Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Skyrim - Jen pro moji informaci

Mam dotaz ohledne hry The Elder Scrolls V: Skyrim. Jde mi o levelovani protivniku, kteri postupuji na vyssi levely spolecne s postavou za kterou hrac hraje. Tohle mi prijde padle na hlavu jelikoz RPG je prece o tom, ze zatimco na zacatku hry je pro me i ten nejslabsi protivnik tezky, tak postupne jak leveluji je pro me cim dal mensi prekazkou a na konci hry se ke me ani nedokaze priblizit a uz je mrtvy. Drive jsem hral Oblivion, ale jelikoz mi hra nesedla tak nevim jak se tenhle bethesdovsky styl hraje. Je mi jasny, ze protivnik neziskava lepsi vybaveni jako ja takze tam nejaky rozdil mezi mnou a protivnikem urcite je, ale asi to nebude tak markantni. Z meho pohledu tady tehle system serii The Elder Scrolls uplne degraduje.

Já to nikdy moc neřešil, obtížnost nepřátel si šteluju posuvníkem v nastavení hry (Oblivion určitě, Skyrim teď nevím).

Pamatuji si, že tohle mě mrzelo u Diablo 1 před sto lety; když jsem v pozdějších úrovních (a vyšších levelech postavy) vyrazil někam do prvního patra, ze zabitých slabých nepřátel nepadaly prakticky žádné XP body, protože level mé postavy byl výrazně vyšší. Mastit zástupy kostlivců a tak si zlepšovat postavu prostě nešlo :)

Protože je svět Skyrimu koncipován tak, že se neustále respawnuje, tak je levelování protivníků podle mě dobrý nápad. Udržuje to přiměřeně silné nepřátele po dlouhou dobu hry, ale většina má omezený leveling, takže od určitého levelu už nedrží krok s hráčem. Za zažátku hry je jen třeba si dát pozor na dungeony a nepřátele, kteří mají přiřazen fixní level a mohou být mnohem silnější než hráč.

Právě v tom Oblivionu to bylo ještě horší. Nejenom, že tam levelovali i nepřátelé, ale levelovalo tam i jejich vybavení. Takže přibližně na 20 lvl, jsem narážel na bandity s Daedrickým vybavením. A to byl teda masakr. Ve Skyrimu sice nepřátelé levelují, ale o dost pomaleji než ty. Sice to může být otravné, ale prodlužuje to hratelnost hry. Když tam máš nahráno 500 hodin, tak by pro tebe už nikdo nebyl výzva. Díky tomuto tam ta výzva pořád je.