Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nic nenajdu, hra s nejhorší mapou

Hraju momentálně takovou jednu totálně stupidní hru, ve které hrdina neustále běhá a hledá. Třeba hledá vchody k úkolům, které v té hře jsou nebo hledá něco jiného, ale prostě furt hledám a nenacházím. Ta hra má totiž tak idiotskou mapu, že ikdyž tam je naznačeno, kde ten úkol plnit, tak prostě se to nedá najít, takže tam furt pobíhám a hledám. V podstatě v té hře člověk stráví v té hře zhruba 3/4 času tím, že něco furt hledá. Samotné plnění úkolů v té hře je vždycky na chvíli a pak zase hledáte. Prostě příšerný.

Takže by mě zajímalo, jestli jste taky někdy něco takového zažili v nějaké hře a v jaké teda.

U mě hra s nejhorší mapou, kde se úkoly téměř nedají najít, jak blbě to vývojáři nadesignovali, je rozhodně hra Skyrim.

Jeste k tomu Skyrimu teda musim rict, ze walking simulator hraju poprvy a naposled. Nechapu povest Skyrimu jako udajne dobreho RPG, on to teda Dan Vavra rikal, ze je ta hra blba a k RPG ma daleko, tak ted vim, ze mu muzu verit. Treba zlatej Gothic 3, tohle ma k dobremu RPG hodne daleko, jen tam clovek furt chodi a bloudi. (Treba jizda na koni s rychlosti behu cloveka taky nicemu nepomuze, trapne.)

Můj názor je, že Vávra pravdu nemá. Skyrim považuji (nejsem ale žádný kalisik-RPG fajnšmekr) za nejlepší RPG hru, co jsem kdy hrál.

Až se odhodláš na ELEX, dej vědět. Okamžitě se na nej "přepnu", abych jako "nichtsmacher" mohl procházet hrou s tebou. Tohle je ta správná výzva! Zdaleka to nemám dohrané a s chutí začnu od nuly. Gotiky nějaké mám, něco jsem pár minut - abych ověřil funkčnost češtin - hrál, ale těžší RPG než ELEX jsem nikdy nehrál. Dá se to pochopit, preferuji jiný druh her, tvrdě logické věci.

Nemam dohrano, tudiz tezko hodnotit, ale myslim, ze nejlepsi RPG za me urcite ne. Nema to stavu, muj nazor, ze je tam toho tolik, ze nemohli dokazat udrzet atmosferu hry. Treba Zaklinac 3 jsem se nemohl dockat az budu na konci a zjistim jak to dopadlo. To napeti se dalo krajet, podobne jsem se nemohl dockat konce Gothic 3 a urcite bych si vzpomnel i dalsi hry, ale tady ve Skyrimu mi vlastne nevadi, ze je to dlouhe, protoze je to nezazivne a klidne se k tomu dostanu jen o vikendu a "nemusim" to honit po nocich. :-)

ELEX bude, ale nevim kdy. Musim se podivat na graficke naroky, preci jen grafika neni zrovna to nej a nova bohuzel asi jen tak nebude.

Jinak, co se týče atmosféry, jsem velmi spokojen s Far Cry 5 a FC 5 New Dawn (..snad si to pamatuji správně!). A se spoustou "new Wolfenstein" her, ale to není RPG.

Budu-li chtít RPG, dám si znova a znova Planescape Torment. Nedávno asi něco na tom dělali, protože jsme dostal na Steamu "HD remake", v češtině. Zkus, pokud to neznáš.

Planescape: Torment: Enhanced Edition a pro me to vubec neni, to je uplne mimo grafiku hry, kterou jsem ochoten snest. Stejne tak to Pillars of Eternity, to uz jsem pred casem vyradil jako neco, o co se ani nechci pokouset hrat. S Far Cry jsem se zarekl, ze uz ne, FC4 byla konecna a dal v te serii pokracovat nebudu.

Skyrim mi přišel ve spoustě věcí nedotažený. Dalo se to dohrát příliš snadno, dost mě štvalo, že alchymie tam byla prakticky jen na výdělek peněz. Mraky lektvarů, ale účinnek zanedbatelný, neviditelnost k hovnu, vystačil jsem si s plížením. Nějaký drobný navyšování doveností a základních statů, který prakticky nebyly poznat. V Zaklínači byly lektvary v boji opravdu poznat, ve Skyrimu to byla jen minihra pro hračičky.

Jak uz jsem ve Skyrimu daleko, tak zjistuju, ze cim toho mam vic uhrane, tim vic vidim, jak ta hra ma promarneny potencial. Mohla byt bozi, ale je to jen prumer. Treba ted: jak muzou Thalmorani videt dozadu? Pak nedava plizeni smysl, ikdyz mohlo byt zabavne, ale kdyz to vyvojari nezvladli, tak na to kaslu a volim nejefektivnejsi cestu, to jest draci obourucak, draci zbroj a jsem neporazitelnej a nepratele kosim po stovkach.