Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čo s CD kľúčmi na Steame?

Na Steame som absolútny nováčik. Doteraz som hral prevažne len krabicovky. Tam sa CD kľúč naťuká hned pri inštalácií. No teraz som si zrobil Steam účet, pokupoval pár hier(napr. The Witcher1/2). Hry my normálne idú spustiť, len si všímam po rohoch obrazovky mi furt priamo v hre vybehne malé okienko, kde stojí niečo ako:"Táto hra služby steam vyžaduje špeciálny kľúč, akonáhle ho hra bude požadovať tak ho zadajte"

XXXX-XXXX-XXXX-XXXX-XXXX

Ako a kde ho mám zadať? Alebo to ignorovať? Tie kľúče sú určite na aktiváciu..len ako nato?

díki, to som už urobil. Ale nevadí to, že hra nebude registrovaná? Nemôže napr. niekto trafiť presne taký istý kód ako mám ja, resp. nejakým spôsobom zadá nejaký típek..ja neviem v USA rovnaký kód ako mám ja...čo potom? Ta hra(moja) sa mi zruší/zablokuje? Vidím, že ten svoj kľúč si si poctivo zakryl. Samozrejme mi je jasné čo su tie kľúče zač.

Dobre, takže ak som tomu dobre pochopil, tak každá hra na Steame má svoj CD key. Akonáhle niekto na nejakom účte si hru zakúpi, automaticky sa ku tej hre priradí aj CD kľúč, ktorý sa dá použiť len na jednom danom Steam účte a nikde inde. Keby aj niekto zistil môj CD kľúč na napr. Zaklínača, nevadilo by to, lebo by už na jeho účte kľúč nefungoval, dobre?

Ano, je to tak.
Když kdokoliv zkusí podruhé zadat do Steamu (už jednou použité) s/n, Steam to nevezme a oznámí, že klíč už byl použit.

Nad rámec tvého dotazu:
- nastav si ve Steamu SteamGuard, ochranu proti ukradení účtu
- nevymazávej e-maily od Steamu, které ti potvrzují nákupy her. Nebo si je někam zazálohuj

nastav si ve Steamu SteamGuard, ochranu proti ukradení účtu

Neviem, či to je toto, ale nejaká "ochrana" tam je. Ak sa na Steam chcem prihlásiť napr. v škole cez mobil tak to po mne pýta kód, ktorý sa odošle na e-mail. Teda nechce ho po mne len ak som doma na svojom PC. Celkom šikovné.

Některý hry ten klíč můžou při instalaci, nebo prvním spuštění vyžadovat. Stalo se mi to snad jen jednou, mám pocit, že to byla hra Fable III, ale jinak nikdy.
Ten klíč si nemusíš opisovat, kdybys ho náhodou někdy potřeboval, tak přes pravý tlačítko myši v knihovně Steamu ten klíč zjistíš znovu.

Mám k tým CD kľúčom ešte pár otázočiek...

-Ako som už dávnejšie v pôvodnej otázke písal.."Doteraz som hral prevažne len krabicovky". To pochopiteľne znamená, že mám doma pol tucet origin DVD ku hrám(aj s CD key na obale). Chcem sa teda spýtať, či by sa tie hry nedali hrať aj cez Steam. Myslím to tak, že si hru cez daný CD key, kt. je na obale od hry zadám niekde do Steamu a hra sa mi normálne aktivuje, akokeby som si ju normálne kúpil cez Steam Store. Ved načo kupovať jednu hru 2-krát? Dá sa to?

Chcel by som sa ešte niečo ohľadom "bezpečnosti" Steam účtu opýtať. Týka sa to skôr hier v knižnici...

Keby sa stala taká vec(kt. sa asi ani nikdy nestane) žeby nejaké, alebo nedajbože všetky hry z knihovne len tak zmizli. Ako, alebo pomocou čoho môžem dokázať že som dané hry ktoré tam kedysi boli skutočne kúpil?

Hry ti z účtu zmizet nemůžou, jsou svázané pevně s účtem. V případě odcizení účtu prokazuješ, že účet je tvůj na podpoře steamu. Například foto her, účtenek, výpisy z karty atd. Měj zaplej steam guard a neměj stejný heslo na steamu a na mailu + neinstaluj pochybný software, kterej může obsahovat keyloggery atp. Pak se ti spíše nemůže stát, že bys o účet přišel.

Už ti jednou napsal, že hra nemůže z účtu zmizet. Stejně jako ty jí nemůžeš z účtu nijak odstranit, nemůže to udělat ani nikdo jiný. Prostě to NEJDE. Jediný, kdy by se to mohlo stát je nějaká chyba STEAMU, potom se obrátíš na Steam support a pošleš jim například fakturu že jsi to koupil, apod. Ale nestane se to, nikdy.