

144 Hz versus 60 hz -pomůže 144 hz v rychlosti střelby ?
Ahoj všem.
Je výhoda mít 144Hz monitor na pvp hry.Ptám se těch co opravdu přešli z 60 hz na 144 hz
Třeba čas - 1m55s vystřelíme součastně,sejme mě.Kdybych měl 144hz míso 60hz -byl bych o fous rychlejší?Hw bych měl na udržení 144fps.
https://www.youtube.com/watch?v=RqWBEcz4fSQ&t
Díky za odpovědi-
Mám teď čerstvě GTX MSI super 2070 trio a 144hz 2k IPS monitor s G-SYNC kompatabilní. Plynulost je extrémně znát po letech hraní ve full HD 60Hz.. I v těch střílečkách je to jiný kafe. Counter strike už léta nehraju, ale když jsem to teď testoval mezi oběma monitory, tak je to nebe a dudy.
Tak na fullHD asi ve velke casti her na nabusene grafice tech 144FPS udrzis, horsi by to bylo, kdybys mel vyssi rozliseni. Takze to dulezite je nejen 144Hz monitor, ale udrzet 144FPS.
Hraju ve 2k. Např. DOOM Eternal drží prakticky pořád.. Navíc i při např. 100 fps máš plynulejší obraz díky g-sync. To je alfa omega. Díky tomu nevidíš lehké dropy, stuttering apod. jako u monitorů bez g-sync/freesync.
Jenze tazateli jde o vyhodu rychlejsi strelby, ne o dropy, takze mu GSync nepomuze, ten naopak (neznatelne) odezvu navysi. 2K a fullHD je skoro to same, tam az tak vykonovy rozdil nebude znat. Mas nejakej sirokouhlej 18:9 monitor?
A ja odpověděl že je to plynulejší, tudíž se to projevuje pocitově lépe se 144hz - lépe se míří, nepřítel “nelaguje” viz i ty gify od ostatních uživatelů nahoře. Dovolim si tvrdit, že když budou 2 stejně dobří hráči proti sobě s t´im rozdílem, že jeden jede na 60hz monitoru a druhý na 144hz, tak bude mít ten s vyšším počtem hz větší výhodu. A o tom ten dotaz asi je.
Zbytek debaty už jsem vedl obecně 144hz vs nižší.
2k a fHD rozhodně není to samé ať už výsledný mnohem lepší, hezčí obraz ale i vyšší nároky na hw. Nicméně ty tvrdíš že ti to hw musí držet na 144 jakožto uz monitoru co má 60 (a nemá gsync/freesync), což není pravda, protože to právě řeší technologie gsync/freesync.
Teď budu za rýpala, ale 2K označení oficiálně neexistuje, ale když už se používá, tak by mělo platit že 2K a Full HD je právě totéž. Pokud tedy vycházím z toho, že 4K = 3840, tak logicky by 2K měla být polovina (1920). Za mě je lepší používat oficiální označení QHD
To vysvětli marketérům.. každej víme o čem je tu řeč. Jinak ano, máš pravdu.
Jak neexistuje?
https://en.wikipedia.org/wiki/2K_resolution
2048x1080
V praxi je to vyjimecne. Obcas ale nekdo v pocitacich (vetsinou jsou to netechnicky vzdelani lide) rika, ze ma 2K, ale ma 2560x1080, to jsou takove ty protahle nudle. Maji ve skutecnosti ponekud tezko zapamatovatelne oznaceni UW-UXGA. Predpokladam, ze je to tak i u icepower32.
To co tu pises ty, QHD je 2560x1440 a to oficialne nema ono ciselne oznaceni, ale bohuzel i to si lide vlastni invenci oznacili jako 2,5K. Jasne, je to hloupe, ale co nadelame.
Mám klasické QHD, 27 palců monitor, žadné nudle a curved blbosti
Njn, vidis jak dulezite je drzet se spravnych terminu, naprosto to meni nasi debatu. I jsem se te tam na to ptal, co to mas za nudli. (Ja pouzivam QHD na 32", monitor je jen 60Hz, ale nehraju multiplayer strilecky a pro RPG to staci.)
Díky všem za komentáře.
Vychází mi z toho,že pro mě je to zbytečné.
Co mi hlava nebere je,že při mém připojení jak jsem psal cca -100 Mbit optika a s pingem 17 na eu.server a ve hře s 5 bary,nestačím reagovat na týpka taky cz. co je na na serveru singapur s pingem 202 a ve hře má 2 bary.
Tímto neplatí že stabilní připojení s nízkým pingem je výhoda,ale naopak.I já když se přepnu na ten singapur,tak mi přijde že jsem lepší...
Tady je video co sestříhal profi hráč,kde je to pěkně vidět - https://www.youtube.com/watch?v=e_0jaza7JCU
Jinak jsem uplně průměrnej hráč a nejlépe mi to jde od 2 do 5 piva :o) třeba hír - https://www.youtube.com/watch?v=R6bRRgmv0qI&t
já jsem přecházel z 60 hz na 120 a rozdíl jsem neviděl, až teď jsem zkusil přepnou zpět na 60 hz a rozdíl je spíše v plynulosti, je vidět že je tam méně snímků a neni to tak hladké, ale jestli nehraješ přes lan, asi žádnou výhodu mít nebudeš, ale já bych zpět na 60 hz už nepřecházel, ten rozdíl je vidět i vplynulosti přepínání oken, minimalizování a pod...
Po sto letech jsem si přece jen koupil monitor s obnovovací frekvencí 165 Hz ,23,8" • IPS • 1920 × 1080,jas 300 cd/m² • odezva 1 ms • kontrastní poměr 1 000 : 1,G-Sync, DisplayPort a oproti 60 Hz 24" Eizu DVI - je to opravdu v pvp fps hrách rozdíl jak kráva.
Tak už jsou levný i ty z vyšším refresh rate, ale zase kvalitou obrazu se to asi nikam moc neposunulo z IPS na IPS, takže ano plynulost lepší, ale kvalita obrazu stejná.
Nedá se absolutně srovnávat hratelnost FPS stříleček na 60hz, 144 nebo i 240hz. Skok ze 60 na 144 je obrovský, skok ze 144 na 240 už není tolik znát, ale znát pořád je. Ale k otázce - budeš rychlejší, bude se ti hrát líp a budeš i lepší v těch hrách. Dneska už se v e-sportu nepoužívá nic miň než 240hz a už se dokonce přechází i na víc :)
Ano, ale ne každý hraje e-sport na mistrovské úrovni, pro mě je důležitější kvalita obrazu a HDR, což taky podporuje 90% nových her a spousta hráčů jde jen po vyšších frekvencí a rozlišení, což lepší obraz nedělá, navíc nějaký ten 480Hz panel je obyč prastarý TN jenom vyboostěný na max rychlost, ne děkuji.
zde záleží, co za hry hraješ, pokud kompetetivní hry typu CS, Valorant apod, tak nepotřebuješ HDR a ani kvalitu obrazu.
Multi hraju jen Battlefield, ale je pravda, že ten je technologicky trošku jinde 64vs64 a Tribes, což je FPS-Z kde se pohybuješ velmi rychle ve všech osách při rychlostech i 100+ km/s.
Jinak hraju na PC s TV
ale je to OLED 120Hz, který tak nějak přináší něco z obou světů rychlost/kvalita zobrazení, HDR si zapnu klidně i multiplayer hry.
Jasný, říkám, nejvíc záleží co a jak hraješ. Pokud budeš hrát kompetetivně CS/Valo, tak nebudeš hrát na TV se 120hz, ale pravděpodobně na TN/IPS 240hz monitoru :D
Dobře, ale to by znamenalo, že tihle hráči chtějí to nejlepší, takže jediná cesta je OLED 240Hz
a nedá se to srovnávat s IPS ani TN, na OLEDu máš neostřejší obraz při pohybu (někde jsem četl, že ostrost 120Hz OLED při pohybu se vyrovnává až 360Hz TN), jinak žádný ghosting tady není z principu fungování technologie a odezva 1 ms? Spíš tak 0,03 ms.
https://pcmonitors.info/lg/lg-ultragear-32gs95ue-240hz-4k-oled/
Hmm, to je možný, jenže takový hry se hrají na monitorech 24" .
Ale k tomu musí mít i stroj ne ?Aby při 360 Hz měli i 360 FPS,aby to na 100% využil...
Ano
Ano, monitor 360 Hz pak může běžet třeba na 280 Hz, když hra pojede 280 fps, nejdůležitější tady je adaptive sync, kdy se přizpůsobí frekvence s FPS, každopádně tyhle high refresh rate monitory, už mi přijdou trochu overkill. 60 Hz je málo, ale rozhodovat se mezi 240 nebo 360?
240 - 366hz už má smysl pouze na profi scéně, řekl bych. Ale rozdíl 144 - 240 je obrovský
Ja mám osobne 280hz monitor. Hrám na tom hlavne R6 Siege, je to paráda. Určite to pomôže, ja som si robil aj slepý test 60, 144, 240hz a 10 z 10 to trafím. Je to vidieť. Pokiaľ používaš 60hz, tak 144hz bude veľký skok.