Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Frekvence obrazu

U všech nových her je v grafickém nastanení většinou u rozlišení možno nastavit nějakou frekvenci vždy kolem 59,60,70,75 Hz atp. Ale nevím co přesně to znamená a jestli když tu frekv. zvolím vyšší bude to náročnější na systém? Teď zkouším Gothic 3, nastavím si nejv. rozlišení co dovolí monitor (1680x1050) tady je na výběr jen 60 Hz a musím říct, že se s postavou musím několikrát otočit kolem své osy, aby se hra trochu rozhejbala a stejně když procházím hlavně novy části mapy hra se zadrhává, nevím proč.
Můj PC předčí i doporučené HW požadavky- 2jádr. AMD ath 3,11 Ghz, 2 Gb ram, GForce 9800gt 512 Mb. Nevím jestli jsem měl nahrát Direct X 9.0c co hra doporučovala, že prej obsahuje nějaky části co stejné verze DX nemají a bez nich hra nepůjde spustit. Jenže mě spustit jde a navíc DX 9.0c mám, tak jsem považoval za zbytečny ho přeinstalovávat. Díky za moudré rady

1. frekvence obnovování obrazu limituje jen horní mez počtu snímů za sekundu, které grafika dokáže vykreslit.
2. Ta grafika co máš, není zrovna nějaké extrémní dělo, spíše bych řekl, že to je dnes už takový herní podprůměr - a tedy problém s "cukáním" hledej tam. Zkus snížit detaily.

edit: Tady máš nějaké testy G3 (ovšem na dost lepším CPU), včetně tvé grafiky, a vede si ne moc dobře, 15fps v minimu a průměr jen 41fps je velmi blízko "psychologické hranici cukání", která se pohybuje okolo 30fps.

trochu si dovolim oponovat,po prve poziadavky na graficke karty u hrach,su trochu skreslujuce,a urcite vela ludi spustilo hry na dobrych detailoch s grafikami ktore tam nemali co hladat.dajme tomu ktoru hru nespusti 9800 dnes?nemusi to byt sto fps na medium,ale pekne hratelna.a hlavne ked sa k tomu pripocita ostatny hardver,vypnutie ostanych aplikacii pri hrani,ci obycajny defrag,zazitok moze byt aspon trochu podobny pri grafikach za 12000 korun.

Touchwood:

LCD žádnou "frekvenci" nemá (tedy má, 60Hz, napevno nastavenou ale neviditelnou). Frekvence obnovy obrazu je poplatná pouze u CRT

Takže to znamená, že nastavím-li v ovladačích (vlastnostech monitoru) např 75hz u LCD, tak to pojede furt na default 60hz a pro mne se tím nic nemění?? tak proč to tedy nastavovat jde (proč tam ta možnost je) i když PC si je vědom, že mám LCD Samsung SyncMaster 940BW ... ?

A připojené je to přes analog (D-SUB), nebo digitálně(DVI)? Protože, jak psal T., tak to má souvislost s analogovými obvody, které jsou "v" D-SUB. Monitor (LCD) to pak převádí na digitál, a tam už toho moc nevymyslí. Pokud je to možné nastavit i u DVI, tak zřejmě jen proto, že s něčím podobným výrobce počítal, a umožnil to (IMHO jen u dražších modelů).

co znamená "tam"?

grafika (resp. DAC v ní) bude generovat 75 obrázků/s. Ty dotečou do monitoru, kde je další DAC převede zpět na "bitmapu" a podle svých možností je zobrazí. Některé monitory zvládnou zobrazit oněch 75 komplexních změn, jiné méně. Druhá věc je, že LCD nemá žádný paprsek jako CRT, a tedy nebliká.

Pokud je monitor připojen přes DVI, tak tam doporučuju: http://cs.wikipedia.org/wiki/Digital_Visual_Interf ace