Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ach jo, proc je to vsechno tak tezky?

Far Cry

Tady je gameplay, kde to hraje jako nic, konkretne me zajima od 10. minuty.

youtube

No a tady jsem natocil sebe (mimochodem MSI Afterburnem, pohoda, zadne dotazy jak natacet, jak jste tu ze me delali blbyho).

Obcas se mi to povede i lip, ale nic proste je to hard, ale hraju to na easy. :-/

Jsem tu zpet s dalsi tezkou nehratelnou hrou:

Alan Wake

Hral nekdo? Jsem v druhe kapitole, mam jit na milenecky vrch a je tam takovej starej strom a v nem je dira a tam na mne skoci nejdriv tri nepratele, potom dva a potom dalsi tri, no a vzdycky dojde munice, zkousel jsem behat po okoli a nic nez brokovnice s par nabojema a standardni pistole tam neni. Munice je pritom zoufale malo. Nejake rady?

Bohuzel ta rada nefunguje, kdyz mi dojdou naboje a zacnu utikat, tak se to asi da, pokud mam zachytny bod nekde kousek pred sebou a vidim na nej. Ale pokud jsem ted uprostred lesa a musim hledat cestu, tak to nejde, ty potvory totiz kdyz videj, ze zdrham, tak samozrejme bezej za mnou a hazej sekery, neda se jim utect.

Myslim, ze to zase odlozim a zacnu nejakou mene stresujici hru. Alan Wake je opravdu tezka hra pro opravdove herni profesionaly. Bohuzel mam pocit, ze tohle v zadnem pripade neni hra pro svatecniho hrace jako jsem ja. Opravdu naprosty nedostatek munice ze hry dela peklo.

Nejvic me na tom stve, ze nevim, jak situaci obecne resit. Nemam cas hrat demo verze her na zkousku a bohuzel zase se v zadne recenzi nepsalo, ze je Alan Wake tak narocny. Z gameplaye jsem to samozrejme take nepoznal a vysledek je, ze jsem uplne zbytecne utratil penize za hru, kterou vubec nevim, jestli dokazu nekdy dohrat do konce.

Alan Wake je zatim netezsi hra, kterou jsem hral, neporovnatelne s jakoukoli jinou hrou.

Edit: Krasna hra, neni to o zakysech jako jinde co jsem tu psal, pribeh, vizual, pro pokrocile hrace asi nadhera, nemohu na tu hru nadavat, tak jako u jinych her, kde byla nejaka nelogicnost nebo zasek, to neni tento pripad, ale je to tezke, hodne tezke.

Tak jsem se dostal do treti kapitoly, uvidime jak to pujde dal, je celkem 8 epizod (6+2). Osvedcilo se mi nepospichat a naopak postupovat hodne pomalu. Kdyz clovek bezi, tak prekroci vic bodu, kde se aktivuji "stiny" a potom toho musi zabit vic najednou, coz prave nedavam. Pokud je jich mene, tak se mi to dari lip, ale chce to opravdu mirit a setrit naboje. Ono to ale nekdy nejde, protoze nekteri nepratele jsou dost odolny.
Druha vec, ze u tehle hry se neda vydrzet dlouho najednou, je to skutecne depresivni, ono je to ale mozna dobre.

Alana Waka furt hraju, ale jde to ztuha. Ono sve dela i to, ze tento typ her neni moc pro me urcen, nemam rad lekacky a hry, ktere jsou prevazne ve tme. Byl to omyl a ted uz vim, ze priste uz ne, nicmene tu hru bych rad jednou dohral.

Ted jsem zacal Two Worlds, ony ty RPG me bavi cim dal vic, asi je to vekem. Mam tam takovej drobnej zakys, ze nemuzu najit Kozi jeskyni, ale uz jsem koukal na gameplay a uz asi vim, kde je. Jinak ale uz jsem se vedlejsima ukolama dokazal dostat na 10 level, takze uz to docela slape.

Uz jsem to nasel. Nevim proc, ale na mape se nektere veci nekdy zobrazuji a nekdy ne. Akorat bych se potreboval trochu pohnout z mista. Nektere veci jsou takove opakovacky furt dokola, zase na druhou stranu me bavi, ze kdyz potvoru zabiju, tak se maximalne v noci objevi jako jeji duch, ale nerespawnuje se to furt dokola jako v Zaklinacovi. Nicmene zatim me to uplne nevtahlo, ale u Zaklinace mi to taky trvalo nez jsem se do hry dostal, uvidime tady.

Stale Alan Wake.

Prcham pred policii, mam se dostat k rozhlasove stanici, akce 1 mela 6 granatu a 6 stinu, dostal jsem je. Akce 2 jsem si sebral 4 granaty, ktere tam lezely a mam prejit pres drevenej mostik za kterym na me vyrazej 4 stiny, ktere opakovane dokazu dostat na 3 granaty, ale kus dal na me vyrazi 2 stiny a ty na 1 granat sejmout nedokazu. Pistoli v tehle lokaci nemam, jen baterku. Utect tomu stinu nedokazu, kdyz bezim normalne, tak me dobehne a sejme, kdyz sprintuju, tak se unavim se, on me dobehne a sejme.

Nepamatoval by se nekdo jakym zpusobem tuhle opravdu narocnou tezkou cast prekonat? :?:

To je proste silena hra. Opravdu neco neuveritelneho. Asi pul hodiny jsem nacvicoval hod 4 oslepovacich granatu, abych jima sejmul 7 stinu, neco temer nemozneho a po kratke animaci mam sejmout asi 8 stinu pouhymi dvema svetlicemi. Nemozne.

Rady, ze mam utikat jsou k nicemu. Naschval jsem koukal na vsechny mozny gameplaye a nikdo se tak nikam nikdy nedostal, je treba stiny zabit. Chytraci, kteri hru nehrali, teda at radeji nepisou nic.

Real je v pohode, u her je to tezsi, ale nestezuju si zdaleka na vsechny. Nektere hry jsou udelane opravdu krasne vyvazene a maximalne je slozitejsi finalovy bos, to je dle meho spravny pristup. Nektere hry maji zasekova mista pres ktere je tezke prejit, u tech tipuju, ze bylo zanedbano testovani. No a nekdy se najde hra, ze je opravdu pro profiky a svatecni hrac by se do ni vubec nemel poustet.

Mne ta poslednio skupina desne vadi, protoze malokdy je vydavatel hry ke svym zakaznikum uprimny a spis narocnost hry zlehcuje, to si myslim, ze je chyba. Melo by byt neco, mozna to existuje, pokud neco znate tak mi poradte. Predstavoval bych si nejaky web jako metacritic nebo jako kdyz se delaji hodnoceni her, tak nejake hodnoceni, ktere by se tykalo ciste narocnosti hry na hrani. To bych zasadne potreboval, protoze me stve, ze jsem si koupil treba tuhle hru Alan Wake, kdyz jsem predtim presel nekolik recenzi, gameplay a presto jsem nebyl ani naznakem varovan, ze hra je prilis obtizna.

Takze bych potreboval neco, kde bych se pred nakupem hry mrknul. Rekl bych, aha, Alan Wake 100% obtiznost, takze to hrat nikdy nebudu.

Existuje neco takoveho?

Jinak teda vazne varovani pro ostatni, myslim, ze druha tak narocna hra jako Alan Wake neexistuje. Sam jsem zvedav, jak budu postupovat svym soukromym poradnikem her, ktery jsem si udelal, zda jeste na nejakou tak tezkou narocnou hru nekdy narazim. Tuhle hru prozatim vzdavam.

Vzdyt je to preci to same. Cim je uzivatel mene schopny, tim je to pro neho tezsi. Kdyby existoval zebricek obtiznosti her, tak bych si vysledoval, na jaky stupen (procento) si muzu dovolit a vsechno nad timto bych nehral, protoze jsem proste malo schopny hrac, to ja nikdy nepopiral.

Ale zatim teda ikdyz jsem se treba vztekal, koukal na vsechny mozne gameplaye, nechal si tu od vas radit, tak jsem vsechno uhral. Neco byl opravdu zahul a jsou hry, ktere jsem tu s vama vubec neresil, protoze mi to slo samo. Ale ten Alan Wake, to teda nedavam, musim to odlozit a uvidim casem, zda se treba jeste dokazu zlepsit a uhrat to, jsem podle gameplaye priblizne ve tretine.

Jak píše Michal.
Třeba pro mě jsou relativně lehké různé logické (indie) hry, na které spousta lidí nemá nervy. Nebo, ohledně ježdění je pro mě daleko nejhorší GTA4, tam opravdu nemám nejmenší šanci splnit jakoukoliv "jezdící" misi na čas nebo se střelbou. Prostě to neumím ovládat. Stejně tak nedokážu hrát MP střílečky; než bych někoho (náhodou) odkrágloval, byl bych bžiliónkrát respawnovaný. V singlu ale problém nemívám, nakonec si nějak vždy poradím, obecně volím vždy opatrnější postup než nějaké ala Rambo eskapády.

Nějaký obecný žebříček proto asi nemůže existovat.

Alana i to DLC mám nainstalováno asi 4 roky, hrál jsem to dohromady asi minutu, netuším vůbec, o čem to je…

Kdyz jsem koukal na chvili na gameplay, tak on v predchozi lokaci delal prave to a pak mel granaty nasetrene na pozdejsi peklo. Jenze ja byl rad, ze jsem se pres tu lokaci nejak dostal a zadny granat mi nezbyl, ted se to tema svetlicema neda vubec.
Jo graficky je to nadherna hra, ma to super silnej pribeh a je to takovy lekavy tak akorat. Nechapu jedinou vec, proc neudelali vyvojari vic obtiznosti a na nejlehci obtiznost tam nedali aspon trojnasobek munice, aby se pres to dalo prejit.

Two Worlds II

Neni to nastesti povinny ukol, ale teda jeden z nejtezsich ukolu, co jsem v RPG potkal.

https://guides.gamepressure.com/twoworldsii/guide.asp?ID=10189

Sel jsem na to bez navodu, takze na slepo, vsechno jsem dal az na Tetiho hrobku. Dovnitr jsem se bez navodu asi po trictvrte hodine dostal, ale pak jsem se na ceste ven ztratil. Nakonec este, ze jsem mel sejvnuto predtim, takze podle navodu na podruhe, ale uz mi z toho pekne tekly nervy.

Stale Alan Wake.

Prcham pred policii, mam se dostat k rozhlasove stanici, akce 1 mela 6 granatu a 6 stinu, dostal jsem je. Akce 2 jsem si sebral 4 granaty, ktere tam lezely a mam prejit pres drevenej mostik za kterym na me vyrazej 4 stiny, ktere opakovane dokazu dostat na 3 granaty, ale kus dal na me vyrazi 2 stiny a ty na 1 granat sejmout nedokazu. Pistoli v tehle lokaci nemam, jen baterku. Utect tomu stinu nedokazu, kdyz bezim normalne, tak me dobehne a sejme, kdyz sprintuju, tak se unavim se, on me dobehne a sejme.

Nepamatoval by se nekdo jakym zpusobem tuhle opravdu narocnou tezkou cast prekonat?

Uz jsem na to prisel pred casem, ale az ted jsem se dostal k tomu hru Alan Wake zase hrat.

No vypadalo to jednoduse, proste jsem poridil trainer - infinity ammo, no reload, infinity battery light a myslel jsem, ze to dam na pohodu, ale ukazalo se, ze ani to nestaci. Ve ctvrty kapitole mate jen baterku a jdou proti vam tucty stinu, nechapu jak to nekdo dokazal uhrat, neslo k zachytnemu bodu dobehnout a utect jim, vazne nepochopitelne, tak jsem dal infinity health a sel jsem takovym prochazkovym tempem, zlaty lidi, co delaji trainery do her. Ted jsem v 6. kapitole, je to teda dost otravna hra, protoze po vas vlastne furt dokola nabiha cim dal vic stinu a nechutne repetetivne se to opakuje furt dokola a dokola, ale s tema prvne jmenovanyma trainerama to davam na pohodu a jestli tam bude zase nejake zasekove misto, tak si proste zase zapnu tu nesmrtelnost a bude.

Jinak teda Remedy: Max Payne, Alan Wake, Quantum Break, Control.

By me zajimalo, jestli v tom studiu delaji stale stejni lide nebo uplne jini, protoze na Max Payne mam krasne vzpominky, jedna z nejlepsich her, co jsem kdy hral. Za to Alan Wake a Quantum Brake jsou totalni kokotiny, takze jsem si jist, ze Control uz hrat nebudu, ani kdyby ho davali zadarmo.

Dohral jsem Alan Wake a v soukromem zebricku jsme tu hru zaradil na posledni misto ze vsech her, ktere jsem dohral. Je to uplne dno, respektive za tim uz se vyskytuji jen hry, ktere jsem nedohral.

Nejhorsi je, ze nejenom, ze herni mechaniky jsou stale dokola totez a totez a zabavne je to asi jako sbirani psich hoven v parku, ale navic vubec nevim, jak to dopadlo. Kdyby se me nekdo zeptal, o cem ta hra je, tak bych odpovedel, ze strilis do svych psychopatickych snu a kdyby se me zeptal, jak to strileni dopadne, tak odpovim, ze nevim. Proste takovy herni David Lynch, je to uplne jeble, nikdo normalni to nechape, ale vsichni tomu tleskaji, protoze nekdo rekl, ze maji tleskat. Bliv nejvetsi.

Děkuji za recenzi :D Jsem někde na začátku 3. kapitoly, ale odložil jsem to, páč mě to hrozně nebavilo. Jednou se k tomu vrátím (chci mít co největší procento Steam her v sekci "dohrané". Tak jsem zvědavý, jestli se taky zakousnu u těch stínů tam.

Kdyby se me nekdo zeptal, o cem ta hra je, tak bych odpovedel..

- Jak jsem byl natěšený (podle mnohých je to super hra se super příběhem), přešlo mě to asi po 20 minutách.. budu na tom podobně.