Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Miluju PS4

Pro vsechny milovniky PS4. Piste co ted hrajete, pocet ziskanych trofeji (mimochodem o tohle jsou PC hraci strasne ochuzeni) cokoliv je spjato s PS4.

loading...

Jen pro pořádek, tohle vlákno vzniklo proto: http://hry.poradna.net/q/view/116715-toceni-hernic h-videi?page=r116890#r116890

Jinak, získané trofeje? Můžeš si za ně výměnou něco pořídit? Nebo to jsou achievementy, které mají na Steamu tisíce her? Někoho to baví sbírat, někomu je to zcela ukradené. Dtto steamácké kartičky (ale ty se dají alespoň prodat).

V UPlay klientovi je možno za postup hrou a splnění nějakých milníků dostávat nějaké body, které je možno vyměňovat za věci do her, nějaký soundtrack či podobně.

Že ve hře nemám na svého nějakého virtuálního pajduláka kostičkované gatě či medaili v nějakém seznamu, to opravdu můj herní zážitek ohromně ochuzuje :-D

---
Jinak, milovník konzolí nejsem. Ale kdybych si musel nějakou pořídit, asi bych šáhnul po PS4 (a ne po xboxu).

Jde o to ze kazda ziskana trofej se ti uklada na PSN ucet, kde mohou byt tvoje uspechy her videny kymkoliv po napsani tveho PSN nicku. Je tam system levelovani kdy po dosazeni kazde trofeje (4 urovne) se ti navysuje PSN level a tim i prestiz. Ano vim ze existuji trofeje na Steamu, Originu apod. jenze ty se ukladaji nekde v pameti kazda zvlast, na konzoli utvaris level prestize. Navic ziskavani 4 prestizovych druhu trofeji jeste umocnuje tvuj herni zazitek, protoze musis plnit ukoly ktere by te treba ani nenapadly a tim padem se zvysuje i herni doba dane hry apod... Navic ten pocit kdyz ti trofej na Full HD tv cinkne a ulozi se na PSN ucet - k nezaplaceni. Toto jsem na PC nikdy nezazil...

Na Steamu máš také jakýsi XP level. Čím více blbostí nakoupíš (kartičky), tím ho máš vyšší. Body jsou i za nákup her a nějaké akce v době letního a zimního výprodeje.

Nějaké cinkání by mi opravdu bylo ukradené. Klidně bych všechny získané body i achievementy na Steamu prodal sakumprásk třeba jen za jedno hloupé euro; nemám potřebu se s kýmkoliv poměřovat :)

Nevím jak na konzoli, ale u PC her jsou často achievementy za vyložené hlouposti typu "ujdi 100 kilometrů pozpátku". Tohle plnit kvůli nějakému čísýlku ve statistikách, to už musí být docela vážná diagnóza ;-) Na druhé straně, když někoho baví chodit couvačky, proč ne, že.

To si vubec nemyslim. Na PS4 mam exkluzivity ktere na PC nikdy nebudou. Masove AAA hry jako GTA 5, Battlefield, Assassins creed, Far cry atd... vse vychazi i na nove konzole. Vse mam v krasnych 60 FPS bez nejakych lagu, system erroru, program prestal pracovat. Nemusim se starat o nastaveni detailu, rozliseni atd... Vse jede krasne a ciste. V Dualshocku je zabudovany zvukovy system kde slysim v nekterych hrach i hlasy ze hry, PS4 mohu ovladat hlasem, kinect - pohybovym systemem, funkce Share play - uzivatel mi muze pujcit hru na hodinu nez si ji koupim, zabudovany nahravaci system, nepotrebuju blby fraps, mohu ihned video uploadovat treba na youtube. Vyborny program Share factory na editaci videi, broadcast - hned mohu streamovat hru na Twitchi a Ustream, propojeni s twitterem i facebookem. Konzole je ticha, nehluci mi jako v pc vetraky. Nemusim co 2 roky upgradovat pc a vyhazovat tisice za komponenty. Sluzba Ps+ mi za 1300 KC ROCNE! nabidne mi vice jak 24 her ROCNE ZDARMA ktere vy musite kupovat na Steamu. Mohl bych dale pokracovat.... Navic kazdy mesic vychazi novy firmware na PS4 ktery pridava dalsi upgrady a aplikace. PS: Zkouseli jste vybornou plosinovku Grow home na Steamu? Tu ja mam zdarma a hrat ji na gamepaddu je jina kava nez klavesnici. A co priznivci hokeje? Ti musi na PC plakat, ja si pujdu koupit NHL 16 kde stravim zase stovky hodin hokejove zabavy jenom v online a to diky PS4 =)

Hraješ hry v češtině?

Ty máš za 1300 24 her (které třeba ani nechceš hrát). Já za mnohem méně z Humblebundle mnohem více her. Tvoje hra není zdarma, ale spojí v průběru dvě eura. Já mám na HB za euro her třeba pět :-p

Každý má svoje preference. Výhody, o kterých píšeš, někdo ocení - jiného (třeba mě) nechávají naprosto v klidu. Nestojím o ně. Reakce na tvé povídání níže

Vse mam v krasnych 60 FPS bez nejakych lagu, system erroru, program prestal pracovat.
Také.

Nemusim se starat o nastaveni detailu, rozliseni atd...
Nedělá mi to problém

Vse jede krasne a ciste.
Také

V Dualshocku je zabudovany zvukovy system kde slysim v nekterych hrach i hlasy ze hry, PS4 mohu ovladat hlasem
Nemám zájem

kinect - pohybovym systemem
ani náhodou, špióna nechci. A třepat se před televizí? Sám sebe bych musel považovat za idiota.

funkce Share play - uzivatel mi muze pujcit hru na hodinu nez si ji koupim
na Steamu je to určitě výhodnější, nicméně nestojím o tuhle funkcionalitu. Navíc můžeš před odehráním 2 hodin hru vrátit

zabudovany nahravaci system, nepotrebuju blby fraps, mohu ihned video uploadovat treba na youtube.
nestojím o prezentaci

Vyborny program Share factory na editaci videi
na co mám Sony Vegas?

broadcast - hned mohu streamovat hru na Twitchi a Ustream
Steam to má podobně

atd, atd

(gamepad bych do ruky nevzal, hokej mě nebaví ani v reálu, ani v PC)

Zadna slava? CPU: Amd Jaguar 8 core
GPU : Amd Radeon s podporou direct X 11
Pamet : 8 GB GDDR5 RAM
Rozliseni : podpora Full HD 1080p

Navic hry jsou na Blue ray discich, a hry pro konzole jsou o 80% lepe optimalizovane nez na PC, samotna instalace hry trva do 1 minuty, o tom si na Pc muzes nechat jenom zdat. Jedna se o nejlepsi Konzoli na svete.

mně je v podstatě jedno, co si kdo zvolíza HW, ale pokud začne srovnávat, tak ať se pak nediví, že ho staré dobré PC umlátí čepicí. Faktem prostě je, že PC je TOP herní platforma - nejvíce různorodá, nejvýkonnější, nejlevnější. Než si blázen donese (nebo nechá poslat) BR médium pro PS4, já mám dávno hru staženou ze Steamu nebo Originu, a to na SSD (když chci) - start je pak prakticky okamžitý.

konzole jsou dnes dobré tak akorát na gaučing s kamarády u piva a "nezávazné" společenské hraní nějaké capiny. Na víc se to (s ohledem na dětské ovladače) nehodí, už proto, že kvalita zobrazení odpovídá PC hrám cca z roku 2005.

Ad PS4 - jedine, co tam momentalne hram je MGS5, Tearaway (mimochodom vyborna plosinovka, ktora mi na PC chyba) a cakam na Uncharted kolekciu + Thief's end, to je vsetko, ponuka hier je tam velmi chudobna oproti predchadzajucim generaciam

Ad konzole vs PC - kazdy si hra, na com mu vyhovuje, tieto zabomysie vojny nechapem...

MGS5 -vyborna hra, ted tusim ze v rijnu ma vyjit Online mod, videl jsem demo na Youtube. Vyber neni vubec chudobny, se podivej kolik toho uz na PS4 vyslo teprve 1. ROKEM. Zadnu valku tady nevyvolavam jenom vidim za ty roky ty vyhody a do PC bych uz hrat nesel, ten mam na jine veci =)

Ad konzole vs PC - kazdy si hra, na com mu vyhovuje, tieto zabomysie vojny nechapem...

Přesně :)
Každý má různé preference. Je mi jedno, co a na čem hrají druzí, jsem spokojen s tím, jak hraju já. A mám pro to zdůvodnění - které ta druhá strana samozřejmě nemusí pochopit. Výhoda, jak ji cítí jeden hráč, je naprosto nezajímavá (nebo i nevýhodou) hráče druhého.

Navedl jsem ho na tohle téma sám, aby se nezasírala normální vlákna. Tady se může bojovat.

----
Někde jsem viděl srovnání NHL 2016 na PS4 a PC. Ta PC verze je opravdu oproti té konzolové otřesná! Docela mě to překvapilo.

Samozrejme, ja tady nechci nekoho navadet aby si sel koupit PS4, kazdy at hraje na cem chce, ani nesnizuju PC system, jenom jsem napsal vyhody ktere jsem ja poznal po prechodu na konzoli. Jsem primarne hrac tak me PS4 vyhovuje. V NHL na pc je zastaveny vyvoj od roku 2009, delat nove NHL nc se EA uz zrejme nevyplati, kdyz existuji veci jako torrent a warez. Komunitni hraci pouze predelavaji na pc stare NHL soupiskami, dresy atd... Z novym NHL to ovsem nema nic spolecneho.

Ps4 mam rad v tom smyslu, ze na ni rad hraji a je to pro me nejlepsi platforma na hrani, ale fakt ji nemiluji. Miliji moji babu a Real Madrid :-)

Jinak ja jsem z ps4 naprosto nadseny. Zaklinac 3, Driveclub (ano zmenil jsem na neho nazor o 180 stupnu), za chvili FIFA 16, Star Wars Battlefront, remaster Uncharted kde do prvnich dvou dilu budou pridany cz titulky a pak nasledne na novy rok ctvrty dil. Takze za .e je to skvela konzole se skvelymi hrami.

nevím o co je PC ochuzen když achivemntu jenom na steamu mam cca 1000(samí blbost :-P) ale jakým způsobem je toto dotaz?
jo PS4 je fajn konzole mít 100 tisíc tak si koupím jak našlapanej PC tak tu konzoli(stačí mi že na PC není music shapes což jsem hrál u kamaráda a neskutečně mně to chytlo) ale když mám vybrat jednu věc tak vyhodím prachy za PC

PS4 bych koupil buď dětem a nebo kdybych měl parťáka na hraní těch různých her na pohyb, zpívání atd. Jinak je volovina si to pořizovat jen kvůli exkluzivním hrám nebo pokud člověk není blázen do sportovních her typu FIFA nebo NHL, tedy v oblasti, ve které má ovladač výhodu před klávesnicí a myší.

Hmm..ja som už dospelák, no hernú konzolu som ešte nemal. Nebudem tu teraz riešiť, či by som chcel alebo nechcel, ale pre mňa je lepšie mať PC(alebo notebook). I keď ano! Majitelia PS4(a iných konzolý) furt chvália konzole hlavne preto, že si pri nich človek(aj pes) dokáže urobiť pohodlie(na mäkkej fotelke), zatiaľ čo hráči na počítačoch sa musia uspokojiť iba s tvrdými stoličkami. No zabúdajú pritom na jedno..dnes(a ani v minulosti) už nieje problém zobrať kábel(HDMI) a pripojiť počítač ku telke + kúpiť joystick a hrať. Na druhej strane, PS4 je dosť drahé. Hry naň sú tiež drahé, priam predražené. Tie isté na PC(Windows) stoja takmer 2-krát menej. Plus, ešte keď má niekto hry na Steame, tak si hru zoženie za 2-3 €. Kde tá istá hra na PS4 stojí 30 €. Ďalšia vec, ktorá nahráva počítačom je možnosť upgradu komponentov. V PS4 to nieje možné(asi). Keď výjde nové PlayStation, tak po určitom čase aj hry budú vychádzať len na tú novšiu konzolu a stará bude odsúdená na šrot. No na počítači stačí za pár desiatok € kúpiť novú grafiku a je to! Hry bežia na full ako pretým. Takže keď by som mal porovnať počítač a konzolu, jednoznačne počítače vyhrávajú!

Přiznávám se že jsem nečetl všechny předchozí odpovědi, ale také chci přispět mým postřehem. Byl jsem koznolový (playstationový) hráč od vydání první ps1 a svou "kariéru" jsem ukončil vydáním ps4, kterou jsem již nekoupil, VŠECHNY předchozí playstationy jsem měl a musím říct že nyní když jsem přešel na počítač tak jsem daleko spokojenější. Diskuze se věnuje trofejím a k tomu bych rád řekl že steam je v podstatě lepší ps store, Trofeje (achievementy) zde dostáváte za podobné věci jako na konzoly a taktéž je získání trofeje během hry zobrazeno na obrazovce, jen bez otravného zvuku... Dále levelování je tady taktéž jen s tím rozdílem že se vám level navyšuje i s počtem zakoupených her což podle mě dává smysl, a co je asi největší a nejlepší rozdíl z her zde dostáváte také karty, samolepky které se dají prodat na komunitním trhu steamu tudíž si vlastně hraním her můžete vydělat na další hru. Ano částky za samolepky nejsou zrovna závratné (průměrně 0,6 euro za kus) ale pokud hrajete pár her dost dlouho získáte jich dost a máte zaplacenou novou hru o čemž si mohou konzolisté jen zdát.

To je tvuj nazor... Ja to mam presne naopak. Nekdo porad pise jak by gamepad nedal do ruky, jak by s tim prastil o zed. To je tezke nekomu neco vysvetlovat kdyz jsou lidi zvykly snad od narozeni na mys a klavesnici. Ja presel od klavesnice na Dualshock 4 a zvykal jsem si asi tyden. Po roce muzu rict ze se mi vsechny hry hraji daleko lepe. Jenom takove porovnani ve hre Battlefield 4. Na pc K/D ratio 1,53, na PS4 pri stejnem poctu hodin K/D ratio 2,01 a to jsem si myslel ze mys je top na strilecky, ale neni.

Možná mladší ročníky jsou na gamepad zvyklí od narození, ale i já jsem s hraním začínal taky na gamepadu, ovšem to ještě Playstation ani Xbox neexistoval, to jsme hráli na čínské konzoli Mária apod. Pak jsem ale dostal první počítač a už na gamepad nikdy nešáhnul, nepočítám-li pařby u kámoše, kde jsem na PC hráli proti sobě FIFU nebo NHL. Docela by mě ale zajímalo srovnání progamingu USA vs Evropa, když v USA jedou i progaming na konzolích vs Evropa, kde se hraje na PC.

Tak to samozřejmě, ale třeba fotbal se taky nehraje proto, že se chtěj honit za balónem, ale kvůli trofejím... mistr ligy, nejlepší střelec... Běžně to taky neřeším, ale nedávno jsem zkoušel splnit všechny achievementy ve hře Ori and the Blind Forest. Jsou tam i dost těžký, třeba dohrát hru bez využití ability pointu nebo dohrát celou hru do 3 hodin, nakonec jsem nesplnil jen jeden a ani se o to nepokoušel, protože vím, že bych ho asi stejně nedal, a to dokončit hru bez jediné smrti. A věř nebo ne, ten kdo to zvládne, bude mít můj velký obdiv a respekt.

K tomu mě napadá analogie s letsplayerama na YT. Spousta lidí se dívá na jiný, jak hrají hru, místo toho, aby si ji zahráli sami. Jako dívat se na porno a přitom ležet vedle nahaté baby, která na to čeká.
A s trofejema je to stejný. Jdeš s borcem po ulici a on ti ukazuje - tuhle jsem ojel, tuhle taky, tuhle třikrát a tato byla fakt dobrá, desetkrát zezadu. A ty ho poplácáš po zádech a řekneš - "seš borec, máš můj obdiv a respekt, já ji zvládnul jen pětkrát a zezadu jen jednou, protože kvůli velkýmu zadku jsem se do ní pořádně nedostal".

Neříkám, že je to špatný, ale nevidím na tom nic skvělýho. Prostě hraju hru, abych si ji zahrál, ne proto, abych se s tím chlubil ostatním, jakej su dobrej pařan.
S letsplayerama to má společný to, že buď obdivuješ trofeje jiných, nebo se díváš na druhý, jak hrajou, místo toho, aby sis sám zahrál. Hraješ hry pro svoje potěšení, nebo pro ostatní jedince?

Máš černobílé vidění, vůbec neuvažuješ s možností, že hráč hraje hry pro svoje potěšení a zároveň pro svoje potěšení sbírá i trofeje, nikoliv pro ostatní jedince. Já bych nikdy nehrál nic, co bych sám nechtěl. Když se mi povede získat cennou trofej, nikomu to nepředhazuji, ale zároveň dokážu ocenit, pokud se to povede někomu jinému.

Tady byla rec o nejakem machrovani??? Co se tyce trofeji je to pro me vyzva a dalsi zabava ve hrach a ne ze bych timhle machroval to by mi za to ani nestalo... Machrovat muzu tim ze napisu ze mam Audi A3 v bile barvy a hezkou pritelkyni ktera mi kazdy den da...

Jinak co se tyce trofeji, pro me je to uplna zbytecnost a v drtive vetsine her ani vedleji ukoly nejraji. Jedine kdyz na nejaky narazim cestou za hlavnim :-D Jenom takoveho Zaklinace 3 chci mit dohraneho se vsim vsudy protoze je to uzasna bra a taky me zajima jaka bude doba hrani. Nicmene chapu, ze to lidi bavi a chteji mit 100%.

Já vám teda lidi řeknu popravdě, známej má PS4 a teď si koupil Until Dawn, což mě zajímalo, a tak jsem koupil litr vína a o víkendu ho navštívil. A upřímně. O grafice nemluvím, nejsem si ani jistej, jestli to vůbec běželo ve FHD. Nemluvím ani o tom, že ten ovladač má tak vteřinu input lag. Ale ty snímky za vteřinu... na těch 30 to dosáhlo fakt málo kdy. Kousalo se to jak střelený, tady jsem vám našel video - drží se to mezi 20 a 30. OPRAVDU 20 a drží se to tam třeba i několik minut, respektive scénu. No běs. Playstation už nechci ani vidět.

aha takže lidi co si koupí pořádnou kvalitu narozdíl od konzolistů jsou sráči ale lidi co utratí 11k za jednoznačně horší konzoli(FPS lock a horší grafika+placenej multi mi stačí) jsou borci že :-)
tím nechci nijak urážet konzolisty ale říkat o všech pc master race že jsou sráči je přímo demence

Diskutabilní? Pc má lepší aim, lepší fps žádný lock na 30, na kterých se to často ani neudrží, pravda, že pc nemá ty exkluzivní hry plné cutscén, má levnější hry a tím pádem vyjde pc celkově i levněji, a to existují hry, které jsou jen na xbox nebo zase jen na ps, takže ideál je koupit si oboje, a to se prodraží. To nejsou bludy, to jsou fakta.

Lepsi aim? Spousta hracu ma radsi gamepad vcetne me. Toto je jenom subjektivni

Lock fps: ano tohle je pravda, nicmene se musi brat v potaz, ze se bavime o konzoli za 10 000 proti pc za daleko vyssi cenu. Pokud by sis poridil pc v cene konzole tak by sis stejnou hru, ktere jede na konzolich 30 fps na pc ani nezahral. A to jsme zaroven i u bodu ze pc je levnejsi. Totalni blbost. Ano hry jsou drazsi, ale 500 neni zas tak moc(pokud nemusis jak nejaky nerd hrat kazdou hru ktera vyjde) a musi se taky brat v potaz, ze pc se musi upgradovat a ani porizovaci cena neni nejmensi. Ano vetsina konzolistu ma ke konzoli i notebook, ale bavime se ciste jenom o hrani.

Budme reální- Pc na kterém si v dnešní době zahraješ všechny hry stojí 20 tisíc. Ano, žádné nejvyšší detaily se nekonají ale co... + na PC můžeš dělat naprosto co chceš. Na konzoli úkol do školy nenapíšeš.

Ano, konzole stojí 10 000 ale každá dobrá hra je na ní za 1000.... Já si za 1000 pořídím knihovnu dobrých her(pack Metra za 8 euro, nedávno jsem viděl Shadow of Mordor GOTY za 15 euro...)- na konzoli nakoupíš 10 her a jsme na ceně počítače...

Nejsem zastánce ortodoxního PC master race ale konzole mi přijde pro mě naprosto nevyužitelná, když taky potřebuju na těch strojích něco dělat... A to si radši pořídím za 20k PC, na kterém si vše udělám a zahraju než konzoli za 10k, na který si jenom zahraju a k tomu si budu muset dokupovat notebook za 15k

Kvalita her na konzolích taky nic moc, grafika je mi jedno ale ten lock 30 fps(které se neudrží) by mě hrozně štval... Navíc, jakožto hráč hlavně stříleček bych měl hrozný problém.

Tak bavime se snad o hrani a ne o domacich ukolech :-D

Ja si koupim tak max 4 hry za rok (bavim se o novych titulech za plnou cenu) coz dela +- dva tisice navic nez na pc. Me aby se vratila investice do pc, ktere stoji 20 000 tak za pet let a po par letech by mi hry stejne tak dobre neslapali jako na konzolich a tudiz musel bych upgradovat jelikoz hraji AAA hry a vsichni vime jak narocne na optimalizaci jsou a jak na to vyvojari kaslou.

Bavíme se o PC vs. Konzole a do toho patří tohle všechno :-)

Můj bratr si ted pořídíl herní PC za cca. 45K a hrál nový hry na max.detaily se všema těma blbostma... Schválně jsem to přepl na min. detaily... A musím přiznat, že já osobně jsem opravdu neviděl zas takový rozdíl a v podstatě bych si ani nevšiml, kdybych to hrál na nejnižší(šlo o Zaklínače 3)

Já osobně mám slabý notebook(grafika 720M, 2jádro procák) a kupodivu jsem na tom spustil(30 fps+) všecky hry až na ROME II... Tím chci říct, že když tohle zvládne takovýto notebook, zvládne to i PC za 20k :-)

Dále, pochybuji, že by mě bavilo mít 4 hry na rok(nevím jaké si kupoval), a tak pro mě hraje i cena svou roli :-)

A abys neřekl, že jsem to nikdy neměl v ruce, věř mi, že měl :-) Hrál jsem u kamaráda na Xboxu HALO 4... Brr na to bych si v životě nezvykl, já potřebuju mít v ruce myšku a pořádně si zamířit, né páčku :-)

Ale abych nepsal jen negativa, věřím, že je fajn si k tomu večer lehnout a hrát to hezky z gauče, třeba takového Zaklínače :-) To musí být fajn

No ber to tak, že máš ps1 až ps4 a to je taky upgrade. A to taky něco stojí. A když upgraduješ pc, tak můžeš ty starší součástky prodat a to ti něco přidá. Konzoli prodáš jedině celou, a tím o ni přijdeš, a tím pádem i o ty hry, které si na ní koupil. A to se nevyplatí, protože tim stejně hodně proděláš, určitě to neprodáš za stejnou cenu, za kterou si to nakoupil. U pc si zahraješ i ty hry které už máš, když prodáš staré součástky.

A navíc pochybuji, že většině hráčů stačí čtyři hry za rok. Stejně si koupí další a dalši hry když už budou mít na čem hrát. Když ne, tak to pro mě nejsou jakoby opravdoví hráči, protože tím pádem jsou to jen lidi, co si ke hrám sednou výjimečně a nijak víc se o to nezajímají a tvrdí, že je něco lepší, protože prostě moc nehrají a víc nepotřebují. Tak si viděn ty v mých očích. To bych já mohl napsat, že je třeba lepší android telefon, který se dá koupit opravdu za pár tisíc. Řeknu si malej display stačí, víc neni potřeba, tak si ho dám přímo před oči, aby to nebylo tak malé, a taky mam ten display velký a nepotřebuji nějakou konzoli a televizi, navíc jsou tam hry free to play a jejich mraky a jsou hodně dobrý, v podstatě nekonečná zábava, je to přenosné narozdíl od konzolí a od pc, můžeš být i teoreticky pořád online. Takže bych to mohl ukončit, že android telefon za pár šupů je nejlepší, že konzole i pc je úplný nesmysl. A kupodivu to dneska vypadá, že se prodávají i jiné patformy než android telefon. Jak zajímavé. Že by nebyl nejlepší na hry? Myslím že je.

Vis ty co? Ukoncime to. Tohle fakt nema cenu. Ja se za hrace povazuji i pres to, ze nehraji vsechno co vyjde a vim co vsechno obnasi pc hrani a uz bych se k nemu nechtel vratit. Ano hral jsem na pc spoustu dobrych her a pomerne dlouho, ale mys + klavesnice uz ne. A to je jenom jedna z mala veci, ktera my u hrani na pc vadi.

Mě přijde docela logický, že polohovací zařízení (myš) ovládaný 5 prstama je z principu přesnější než jeden klobouček ovládanej palcem. Nehledě na to, že u myši můžeš vybírat z více tvarů, velikostí, počtu tlačítek, zatímco u gamepadů je tento výběr velmi omezen většinou na model přímo od výrobce + 1 až 2 alternativy v podobě modelů od jiných výrobců (Razer, MadCatz). Schválně se ještě zeptám: za jak dlouho se "vykvedlají" analogy na gamepadu? Odhadoval bych tak rok, ale nemám s tím zkušenosti.

Velmi nestrne zachazeni je to, ze jsem s ovladcem hazel tak dva, tri metry od gauce.

Vis ono neznamena kdyz si nekupuji kazdy mesic novou hru tak, ze nehraji. V prumeru muzu hrat tak hodinu denne, posledni dobou vice jelikoz vychazi skvele hry.

A treba jsou i lidi kteri berou kvalitnejsi zahrani na ovladaci nez na mysi ;-) A nebude jich malo.

Zrejme jsi na zadnem ovladaci nehral, ale ja vim, ze ten xboxovy je proste paradni.

Jasně :)

Jednoznačně preferuji PC (důvody jsem 100x uváděl) - ale opravdu mi je úplně jedno, na čem hraje Josef, Lojza a Maruška ;-) Dnes naštěstí není PC hraní v takovém ohrožení jak před sedmi-deseti lety (díky Steamu, GOG, HumbleBundle, Originu, UPlayi a dalším).

A že si nějaké pouze konzolové hry nezahraji? To se mi pravděpodobně stane i s řadou PC her.

Záviděl jsem (moc!) konzolistům FEZ, naštěstí vyřešeno :)
Závidím Ico (PS2) a Splatoon (Wii U).

1) Jdi na google a napiš "PS4 controller input lag", máš o tom 250 tisíc výsledků.
2) Na videu, co jsem k tomu hodil je FPS count, 30 FPS není plynulej obraz ani za mák a 20? To je komedie.
PS4 je pohodlnější a hlavně blbuvzdorný. Jebneš tam DVD, sedneš do gauče a hraješ. Nic nenastavuješ, nic neřešíš.
Škoda, že to neutáhne ani hry, který se na to vyrábí, jinak bych určitě nepřemýšlel mezi herním PC / konzolí + notebookem.

1) Blbost. Sam jsem mel x360, ted mas ps3 a ps4, hraval jsem na ps1 a ps2 a nikde zadny lagy u ovladce nebyly a ani ted u nynejsich konzoli nejsou. Jinak by se takova fifa nedela vubec jelikoz tam clovek potrebuje co nejrychleji reagovat a virtualni fotbal uz hraji nejakych 14 let. A to by clovek poznal i u jinych her kdyby tak nejake lagy byly.

2) Ano vetsina her jede ve 30 fps a nerikam, ze tam nekdy nejsou mirne propady, ale neni to nic hrozneho. Timto se ukaji jenom pc master race. Ja s timto nemam sebemensi problem a v tomhle smeru je pro me mnohem horsi pc.

Jinak jak je mozny, ze kdyz je pc podle vas tak propastne lepsi nez konzole, tak jak to ze nema ani blbou blu ray mechaniku a musite cachrovat s nekolika dvd? :-P

Ale samozrejme, ze to jde. Ale to uz bych musel nejak vyresit tak abych mel pc aspon v blizkosti tv a tudiz mit pc stul v obyvaku coz mi prijde docela neprakticke. A tahat z mistnksti do mistnksti kabel abych se mohl podivat na film fakt nebudu. Takhle to mam vsechno v jednom a notas kam chodim na net mam hned vedle sebe na gauci. Proste pohodli nade vse.

Ale v pohledu co na hry: konzole/PC opravdu o nic nejde, každý může být skálopevně přesvědčen o své pravdě. Já, ty i Al Capone. Obecně platná pravda tady asi neexistuje. Co má jeden jako přednost, druhý nesnáší.

Popisovat všechny svoje preference/"plusy" po padesáté už nebudu, stačí vypíchnout jeden: hraní modovaných her v češtině ;-)

Ten kabel tam snad můžeš nechat natrvalo, nemusíš ho po každým filmu odpojovat, motat a schovávat do skříně.
Jak říkám, plejstejšn je dobrej v tom, že s tím není žádná práce. Zmáčkneš čudlík a hraješ. S ovladačem se dá i ležet v polohách myší a klávesnici nepřístupných, každopádně ovladač se dá koupit i pro počítač.
Jak jsem psal, kdyby to utáhlo alespoň hry, které se na to "exkluzivně" dělají, tak by mi bručel vedle TV (a že bručí, alespoň u toho Until Dawn... horší jak leteckej den).
edit: teď mi došlo, že nemám ani televizi

1: Pohodli. Neni nad to se valet na gauci a parit.
2: Bezproblemovy chod. Nemusim resit jestli mam dostatecne silny hardware, proste mam jistotu, ze mi hra pujde skvele. A i kdyz je dostatecne silny tak se muze stat, ze neco nebude v poradku a vim jaka je s tim nasledne otrava. Ja chci hrat a ne resit blbosti okolo.
3: Ovladac. Vim, ze ten jde pripojit i na pc, ale to souvisi s pohodlim hrani na gauci.
4: Exkluzivni hry. Uncharted, God of War, Driveclub, Last of Us a mnoho dalsich.
5: Blu ray mechanika.
6: Bazar. Neni sebemensi problem hru prodat.
7: Cena. Konzole za 10 000 a muze clovek hrat ty nejnovejsi hry. O tom si pc hraci v teto cenove kategorii muzou nechat zdat.
8: Konzole jsou idealni na parbu s kamarady.
9: Jsou skladnejsi. Na co mit doma pc stul, ktery zabira dost mista kdyz staci notas a ten muzu mit kdekoliv. Stolek na tv nebo obyvaci stenu ma kazdy.

1: Válet se můžeš na gauči i s počítačem - pokud máš ovladač, nebo ti nevadí se válet s bezdrátovou klávesnicí/myší.
2: Blbuvzdornost je jedna z plusů konzolí, ovšem "mam jistotu, ze mi hra pujde skvele" je jen zbožné přání.
3: Na PC můžeš mít od myši, přes gamepad, volant, joystick po všelijaký nesmysly typu VR. To je argument jak noha.
4: Her, co vyjde exkluzivně na PC, bude zhruba o milion ročně víc. Rád bych si sice zahrál např. Last of Us, ale konzoláři jsou zase ochuzeni (s dalšími tisíci her) např. o Bioshock, o což bych teda přišel nerad.
5: Blu-ray mechanika se dá koupit ke každému počítači.
6: Pravda, že když tu hru koupíš a prodáš bazarově, tak za ni tratíš jen to, co bys jinak zaplatil za pc verzi (s tím, že ji už nikdy neuvidíš). To na PC není. Máš jeden bod.
7: Konzole stojí 10 tisíc, ale ty "nejnovější hry" stojí skoro dvojku. Koupíš jich 5 a jsi na ceně průměrného herního PC (na kterém budou hry vypadat 2x lépe jak na PS4), nebo 6 a máš PC + všechny ty hry na Steamu.
8: Tos neřek.
9: Druhej argument, kterej je trochu smysluplnej. Každopádně neznám nikoho, komu doma zavazí PC stůl.

Rainy to napsal velmi pěkně, sám bych se nevyjádřil lépe.

Ohledně těch exkluzivek bych ti taky dal bod- Last of Us, Destiny a Uncharted série- to jsou hry, které bych si opravdu rád zahrál. Ale zase vem v potaz, že ani vy nemáte na konzolích všechno. Vím, že máte Bioshock ale řeknu ti narovinu, že na PC je to lepší- nejlepší hra jakou jsem v životě hrál

Blu-Ray mechaniku nechápu proč bereš jako plus. Já osobně ji nikdy v životě nevyužil a pravděpodobně nevyužiji.

Hraní s kamarády. Od kdy je konzole lepší? Pokud vím, znamená to, že bud musíte mít všici konzole anebo splitscreen(to je nejvíc na kokot způsob). A narovinu- více lidí má PC než konzole. A tos asi nezažil žádnou pořádnou LAN akcičku.

Ale abych jen nerýpal- osobně nad koupí nějaké konzole taky trošku uvažuju(přirozeně PS4), jen mě trošku děsí cena těch her(+ hraju rád CSko, to bych na konzoli nedal)

1.stejné pohodlí zařídím i u pc
2.když člověk není blbej tak problémy nejsou
3.to se nebudu vyjadřovat viz 1
4.jako bych ji PC neměl celou řadu
5.řečeno bylo...nečteš ;-)
6.aha a u pc hru prodat nemůžu? navíc proč bych hru prodával tenhle bod nepočítám
7.za 20k je to kvalita za 10k je to jen náhražka aby se neřeklo prostě horší výkon a cena her na tu si jaksi zapoměl že?
8.koupil jsem gamepad a když přijde kamarád tak paříme split screen
9.jo ale když potřebuju pc i kvůli práci? na to sme jaksi zapoměli..
závěr?
pc je víceučeloví s lepším výkonem větší cenou ale oproti konzolím rozhodně lepší volba "pluska" která pokud jsou jediná tak je to smutné protože vše toto nabízí i pc mnohem víc a jak jsem řekl až si na konzolích zahraju nové hry na 120fps a budu na něm moct programovat a nebo dělat grafiku tak konzole se s pc aspon budou moct rovnat...

To je všechno pěkný, ale stejně to souvisí s tou leností cokoliv udělat pro kvalitní zahrátí. A ano u pc se musí občas něco řešit, ale když se to vyřeší tak je to pak lepší a i to pohodlí se dá poladit spousta způsoby a pak už konzoli nezbývá moc výhod. A s tou cenou prostě a jednoduše nesouhlasim. Když se to sečtě pro drtivou většinu hráčů vyjde pc prostě levněji, ale to už jsem tu někde psal.

S tebou mi připadá všechno diskutabilní. Jasné výhody pc jsou tebou odmítnuty na základě lenosti a nepohodlí, i když by se dali vyřešit, tak je snadnější zústat u konzole, co už máš, i když by to třeba mohlo být i lepší a ve výsledku by se ta změna na pc vyplatila. Tak proto je pro tebe volba konzole. Né že by byla lepší než pc, ale jen v tvém konkrétním případě.

Ale pro tebe jsou to jasne vyhody, pro me ne. Jak uz jsem psal, ja jsem na pc hraval pomerne dost dlouho, odehral jsem spoustu skvely her, ale uz se mi fakt vracet nechce. Nebavilo me resit otazku hardwaru a softwaru ani kdyz jsem chodil na stredni a nebavi me to ani ted kdyz pracuji. Ja se chci u hrani zabavit, odpocinout si, odreagovat a hlavne nic neresit.

Třeba je ředitel a podřízení makají jak včeličky.
Třeba je aministrátor a počítače běží jak hodiny.
Třeba je doktor na noční službě a pacienti v klidu spí.
Třeba je vrátný na bráně, v práci už nikdo není a kamióny nikde.

:-)

Takových konstrukcí vymyslíš…

Veškeré moje příspěvky tady na poradně jsou taky "z práce" :-p

Until down nemam ani jsem ho nehral ale input lag na ovladaci je doslova blbost. Vsehny hry co mam na PS4 a neni jich malo jedou krasne plynule na 60 FPS ve full HD takze u me problem neni. A pro vsechny kteri chcou hanit PS4 si o ni predtim neco prectete treba na googlu, ja chapu ze jste odkojeni pocitacem a konzole je pro vas kravina. Muzete si najit spousty videii treba na youtube, jak hry vypadaji nebo bezi. V soucasne dobe je PS4 nejlepsi hraci konzole na svete hardwarem i softwarem, za jeden jediny rok prodej pres 25mil. kusu...

Vsehny hry co mam na PS4 a neni jich malo jedou krasne plynule na 60 FPS ve full HD takze u me problem neni

Tak to máš staré hry, ne pecky 2015 :-)

Muzete si najit spousty videii treba na youtube

Na YTB je i mluvící pes...

V soucasne dobe je PS4 nejlepsi hraci konzole na svete hardwarem i softwarem, za jeden jediny rok prodej pres 25mil. kusu...

A kolikpak se prodalo počítačů? Pochybuju, že jen 25 milonu :-)

Zase tak praveke neni :
Amd Athlon X2 240 2,8 Ghz
Radeon HD 5670
Ram 3 GB
Win 7 32bit
Jeste tak pred 4 lety to slo, ted uz vubec ne. Na upgrade jsem se vys... a sel misto toho do PS4 a vubec teda nelituju, zahraju si vsechno nac si vzpomenu.

To muze napsat jenom clovek ktery to ani poradne nezkusil. Sakra chlape ja hral Battlefield na pc snad 1000 hodin s mysi a klavesnici, potom zase Battlefield na PS4 snad neco kolem 6OO hodin s ti kverdlatkem jak tomu rikate, mimochodem je to Dualshock 4 info si najdi na internetu, tak ti muzu neco napsat. Na pc mi prisla hra mnohem lehci, tim ze byli slapsi protihraci, vetsina neumela na mysi poradne mirit. Na PS4 mi hra prijde mnohem tezsi, ti lidi co tam hrajou to s ovladacem fakt umi, dostavam zasahy ktere jsem na pc nedostaval. Prijde ti to divne ze? Me kdysi taky. Jakmile se naucis hrat na ovladaci, zadny zanr, zadna hra neni problem. Ovladac je sakra silna zbran pokud ho mas v ruce. Mackas 6 - 8 tlacitek ktere jsou rozvrzeny pro maximalni pohodli a rychlost, hraci kteri hrajou FPS jsou pak sakra dabelsky rychly. Je to vsechno o zvyku.Kdyz jsem zacinal s ovladacem nic jsem netrefil, dneska jsem do vteriny na nepritelove kebuly. Zandna strilecka FPS NENI ZADNY PROBLEM, oni by ti konzolisti co drtej strilecky povypraveli, ale to ty od klavesnice a mysi asi ani nikdy nepochopis. Je to opravdu POZITEK hrat strilecky na gamepadu a to jsem dokonce byvaly pc hrac zvykly na klavesnici ...

Pro někoho POZITEK, pro druhého NEHRATELNÁ KATASTROFA, prostě to pochop, lidi mají různé preference. Třeba já bych už podruhé v životě kvedlátko do ruky nevzal. Pro někoho je i požitek, když mu SM domina někde v privátě důtkami dává na holý zadek. Děkuji, ani o to nemám zájem :-p

Tobě to třeba jde, jinému to nejde/nechce se trápit.

Meleš naprostý kraviny. Kdybys hrál 1000 hodin Battlefield 3 na PC a pak 1000 hodin Battlefield 3 na konzoli, byl bys na PC několiksetkrát lepší. Vymýšlíš si naprostý blbosti, protože nemáš žádné pádné argumenty, vyjadřovat se neumíš, čeština ti toho také moc nedala... Al Capone má alespoň trochu rozumné argumenty, ale ty?! Nic!

Ja mam padne argumenty cti vyse. Ano mam odehrano pres 1000 hodin v BF3 + v BF4 . Nic si nevymyslim proc bych pak tady ztracel cas? Vyjadrovat se umim slovne i pismem. Cestina mi moc nedala? Pisu z konzole kde nemohu az tak pouzivat carky a hacky jako z klavesnice. Maturoval jsem z ceskeho jazyka i literatury co se tyce cestiny. Pokud se ti nelibi moje argumenty tak na ne nereaguj, taky nerad ctu ty tvoje hovna...

Zvyknout se dá na cokoliv, třeba na to, ke každé ráno ti do někdo před barákem na ulici po hubě. Nic, co by ale mělo těšit.
Zvyknou si i odsouzenci v celách smrti, když čekají na popravu už třináctý rok. No a tak i ty sis zvykl na to nejhorší možné ovládání. Gratuluji :beer:

Jak na tom internetu na PS4 píšeš, kvedlátkem? Nebo ses snížil ke klávesnici? Tomu se zdráhám uvěřit.

A je krasne pozorovat a cist ty vase hned proti argumenty vuci PS4, se vyroji x lidi ze PC je lepsi a proc. Je to docela trolling napsat takovy nadpis v PC PORADNE kde se sesypete jak vosy a obhajujete pc. Zkuste napsat treba na Konzolista.cz ze Milujete PC reakce budou podobne akorat obracene :-p

A proč bych lezl na konzolistu? Konzoli jsem nikdy neměl, nikdy mít nebudu, co bych tam hledal?

Proč by někdo neobhajoval PC, když mu více vyhovuje? Klidně si ty obhajuj konzoli; PCčkáři se z toho nezblázní ;-)

Nejsme v PC poradně, ale na herní poradně, viz perex

Vítejte v poradně věnující se hrám. Nejen těm počítačovým či konzolovým, ale i stolním a společenským hrám, karetním hrám či hlavolamům.

A k argumentům, každý má svoje preference, rozhoduje se podle nich:
Když chci hrát modované hry v češtině, doporučíš mi konzoli?
Když se chci jak idiot kroutit s kvedlátkem v ruce před TV s kinectem (místo abych si šel zaběhat ven), doporučíš mi PC?
Když chci hrát hry v práci, doporučíš mi konzoli?
Když budu vyloženě chtít hrát Red Dead Redemption, doporučíš mi PC?

Tak si nech konzoli, chval si ji, je to jen tvoje volba :) Někdo jiný to má zase jinak.

A - Na PS4 uz nejake hry v cestine jsou ale je jich mene nez na pc - nedoporucil
B - kinect nemam a hry pres kinect nehraju na to mi bohate staci gamepad. Radsi si zabehej jestli to potrebujes.
C - Ty hrajes hry v praci? :-D Ja teda nemuzu ja se za smenu skoro nezastavim :-) Konzoli do prace snad ne, to radeji nejaky mobil s hrama.
D - Red Dead Redemption je myslim snad na vice platforem pc i konzole. Tak si ho zahrej na cem ty sam chces.

Ano konzoli si chvalim za 11 000 jsem dostal multimedialni zarizeni, pc odstaveno. Ano je to moje volba, sel jsem si ji s chuti koupit. Samozrejme kazdy preferuje neco jineho, kazdy jsme jiny :-)

Jo, hry hraji jen v práci.

Abych byl trochu přesnější, do práce to mám z ložnice 17 schodů 8-) Mám v práci i televizi, ale kdybych si na ni připojil konzoli, vedoucí by se to asi moc nelíbilo.

--
D) RDR na PC nevyšlo, pokud bych to chtěl, musím mít konzoli.

Ty příklady jsem dal takové, aby bylo jasně patrno, že podle požadavků hráče prostě jednou musíš upřednostnit konzoli, jindy PC. A o tom to celé je, požadavky hráčů jsou různé..