Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak hrát Far Cry 3

Ahoj,

zacal jsem hru Far Cry 3 a hned na zacatku mam problem. Mam ukol zabit nejakeho velitele nepritele a to po rakyatovskem stylu nozem (likvidaci). Kdyz ho zabiju pistoli, tak mise neuspesna a konec hry. Stravil jsem nad tim hodinu a nejde to, nechapu jak ho zabit.

Na tom stanovisti je okolo toho velitele dalsich 5 nepratel a navic jeste pes. Neda se tam nepozorovane priblizit, vsichni jsou kousek od sebe a koukaji na sebe, tudiz je nelze zlikvidovat tise. Jakmile me zahlednou, tak vypusti psa. Ten navic zacne stekat, jakmile se priblizim a oni se tak aktivuji a jsou ve strehu. Zkousel jsem hodit kamenem, ale kdyz jsem od nich dal, tak na to neregauji a kdyz jsem bliz, tak jich to zaktivuje vic a zase teda neni moznost je zabit jednoho po druhem tise.

Mam nastavenu nejnizsi obtiznost, ale presto je to nepochopitelne narocny a proste hned asi pres treti misi nejsem schopen prejit. Zeptat bych se teda chtel tech, co to hrali, jestli je tam nejaka vychytavka, ktera me nenapadla a jak postupovali oni, kdyz se pres takoveto obtizne mise dokazali dostat?

Far Cry 3 = nejdebilnejsi hra, kterou jsem kdy hral.

Nevim co mam delat, kdyz nahodou zjistim co se po me chce, tak se k ukolu nedostanu, aniz by me hra neodvedla jinym ukolem uplne nekam jinam. Ovladani auta ve hre uplne nejdidiotstejsi, jake jsem kdy videl. Naprosto silna kravina, kterou vubec nikomu nedoporucuju.

Ja na ranked celkem dlabal, jediny proc jsem je hral bylo kvuli operacim a po deseti zapasech me to prdlo na master guardian 2, takze jsem nastesti ty silvery a goldy preskocil. Ale ten typek na videu je fakt hroznej. Miri strasne, strili driv nez miri a casto jeste nekontrolovanym fullautem a angling mu taky nic nerika a pak tam zuri jak opice na kreku.

martím450: Souhlas, hororove taky nehraju, vyjimku jsem udelal s Alanem Wakem a nedohral jsem to. Nadherna hra, ale prilis strasidelna a mozna i v dusledku toho prilis slozita. Neoznacil bych hororovky jako nejhorsi, ale proste je nehraju a do budoucna uz hrat nebudu.

Dwane Dibbley:

Od nejhorsi: 1/ hra kterou prave hraju

S timhle souhlasim, neni to tak uplne vzdy, ale casto ano. Dal uz ne, nekdy se mi to po dohrani rozlezi v hlave a uvedomim si, ze to vlastne bylo docela dobre. :-)

mikeforever:

Tohle je tezky rict, mam velke mezery a zase tak moc her jsem nehral. Momentalne bych asi vypichl dve hry jako opravdu blbe a jednu hru jako zanr, ktery me prestal bavit a uz podobne hry hrat nebudu. Co me hrozne zklamalo bylo Crysis 2, drive jsem tento typ her hral rad, ale mozna je to vekem, ale vubec me to nebavilo. Urcite bych tu hru neoznacil jako blbou, ale hry na tuto tematiku hrat nebudu. Crysis 3 jsem nastesti nekupoval, takze jsem ho z wishlistu vyskrtl. Ted jsem treba videl gameplay pripravovany Anthem a vim, ze to hrat nebudu nebo meli o vanocich slevu na nejaky novy Gears of War a taky jsem koukal na gameplay a vim, ze proste me to vubec nezajima.

Ty dve blbe hry:

Prince of Persia: Sands of Time - to me vyslovene vytocilo tim, jak je to extremne tezke a ikdyz na jednu stranu bych tu hru rad uhral, tak proste vubec nemam nejmensi poneti jak. Nepratele, kteri na me vyskakuji jsou totalni zabijaci, kteri me par ranama pripravi o vetsinu zdravi a kdyz se mi v jednom z 50ti loadu podari zdravi doplnit, tak bez checkpointu po me jde takove mnozstvi nepratel, ze se ani s vypetim vsech sil nemohu pohnout o krok dopredu, tudiz ta hra je pro me svou prestrelenou obtiznosti debilni.

Splinter Cell: Conviction - hral jsem vsechny predchazejici dily teto serie vysle na PC a to co jsem dostal v teto hre, bylo neco naprosto neocekavane zalostneho, to nesnese s zadnym predchozim dilem srovnani, hrozne. Navic hra je uplne jednoducha jak pro strance priblbe hratelnosti, tak po strance hloupouckeho pribehu. Protoze jsem si to koupil, tak jsem to i dohral, ale proletl jsem tou hrou snad za 9 hodin, coz je bezkonkurencne nejkratsi hra co jsem hral. Takze, pokud bych bez vahani nekterou hru oznacil jako uplne debilni, tak je to tato.

V tý hře nejsou peníze ani potřeba :-D munice se válí v každé bedně a každý enemák ji dropne když ho zabiješ. Navíc můžeš farmit suroviny a ty prodáš a za peníze nakoupíš munici co je skoro zadarmo.
Já to teda hrál s modem aby všechno bylo drahé a nic nebylo zadarmo, ptž v základu je ta hra EASY.
By mě fakt zajímalo, jakým problémem ty trpíš..

Do hodiny od zacatku musis mit tolik penez, ze nevis co s nima. Teda pokud nejsi nemehlo, nebo nemas prokletou hru. 99% nepratel navic muzes snadno sundavat ruznyma takedownama aniz bys potreboval munici (vzhledem k enormnimu poctu hlidkujicich dvojic jsem snad polovinu vsech zabiti mel double takedownem vrhacim nozem, snadny zkusenosti, pozdeji ocenis takedown tezkoodencu).

Dokoncil jsem ten drevorubeckej tabor, na konci na me nabehlo asi tisic nepratel a tak ze zamysleneho sebrani munice a predmetu nepratelskych NPC nebylo nic, musel jsem vypadnout pryc. Nakonec jsem vydelal 2 tacy, ktere jsem investoval do lepsi zbrane pro dalsi misi. Bylo mi to prd platny, protoze jen co jsem vystrcil prdel z tabora, tak na me nabehl tygr a opet jsem se respawnoval v te vesnici, kde mam docasny domov. Me ta hra neuveritelne stresuje, ja to fakt nemuzu hrat, opravdu sileny.

Nejvic mi vadi, ze nemohu nosit vice nez jednu zbran a mam maly batoh na predmety. Stejne tak mam penezenku na 2000 a vic nelze. Sorry, ale ty kdykoli neco napises, tak jako kdybys tu hru vubec nehral nebo hral uplne jinou. Jak muzes napsat, ze mam plno penez, kdyz v zakladu muzes mit v penezence jen 1000. Abys mohl nest vic penez, potrebujes lepsi penezenku, jenze sehnat kuzi na jeji vyrobu je docela problem. Ja uz mam aspon pokrocilejsi penezenku, protoze jsem nasel dve prasata, z jejich kuze se dala vyrobit, ale treba kde sezenu 4 psy Dingo a dalsi kuze opravdu nevim.

Dyť to máš na mapě kde se daná zvířata nacházejí.
První co je, tak si vyrob holster abys mohl milt alespoň 2-3 zbraně.
Potom bágl na víc munice.
Zabíjej vsechny zvirata a ty kuze z nich prodávej. Peněz budeš mít jak sraček.
Navíc na mapě máš všude “diamanty” tudíž vidíš, kde se nacházejí bedny s lootem. Na tom zbohatneš ihned. Ale abys měl odkrytou mapu, musíš lézt na radiokomunikační věže..

Ta hra je primitivní.

Jak dlouho jste hrali Far Cry 3?

---

A jeste takovej provokativni dotaz: Jaky je rozdil mezi Assassins Creedem a Far Cry 3? :-D

Mne totiz ty dve hry prijdou uplne silene podobny, jednou lezu na rozhledny, po druhe na vysilaci veze, atd. Prijde mi, ze v UbiSoftu vubec nemaji nikoho kreativniho, ktery by dokazal vymyslet neco originalniho.

---

Jinak me Far Cry 3 dost bavi, jsem v 22. misi z 39, teda kousek za polovinou, pritom uz to hraju dost dlouho. Skoda, ze UPlay nema tu statistiku poctu hernich hodin, protoze mi prijde, ze uz snad musim byt na 30 hodinach, takze pomerne dost dlouha hra, necekal jsem to.

Jak jsem byl z te hry zpocatku dost zklamany, tak hra ma opravdu tezky tuhy zacatek podobne jako tomu byva v RPG hrach, ale jakmile ziskate vybaveni a zlepsite sve schopnosti, tak uz je to dobre hratelne a nepratele kosim uplne jednoduse.
Vadi mi teda jen dlouhe nacitaci casy, opravdu tragicke. V samotne hre bych zkritizoval jen nutnost vyprazdnit zasobnik do zvirat, na jeden naboj nejdou zabit vubec a pokud clovek strili odstrelovackou a setri naboji, tak musi davat zasahy jen do hlavy. Neco jako mirit na srdce nelze, hra s tim nepocita a takovy zasah bere jenom jako zraneni.
Kazdopadne neni to vubec spatna hra, jen proste drsnejsi zacatek.

Já moc dlouho ne, jsem na začátku :-) Podobně jako ve 4.

Dohrál jsem jedničku a dvojku, dohrál jsem Blood Dragon (100%). hraju 5, teď jsem si pořídil lovce mamutů (Primal), dám se asi do toho, zdá se mi to atraktivní :)

Když celou sérii FC hodnotím, daleko nejtěžší byla jednička. Poslední (a naprosto pitomý) level jsem bez nesmrtelnosti nedal. Zbylé hry mi připadají "složitostně" naprosto normální. Je ale pravda, že čas od času devs dokážou naštvat, např. těmi nesmyslnými schizo-misemi ve FC5, jak jsem psal jinde.

Ty jsi jeste trojku a ctyrku nedohral? A to uz hrajes petku?

Ja petku asi nebudu, mozna pockam na tve hodnoceni, jestli sem po dohrani das. Uz gameplay mi prisel divnej a lidi to hodne kritizujou.

Far Cry 1 jsem dohral celej, nicmene teda pouzival jsem quicksave, kterej byl z menu hry odstranen, ale fungoval pres konzoli. Nejvetsi zasek jsem mel s tou lodi, coz jsem tu daval pred casem video.

No a nestane se ti, ze bys treba zapomnel o cem nejaka hra je a jak ji mas hrat, kdyz mezitim hrajes jinou?

Mam momentalne rozehrany Unravel a Far Cry 3 a jeste jsem zacal Risen 2 a ten jsem prerusil a budu pokracovat az po konci FC3, nastesti jsem na zacatku, tak verim, ze to nebude takovy problem. Mam to nastavene tak, ze dve hry soucasne jsou tak akorat.

FC3 a FC4 je jedna hra. Z 95% procent jsou ty hry stejne, jen jine prostredi a "pribeh". Jen bylo ubisoftu blby rict si o plnou cenu za datadisk. Ono i v primalu je hodne zkopirovanych veci (treba mamut je jen premalovanej slon), nosorozec je ve FC3, 4 i primalu naprosto stejnej, jen trochu premalovanej, ale ubehat ho kolem stromu muzes naprosto stejne.

Koncim s Far Cry 3.

Koncim s celym Far Cry, ani ctyrku hrat nebudu a uz nikdy si zadne Far Cry nekoupim. Vyvojari her jsou proste hovada, co nechapou, ze vsichni nejsme profesionalni hraci, kteri maji cas hrat hry 8 hodin denne a byt v hrani her na jejich spickove urovni. Tak jak chteji, ja aspon usetrim. Boze, ty me nasrali idioti z Ubisoftu.

Nejde preci o to, jestli je hra jednoducha svym pojetim, ale prumerne inteligentni clovek musi proste chapat, ze kdyz nekdo zvoli ve hre "obtiznost nizka", ze asi vi proc tu volbu udelal. Nerozumim myslenkovym pochodum vyvojaru her, ze takovouhle trivialni vec nechapou a nedokazi se podle ni zaridit.

Proc je Two Worlds 2 na nizkou obtiznost jednoducha hra a pak udelaji zaver hry naproste peklo? Proc je Zaklinac 2 na nizkou obtiznost jednoducha hra a uprostred hry udelaji peklo ze zabiti Kajrana? A to bylo z tech her zdaleka nejednodussi, protoze proc hraju Far Cry 3 na nizkou obtiznost a ta hra je docela jednoducha vyjma zacatku, kdyz potom uprostred hry udelaji ritual s Citrou, ktery je pro hrace, kteri si voli nizkou obtiznost neprekonatelne totalni peklo?

Posledni dobou se navic vyvojari hrozne podivuji, ze ze statistik Steamu vyplyva, ze polovina az dve tretiny hracu ty hry nedohraji. No proc asi je nedohraji, kdyz do her zamerne davaji pro casual hrace neprekonatelne casti?

Edit: Ja chapu, ze jste tu hraci, kteri hraji pravidelne a umi to a ze potrebujete hry tezsi, aby to pro vas byla trochu vyzva, ale toho se da preci docilit jednoduse vhodnou volbou obtiznosti. Nerozumim tomu, proc delaji vyvojari do her useky, ktere volbu obtiznosti zjevne ignoruji.

https://www.youtube.com/watch?v=Q_3_ydzOeHw

cas: 7:00 - 12:00

V celem case se neda ukladat a musi se to dat na jeden zatah. Ten clovek, co to hraje v tom gameplayi je totalni profik, kterej to mohl mit nacviceny a presto se myslim docela zpotil. Zkouknul jsem gameplaye a dam tomu dnes jeste sanci, ale proste me to stve, ze to bez pomoci nejde vubec dat a musi se chodit na youtube.

Jinak v prubehu mise jako je tato, nelze pouzivat boosty na odolnost a healovat jdou jen 3 lecive injekce, ktere tam jsou automaticky dane.

Vidis toho jsem si taky vsiml a myslel jsem si, ze to je nejakej super profik, protoze ja obvazuju jak divej, ale na konci pred tou natazenou rukou po ktery vysplha a bodne mu tu kudlu do oci, me vzdycky sejme. Tak mozna to jel pres nejakej cheat, kdyz i tobe se to zda divny. :-/