Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mafia 1 D.E. - našli jste nějaké bugy?

Nebo něco co se vám tam nelíbilo? Mě třeba nasral ten začátek, stačilo to nakouřit do toho staveniště a klidně i obrátit celé auto, stejně by se spustil script a Tommy jede dál. Každopádně sem si tu hru chtěl koupit hlavně kvůli tomu abych zlepšil své dovednosti v jazyce, protože si pamatuju všechny dialekty takže si to můžu pěkně překládat a klidně u toho poslouchat cizý dabing, (scénky jdou pauzovat já češtinu znova poslouchat nechcu :-) takže si zahraju příběh nejen jednou :-)

Jízdní model je dobrý a líbivý a lze přenastavit na arkádový, optimalizace a grafika je podle mě dobrá, vypadá to pěkně, za to Watch Dogs 2 má oproti tomuhle podle mě horší grafiku i optimalizaci takže hraju na notasu na max s gtx 1660 na avg 45fps, ale zatím sem jen na začátku hry, ale vypadá to na první pohled povedeně, ale opravdu jsem teprve na začátku.

Videorecenze od Vortexu

Sam jsem to neporidil a ani to porizovat neminim. Recenze si myslim, ze to pekne zhodnocuje a ukazuje dobre i spatne stranky hry. Eugen a vzapeti "júžín" asi dost vystihuji, o kolik horsi je to oproti originalu.

Pokud jste original hru nehrali, tak si myslim, ze i s remakem musite byt spokojeni. Na druhou stranu, kdyz original jde hrat i na soucasnem PC, tak porizovat remake/remaster jen kvuli grafice asi zrovna nemusim.

Hru si časem pořídím (až klesne cena na mnou akceptovatelnou hodnotu, klidně za rok, dva, tři). Do té doby doufám, že budou existovat modifikace (či hacky), které ten směrový kosočtverec a další případné nechtěné věci odstraní.

Vlastně mě zajímá jen jedno, jízdní model. Pokud je to ten z GTA4, ani náhodou to pořizovat nemíním. Pokud z GTA 3/VC/SA/5, Mafia 1-3, Just Cause, Burnout Paradise, TDU 1+2, FUEL, Watch Dogs 1+2, atd. atd., je vše OK.

Na Epicu to je za 999,- a zrovna se dá využít kupón, který slevní hru o 200,- což je šlušný, navíc ty kupóny dává Epic docela často, třeba teďka si stačí přidat do knihovny free-to-play hru Rocket League a hned dostaneš slevový kupón, jeden jsem použil i na Crysis Remastered, takže jsem ho měl za 400,-.

Steam mi dal slevu asi 40 centů, že už mám celou trilogii :-D.

Takže - občas mi spadne zvuk hry, myslím že se to děje když hru často minimalizovávám, musím hru restartovat. Ted mi vylítla při zapnutí nabídka na zakoupení Mafia Triology, když jsem dal znova nezobrazovat, tlačítko nefungovalo a nešlo zmáčknout, tlačítko pokračovat do hry s tím, že se mi ta nabídka ukáže znova funguje ovšem parádně. A ted ty drobnosti.

Tutoriály jdou skrýt v nastavení, ale pořád mi to ukazuje u zatáčkách dopravní značky kam mám odbočit, které po projetí zmizej. Ohledně kamery u aut, není žádná potřeba používat myš, kamera dobře a přirozeně kopíruje jízdu, rozhodně ne ale tak tupě jako ve The Crew 2, kde kamera čumí nonstop dopředu a když se chceš porozhlédnout musíš podržet myš, a hned se to zase vrátí na nudné čumění do předu.

To teda sem si nevšiml nějaké problémy se střelbou, ale ted sem střílel po prvé v motelu a nic sem si divného nevšiml. Maximálně při honičce mi to hodilo automatický zaměřovač v autě ]:)

Ale ta grafika a optimalizace a různe přídavky s vylepšenýma misema (více akční a delší) to kompenzují. Zkratka tu hru víc okořenili no a to že Tommy jede 100km/h a do toho přesně střílí na auta se dá pochopit, aspon si můžu zadriftovat a víc se soustředit na jízdu v plné rychlosti v protisměru. Tommy totiž umí umírat pokuď to napálím do sloupu a mafián mě dodělá :-)

Ale sere mě že nemůžu zpátečně načíst misi po checkpointech, prostě když si chci zahrát znova nahánění žlutýho auta v misi s motelem, musím první vybrat ty výpalné...

A jak vam šli závody? Mě to teda nejde vůbec, a to jsem dobrý řidič. Vždycky musím při startu jet na plnej plyn, a těsně u zatáčky se zastavovat o ostatní formule, abych byl aspon ve předu a nepřekáželi mi, jsem nějakej 6. a snažím se to udržovat, ale prostě to skončí bouračkou, protože oni mají rychlejší káry a já musím podávat mistrovské výkony a dotoho nebourat, protože bouračka = restart. Leda že by na konci nějak zázračně ti finalisté zpomalili...

/edit Jo sorry, zapomněl jsem na spamování tlačítka dočasného přetaktování motoru,- F :-) Ted ta vyhra vypada vice realisticteji... Fakt sranda se soustredit na jizdu a mačkat F jak magor. Tak hlavne ze me ta hra furt taha za rucicku, ale turbo mi nepřipomene když se to bez toho nedá.

Leda že by na konci nějak zázračně ti finalisté zpomalili...

Já to dal hned napoprvé (hraju na klasickou obtížnost), ale asi jsou docela těžký, protože na první místo jsem se dostával až třetí kolo, jinak jsou tam skripty, že se někteří závodníci rozsekají až poslední kolo, to F jsem nepoužíval, vlastně jsem nepochopil k čemu to je, když chci do někoho narážet tak mačkat F, ale jestli to funguje jak boost, tak cool.

Protivníci hodně vylítávají v šikaně. Stačí si po startu a první zatáčce udržet nějakou tu 6.-9. pozici a přes šikanu v prvním a druhém kole se snadno dostaneš do čela (jen si musíš naplánovat, kudy jí proletět, aby ses nevyboural - nebrzdi tam právě moc :D)

Fko jsem namačkal, ani jsem o tom nevěděl.

Tak mám dohráno - musím říct, že je to důstojný remake. Grafika hezká, hratelnost z 90% zábavná, český dabing v celku taky super. Pár bodů co bych chtěl vypíchnout:
- Enemáci - Xkrát mě vytočilo, když jsem do někoho začal střílet tomsnem a on mi během dávky po 6 inkasovaných ranách napálil jednu koltem a já chcípl - tedy bullet impact je fakt tristní a vypadá to, jako kdyby člověk střílel z kuličkovky.(až na poslední smrtící ránu)
- Co se dabingu týče, je skvělé, že je z velké části původní obsazení - vyvolává to plno hezkých vzpomínek a vzniklo plno nových hlášek. Paradoxně mi ale občas příjde, že ti noví herci dabují lépe, než ti, co tam zůstali - např. v původním znění je Molčík skvelěj, ale i tenhle novej Salieri nemá vůbec chybu. Oproti tomu Vašut je hlavně ze začátku v plno pasážích fakt tragickej (Strašně přehrává, nebo jeho ton vůbec nesedne do kontextu). Občas jsem měl dokonce pocit, že kdyby Tommyho daboval někdo jiný, bylo by to lepší (když vezmu navíc v potaz i fakt, že Tommymu je 30 a dabuje ho 60 letý chlap s vyhuleným hlasem..). Jinak původní Paulie a Sam z 90% super.
- Debilní marker čouhající z obrazovky.

A aby se neřeklo na závvěr napíšu i některé pozitivní věci, které vyčnívají :-)
+ Líbí se mi, jakým způsobem se tvůrci poprali s příběhem - rozšíření vedlejších postav - opravdu vám pak na nich ke konci "záleží", dokreslení příběhu i pozměnění zápletky - věci dávají mnohem větší smysl a hráč se mnohem lépe vžije do hry, hezky upravený konec (podle mého lepší než v originále)
+ Krásné cutscény
+ Atmosféra města
+ Zkrácení/upravení hluchých částí (přejíždění z A do B atp)
+ Dobrá optimalizace

Co Denuvo? Nějaké poklesy výkonu apod. co se objevují ve spojení s tímto?'
Soundtrack je z původní Mafie? Ve hře má být i rádio s mluveným slovem - je taky nadabováno česky?
Co vedlejší mise pro Bertoneho? Jsou teda ve hře nebo chybí?
Má hra nově volbu obtížnosti? Ve srovnání s originálem je těžší?
Je střílení u auta nově s konzolovým automatickým mířením?

- Hra mi běží pořád locknutá na 60fps, na Ryzen 3600 mám vytížení CPU ve městě kolem 30-40%, takže asi v pohodě
- Soundtrack je z velké částí z původní hry, většina ze songu je ještě nějakým způsobem vylepšená + je tam přidáno dost skladeb navíc
- Ve hře jsou dvě rádiové stanice, kde DJ občas reaguje na události, co hráč udělá (vyhození hotelu do povětří, loupež banky) a i skutečné dobové události (zabrání sudet, ...) a je to anglicky
- Bertone je v Jízdě, dá ti pár pohlednic s auty a s tipem, kde je najdeš, je pak na tobě v jakém pořadí je budeš hledat, jsou tam i další mise(asi ve stylu extrémní jízdy), ale na ty jsem zatím neměl čas
- Ano, tuším že 4 úrovně obtížnosti + klasická (nejtěžší) - na tu jsou souboje fakt hardcore a ten legendární závod jsem dal až snad podesáté
- Ano, i tak mi to ale přišlo docela zábavný..

Ja sem zavody preskocil asi na 40. pokus, bud jsem hned ze zacatku prvni, a ke konci zavodu tesne pred cilem zapinaj zavodnici skryty raketovy pohon, nebo naopak nemuzu dohnat prvniho.
Nevim jak to ty lidi na YT delaj, ze jezdej v klidu a v pohode predjizdej. Za me broken.
Jo a taky mi vadi ten zamerovac, jsem zvyklej na headshoty a pro me je to jako na brokovnici! Libi se mi ze tu klasickou obtiznost ale fakt zachovali, a neni to jentak.

Právě mi tu na klasickou obtížnost nepřišlo nijak extra těžký, ale vlastně normální, opakoval jsem minimálně, ale tomík je fakt o ničem, já jsem používal nejvíc M1911 klasiku, která je dost přesná a dává se sní dobře one-shoty stejně jako v originále to byla taky nej pistol a vlastně i v Mafii 3 jsem s ní hrál pomalu víc jak s automatickými zbraně a verze s tlumičem dost OP.

Jinak v té volné jízdě je dost co dělat, když nepočítám collectibles (časopisy, karty, lišky, auta z pohlednic od Bertoneho či outfity), tak jsou tam skryté mise, dost podobné těm z extrémní jízdy původní Mafie, což odemyká další spešl auta a třeba zlatý zbraně (tommy gun + brokovnice).

Jsem zvědavej jestli budou DLC, co myslíte?! Mafia 2 i 3 měly a v dnešní době by byl zázrak, kdyby nedělali. Za mě bych chtěl v tom světě, který stvořili zažít víc a vzhledem k velice krásnému level designu a práci jakou si s tím městem a interiérama dali by to byla i škoda. Vím, že je brzo. Prodeje budou předpokládám nadočekávání

Ja teda jsem netusil az do zkouknuti tohohle streamu, ze ten konec tak zmenili a teda ted uz vim, ze Mafia remake hrat urcite nebudu. To si radsi dam tu puvodni Mafii. Plne souhlasim s Vavrou, ze zvlast ta pointa to vyusteni pribehu bylo naproto genialni, proto nakonec Mafia uspela. A tyhle upravy deje i teda postav mozna realnejsich ale mene "romantizovanych" mafianu, to me teda vubec nenadchlo.

Zase si aspon nekteri mistni poradnaci muzou odechnout, ze tu nikdy Mafia remake "nezrecenzuju", nekterym uz z tech mych recenzi naskakujou pupinky jen po precteni nadpisu. :-)

Včera sem to dohrál, nešlo mi utéct vůbec z věznice u té brány u východu když přišli policajti. Vždycky mě zastřelili když jsem chtěl vyjet, zkoušel jsem tam teda čekat a že si to postupně vystřílím, ale chodili furt dokola další, taková volovina, tak sem si ušetřil nervy tím že jsem to dodělal na lehkou. Ten epilog konec byl taky sračka, Vávra měl pravdu tohle by řekl každej vožrala v hosnodě, a ten Sam ke konci mluvil jak robot. Hratelnost > příběh. Prostě další feminizovaná hra, tentokrat s debilním radiem a soundtrackem.

Mimochodem v DE chybí mise s Bertonem a idiotem Joem :-) Ten konec mě fakt nasral, s tou svatbou a kecma, taková sračka! Ani nechapu verbalni i neverbalni komunikaci Sama v galerii, to má strach, je mrzutej nebo je štastnej? WTF? Klasika měla stokrát lepší konec, tajto je průjem scénáře, ne jen tajto.

Ja som sa dobre pobavil ked som mal isť tou nadzemkou ako zo Samom a vstup na schodisko uzamknute😂. Ked som sa pokúšal prejsť cez cestu aby som zistil či to pôjde druhou stranou tak mi začalo odpočítavať čas na ukončenie misie. Ale už z dialky som si vsimol ze aj druhy vchod je uzamknuty. Tak mi neostavalo nič ine len ist znova od posledneho ulozeneho bodu. A čuduj sa svete, zrazu bola branka na nadzemku odomknuta😂

Mafia dostala svoj prvý update/patch day 1 a pridali tam taxi driving, závody z hocijakým autom či motorkou niečo ako mario kart beriete olej či strieľate z auta aby ich to spomalilo. Ďalej vypnutie gps hud a dalšie veci, noir mode (black and white filter) možno je šanca že tam pridajú ešte vstup do vlaku a električky (to neviem či funguje neskúšal som) a dlc by tiež nebolo zle :-)

Bug - utek z veznice, tam jsem se zasekl. Nejvic kdyz jsem nad hrou vyzral tim (hral jsem tu misi poprve podotykam) ze jsem si pripravil karu pekne k plotu (ne na misto kam hra chtela abych ji pristavil), probehl kanalama, prelezl plot a vklidu odjel. Tim padem se mi neobjeviy naskriptovane zaterasy apod., vklidu dojel na venkov (obcas se vyhl policii) ale hledanost ani po pul hodine nezmizela.. takze jsem jel zpatky k vezeni a tam me instantne zabili. Po restartu mise uz dobry, cilem je se nechat honit ale clovek jim ujede za minutu - takze nuda.

AI je kapitola sama pro sebe, hroznej cover shooter, navic presne vedi kde jsem aniz by me zahledli. Molotovy - radeji bez komentare. Jak rika Vavra - hratelnost (gunplay) dohanej mnozstvim nepratel.

Lokace - no udelali z toho hroznej koridor bez moznosti volby jako bylo v originale. Ale tenhle koridor je tak spatnej, ze se to v zadne jine hre snad nikomu jeste nepovedlo. (zejmena pak mise ve skladech/vagonech)

Grafika - super, auta nadherny, atmosfera hutna

Pribeh - jednicka udala nejlepsi moznej zaklad, nektere nove rozsireni pecka, zbytek - americke klišé.

Dabing - naprosto parádní

Cutsceny - libive

Sberatelske predmety - casopisy, krabicky uplne o nicem, prislo mi, ze jsou na stejne brdo a fakt me nebavilo je pak uz vubec sbirat. Zlaty PLAYBOY v Mafii 2. To podtrhovalo hezky atmosferu