebo iba to čo mám ja. Ale keď to bude chcieť overiť totožnosť, tak to budem musieť asi zmazať z tade a potom pri samotnom spustení hry znova dopísať, neviem..

asi na steam verzi to fungovat nebude zatím kozvervuju celých 70 gb, tvoje i lcorovo řešení má 1 nevyhodu když budu potřebovat hru přeinstalovat nebo jen ověřit soubory tak se mi tam nahraje nejnovější verze a budete mít po cz

edit Vytáhl jsem pozměněný soubory (lokalizovaných) ze steam verze a uvidím zda mi to bude stačit, pro jistotu si zatím nechám i celou hru (70gb).vytažená cz má 800mb, to je oproti 70 gb velký rozdíl

Když přeinstaluješ na nejnovější verzi, to podle mě snad nevadí. Pak prostě celý adresář hry (na Steamu) smažeš a místo něj dáš tu zálohu (a Steam si "myslí"/má poznačeno, že už je aktualizace nainstalována a nepokouší se o totéž znova).

Takto jsem to několikrát udělal u her, kde u novějších verzí díky změně struktury souborů dřívější čeština nefungovala. Mám sice starší verzi hry, ale v češtině.

Tak po dlhšom čase som sa dnes pokúsil hru spustiť s "-ScOfflineOnly", samozrejme chcelo overiť prihlásenie online. Musel som to zmazať, niečo stiahlo (pár MB) a prihlásilo ma. Potom nabehla pred spustením veľká aktualizácia (cca 1GB), tú som zrušil, zadal znova "-ScOfflineOnly" a hra sa spustila offline a stará čeština vyzerá, že funguje. (Social)

A stačilo těch 800MB nebo je nutné zálohovat celých 70GB? Já bych na ten necelý giga určitě nespoléhal. Teď to třeba funguje, ale změní se struktura souborů a nebude to k ničemu. Tak prostě přemázneš komplet hru starou verzí.

Pokud do toho nezačne R* rýpat a pokud se nezpřísní systém aktualizací na Steamu (zákaz offline spuštění Steamu/hry), mělo by to snad(?) fungovat pořád.

Tak sotva vydali češtinu na poslední verzi hry, prý zase aktualizace hry a CZ je fuč... :-/
Teď se možná ukáže, která záloha (snco1301) stačí na její obnovení.

Já se k tomu asi vůbec nedostanu. Cena hry mi nevyhovuje, místo na instalaci pomalu nemám a při té smůle bych stáhl zase nějakou další verzi, na kterou CZ nenarvu. Proto je také tato hra na posledním místě mého wishlistu (skoro z 40).

jaký verze? vlastně existuje jenom jedna a to Rockstar Social Club (která se dá sehnat levnějš a je lepší i pro češtinu mi přijde), to že je na Steamu nějaká verze je hezký, ale jsou naprosto stejný a Steam jen trackuje hodiny hry - to je vše, při spuštění hned odkazuje na Rockstar Social Club stejně, to že jsou dvě verze češtiny na Steam a Social Club nevím proč udělali, jo na webu maj jen novější na tu "steam", která samozřejmě funguje zcela korektně na čisté RSC verzi, teda alespoň kdo si umí najít exe nebo nevím i tak je instalace velmi jednoduchá.

Já to dnes četl na https://www.facebook.com/lokalizace.net/

Dnes jsem instaloval hru a opět aktualizace, osobně nechápu, co tam furt aktualizují dva roky po vydání. Kdy to tedy vidíte na opravenou češtinu?

A jak zakázat ty věčné aktualizace, to mám rozehranou hru a najednou aktualizace a mám po CZ. Chápu, než to opravíte, chvíli to potrvá...

Nicméně prý to není pravda, aktualizace nebyla..
Takže zbytečný poplach :-)

na 99% si myslím že to stačit nebude, přesně jak píseš změny se rpovedou u jiných souborů, v než je cz. Za pokus to stojí. Ono by se teoreticky muselo vypozorovat které soubory se mění, pokud by se měnily stále jen ty samé pak zazaálohovat jen ty, ale kdo by to dělal nevím :D za tu práci mi to nestojí

Tak už prý zase čeština nefunguje...
https://www.facebook.com/pg/lokalizace.net/posts/?ref=page_internal

Nebudu pořizovat hru, kterou mi za pár dní znemožní hrát. Nejdou normálně zakázat aktualizace které nechci (MN bych nikdy nehrál, naprosto mě nezajímá), tak ať si to nechají..

Tuhle buzeraci nepochopím (ano, i na tebe, Steame, koukám). Vynucené aktualizace. Kvůli nim aby člověk držel terabajty dat jako zálohy, pokud aktualizace nechce. Pak může Steam odrbat...

tak patch hotov má 1.6 gb a jde pouze na steam verzi hry + rovnou i naistaluje cz. Rockstar verzi nemám tak nemohu udělat patch. Už ho nahrávám na Megu.

mega.nz

Je potřeba splnit pár věcí.

Patch je určen na steam verzi hry
je nutné mít k datu 14.12.2017 poslední verzi hry

Po aplikovaní patche není možné hrát multiplayer - hra se spustí v offline režimu

Tak, GTA5 jsem nakonec přece jen pořídil :-)
Instalace češtiny OK (nutno instalovat do adresáře ..\Steam\SteamApps\common\Grand Theft Auto V\)

První dojmy a poznatky:
- hra je velice dobře optimalizovaná (jede mi naprosto plynule na vysoké detaily na i5-3750, nV770, 8GB, DX10)
- auta konečně fungují jako v GTAS 3/VC/SA (tohle je pro mě snad nejdůležitější věc ve hře, nedokážu řídit jednou, rukou WSAD nebo šipky)
- odehrál jsem úvodní misi a první příběhovou za černocha, hru odkládám na nový PC (bude v nejbližších dnech). Pak nasadím DX11 verzi, maximální detaily a grafické modifikace.

Z mého hlediska nepodařené GTA4 může jít definitivně na smetiště dějin…

Zazálohoval jsem kompletní adresář ..\Steam\SteamApps\common\Grand Theft Auto V\
(poslední verze hry, včetně češtiny)

Snad to bude stačit, až kvůli lepšímu pozlacení pistolky v MP zase v R* rozhodí 3/4 souborů ve hře. Rozdílový patch si bohužel udělat neumím. Mám ale hodně přes 10TB disků, tak to nemusím hrotit…

Tak, zase (dnes?) došlo k updatu.
Nechal jsem aktualizaci dojít do konce. S češtinou jsem nic nedělal. Po aktualizaci se hra spustí, texty při načítání jsou v češtině, ale asi při druhé loadovací obrazovce hra spadne.

Využil jsem tedy své předchozí kompletní zálohy. Obsah aktualizované hry (adresář ..\Steam\SteamApps\common\Grand Theft Auto V\) jsem celý přepsal zálohou starší verze hry. Odstranil jsem pak i původní soubor "installscript.vdf". Pak opět je hra a čeština funkční, vyzkoušeno i po restartu Steamu.

Multi (online) mě nezajímá, prý tam přidali nějaká auta či co. Hraju jen singl, "starší" verze hry nevadí.

-----
Takže, kdo chcete mít hru v češtině, před aktualizací - před spuštěním Steamu - musíte mít jinde zálohu. A nebo čekat, až případně Michalss zase češtinu upraví na poslední verzi hry.

O x měsíců později...

Mezitím došlo k několika updatům hry a pár aktualizacím češtiny. Poslední update hry včera, čeština je fuč, ale nevadí, používám starší verzi hry, kterou překopíruju na místo té poslední updatované. Akorát jsem znefunkčnil installscript, aby to neotravovalo s přeinstalací toho jejich sociálního klubu.

Pokud Michalss a spol vydají další verzi češtiny, zkusím to zaktualizovat a zase "zmrazit".

Nemají, pokud si zálohují funkční hry ;-)

Já jsem češtinami do her ale posedlý; pokud není, snažím se ji udělat - i kdyby šlo jen o "Play" a "Exit". Dnes ráno jsem např. koupil jednu hru… a už mám kompletní češtinu (včetně tutoriálů) hotovou. Fáze dvě, souhlas devs s vydáním či donutit je, aby to přidali na Steam, to bude těžší oříšek. Ve fórech nereagují na dotazy, tak to asi zůstane navždy u mě doma. Vydat bez souhlasu neplánuji, mění se *assets soubory hry, překresloval jsem i nějaké *dds textury.

Nedokázal, protože u GTA5 jsem jen uživatel cizích češtin. Ale protože se singl už nemění, prostě po aktualizaci hry tu novou verzi přepíšu zálohovanou starší, kde čeština funguje. Steam má poznačeno, že aktualizace na nejnovější verzi už proběhla, neotravuje (do další aktualizace) - a já si pěkně hraju onu starší verzi hry v češtině.

Multi/online hrát nemíním, takže tohle řešit nepotřebuji..

:!:

Před pár dny vyšla čeština na poslední verzi hry na Steamu (možná i pro sociální klub). Nechte si hru ověřit na Steamu, aby se stáhly všechny soubory poslední verze, nainstalujte češtinu a adresář hry komplet zazálohujte (otrava, 80 giga). Tak budete mít funkční verzi i pro případ, že R* přijde s dalším nutným updatem (třeba růžové držátko nějakého nožíku do multi), který češtinu zase zruší. A když není jasné, jak dlouho autoři češtiny vydrží u aktualizací češtiny, je tohle taková poslední záchrana.

Platí samozřejmě pouze pro singl.

https://www.facebook.com/lokalizace.net/?hc_ref=ARRq7-U-o3kSCUp5tRLfWa-1IGV9icgY9-cIPyNlS6LVPR_C2AsQlEtcJKPyabIWAEE&fref=nf

Já teda mám social club a tam to asi takhle řešit nejde, co? Jako je to blbý, ale upřímně zvažuju warez verzi, jen abych pořád nemusel řešit tu češtinu. Online jsem hrál asi tak 3krát a moc mě to nebaví (s kámošema přes teamspeak by to asi bylo fajn, ale s náhodnými lidmi ani moc ne)...

Ty jses teda obetavej, ze te to porad bavi to upravovat. Jeste ze je mi hra GTA5 naprosto nesympaticka a vim, ze ji hrat nebudu. Ale zase je to pro me poucne v tom, ze mi to jasne naznacuje, abych si zadnou pripadnou hru, ktera bude od Rockstaru nekupoval, kdyz potom hrozi, ze tomu nepujde cestina, ikdyby ji nekdo obetave vytvoril. Treba ted ta vyhypovana hra RDR2, kdyby prisla i na PC, tak aspon vim, ze to neriskovat.

Mě s tím R* také štvou.

Naštěstí existuje jednoduchý postup, jak jejich updaty multi, které ale rozbijou češtinu, ignorovat. Stačí si adresář hry s češtinou prostě někam zazálohovat a po updatu nakopírovat zpět. Nebudeš sice mít nový nožík do multi, ale bude fungovat čeština, budeš prostě hrát starší verzi. Steam má někde v configu na PC poznačeno, že update proběhl a nebude otravovat… až do dalšího updatu.

Mínusy toho (speciálně u GTA 5):
- záloha = 86 GB (pokud nepoužiješ patch od snco1301)
- je potřeba "vystihnout" pravý čas. U GTA5 se na češtinu teď čekalo snad měsíc a půl a pár dní po jejím uvedení opěr R* měnil soubory hry.

Takové zálohování funguje u všech steamáckých her.

Na Steamu nefunguje u hry moznost nekde zaskrtnout, ze tuto hru nechci updatovat?

Na GOG Galaxy takova moznost je, pak by to melo byt u her na Galaxy bez problemu, bohuzel GTA5 tam neni.

Jinak jsem tvuj system pochopil, akorat se mi to zda neprakticke a presne jak i pises riskantni v tom, ze kdyz bych dejme tomu si chtel dneska koupit GTA5, tak mam s cestinou uz navzdy smolika za predpokladu, ze by se snco1301 zrovna definitivne nastval a prohlasil "uz to stacilo". ]:)

Na Steamu nefunguje u hry moznost nekde zaskrtnout, ze tuto hru nechci updatovat?

Ne.

Bylo to, ale před pár lety to zrušili. Proč, nevím. Od té doby si to člověk musí hlídat sám, pokud něco nechce updatovat ]:(

Když koupíš GTA5 dnes, problém s tím mít nebudeš :-p

---
Takto jsem si kdysi hlídal FEAR 1 + 2x DLC, dnes si hlídám GTA5, Kingdom and Castles, Dying Light a pár dalších her, na které si teď nevzpomenu :-D Naštěstí mám více počítačů a tak, pokud by mi Steam něco pokazil na jednom, prostě si to zkopíruju z druhého…