Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dying Light, postřehy (vím, hra je tu už roky..)

Dal jsem se do hraní Dying Light, chci to mít komplet, tedy hlavní linii a všechny vedlejší questy. Všechny závody (pakrury) asi neudělám, ale o to mi ani nejde..

Prošel jsem první část hry kompletně, vše splněno. Pár negativních postřehů:
- jasný vliv Ubisoftu v misi The Pit (Jáma), připadal jsem si jako v psycho-micích v pozdějších Far Cry. Docela nesmyslný dějový posun, být já hlavním hrdinou, asi bych <censored> dorazil
- navazující misi, útěk z "jámy" jsem dělal snad 10x. Ne že bych byl slabý, ale prostě se mi nepodařilo najít cestu z toho úvodního bludiště (stavby), musel jsem se nejprve naučit, kam a jak vůbec jít. Pak už to šlo, skoro jak po másle.
- trochu jsem čekal, že se časem ve hře otevřou kanály, že do nich získám přístup, když se podle nějakého ingame rozhovoru "táhnou pod celým městem" či když občas nějaký skřet zpoza poklopu na mě vybafnul. Ne, bohužel. Jen kanál mezi chudinskou čtvrtí a starým městem (obě tyto oblasti mají samostatné mapy, nedá se mezi nimi plynule přejít po povrchu)
- Staré město, druhá část.. nevím jak moc mě bude bavit, zatím jsem to jen tak trochu prolítl, připadá mi oproti chudinské čtvrti jaksi odfláknuté. Při prvním načtení jsem si říkal, že to znám (deja vu), prostě prostředí jako v prvním Mechnerově Prince od Persia (MS DOS) :)

Po dohrání chci plynule navázat vesnickým DLC The Following, těším se na auta, buginy či co se to tam dá řídit.

Hru jsem si modifikoval. Kromě folkáčovy češtiny jsem si upravil:

- opotřebování chladných zbraní (výrazně jsem si to prodloužil, je kravina aby kladivo po pár desítkách rozkřáplých hlavách nefungovalo)
- změnil jsem si tok času, den u mě trvá jako v reálu, hodina ve hře je hodina ve skutečnosti. Nemám rád herní noc (absolutně nic nevidím, akorát často končím smrtí, že je najednou na mě přilepena ta noční potfora), pokud to hra dovolí, vyhýbám se ji. Pochopitelně, některé mise se jinak než v noci splnit nedají (když jsem třeba musel vyšroubovat žárovky na tom Golden Gate). Pak si prostě do hry nakopíruji "config" s původním tokem času, navečer se vydám na místo mise a v noci ji splním. Kdybych se tam měl z bezpečné zóny vydat až v noci, daleko bych asi nedošel :)
- změnil (zvětšil) jsem si velikost inventáře. Jinak bych musel neustále pendlovat do svých úkrytů, abych tam nanosil, co cestou posbírám z beden a zabitých skřetů. Protože prolézám všechno a likviduju vše na co narazím, asi bych se ani nedostal k plnění misí ;-) Tohle je akorát zbytečná zdržovačka. Hra si na kilogramy nehraje, mohu tedy klidně nést třeba 100 těch "betonů na roxoru", z nichž by každý vážil ve skutečnosti alespoň 50 kilo… ale neunesu třeba 40 různých rostlinek a podobných drobností po jednom kusu
- zrušil jsem si "pokutu" XP při úmrtí.

Pokoušel jsem se do hry doplnit návod na výrobu munice, ale nepodařilo se mi to. Nakonec mě to ale nemrzí, protože od určitého okamžiku mají náboje všichni obchodníci. Jak jdu kolem, vždy tedy vše vykoupím.

Měnit se toho dá spousta, prakticky všechno.

Ano, vše tohle hru usnadňuje. Že se tomu někdo bude pošklebovat, mi nevadí. Každý ať si hraje jak chce; nebudu ze sebe děla mistra akčních her, když jim nejsem.

------
Tohle není nějaká žádost o pomoc, radu - prostě jen postřehy ze hry. Klidně sem pište ty vaše.

Předmět Autor Datum
Vlastně jeden dotaz mám Hraní The Following dá na začátku vybrat uloženou pozici z původního Dying…
L-Core 05.05.2020 19:11
L-Core
Tedy, má The Following vlastní, nezávislé savy? Ja si myslim ze ano. "Zbrane zustanou" Urcite ? Moz…
HPET 09.05.2020 14:54
HPET
Takze u survival/horror hry sis odstranil survival/horror prvky. Dobry, no.
Dwane Dibbley 06.05.2020 18:16
Dwane Dibbley
No odstranil. Hraju to jako GTA. Když mě některé prvky v nějaké hře nebaví, nelíbí se mi, snažím se…
L-Core 06.05.2020 20:46
L-Core
Zbrane v DL pakticky nepotrebujes a noc je lepsi polovina hry. Takhle si vemes nejlepsi neznicitelno…
Dwane Dibbley 07.05.2020 16:25
Dwane Dibbley
Já v noci vůbec nic nevidím (asi bych musel přenastavit gama), jsem naprosto dezorientován :) Vím, m…
L-Core 07.05.2020 17:07
L-Core
V survival skillech mas camouflage a camouflage attack v combat skillech je takedown. EZ game i na n…
Dwane Dibbley 07.05.2020 19:02
Dwane Dibbley
Tak už je mi jasné, od koho Ubisoft v případě Far Cry 5 opisoval. Ve druhé části hry (Staré město /…
L-Core 14.05.2020 07:30
L-Core
V pripade FC5? Okrem FC1 bola drogova scena snad v kazdom FC :) A v Max Payne ta scena aspon davala…
Michal2 14.05.2020 08:38
Michal2
Mě to hlavně připomínalo z FC5 ty scénky s tou dcerou Seeda, v těch bílých krajkových šatech. Když č…
L-Core 14.05.2020 12:05
L-Core
V DL te spis nasere konec z jineho duvodu. Hopsacka po panelakach zakoncena QTE je docela traparna v…
Dwane Dibbley 14.05.2020 17:18
Dwane Dibbley
No, opravdu ten konec mohli udělat bojovější. Přitom ta poslední mise je výborná, hlavně ten výstup… poslední
L-Core 31.05.2020 17:17
L-Core

Vlastně jeden dotaz mám

Hraní The Following dá na začátku vybrat uloženou pozici z původního Dying Light (předpokládám, že se přenesou zkušenosti, možná zbraně). Pokud tak učiním a DLC začnu hrát, budu pak mít možnost se vrátit k původní hře? Pokud ano, oc jakého okamžiku? Od toho, který je uložen s původní hrou?

Tedy, má The Following vlastní, nezávislé savy?

Díky.

Tedy, má The Following vlastní, nezávislé savy?

Ja si myslim ze ano.
"Zbrane zustanou"
Urcite ?
Mozna proto, ze jsem nedohral hlavni hru a zacal hrat DLC The Following a zbrane jsem nemel z hlavni pribehové linie zadné.
Prot taky mas nejdrive ziskat duveru obyvatelstva k postupné vyzbroji.
Jinak The Following je docela prijemna zmena, a docela me vesnické okoli misot mestského "a La Favela" to chytlo.
(auta nemam jeste nejak vybavené a v pripade ze je chces pouzit za likvidaci infikovanych, rychle ztraci na stavu).
[ff_gif_eng.gif]
Co se tyka her se Zombie, nebo jak to politicky korektne nazvat, tak patri do mé prvni trojky.
(Urcite me bavic vic jak State Of Decay 2, kde jsem do dnes nepochpil, proc mas stavet nadoby na chytani destové vody, kdyz v té hre stejne nikdy neprsi)

No odstranil.
Hraju to jako GTA.

Když mě některé prvky v nějaké hře nebaví, nelíbí se mi, snažím se je změnit, pokud to jde. A že je to nehráčské či zbabělé, je mi úplně jedno.

Jako survival mám raději spíše hry typu Banished, kdy musím vybudovat něco funkčního (tady soběstačnou vesnici, aby mi nepomřeli hlady) - ne přežít mezi akčními skřety (což mi moc nejde).
Horory mě nebavily nikdy (filmy už vůbec ne). Sice jsem dohrál několik F.E.A.R. her, ale těch pár lekaček s Almou mě na zadek neposadilo.

Já v noci vůbec nic nevidím (asi bych musel přenastavit gama), jsem naprosto dezorientován :)
Vím, mohu házet světlice, spouštět světelné pasti, pomáhat si normální nebo UV lampou.

Střelné zbraně se hodí na lidské protivníky, ale stejně nejraději používám luk a šípy, pěkně ze zálohy, v tichosti.

---
Asi je to v tom, že raději mám opatrný/stealth pohyb hrou, nějaké zběsilé akce nikdy nevyhledávám. Luk, kuše, flusačka na otrávené šipky či cokoliv podobného je ideální zbraň pro mě (nepohrdnu ani nějakým dragunovem s kvalitní optikou). Dostal jsem od kohosi World War Z, vypadá to báječně, ale sám prostě to ohromné množství nepřátel nedám. Hrát s "boty ve svém družstvu" mě nebaví a mutli/coop už vůbec ne (vyjma e1m1 z Doom 1 a map01 z Doom 2).

---
S tím The Following, save z původní hry, nevíš jak to je?

V survival skillech mas camouflage a camouflage attack v combat skillech je takedown. EZ game i na nightmare obtiznost. Vylezes, zabijes zombika, pomatlas se jeho strevama a muzes mezi nima normalne chodit a lamat jim vazy (v noci na moste to dava brutalni zkusenosti). Obcas je tam tusim nejakej lepsi zombik,ktery skrz kamuflaz vidi, ale je videt na radaru, tak se mu da vyhnout.

Tak už je mi jasné, od koho Ubisoft v případě Far Cry 5 opisoval. Ve druhé části hry (Staré město / Old town) v pozdější fázi je typická LSD25 část hry, průchod surrealistickým levitujícím prostředím (důsledek "stavu" té osoby. za kterou hráč hraje). Snad na mě ještě někde nevybafne "modré cosi", co hodně pokazilo celkový dojem z pralesního Crysis 1.

Není mi jasné, proč se vývojáři různých her snaží do svých produktů občas nacpat kdejaké hovadiny. Více není vždy lépe. Mám dojem, že podobný nesmysl byl i v Max Payne.

Celkově jsem ale s Dying Light spokojen, i když dohrané to ještě nemám.

Mě to hlavně připomínalo z FC5 ty scénky s tou dcerou Seeda, v těch bílých krajkových šatech. Když člověk navíc vlezl do záhonu těch halucinogenních rostlin, začal se vždy nějak divně vlnit obraz - to jsem poprvé při hraní PC her (hraju od roku 1992) měl dojem, že se mi z toho dělá špatně.

Jade v Dying Light

se také při přiblížení se k ní rozpadla v nic

.

Ve hře mě rozčiluje, že všem pomáhám, ale

abych si sám nakřečkoval dostatek protilátek, to néé :-/ Jenom doufám, že to celé neskončí nějak blbě, že ze mě nebude taky skřet - ale snad ne, snad ve The Following budu hrát za stejnou postavu. Zombákem být nechci.

No, opravdu ten konec mohli udělat bojovější. Přitom ta poslední mise je výborná, hlavně ten výstup nahoru na panelák. Několikrát jsem se tam zabil (špatný skok z jeřábu na obložení), a ten pohyb po odvodu bych určitě nechtěl hrát ve VR, i tak jsem měl strach, že spadnu :)

S DLC The Following jsem spokojen, akorát ty závody mi moc nejdou. Bugina strašně plave, třeba to bude časem - po vylepšení - lepší. Tohle DLC je dost podobné FC5.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru