Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Crytek mě vytočil, GOG mě naštval

Crytek mě vytočil, GOG mě naštval ještě víc.

Tak, že pujdu hrát Crysis, že se Aero na Windows 7 přepne do základní, už to mě naštvalo, ale že Crysis nespustim bez administratorských práv, to jako vážně jo? Si dělaj srandu.

No a uplne me dojal GOG Galaxy, ze pres nej tam mam ikonku Play a kdyz na ni kliknu, tak stejne program prestal pracovat. Tak spustim GOG Galaxy jako admin, kdyz je ta hra uplne blba a ono nic, stejne to nejde, program prestal pracovat. Musi se udelat zastupce CrysisLauncheru na plochu a spustit ho, hned se objevi vyzva UAC k prideleneni admin prav.

Jinak cesta k chybujicimu modulu Crysis64.exe a CrySystem.dll.

Sakra, ze ja si tu hru radsi neukrad, urcite to pirati opravili a slo by to i bez administratora. ]:(

Asi se neda nic delat, na GOGu jsem nasel vlakno, ale jako nic, zadne reseni. Az se uklidnim, tak jim napisu, ze me nasrali.

Nikdy zadny uzivatelsky spousteny sebeduveryhodnejsi program nema byt spusten v administratorskem rezimu, je to ta nejlepsi cesta k hacknuti a zneduveryhodneni celeho systemu. :!:

Napriklad samotny OS obsahuje bezpecnostni diry, Microsoft je prubezne zaplatuje, jak se na ne prijde. Ale samozrejme v mezidobe od objeveni chyby po jeji zaplatovani neni takovy system bezpecny. Je to blbe, ale mnoho se s timto nenadela. To same plati pro vsechny dalsi aplikace tretich stran, ktere se na systemu chovaji jako jeho administrator a maji veskera opravneni. Proto je mimo jine potencionalne nebezpecny antivirovy software, protoze diky pravum, ktere pro svou cinnost logicky vyzaduje, je jakakoli jeho chyba stejne nebezpecna jako systemova chyba. A tohle samozrejme plati i o vsech dalsich programech, ktere vyzaduji stejna opraveni.

Je teda naprosto neodpustitelne, ze to nedokazal Crytek vyresit, coz mimo jine program Cryteku pomerne znacne zneduveryhodnuje, nebot neumi-li se pro spusteni hry obejit bez administratorskeho opravneni, kolik bezpecnostnich chyb v tom Crysis dokazali svym neumetelstvim vytvorit?

Jeste odpudivejsi je pristup GOGu, ktery tohle v takovemhle stavu nabizi ke koupi, navic kdyz tu ostatni pisou, ze to Steam vyresene ma a admina to nechce.

Jedinej dalsi program, ktery obcas spoustim a vyzaduje admina je CrystalDiskInfo a tam je to logicke. Videl jsem to na netu omlouvat, ze Crysis je z roku 2007, ale neni pravda, ze by tehdy vetsina programu nefungovala bez admina.

Od Windows 7 vys neni potreba zakladat dva ucty. Staci mit jednoho uzivatele a zapnute UAC. Potom bez potvrzeni UAC neprideli administratorske opravneni a pracujes jako bezny user. Samozrejme jina situace je nekde v praci, ale doma staci jen to UAC. Na linuxu jako je Ubuntu to funguje velmi podobne, Microsoft se nechal jiste inspirovat. :-)
Na Windows XP si uzivatele silne koledovali, kdyz pouzivali admina a nemeli dalsi user ucet. Pak se tvrdilo, ze XP jsou nebezpecne, ale byl problem vetsinou v tomto - prace pod adminem.

To je teda vyborny. Tak proc si vlastne ty hry kupujem?

Opravdu se mi pristup vyvojaru ani digitalnich prodejnich kanalu nelibi. :-/

---

Jinak jsem napsal do GOGu, ze mi to pres jejich aplikaci nejde spustit a pres admina to spoustet ze zastupce z plochy nechci, tak uvidime jestli a co odpovi.

Tak zrovna Origin mě nas*al takovým způsobem, že bych jim nakopal sezení. Za mne od nich už nic ani smykem, i kdyby to měla být hra, bez které umřu (protože s jejich přístupem by mi stejně brzy prdla cévka a tahal bych nohu).
Mám od nich HoMM IV, a ten jejich debilní "conflux" nefunguje, takže půlka hry je na pikaču (na co to mám, když to nemůžu používat?), a řešení zprovoznění jsem se zatím nedobral, takže ať jdou do řiti a nediví se, že spousta lidí radši paří upirátěnou verzi, která je funkční…

Mam na Originu Unravel a pak nekolik her zdarma. Chtel bych tam celou Mass Effect 1,2,3 serii, ale vlastnim i upiratenou.

V posledni dobe slysim na Origin tolik nadavek z ruznych zdroju + me vytaci pristup EA k przneni her jejich casto az sprostym pristupem k vyvojarum napriklad ME:A, ze vazne uvazuju o tomto samem, ze si zahraju Unravel a Origin zahodim a uz nikdy od EA nic.

Crysis.exe funguje i bez administratorskych prav. Jeste nez oznacim vyreseno, tak pockam, co odepisou z GOGu, ale rekl bych, ze Steam spousti Crysis.exe a proto to funguje OK, zatimco Crysis64.exe spousti GOG a ten nefunguje bez admina, ikdyz za tim bude jeste neco vic, protoze Crysis64.exe vyhodi stejnou chybovou hlasku, at je spousten ze zastupce bez admin opravneni nebo z Galaxy klienta a je jedno, jestli ma klient administratora nebo ne. Proste GOG to ma narozdil od Steamu rozbity a mel by s tim neco udelat.

Tiež som ho kúpil nedávno v akcii ma steame, zrovna som dohral 1+warhead. Tak som nainštaloval tú 2, klik a hra nejde. No skoro ma vyvrátilo na bok, aby človek ku originálnej hre musel snoriť po fórach, prečo nejde. Tak si môžeš poznačiť, že to spôsobuje MS Security Essentials, treba v nastaveniach "Vylúčené súbory a umiestnenia" dať položku s hrou, z nejakého neznámeho dôvodu ju považuje za škodnú. A s jednotkou na GOG som mal obdobné problémy ako ty. Čo sa týka samotnej hry, tak si uži jednotku a hlavne Warhead, perfektná hra, dvojka už nestojí ani za tých pár babiek čo bola, trojku ani kupovať nebudem, pokiaľ nebude fakt za symbolickú cenu.

Tak jsem si nekolik dni dopisoval s GOGem a ac to vypadalo nadejne, tak stejne jako u Steamu, ktery stale predchozi chybu s diskama, jak jsem tu i popisoval, neopravil, ac mi to slibili, tak proste ani GOG asi nic.
Vsechno jsem jim popsal a furt mi tvrdi, ze protoze to oni spousti pres Crysislauncher.exe (to tlacitko PLAY v Galaxy) a tenhle soubor vyzaduje administratora, tak ze to nejde jinak spustit nez v administratorovi. Marne jim vysvetluju, ze jsem jejich aplikaci GOG Galaxy pridelil administratorska opravneni a presto Crysis v te jejich aplikaci stejne nejde spustit.

No nic, ja to poresil, jak jsem tu psal, pres ten spousteci soubor crysis.exe, kterym to spustim mimo toho klienta a i bez administratora, ale doufal jsem, ze budou chapavejsi a aspon slibi, ze to opravi i v klientovi, az budou mit cas. :-/

Je to mozny, je to mozny. :?:

Je to normalni?

Tak jsem instalnul Crysis Warhead z GOGu, tak co myslite?

Takze z GOG Galaxy se to vubec nespustilo, nic.

Ok jdu na zastupce na plose. Spustilo se to, tak ne predcasna radost, je cerno, pocitac vytuhnul. Nic, nejde ani numlock, hmm, takze tvrdej restart tlacitkem. Podivame se, kde je chyba v prohlizeci udalosti:

KRITICKA: Pocitac se restartoval, aniz by se predtim zcela vypnul. To je vsechno. Coze???

Dobre nebudeme spoustet CrysisWHLauncher.exe, ale ze slozky Bin64 (jina tu nakonec neni) spustime Crysis64.exe - tam, tvrdej restart. Tak zkusime Crysis.exe - cerno, tvrdej restart.

Co nam pise Google?

Nejaka diskuze na Steamu, je treba prejmenovat slozku Bin32 na Bin64 a Bin64 na Bin32. No tak to se me netyka, nemam Bin32 slozku vubec, pritom instalaci zahlasil GOG OK, takze kde je problem. Pak jsem objevil na Youtube, ze nekdo smazal Bin32 a zkopiroval obsah Bin64 do Bin32. No dobry, to by slo. Bin32 stejne nemam, zkopiruju Bin64 do nove vytvorene Bin32.

Hura, hra bezi. ]:)

Akorat puvodni dotaz zustava nezodpovezen, vzhledem k tomu, ze jsem nasel spoustu materialu ze Steamu, kde to lidem nebezelo take, tak furt nevim, jestli si z nas dobry den dela Crytek nebo GOG nebo oba dva. 3-[

Tohle jsi asi myslel
http://steamcommunity.com/app/17330/discussions/0/ 882966056834602600/

Z mého logu

1. Instalace

1.1. Stažení ze Steamu
1.2. Instalace ze Steamu (DirectX atd.)
Dále pro Windows 7/64 (jinak hra padá)
viz: http://steamcommunity.com/app/17330/discussions/0/ 882966056834602600/
1.3. Smazat obsah adresáře:
e:\HRY\Steam\SteamApps\common\Crysis\Bin32\
1.4. Překopírovat obsah adresáře "64-bit soubory" do:
e:\HRY\Steam\SteamApps\common\Crysis\Bin32\

Jo, akorat u me byla jen slozka Bin64 a zacalo to chodit, az kdyz jsem Bin64 zkopiroval a prejmenoval, tudiz ted tam mam dve stejne slozky, jedna se jmenuje Bin64 a druha Bin32 a uz to beha.

Jinak co je zajimavy, ze u Crysis jel procesor na 90% a teplota pres 65 stupnu, grafika pak 100%, tak u Crysis Warhead jede grafika taky na 100%, ale procesor je na 50% a okolo 55 stupnu. Jadra jsou u obou her vytizena vsechna 4 a cca stejne teploty. Jako oboji bezi hezky, zadna zaskuby, ale je proste zajimavy, ze v podstate stejny hry a takovy rozdil ve vytizeni procesoru.

Ja ti vam nevim, ale ten GOG na me pusobi cim dal vic amatersky.

Tak Crysis a Crysis Warhead jsem rozbehal bez admin prav prostym vytvorenim vlastnich zastupcu exe souboru hry (ne launcheru). U Zaklinace nic takoveho nejde a hra pokud ji spoustim pres exac nebo zastupce proste vyzaduje admin prava. No ale aspon pres klienta GOG Galaxy to jde tentokrat spoustet a svete podrz se bez admin opravneni. Prijde mi to proste jako amaterismus.