Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem série Wolfenstein

Nedávno jsem dohrál The New Order, včera Old Blood. To první spokojenost, to druhé nic moc..

Z mého pohledu nesrovnatelné, Old Blood je podle předchozího dílu jen tak trochu slabý odvar, spíše jen "tupá střílečka" (nemyslím ve zlém smyslu, ale formou) bez emocí. NPC postavy nevýrazné, ať už jsou spřátelené nebo protivníci. První půlka hry mi přišla výrazně lepší než druhá. A i rozsáhlejší; asi je tlačil termín.

Bossové dají trochu zabrat, ale nakonec je to jen otázka kvantity, jak je udolat. Nic chytrého netřeba vynalézat, oba mají jedno slabé místo.

Snažil jsem se hrát tak, abych s sebou mohl nosit "oddělávací" těžký kulomet, ale nepodařilo se splnit podmínku, oddělat 200 nepřátel právě tím kulometem. Když už jsem ho měl v ruce a vše vystříleno, nedostal jsem se s ním dál do úrovně - žebřík, poklop, vypáčené dveře mi to neumožnily vzít s sebou. Možná při dalším hraní (po dohrání jsou přístupné všechny levely) by se mi další zastřelení připočítali, nevím, hrát to znova určitě nebudu.

Snad bude The New Colossus (zatím nemám) zase lepší.

loading...

Jo v tom RTCW mi to taky dalo zabrat.. ty totiž jakmile vstoupíš do toho kruhu kde je hlavní boss tak ten kruh nesmíš opustit... jinak na tebe začnou právě lítat ty duchové a je to skoro nemožný... i přesto že okolo toho kruhu s bossem je spousta zásob ale je lepší se obejít bez nich než aby jsi přivolal ty duchy... a ta 2009... to je hodně velké škoda... za mě nejlepší wolfenstein... neskutečně krásná grafika na ten rok a krásně řešený herní systém.... pár vad na kráse určitě najdeš ale i tak za mě neskutečná srdcovka... aspon se podívej na gameplay.

Edit: ještě dodám že wolf 2009 byl dost nevyvážený v hodnocení... jelikož hra přišla s trochu jiný, herním systémem (vylepšování atributů na zbraních, poloviční otevřený svět (v té době se tomu tak dalo říkat) a pak ten krystal který ti dával schopnosti na určitou dobu stejně jsem jej nepoužíval) hrozně moc lidí říkalo že je to nejhorší díl a zase spoustu lidí tvrdilo že nečekali tak nadupaný díl.Mě osobně hrozně bavil už jen kvůli té grafice která je na ten rok fakt masakr celkově to nasvícení atd... dost mě bavilo i to vylepšování zbraní tu MP40 s tlumičem jsem miloval.Poslední věc do dodám je že ho bohužel stáhly z prodeje kvůli tomu že vývojář hry který byl jiný než u předchozích dílů (podle internetu co jsem četl) nebo možná vydavatel spíš ho stáhl kvůli nějakým právům či čo... on jakoby dokonce wolf 2009 je na steamu a můžeš ho najít u hráčů kteří si ho koupili když tam ještě byl v jejich knihovně.Jinak ho na steamu už ani nejde vyhledat ani nikde jinde... možná nějaký bazar s origoš CD.

Také jsem asi před 5ti dny dohrál Old Blood, a musím říct, že za mě nejhorší díl ze série (nudilo mě to).

Rozhodně snad nejlepší díl je return to castle wolfenstein oproti old blood je tam cítit atmosféra.

RTCW a wolf 2009 jsou jedny z nej dílů imo.

Hmm, tak jo presvedcil jsi me. Instaluju The New Order, pak vam reknu, jestli je ta hra dobra nebo ne. :-)

RTCW jsem nedal, uz to teda bylo davno, ale pamatuju si to dodnes. Jdu do nejakych kobek, prochazim to tam, najednou se zavrou vsechny dvere a z hrobu na me vylitne nekolik potvor, rozmasiruju je, jedny dvere se otevrou a vlitne na me ohnivak. Rozmasiruje me. Po dvacatem repete ho rozmasiruju ja, abych zjisitl, ze jen co tema dverma projdu, vyrukujou na me dalsi tri ohnivaci. KONEC hry.

Ach jo.

Chtel jsem si zahrat nejakou dobrou hru, protoze me chytlo v krku a ven nemuzu, tak jsem nahodil Wolfenstein The New Order a dostal jsem zabugovanou blbost, ve ktere nevim kudykam. Je to bohuzel synonymem te hry od uplneho zacatku, hra vam vubec nerika co mate delat, cimz pribeh hry znacne trpi. Chtelo by to znat cil mise a ne jen bezduse jit dopredu a nevedet proc.

Nicmene to neni ten dotaz kvuli kteremu pisu. Jsem v muzeu, mam jit do vytahova sachty, tak tam vlezu, nevim proc, nevim co mam delat, ale skocim na vytah. Je tam lano, toho se chytnu, sezhora na me zautoci tri letajici prdi a jeden vojak, rozstrilim je, vysplham po lane k vojakovi, otevru poklop, skoncim v plamenech.

Load.

Jsem na zacatku vytahove sachty, skocim na vytah, zasekl jsem se nejde pohyb dopredu, nejde vyskok, muzu se jen skrcit, ale nemohu se pohybovat, nevim, co mam delat. Restart od posledniho checkpointu.

Load.

Jsem na zacatku vytahove sachty, skocim na vytah. Nezasekl jsem se. Je tam lano, toho se chytnu, sezhora na me zautoci tri letajici prdi a jeden vojak, rozstrilim je, vysplham po lane k vojakovi, otevru poklop, jsem na strese jineho vytahu, jsou tam ctyri uchyty, zkusim je odstrelit tou plazmou, povedlo se. Vytah zacne padat dolu.

Load.

Jsem na zacatku vytahove sachty, vypinam hru. Co mam doprdele delat?

Zklamani, velke zklamani, presto bych pokracoval, pokud mi nekdo poradi nebo pokud to nejak najdu na youtube. :-/

S pomoci Youtube gameplaye.

Je potreba slapnout na urcite misto, ktere me vynese nahoru.

Proc v hangaru s letadlama mam zabit ty dva velitele bez poplachu? Kdyz jsem to udelal, tak jsem stejne musel sejmout tak jako tak, ty dva roboty, coz jako bez poplachu nelze a stejne se poplach spusti, jakmile je sejmu. Nabehne zbytek vojaku, at to hraju jak chci. Zase klasika tehlech her, vsude milion naboju, tady v te hre je to jeste mnohem vic nez v Half-Lifovi, doslova na kazdem rohu, milion naboju, milion zdravi, milion stitu. Jakmile mi poprve ve hre, dochazi zdravi, dosly naboje a nemam zadny stit, tak tam samozrejme nic z toho neni, nakonec se mi uroven podarila spis nahodou nez ze bych se pricinil. (Ano, rekl jsem si, ze pri 5 moznych urovnich nebudu hrat na nejlehci, asi to byla chyba.)

Nemusíš je zabíjet bez poplachu. Klidně tam vleť jako Rambo. Když je ale bez poplachu zlikviduješ, nedostaví se posily, budeš mít tou pasáží lehčí průchod. Já se vždy snažil poplach nevyvolat. A mám dojem, že v New Order je to jednodušší než v Old Blood.

Obtížnost si můžeš (myslím!) kdykoliv ve hře přepnout, v Old Blood určitě, v New Order si to už nepamatuji.

Musel bys sem hodit screenshot té nemožné pasáže, už si to (podle tvého komentáře) nevybavuji. Mám ale dojem, že jediné složité místo ve hře byl nějaký boss uprostřed hry (superstroj na jakémsi vybombardovaném "náměstí" či kde). To jsem dal asi napopáté.

Na návody jsem nekoukal, na nějaký zákys, že bych fakt netušil, co dělat, jsem nenarazil. Ve hře máš přece deník, žurnál, tam máš popis, co dělat. A je tam i mapa, kde je označen "zájmový bod". Mapa je vždy snadno sehnatelná, seberej ji obvykle ze zdi.

Ne, cely je to nemozny. Nemozna mapa, nemozny denik, vsechno k nicemu.

Ted jsem s nejakou mikroponorkou v kanalech a proste nevim, kam mam jet, uz pul hodiny tam jezdim a proste nevim kam.

V Dishonored jsem takovy pocit zoufalosti nezazil za celou hru, porad byla nekde nejaka cesta, jen si ji vymyslet, tady mas koridor a pritom nevis jak dal, to je zoufaly.

Já vím, že tě tady většina bere za herní "nemehlo". Já ne, protože se také považuji za slabého hráče a tvé některé nářky chápu. Ve hrách také obvykle volím lehčí obtížnosti (víc toho vydržím, protivníka rychleji/snadněji udolám).

Ale s tímhle verdiktem tedy nesouhlasím. Co je nemožného na mapě, deníku? Přece ti tam nebudou vypisovat "jdi 15 metrů dopředu, u pařezu zahni doleva, pozor na robočokla, zastřel s optikou pajduláka na římse 20 metrů vlevo, pak.. " atd.

Na ponorku si vůbec nepamatuji, to tedy znamená, že pro mě neznamenala žádný problém.

Nasel jsem gameplay, je treba se vratit mezi turbiny a tam vylezt ven. Je to narocny, nechapu, ze ses tam podle vseho nezasekl, kdyz si to ani nepamatujes. Ne, nechci nic vypisovat, ale mapa je neintuitivni a stejnak nevim kudykam, spousta veci v ni neni zakreslena. Nerikam, ze by muselo bejt, ale v baraku jak hrom mi rict najdi prstynek, ty vole, jsem ho hledal pul hodiny a pak jsem se na to vybod.

Edit: To bylo mysleno jako vykrik, ne na tebe. :-) Proste nejaky aspon priblizny navod, ale nic. Najdi mi prosim prstynek a konecna. To fakt ne.

Prstýnek v tom sídle rebelů, Američanů či koho? Vždyť je tam asi pět pokojů - a můžeš si v menu hry nastavit, aby předměty zájmu blikaly.

Jak jsem psal, zasekl jsem je jen u toho jednoho bosse (co má asi tak 70 metrů ]:)), tam jsi asi ještě nebyl, počítám..

Skladba těch levelů mi nijak složitá nepřipadá, uvítal bych klidně mnohem rozsáhlejší. Pokud hraješ Doom1/2, poslal bych ti nějaké mapy, které jsou opravdu složité (rozsahem).

A konec, ma mira trpelivosti prave pretekla, hru umistuju do sveho osobniho seznamu odpadu, cimz ho tedy aktualizuji.

1. MotoGP 14
2. Ghost Recon Future Soldier
3. Wolfenstein: New Order
4. Splinter Cell Conviction
5. Prince of Persia The Sand of Time
6. Sleeping Dogs
7. Crysis 2
8. Far Cry 4
9.
10.

Ukrast vlak: jsem na nadrazi, dostat se na nuz k prvnimu dustojnikovi lze, ovsem na druheho dustojnika se dostat v tichosti neda. Poprvy jsem se zasekl na nejake spricne a zase uz se neslo hejbat, restart, podruhy jsem to nestihl do vyhlaseni poplachu, potreti jsem se k nemu dostal, ale napadl me pes, nevim jakou nahodou jsem zabil psa a jeste stihl zabit druheho dustojnika pred vyhlasenim poplachu. Podarilo se mi schovat se a blbci si ke mne dosli, takze jsem je na pistoli sundal vsechny. Nemam nic nez nuz, pistoli a laser.
Dalsi ukol otevrit tlacitkem vrata,coz jsem udelal a vybehl na me ubersoldier, nechapu jak ho mam sundat, jsem zabit. Restart mise od zacatku. WTF??? At jdou fakt do hajzlu s timhle tim.

Doom nehraju.

Nemam nic nez nuz, pistoli a laser.

V té velké hale s kolejemi? ::) Vždyť tam je toho všude plno! Rozřezáváš laserem/autogenem (či co to je) ty všelijaké bedny s dírkovanými stěnami? V nich jsou zpravidla zásoby.

Toho supervojáka musíš jednoduše uspamovat. Mám ale dojem, že tam jsou (někde) dva ]:)

Tahle část mi připadá jedna z nejlepších ve hře.

Jsem prijel na mesic, ale jdu si dat AC2. Musim si od Wolfa odpocinout, me ta hra proste vytaci.

"Vis co bude sranda, rika jeden programator Wolfa druhemu, dame jim tam v neocekavatelnem momente ocelovyho psa. Tak jo. No to je ale sranda."

Asi tak, az na to, ze mne to smesny neprislo, pes skocil do vrtulniku ve chvili, kdy jsem nemel naboje, takze jsem si dal repete a on tam ten pes uz na podruhe nebyl. Takze to byl opravdu od nich jen vtipek, no super. :-/

Co me vytaci, kdyz si blb zacne hrat s puskou a kontrolovat zasobnik zrovna ve chvili, kdy je za rohem 10 nepratel. Jiste na chvili to bylo uzasne cool, ale kdyz to jouda dela furt dokola a furt kontroluje zasobnik, me proste vytaci uz jen tohle.

Budu se opakovat, ale nesnasim, kdyz je vyvojar hajzl. A presne takovy pocit mam neustale pri hrani Wolfenstein New Order.

Proc je vsude doslova nasrano zdravi, ze uz jsem ho prestal brat, protoze stejne zdravi nad 100 se postupne odecita a ja postupuji rozvazne, takze to nema smysl. Pak prijde navrat z mesice, vsude desitky nepratel, ja mam zdravi na 20 a nikde neni jedinna lekarnicka. Ted po me jdou tezkoodenci, ktere nesestrelim na jeden vystrel, ale pri zdravi 20 oni me jo. Nemuzu se hnout z mista.

A presne jako bych videl jak tohle vznikalo:

Hele, vole v tyhle pasazi jim sebereme lekarnicky, co rikas, rika jeden programator druhemu. Jo jasne, doted to meli lehky, tak ted jim to poradne osolime. Jo super to je sranda.

Proste vyvojar blb.

A protoze budete hned neco namitat, tak proc jsem v Dishonored nemel tenhle pocit ani jednou. Proste lidi co delali Dishonored, to delali opravdu poctive tak, aby hra bavila a aby meli hraci ze hry dobry pocit. Hry jako Wolfenstein New Order delaji vyvojari, aby oni meli ze hry dobry pocit a to je velky rozdil.

Edit: L-Core , jsem nemocnej, doma, tak hraju. Nic jinyho nemuzu. Mozna jsem nerudnej vic nez obvykle.

Vedel by nekdo na co si ta zasrana hra hraje?

https://www.youtube.com/watch?v=0llGlr8cDEg&list=PLPkPsKGDeCLI0ygyJ6wBZVl0bSSvxOCfM&index=9

Cas 31:20

Jemu se v gameplayi ukaze E a ma spojit draty. Mne se nic neukaze.

On spoji draty, spadne plosina a jde dal. Ja jdu leda do prdele.

---
Jinak se omlouvam za nadavky, ale ta hra je fakt debilni, jestli je to zabugovany nebo co ta hra zkousi, netusim, ale neco tak debilniho jsem jeste nehral. Nicmene myslim, ze jsem dohral, ja tenhle usek po tricate opakovat nebudu a je to fakt na hovno, kdyz mate +20 zdravi a mate to tam vsechno sejmout, nebudu cekat dalsich tricet pokusu, abych pak zjistil, ze se hra rozbila a dohrat to nelze. S timhle at jdou fakt vyvojari doprdele, skrtam The New Colossus z wishlistu.

Udelil jsem na Steamu zapornou recenzi. Uz me to fakt toci.

Viz. prispevek, ktery jsem zrovna napsal a asi nejake alternativni reseni, ale netusim proc se mi to reseni, ktere delali snad vsichni youtuberi a ty zjevne taky neaktivovalo.

Pochop, ja jsem tam ten modry ukazatel vubec nemel a nepovedlo se mi to odkryt, takze nebyly zadne draty, proste z nejakeho duvodu se ta pasaz neaktivovala. Neco jsem nekde musel udelat jinak a proto to po mne chtelo, abych sel tim vytahem, ale jak jsem psal, zase s obrovskou ztratou zdravi v miste kde nebyly skoro zadne lekarnicky. Ja muzu hrat klidne na lehkou nebo v tomto pripade na druhou nejlehci obtiznost a stejne to mam hardcore. :-/

Tak se tam da jit dolu a potom s obrovskou ztratou zdravi skocit na jeden vytah a na druhej, takze jen co jsem si neco nabral lekarnicek, tak jsem zase na +20 temer na suchu.

Nakonec jsem to dal a dostal se na namesti proti londynskymu hlidacovi. Ten mi ale prisel na "boss fight" vyvazenej. Na poprve jsem se rozkoukaval, presto se mi podarilo dojit az pod nej, jenze na me palili a umrel jsem driv nez jsem trefil reaktor. Na podruhe uz jsem prvne trefoval oko a az potom sprint pod nej k reaktoru, to se temer okamzite povedlo, tak utikam pryc, protoze uz jsem videl jak na me pada, ale potvora se zase zvedla. Potom to teda bylo dlouhy, nebyl jsem schopnej dobehnout a vystrelit vcas. Vzdycky to zavrel a ja zase sprintoval pryc se schovat. Nakonec se mi ale zadarilo a trefil jsem reaktor a tentokrat jsem palil dal a dal az mi dosel laser. A on uz mu ten reaktor zhasnul, ale furt tam stal jako by se chtel zase zvednout a pokracovat dal. Nastesti spasnej napad, nasil jsem to do nej brokovnici a uz letel dolu.

Ted jsem v ponorce, ale asi zas az zitra, dneska mam dost.

Jasne, raketomety se musely, ale to slo snadno, oko, raketomet, oko, raketomet, raketomet, oko, .... Akorat pak jsem si neuvedomil, ze nejprve oko a pak spodek. Normalni obtiznost je treti v poradi, takze jestli jsi to hral na tu, tak jsi to mel celkove tezsi, takze pak jasny, ze mi to slo jednoduseji, kdyz to hraju na druhou obtiznost.

Dohral jsem to, ale hodnoceni, ze je to celkove nic moc nezmenim. Ikdyz zas na druhou stranu fakt je, ze boss fighty byly vyvazeny ke zbytku hry, takze zase nejaky pozitiva taky jsou.

Docela mi prisel smrtak (zaverecnej boss) nejtezsi, opakoval jsem prvni cast 5x a pak uz me to nebavilo, tak jsem sel kouknout na gameplay, tich vzducholodi jsem si fakt nevsimnul. Pritom bylo zrejmy, ze je treba mu zlikvidovat dobijeni, ale nevidel jsem to.
Druha cast potom na podruhe. Ale treba jak jsem tu daval gameplay, tak ten youtuber mel zakladni zdravi na +150. Jak to, ze ja mel jenom +100. Predpokladam, ze nehral na nejnizsi obtiznost. Takze jak to, ze na tom byl lepe? Proste je to fakt divny.

Old Blood mi prijde, ze od zacatku tlaci na pilu a zaroven, ze budu muset hodne koukat do gameplayu, protoze nevim co mam delat.

Zase hraju na 2. obtiznost a hned na zacatku v prologu jsem v archivu a sesype se na me tuna nepratel navic s nekonecne granatama a umej je dobre pouzivat. Takze zadny, ze se zabukuju a budu cekat nez mi vlezou do rany, hezky jsem musel probehnout celej archiv a vystrilet je, nastesti v okoli dostatek lekarnicek. Hned teda vidim jeden problem, ze uz v prvnim dile byla oblast sebrani neceho dost mala a tady je jeste mensi, takze sebrat lekarnicku docela trva a stoji to cenny vteriny, kdy me mohou dostat, to same plati o nabojich.

Ted jsem vylezl z vezeni a mam vypnout energii, aby roboticky vojaci nemeli napajeni, ale nevim jak, nefunguje to? Jdu kouknout na gameplay.

Koukat do walkthrough mě celou dobu Old Blood ani nenapadlo, vše je jednoznačné, nedá se nikde zabloudit. Ani do těch map jsem se většinou nedíval.

Napájení robotů: Jsou tam reostaty. Ty musíš držet dostatečně dlouho, aby i "vypnutí" chvíli vydrželo (protože po vrácení se reostatu zpět je robot zase napájen). Během vypnutí musíš robota zlikvidovat. Dobrá rada, pokud ji tedy chceš slyšet:

Vezmi si pak jeho rotačák, či co to z něj vypadne.

Počkej na prvního bosse v polovině hry ]:)

---

Všimni si pak velkého rozdílu první a druhé části hry (hrad, město). Ta druhá je neuvěřitelně odflinknutá, krátká, jakoby to měli mít hotové "do týdne, jinak je po prémiích!". A poslední boss je hovadina na entou, něco mezi finálními skřety RTCW a Crysis 1.

No uz jsem mezitim kousek pred polovinou, tak zitra asi bude boss. Zatim teda opravdu primocara velice slusna hra, ale tak jestli zkazili druhou cast, tak to je skoda. Bude to ale skoda celkove, protoze prvni pulka teda zatim paradni, lepsi nez New Order, mozna ale jsem opravdu jen potreboval si na to zvyknout a ted uz to je dobry.

Uz ne, je to blba hra, nelze dohrat, kaslu na to, koncim.

Nechapu, jak mam s zivotem 20, armor 0 a zcela bez naboju sejmout toho psa pred tou vesnici. Proste svinarna, celou hru munice, kde se podivas, neustale zivot i armor 100 a v nejtezsim momente hry, kdy jsem prezil dva utoky nacku a jednoho obrnence, prijde ocelovej pes, kteryho ted bez naboju nedam, nechapu jak dokazal nekdo hru dohrat. :-/

Edit: Omlouvam se, jsem to predtim nepochopil, ale teda stejne od autoru je to zakerny, ono ta situace vyresit sla. Otocit se, udelat par kroku vzad a vzit armor a potom sprintem dopredu, kde obrnenec nechal ten jeho kulomet, no a pak uz jen nekolik tezkopadnych pokusu o vyhnuti se utoku toho ocelovyho super psa a palit z kulometu o sto sest. Fiha, to teda bylo narocny.

Jedna vec jeste, kdo jste to hrali, chodili jste v obou Wolfech spinkat? :-)

V prvnim se snad dalo jen jednou, tady jsem narazil na dve nocni mury, pry tam jsou celkem ctyri, ale asi jsem uz nejakou minul. Kazdopadne jako takovej odpocinek akce akci dobry. :-D

No jo no, uz chapu, proc se ti to nelibilo. Mozna radeji do spoileru.

Taky z toho nejsem odvazanej, nesnasim zombie hry, to me opravdu nebavi a jak tak koukam, to bude na dlouho. Nerikej, ze az do konce tam budou ty prihlouply zombieci?

Na druhou stranu to se dalo cekat, RtCW to bylo taky navic tam pres pulku hry. :-/

Kromě toho, všimni si, jak upadá level design. A jak relativně rychle budeš u konce.

Jinak, ten boss v půlce, ten mi dal zabrat.

Ta jeho likvidace natřikrát... to jsem několikrát opakoval. I jsem si zpočátku myslel, že mám ve hře nějaký bug, protože to "páčení trubkou" předtím fungovalo vždy napoprvé.

No asi to vypada na dalsi nedokoncenou hru, finalniho bosse proste nedam. Koncim vzdy na tom, ze nejsou zadne lekarnicky, vyjma zcela neucinneho samopalu nejsou zadne naboje a mam +20 zdravi a pak uz proste nedokazu uhnout, kdyz mu zajede ruka po plose. :-/

Ty brdo, moc diky. Vidis to, asi pro vetsinu tady normalni vec a mne by to nenapadlo jit do podrepu. Ten stred ale nepomohl. Sice i tam jsem se v podrepu dostal az do posledni faze, kdy dole zacne proudit sparama lava, jenze pak me ty smejdi stejne dostali, ono navic jak to clovek nepreskoci, tak mu to jeste ubere zdravi.

Nicmene normalne na ty bocnici nechali jedno jedinne misto, kde na me nedosahnul, ale musel jsem bejt v podrepu. Takze jsem se tam zabukoval a strilel na nej odtamtud. Sice to trvalo, musel se vzdy otocit smerem ke mne, ale nakonec prece. vzdycky kdyz se objevili nackove, tak jsem se na chvili zvednul, jen parkrat vystrelil a skrcil se, oni zacali palit, tak jsem bosse nechal, at je dostane za me. Proste takovy pro me typicky potupny dohrani hry, muj Blazko je proste opatrnej. :-)

Jinak ale fakt nevim, co se ti na Old Blood nelibilo a v cem byl level design spatnej?

Me naopak stval jeste na hrade a potom i na zacatku mesta ten neustale dokola opakovanej stealth. Jsem si rikal, jestli nakonec Blazkowicz neni tata Sama Fishera. :-) To si meli nechat a prokladat stealth akcnejsima pasazema, coz nakonec stejne obcas tak dopadalo, protoze jsem to treba nevydrzel a kropil to tam. Nicmene ke konci hry bylo vseho tak akorat, takze fakt nevidim problem v designovani hry.

Mně to město a pak hřbitov/vykopávky připadaly strašně odflinknuté a krátké. Hrad - a pak ta lanovka, to byl asi vrchol hry. New Order mě bavil mnohem víc, člověk se jaksi i více nechal unést dějem a reáliemi.

Ale každý to může cítit různě :) Já se těším na The New Colossus (čekám ale na cenu pod 10$, neuteče mi to).

Ten New Colossus mi oproti New Order připadá jakýsi horší. A navíc se mi zdá, že ani grafika nevypadá nějak extra (vše na max). Nejsem ale daleko, v New Yorku.. třeba se to časem změní.

Nebavil mě boj z kriplkáry.
Nelíbí se mi ten xicht Blažkoviče, vypadá opravdu jak pár dní před smrtí, popelavý odstín.
Nelíbí se mi N.Y. po atomovém bombardování.
Naopak v ponorce je to zpracované opravdu pěkně - až na to, že ve skutečnosti by prostory byly mnohem stísněnější.
A už vůbec se mi nelíbí, že mám jen 50% zdraví (jasně, on ten pán na tom opravdu není dobře). V předchozích dílech se při "přebití" zdraví na určitou hodnotu trvale zvýšilo "běžné maximum", teď tomu tak není. Doufám, že na 50% nezůstanu celou hru.

Perfektní je laserová "vypařovací" zbraň :-D
Těším se na (pokud bude!) odstřelovačku s tlumičem.

Z cca 10 velitelů, na které jsem narazil, se mi podařilo v tichosti (kladívkem) zlikvidovat jen jednoho. Tichá likvidace se mi zdá náročnější než v předchozích dílech; kašlu na to. Větší množství nepřátel není na škodu - různá vylepšení jsou po určitém počtu specifické likvidace nepřátel, tak jejich přísun je žádoucí :-D

Ja som sa naramne bavil, jedine, co tomu vytknem je, ze akonahle dostanes tu trojhlavnovu brokovnicu a maximalne ju vylepsis, uz nepotrebujes inu zbran a ten posledny boss/neboss. Sniperku s tlmicom nebudes mat, smola. A tych komanderov som nikdy nelikvidoval potichu, vyvolaju alarm - viac nepriatelov - viac srandy.

Na 50% nezostanes celu hru, samozrejme a neskor si odomknes perk, ze vsetko zdravie navyse ti zostane.

Dohráno (hlavní linie, zbývají nepovinné likvidační mise, dešifrované na Engimě).

Nakonec to bylo mnohem, mnohem lepší, než se mi zpočátku zdálo. Autoři si dali s leveldesignem opravdu hodně práce, např. to létající monstrum z poslední mise či ponorka jsou zpracovány maximalisticky. Mise s A.H. v roce 1961: nic pro kryptofašounky :-D

Jako bonus je na palubě ponorky v herním automatu k dispozici kompletní Wolf3D (všech šest epizod, 54 levelů), akorát na plakátech je tam místo Hitlera Blažkovič.

Ta trojhlavňová brokovnice je po třech upgradech opravdu výborná zbraň, akorát občas chyběla munice :) Používal jsem i ty speciální, odmontovatelné - nejraději na těch 400 střel. Energetické a naftové prakticky vůbec. A ostatní zbraně (pistolka, sapík atd, granáty) prakticky vůbec.

Z těch tří nových Wolfů (vše odehráno) od Machinegames mi vyplynul tento žebříček:
1 New Order
2 New Colossus (oproti NO má IMHO slabší děj)
3. Old Blood (připadalo mi dost odfláklé)
Četl jsem si o dalším díle, Youngblood (hraje se za dcery Blažkoviče), příklon k RPG mě vůbec netáhne.

Ja New Colossus nemam koupeny, asi pockam na nejakou akci, porad mam pred sebou dlouhou radu her, ktere potrebuju uhrat a ted mam navic nejake takove obdobi, ze se mi nedari se do niceho pustit. Kazdopadne o New Colossus jsem cetl ruzne nazory, kdy nekdo to shazoval a nekdo zase ze super. Pokud teda pises, ze je to na urovni dvou povedenych dilu New Order a Old Blood, tak teda po tom budu koukat, az to hodi do slev. Dik za zhodnoceni.