Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem GTA5, konec češtiny?

Na stránkách překladatelů GTA 5 a jejich FB jsem se dočetl, že poslední verze češtiny, kterou dělají, je někdy z konce 6/2017.
Dále, že prý před pár dny vyšlo nové update hry (asi MP), kde už je(??) s češtinou utrum.
https://www.facebook.com/lokalizace.net/?hc_ref=ARRq7-U-o3kSCUp5tRLfWa-1IGV9icgY9-cIPyNlS6LVPR_C2AsQlEtcJKPyabIWAEE&fref=nf (zpráva z 18.6.2017, v ní reakce z 31.8.2017)

Hru nemám, v plánu je, ale zatím jsem si ji nepořídil.

Tak se chci zeptat těch, co ji na Steamu či R* mají - a mají tedy i aktualizace - jak je to s češtinou teď, co koncem srpna vyšel onen poslední patch do hry?

Díky za info.

--
GTA 3, VC a SA mám rád, čtyřka se mi znechutila ovládáním aut. Pětka by mi prý (řízením) byla přívětivější, mám ji dlouhodobě ve wishlistu. Tak kdoví, zda jsem se neměl rozkývat dříve… bez funkční češtiny to opravdu pořizovat nebudu. Kdybych to byl věděl, měl jsem to dávno doma a "zakonzervováno" v češtině.

:!:

Před pár dny vyšla čeština na poslední verzi hry na Steamu (možná i pro sociální klub). Nechte si hru ověřit na Steamu, aby se stáhly všechny soubory poslední verze, nainstalujte češtinu a adresář hry komplet zazálohujte (otrava, 80 giga). Tak budete mít funkční verzi i pro případ, že R* přijde s dalším nutným updatem (třeba růžové držátko nějakého nožíku do multi), který češtinu zase zruší. A když není jasné, jak dlouho autoři češtiny vydrží u aktualizací češtiny, je tohle taková poslední záchrana.

Platí samozřejmě pouze pro singl.

https://www.facebook.com/lokalizace.net/?hc_ref=ARRq7-U-o3kSCUp5tRLfWa-1IGV9icgY9-cIPyNlS6LVPR_C2AsQlEtcJKPyabIWAEE&fref=nf

Já teda mám social club a tam to asi takhle řešit nejde, co? Jako je to blbý, ale upřímně zvažuju warez verzi, jen abych pořád nemusel řešit tu češtinu. Online jsem hrál asi tak 3krát a moc mě to nebaví (s kámošema přes teamspeak by to asi bylo fajn, ale s náhodnými lidmi ani moc ne)...

Ty jses teda obetavej, ze te to porad bavi to upravovat. Jeste ze je mi hra GTA5 naprosto nesympaticka a vim, ze ji hrat nebudu. Ale zase je to pro me poucne v tom, ze mi to jasne naznacuje, abych si zadnou pripadnou hru, ktera bude od Rockstaru nekupoval, kdyz potom hrozi, ze tomu nepujde cestina, ikdyby ji nekdo obetave vytvoril. Treba ted ta vyhypovana hra RDR2, kdyby prisla i na PC, tak aspon vim, ze to neriskovat.

Mě s tím R* také štvou.

Naštěstí existuje jednoduchý postup, jak jejich updaty multi, které ale rozbijou češtinu, ignorovat. Stačí si adresář hry s češtinou prostě někam zazálohovat a po updatu nakopírovat zpět. Nebudeš sice mít nový nožík do multi, ale bude fungovat čeština, budeš prostě hrát starší verzi. Steam má někde v configu na PC poznačeno, že update proběhl a nebude otravovat… až do dalšího updatu.

Mínusy toho (speciálně u GTA 5):
- záloha = 86 GB (pokud nepoužiješ patch od snco1301)
- je potřeba "vystihnout" pravý čas. U GTA5 se na češtinu teď čekalo snad měsíc a půl a pár dní po jejím uvedení opěr R* měnil soubory hry.

Takové zálohování funguje u všech steamáckých her.

Na Steamu nefunguje u hry moznost nekde zaskrtnout, ze tuto hru nechci updatovat?

Na GOG Galaxy takova moznost je, pak by to melo byt u her na Galaxy bez problemu, bohuzel GTA5 tam neni.

Jinak jsem tvuj system pochopil, akorat se mi to zda neprakticke a presne jak i pises riskantni v tom, ze kdyz bych dejme tomu si chtel dneska koupit GTA5, tak mam s cestinou uz navzdy smolika za predpokladu, ze by se snco1301 zrovna definitivne nastval a prohlasil "uz to stacilo". ]:)

Na Steamu nefunguje u hry moznost nekde zaskrtnout, ze tuto hru nechci updatovat?

Ne.

Bylo to, ale před pár lety to zrušili. Proč, nevím. Od té doby si to člověk musí hlídat sám, pokud něco nechce updatovat ]:(

Když koupíš GTA5 dnes, problém s tím mít nebudeš :-p

---
Takto jsem si kdysi hlídal FEAR 1 + 2x DLC, dnes si hlídám GTA5, Kingdom and Castles, Dying Light a pár dalších her, na které si teď nevzpomenu :-D Naštěstí mám více počítačů a tak, pokud by mi Steam něco pokazil na jednom, prostě si to zkopíruju z druhého…