Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stará škola. Doom 1/2

Hledám fanoušky klasiky, existují-li. Chápu, ta hra je možná starší než vy..

Hraju Dooma (1/2), momentálně v maximální možné kvalitě, která je dostupná (3D akcelerace, DirectX efekty), a hledám podobně zapálené jedince (výměna zkušeností a *wad ;-))

Kdyby byl zájem, popsal bych způsob, jak z 20 let staré hry i dnes dostat maximum (osobně ověřeno).

...nad rámec tohoto threadu, podobně jsem na tom i se System Shock 2 ("maximální kvalita grafiky & čeština")

Klidně piště i do SZ, nechcete-li veřejně ;-)

Dooma já rád. za mého dětství to byla pecka (spolu s Wolfensteinem 3D, ten je ještě trošku straší) a rád si to příležitostně zahraju i teď, obzvláště u babičky, když je nuda, popřípadě na noťáku.

O HD texturách apod. jsem slyšel, ale nikdy jsem se nedostal k tomu to zkusit v praxi.
Poslal bys prosím, s jakýma módama hraješ?

Na tuhle hru je tolik dobrých WADů, že by si to za celý život nestihl ani z poloviny :)) Takže nadstavby Doomu hojně používané jsou asi Zdoom a GZDoom. Rozdíl mezi těmato dvouma, je ten, že Zdoom má jen Software render, tudíž Doom s klasickou grafikou, a GZDoom využívá OpenGL na grafice, tudíž můžeš zapnout Dynamic lightings, popř. přidat i 3D modely nepřátel a zbraní, a Hi-res textury.

Teď nějak letí Brutal Doom, nachvíli zabaví, ale to je asi tak vše, asi. Další odreagovka je asi Wad Urban Slaughter, a příběhově bych asi zmínil Kneep-deep in zdoom, remake orig. Doom 1 do více rozsáhlých map

doom.starehry.eu

určitě čekni i ostatní wady na tom webu, určitě tě něco zabaví.

ZDoom/GZDoom mě teoreticky zaujal možnostmi šikmých podlah a plnohodnotnějšího 3D (mosty, herní plochy nad sebou).

Ale neobjevil jsem v GZDoom, jak do hry dostat 3D modely předmětů/nepřátel. Případně "HD" textury. Bez toho to hrát nedokážu, sprity nepřekousnu. Proto engine Doomsday/Snowberry.

Objevil jsem výtečný wadpack, ETERNALL (Doom2), doporučuji.

Čo bolo, to bolo. Nicméně původní (bez Zdoom apod.) Doom 1 / 2 / Ultimate / Plutonia / TNT vše jsme solili jak vzteklí s bratrancem na PS1 .. Propařené hodiny až do noci (potom i doom sny :-D). Nedávno jsem to znova hrál. To je hra co má duši a neomrzí ani po letech.