Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nic nenajdu, hra s nejhorší mapou

Hraju momentálně takovou jednu totálně stupidní hru, ve které hrdina neustále běhá a hledá. Třeba hledá vchody k úkolům, které v té hře jsou nebo hledá něco jiného, ale prostě furt hledám a nenacházím. Ta hra má totiž tak idiotskou mapu, že ikdyž tam je naznačeno, kde ten úkol plnit, tak prostě se to nedá najít, takže tam furt pobíhám a hledám. V podstatě v té hře člověk stráví v té hře zhruba 3/4 času tím, že něco furt hledá. Samotné plnění úkolů v té hře je vždycky na chvíli a pak zase hledáte. Prostě příšerný.

Takže by mě zajímalo, jestli jste taky někdy něco takového zažili v nějaké hře a v jaké teda.

U mě hra s nejhorší mapou, kde se úkoly téměř nedají najít, jak blbě to vývojáři nadesignovali, je rozhodně hra Skyrim.

loading...

Nějak si neuvědomuji špatné mapy ve hrách.

Ale vzpomínám si, když jsem hrál Far Cry Blood Dragon a chtěl vše splnit na 100% a vše najít, občas to problém byl. Celá hra je v jakési polo-noci, pořádně není vidět, a když jsem přišel přesně na místo, kde podle mapy něco mělo být, nikde nic (ani pár desítek metrů v okolí). Bylo to pod zemí, v nějakých jeskyních a vchod byl třeba 100 metrů daleko. Tohle se hledalo opravdu dost blbě - a to se mi tam stalo několikrát.

Problémy s nalezením úkolů ve Skyrimu si teď žádné nevybavuji (ale už je to dost dlouho, že).

---
Nejlepší mapy měl Doom 1/2, případně s výpomocí "iddt" :-)

Zdar, myslel jsem spis na obecnou diskuzi o nepovedenych mapach, ale vidim, ze se tu vyrojilo spousta odborniku na Skyrim. Tak toho s radosti vyuziju a reknete mi teda, jak se dostanu do Irkngthandu?

Uz jsem tam byl okolo 3x a proste nemuzu to najit, kde to presne je.

Neni to samozrejme jedina problemova lokace, kterou podle mapy clovek ve Skyrimu nenajde nebo tam beha, jak strelenej trotl nekolik dni, ale tahle lokace, to je fakt peklo.

Je tam finalni ukol u cechu zlodeju, Mercer x Karlia. Ale proste to najit nemuzu, probehl jsem celou oblast a nikde tam nic neni, pritom podle mapy to ma byt docela velka lokace, nechapu to. Vsechno ostatni jsem nasel, ale tohle se vazne neda. Nicmene zdaleka to neni jedinej zakys ve Skyrimu, kdy nekde beham silenou dobu nez lokaci najdu. Hrozna hra.

ale prd, Skyrim ( a Oblivion, stejny engine ) te vede za rucicku jak maloktera hra, fakt pro blbce. Jen mapa co si pamatuju moc nerozlisuje "vysku", takze v pripade nejakych jeskyni abludist je to na tobe a tom sedem maglajzu co mas mezi usima. v obou hrach jsem stravil nekolik stovek hodin, a fakt nemel s orientaci vetsi problemy ( pokud to autori tak nechteli, zrovna cech zlodeju je dobry priklad )

Fiha, tak jsem to nasel a ukol mam splneny, ale vazne opruz. Bod na mape byl posunut smerem k jihu oproti tomu mistu, kde to skutecne bylo. Je to tezky, kdyz na mape neni naznacena jakakoli vertikalnost a jeste je to ve vysledku jinde nez bod na mape ukazuje.

Mimochodem, co mi na Skyrimu vadi jeste vic nez mapa, je to neustale cekani. Tahle hra se proceka, nez aby se hrala. Kamkoli jdu, tak je neustale noc a postavy se mnou v noci nemluvi. Pritom noc trva 12 hodin, coz je teda dost sila. Nechapu cim vyvojari mysleli, kdyz udelali den a noc stejne dlouhe. :-/

Tu původní modifikaci jsem upravoval (myslím) tak, že se stmívalo mnohem později a svítalo mnohem dříve.
V editoru TES5Edit.

Bližší podrobnosti bych musel nějak pohledat, na novém PC jsem Skyrim neinstaloval. Někdy zkusím tu SE verzi, pokud je tedy kompletně v češtině a pokud mi dovolí oblíbené modifikace, hlavně tvorbu postavy, např. toto: https://hry.poradna.net/questions/2489925-skyrim-preklad-modifikaci-do-cestiny-download :-p

V cestine to je, mody tam mam pres Vortex Mods Manager. Pouzivam hlavne graficky, ktery vylepsuji grafiku hry. Vlastne nejdulezitejsi mod mam na zvyseni nosnosti hrdiny, to je v defaultu naprostej bizar, jak mam neco sbirat, kdyz hrdina nic neunese. I ta 5nasobna nosnost kolikrat nestaci. :-) No, nejaky sexy mody bych tam asi nedaval, vzdy jsou tam stejne vsichni vetsinou v brneni. Navic ja uz si ukoval kompletni draci lehkou zbroj.

To jako vazne? :-)

Ja ti nevim, ale mne to k ty hre nejak nesedi, hrdina ma mit poradny brneni a ne tanga!

Edit: Ano, na druhou stranu to, ze manzelka chodi doma v brneni je taky divny. ;-) Este ze aspon decka maji jen normalni saticky, mam dve holky.

Ty dalsi zminene hry mi nic nerikaji. Co se tyka postav, tak to mam ruzne, bezne si v RPG vybiram muzskou postavu, jestlize mi hra dava na vyber. Treba ceska lokalizace se casto dela na muzskou postavu nebo na muze prvni.

Tak jsem hledal nejakou hru, ktera davala na vyber pohlavi, vybral jsem si zenu a nic proste. Pritom mam pocit, ze zenske postavy hraju casto, ale asi je to jen ve hrach, kde muzska postava neni, treba Tomb Raider nebo Venetica. Jo a snad vyjimka, ze jsme s kamosem hrali coop Lara Croft and Temple of Osiris, Laru hral kamos a ja hral jeji spolecnici nejaka knezka to byla. Pak tam byli jeste dve muzske postavy, ale ty jsem si zamerne nevybral, k te hre sedela zenska postava proste lepe, ikdyz to nebyla Lara Croft. :-)

Stejne teda nevim, ale ja hru s horsi mapou nez je ten Skyrim jeste nehral, zase jsem nekde v podzemi a beham tam jak debil dokola uz dve hodiny a ten lexikon ne a ne najit. Fakt ta hra je v mnohych aspektech krasna, ale v tomhle je to na presdrzku, uplne to znici celej zazitek ze hry.

jj, to mas pravdu, protoze jsem o tom na youtube videl nejaky porad. Hrac si vzal papir a mapu si u hrani kreslil vedle na stole. Bych takovou hru v zivote nehral, protoze pocitacove hry hraju preci proto, abych ten papir pouzivat nemusel, to bych mohl rovnou hrat nejake deskovky a ty taky nehraju a nikdy jsem vyjma "clovece nezlob se" nehral.

On ma navic Skyrim i ukoly, ktere na mape nejsou naschval vyznaceny vubec a u toho uplne tecu. Jako pobihej nekde a hledej ve tme 30 nejakych korenu, to neni ani trochu zabavne.

To bych moc rad, kdybych mel kouzlo na ukazovani cesty, i me to napadlo, jestli tam neco takoveho neni, ale nic v podobnem duchu jsem v te hre nenasel. Kdyz rikas, ze to tam je, tak to tam bude, ale asi tak skryte, ze to nenajdu, tudiz to narazi na stejny primarni problem jako ten, o kterem tu mluvim: v te hre se neda nic najit. :-/

Popravde jsem take zablokovany na jedne pozici (ve skale s takovym stromem uprostred, kde se mam dostat pres mriz kde na me ceka Serena), ale mriz nema zadny mechanismus a Serena stoji moc daleko abych mohl navazat konverzaci.
A to neni poprve, tedy musim souhlasit ze nekdy je to opravdu spousta ztraty casu hledanim + hledani toho, jestli mas hledat, nebo jestli je to bug.
(zkratka hry od Bethesda, az na DOOM ktery jeste mapove usel, ty jejich mapy moc taky nemusim, takze s tebou empatuji)

PS: Ta magie co ti ukazuje cestu se jmenuje tedy "Clairvoyance" : ODKAZ

Popravde jsem take zablokovany na jedne pozici (ve skale s takovym stromem uprostred, kde se mam dostat pres mriz kde na me ceka Serena), ale mriz nema zadny mechanismus a Serena stoji moc daleko abych mohl navazat konverzaci.

Jak jsi nasbiral kuru a po te s tema hejnama motylu?

Tam spadla mriz a za mrizi byli upiri, kteri po mne sli. Tak jsem je pres mriz pozabijel lukem a potom pribehla Serena k mrizi, pokecali jsme pres tu mriz a mriz se otevrela, takze tam zadny mechanismus neni, musis prokecat Serenu. Jestli ti neprijde k mrizi, tak se odtamtud nedostanes. :-/

Diky, na tu magii mrknu.

A kdyz hru vypnes a znovu nactes? Vetsinou ty NPC po restartu hry zacnou fungovat. Podobne, kdyz se uplne prestanou zobrazovat ukoly nebo se hra zapomene prepnout z bojoveho modu, kdyz pobijes nepratele a nenecha te kvuli tomu uchopit nejaky predmet nebo tezit suroviny, tak restart zabira.

Jinak v cestine je to kouzlo "Jasnozrivost" a kdyz jsem to pouzil, tak mi to napsalo, ze neni zadna prima cesta, takze k prdu. :-D Dik ale za snahu pomoct, treba to kouzlo jeste vyuziju.

Kdyz to taky hrajes? Jak zabijis draky? Pro me tezkej opruz, je to cely delany na luk, ale do lucistnickych schopnosti jsem neinvestoval, takze tam vzdycky pobiham a modlim se, aby uz ten drak sednul a pak pokud teda zrovna nepristane nekde na strese, ho posekam obourucakem. :-)

Na draky kouzlem vyvolám nějakou postavu (Atronach, kostlivce) aby šel drak po ní, a ja se schovám za kámen.
Atronach :

[b956a2d9b44fa2d8744176d43196fdf5.gif]

Strategii mám jednoduchou řek bych až srabskou (nikdy se jim nestavím čelem), zase nevím český nazev, kde jde použit kouzlo kterym toho draka přinutíš na par 's' sednout na zem (nemůže zvlétnout) řekl bych že křičí něco jako "AAA-Hus-Hau-Hus" a pak už jen střílím lukem do očí, když chce vyšlehnou plameny, zase zalezu za kámen a přičupnu jako bych chtěl hodit bobek. A tak to opakuju, přinutit sednout, strilet z bezpečné vzdálenosti, schovat, přinutit sednout, strilet.
Jo, a kdyz je v okoli drak, hned ukladam hru.

Jeste k tomu Skyrimu teda musim rict, ze walking simulator hraju poprvy a naposled. Nechapu povest Skyrimu jako udajne dobreho RPG, on to teda Dan Vavra rikal, ze je ta hra blba a k RPG ma daleko, tak ted vim, ze mu muzu verit. Treba zlatej Gothic 3, tohle ma k dobremu RPG hodne daleko, jen tam clovek furt chodi a bloudi. (Treba jizda na koni s rychlosti behu cloveka taky nicemu nepomuze, trapne.)

Můj názor je, že Vávra pravdu nemá. Skyrim považuji (nejsem ale žádný kalisik-RPG fajnšmekr) za nejlepší RPG hru, co jsem kdy hrál.

Až se odhodláš na ELEX, dej vědět. Okamžitě se na nej "přepnu", abych jako "nichtsmacher" mohl procházet hrou s tebou. Tohle je ta správná výzva! Zdaleka to nemám dohrané a s chutí začnu od nuly. Gotiky nějaké mám, něco jsem pár minut - abych ověřil funkčnost češtin - hrál, ale těžší RPG než ELEX jsem nikdy nehrál. Dá se to pochopit, preferuji jiný druh her, tvrdě logické věci.

Nemam dohrano, tudiz tezko hodnotit, ale myslim, ze nejlepsi RPG za me urcite ne. Nema to stavu, muj nazor, ze je tam toho tolik, ze nemohli dokazat udrzet atmosferu hry. Treba Zaklinac 3 jsem se nemohl dockat az budu na konci a zjistim jak to dopadlo. To napeti se dalo krajet, podobne jsem se nemohl dockat konce Gothic 3 a urcite bych si vzpomnel i dalsi hry, ale tady ve Skyrimu mi vlastne nevadi, ze je to dlouhe, protoze je to nezazivne a klidne se k tomu dostanu jen o vikendu a "nemusim" to honit po nocich. :-)

ELEX bude, ale nevim kdy. Musim se podivat na graficke naroky, preci jen grafika neni zrovna to nej a nova bohuzel asi jen tak nebude.

Jinak, co se týče atmosféry, jsem velmi spokojen s Far Cry 5 a FC 5 New Dawn (..snad si to pamatuji správně!). A se spoustou "new Wolfenstein" her, ale to není RPG.

Budu-li chtít RPG, dám si znova a znova Planescape Torment. Nedávno asi něco na tom dělali, protože jsme dostal na Steamu "HD remake", v češtině. Zkus, pokud to neznáš.

Planescape: Torment: Enhanced Edition a pro me to vubec neni, to je uplne mimo grafiku hry, kterou jsem ochoten snest. Stejne tak to Pillars of Eternity, to uz jsem pred casem vyradil jako neco, o co se ani nechci pokouset hrat. S Far Cry jsem se zarekl, ze uz ne, FC4 byla konecna a dal v te serii pokracovat nebudu.

Skyrim mi přišel ve spoustě věcí nedotažený. Dalo se to dohrát příliš snadno, dost mě štvalo, že alchymie tam byla prakticky jen na výdělek peněz. Mraky lektvarů, ale účinnek zanedbatelný, neviditelnost k hovnu, vystačil jsem si s plížením. Nějaký drobný navyšování doveností a základních statů, který prakticky nebyly poznat. V Zaklínači byly lektvary v boji opravdu poznat, ve Skyrimu to byla jen minihra pro hračičky.

Jak uz jsem ve Skyrimu daleko, tak zjistuju, ze cim toho mam vic uhrane, tim vic vidim, jak ta hra ma promarneny potencial. Mohla byt bozi, ale je to jen prumer. Treba ted: jak muzou Thalmorani videt dozadu? Pak nedava plizeni smysl, ikdyz mohlo byt zabavne, ale kdyz to vyvojari nezvladli, tak na to kaslu a volim nejefektivnejsi cestu, to jest draci obourucak, draci zbroj a jsem neporazitelnej a nepratele kosim po stovkach.