Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hláška ze hry

Ahoj.
Strašně se mi do hlavy zavrtala jedna hláška a nemůžu si vzpomenout z jaký hry je.
"Rytíř v nablýskané zbroji není rytíř to je kokot."
Díky za pomoc.

Serial od Netflixu se docela povedl. Jako prvni nahled do sveta Zaklinace to bohate postacuje. Naopak je vyhoda, ze muzes precist knihy a neochudi to tvuj zazitek ze hry, muzes hrat hry a neochudi to zazitek ze serialu.
L-Core, pokud jsi to tu nezaznamenal, Zaklinace hrat nechce a pritom si myslim, ze zrovna jemu by se Zaklinac 3 musel hodne libit, kdyz si vezmes jake hry hraje.

Pisnicku ani nevim, ale myslim, ze se jim vcelku podarilo ztvarnit "zaklinacsky" zivot bez opakovani deje her nebo knihy. Proste stejne jako hry se jen inspirovaly knihama, podobne i serial se jen inspiroval knihama a hrama. Rozhodne jsem nemel zajem o nejake serialove opakovani neceho, co uz znam. Takze v tom se mi to libilo. Jak uz tu pise DD, nektere veci prilis urychlili a tak se mene pozorni divaci dosud nepolibeni Zaklinacem mohli obcas v deji ztracet. To je sice skoda, ale porad to nemeni nic na tom, ze to patri k tem lepsim serialum poslednich nekolika let.

The Mandalorian jsem nevidel a koukat na to nikdy nebudu, pac me to proste nezajima. Naopak pohadky mam rad a serialovy Zaklinac od Netflixu tu pohadkovou atmosferu z knih nacerpal velmi dobre. Cavill to hraje slusne a Triss je vedlejsi postava, protoze proste prevedeni sveta na 8 hodinovych dilu si nejake obeti vyzadat muselo. Neni ale Triss spise herni postava nez knizni, co se tyka dulezitosti v deji? Takze zase, pokud ma byt kniha jen volnou predlohou, problem tam neni.

Souhlas, neni to nejaky trhak, ale az tak spatny to to taky není.
Znam jen audioknihy zaklinace, nekteré cásti jsem v seriálu poznal, jako ´otázka ceny’, neco bylo upraveno dramaturgem , ale celkove bych to teda zumpou nenazval.

.podobne i serial se jen inspiroval knihama a hrama.

PS: ale v zadném prípade se neinspirovali hrou, jen knizní predlohou.

Ale pojedou. Sapkowski "nema hry rad" protoze neveril v jejich uspech a nechal si vyplatit smesnou castku misto aby chtel proenta z trzeb. Takze je to o penezich a ne o obsahu. Hry nabizeji material na 2-3 sezony a hlavne maji lepsi cannon ending nez knihy, takze pokud bude sledovanost, Netflix klidne posle Sapkowskeho nekam.

Tak, tak, navic k tomu serialu Witcher na Netflix je jasne napsané :

Zaklínač (v anglickém originále The Witcher) je akční fantasy dramatický webový televizní seriál od Lauren Schmidt Hissrichové. Je založený na stejnojmenném cyklu povídek a románů od polského spisovatele Andrzeje Sapkowského. Seriál je zveřejněn na Netflixu.

Cekam ze az vyjde film Metro 2033 od Dmitry Glukhovsky, tak to bude zase prece podle hry ze jo .. co cekat na herni poradne.
Jinak ta podoba Kniha - Hra - Serial je opravdu podobna, teda az na to, ze nekteré postavy vypdaji zcela jinak :
[Triss.jpg]
Fringila Vigoo (ktera je v serialu dokonce cernoska ):

[Fringilla.jpg]

Pribeh knih https://www.databazeknih.cz/serie/zaklinac-139 :
[Zaklínač I]

Zaklínač: Popisuje, jak Geralt zlomí kletbu dcery krále Foltesta, jež byla začarována ve strigu. Variace na pohádku O lidožravé princezně.
Hlas rozumu: Povídka se odehrává během Geraltova uzdravování ve svatyni Melitelé. Byla zařazena jako rámcový příběh do knihy Zaklínač I – Poslední přání.
Zrnko pravdy: Panna a netvor. Geralt je hostem v domácnosti zakletého Nivellena, jejž zbaví upírky a tím mu vrátil lidskou podobu.
Menší zlo: Konflikt s proradnou Renfri, díky němuž Geralt získá přezdívku Řezník z Blavikenu.
Otázka ceny: Během návštěvy v Cintře Geralt zachrání život rytíři Ježkovi a princezně Pavettě, jeho budoucí ženě. Pavetta slíbí Geraltovi za šest let odevzdat své dítě.
Konec světa: Geralt a Marigold se na lovu sylvána – napůl člověka a napůl kozla, který je podobný Panovi – setkávají se s elfy živořícími ve vyhnanství. Motiv soužití a nenávisti mezi různými rasami je zdůrazněn v pozdější sérii počítačových her.
Poslední přání: Geralt a Yennefer se poprvé setkávají a za přispění džina mezi nimi vzniká pouto.
Střípek ledu: Milostný trojúhelník mezi Yennefer, Geraltem a čarodějem Istreddem.
Věčný oheň: V povídce vystupuje doppler, stvoření, které je schopno měnit nejen své tělesné proporce, ale i myšlenky proměňujíc se v jiné bytosti.
Meč osudu: První skutečné Geraltovo setkání s Ciri se odehrává se v lese Brokilon, kterému vládnou dryády.
Něco více: Zaklínače zraněného po šarvátce s netvory přiveze na svůj statek sedlák a poví mu o nedávném zničení Cintry nilfgaardským vojskem. Povídka končí Geraltovým druhým setkáním s Ciri. (tady v podstate kde skoncila 1 knizni série, skoncila i saison Witcher 1 na Netflix )

Pak nasleduje :
[Zaklínač II] : Meč osudu. (Něco končí, něco začíná)
[Zaklínač III] : Krev elfu.

Ted ti coby knihofanatikovi asi nabehne cevka, ale witcher 3 je zakonceni, ktere v knizni saze prakticky chybi a ikdyby prvni dve hry uplne igorovali (coz nebudou), tak z trojky bude velke finale. Uz podle toho jak v prvni serii rozjeli Ciri lze usuzovat, ze Divoky Hon/Itlinino proroctvi bude hrat hlavni roli, a tomu se knihy moc nevenuji.

Tohle se stalo po prvni serii, takze jen nekho hodne naivni by tvrdil, ze Netflix bude herni cast ignorovat.

Tak jak kdyz byl v popularite Walking Dead, vsichni kupovali a roztrhl se pytel her se zombii. Ze by na serialu delal nekdo z CD projekt, nebo ti co do Wicher hry delali poknizni scenar jako Jacek Komuda nebo Maciej Jurewicz jsem teda nevidel.
U serialu Wicher na Netflix je jasne napsané že : Je založený na stejnojmenném cyklu povídek a románů od polského spisovatele Andrzeje Sapkowského.

Uz podle toho jak v prvni serii rozjeli Ciri lze usuzovat, ze Divoky Hon/Itlinino proroctvi bude hrat hlavni roli, a tomu se knihy moc nevenuji.

Na to jsi dosel jak ?

Zaklínač III : Krev elfu / vydano v roce 1994 (z ceho vychazi dokonce samotna hra / Intro do hry Witcher 3)
Čarodějka Triss Ranuncul přijíždí na Kaer Morhen, hradiště zaklínačů, aby pomohla slavnému zaklínači Geraltovi z Rivie s jeho chráněnkou, princeznou Cirillou z Cintry. Její rodné město totiž bylo vypáleno armádou Nilfgaardu, Ciri se zázrakem podařilo přežít útok a byla po nějaké době nalezena Geraltem, kterému byla přislíbena na základě Zákona překvapení.[P 1] Zaklínač vezme Ciri na Kaer Morhen, kde se princezna pod dohledem dalších zaklínačů učí jejich umění boje. Brzy ovšem zjistí, že je Ciri Zřídlem, člověkem obdařeným magickými schopnostmi, které ovšem nemůže bez výcviku ovládat, a právě z toho důvodu pozvou na své hradiště Triss. Ta dává na Ciri pozor, ale uvědomuje si, že ke zvládnutí jejích schopností je potřeba někdo mnohem zkušenější...

PS:

Hry nabizeji material na 2-3 sezony a hlavne maji lepsi cannon ending nez knihy, takze pokud bude sledovanost, Netflix klidne posle Sapkowskeho nekam.

Musim te zklamat, Saison 2 ma taky knizni predlohu :
Zaklínač - Série 2 (série)

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy
USA / Polsko, 2021, 8 h (Minutáž: 60 min)

Tvůrci: Lauren Schmidt
Režie: Sarah O'Gorman
Předloha: Andrzej Sapkowski (kniha)
Hrají: Henry Cavill

https://www.csfd.cz/film/419063-zaklinac/806481-serie-2/zajimavosti/?type=film

Jenze lidi nezacali kupovat obecne RPG/fantasy hry, byl to zajem ciste o zaklinace

Na to jsem prisel velice jednoduse, cetl jsem knihy, hral hry i videl serial. Knihy jsou jen hon na typka co opruzuje Ciri, Divoky Hon i Itlinino proroctvi tam je zminovano jen okrajove. A kdyz si porovnas "akcnost" Ciri v serialu a v knihach, tak se da vytusit, ze zaver serialu je planovan na ten herni "zachrana sveta/svetu" misto knizniho "zabili jsme typka co vopruzoval Ciri a pak me pichli vidlema". Krom honu a proroctvi knihy maji take dost jinych nedoresenych zalezitosti, ktere W3 dotahuje do konce.

A ani zadne zklamani se nekona, ja se nebavil o druhe sezone. Samotne knihy daji tak na 3-5 sezon (pokud se to nerozhodnou nejak podivne natahovat), herni predloha pak bude dalsi 2-3 sezony.

Já jsem knihy dočetl je kvůli tomu abych si více užil hry a hlavně třetí díl, za mě jsou knihy jen průměrné fantasy a místo až neskutečně nudné. Tolik jen k tomu knihofatatikovi.

Knihy, že se nevěnují proroctví? Jako opravdu? :-D

To je sice pěkný, ale mě přijde strašně hloupý si myslet, že budou míchat 2 různá kánony navíc když s Netflixem spolupracuje i Sapkowski.

Ale prosim te, vubec podle her nejeli, akorat nektere postavy podle Zaklinace 3 vymodelovali. :-D I herec hrajici hlavni postavu rekl, ze herniho Zaklinace hral a inspiroval se jim, tudiz ikdyz dej muze byt volne na motivy knih, tak vliv her je tam viditelny.

I herec hrajici hlavni postavu rekl, ze herniho Zaklinace hral a inspiroval se jim, tudiz ikdyz dej muze byt volne na motivy knih, tak vliv her je tam viditelny.

A to jsi četl kde prosíme, v pouťových novinách?
Nebo je to zkrátka jen proto že znáš jen hru a seriál tak sis to dal dohromady takle? :D

Podívej se na bonusovou část film o filmu, (podívej se třeba na knihu zaklínač, třeba tě trkne, podle čeho "modelovali* jak říkáš tu postavu ze hry.) ale když na to přijde, věř si čemu chceš že jo..

Kdybych měl vycházet Witcher 4 tak bych i věřil že šlo o jen o komerční blábol NFX, ale dej seriálu ma příběhové prvky knihy, né hry. Audioknihy mám poslechnuty všechny, ten seriál je to samé ale jen osekané a něco upravené dramaturgem.
Kvůli tomu že ve hře byly použity prvky dle knižní předlohy, tak tomu klidně rikej že je ten seriál podle hry Witcher 3 asi proto že má lepší grafiku jak Witcher 1 který tě vlastně nebavil nebo jsi měl nějaký problém s ovládáním ]:)
https://www.edna.cz/the-witcher/novinky/serial-vs-kniha-zaklinac/

pretoze z kniziek samozrejme nevies, ako Geralt znie.

Tak to vyvojari z CD projet když připravovali dabing pro hru, že ten hlas ne jen Geralduv (v té hře nemluví jen Gerald) ale všech postav vymysleli jen tak na základě vlastní fantazie.

pretoze z kniziek samozrejme nevies

Samozřejmě že né, tak jak v knížce nemůžeš přece popsat chuť, vůní, pocity, zvuky, obleceni, tak přece nejde popsat ani hlas.
Naštěstí dramaturg a textař měli po ruce PS4 a hru Witcher 3 bez které by tato Netflix série nebyla možná a bez které by jinak Henry zpíval jako Sýkora.

Kdyby ty postavy udělali výrazně jinak, než ve hře, tak by si trochu sami nasrali do bot, protože většina těch, co se na ten seriál chtějí dívat, určitě hrála i tu hru a byli by dost zklamaní, kdyby dostali něco výrazně jinýho, než na co byli zvyklí. Je fakt, že s designem všeho si ve hře vývojáři dali opravdu záležet, jak postavy, tak herní svět jsou prostě fantastický. Velmi často obdivuji, jak mají udělaný zbroje stráží - nákrčníky, vycpávky, helmy, chrániče. Je vidět, že to nestříleli od boku, ale byli u toho odborníci na středověké zbroje.