Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hra co za něco stojí

Doporučil by mně někdo nějakou hru, která bude mít záživný příběh a která člověka zabaví. Naposledy jsem hrál AC origins a bylo to na poblití. Příběh nula, zábava nula, trapné úkoly, skákání po barácích se nekonalo. Připadalo mně to jako by to bylo stavěno na mozkovou kapacitu max 12 letýho děcka. Odehrál jsem cca 40 hodin a smazal. Nemám moc rád nějáký vesmírný robotický opičárny, jinak mně to je celkem jedno. A ať to není 10 let starý. Děkuji za nápady

Me prijde, ze soucasne hry se predhaneji v grafice, ale novych napadu poskrovnu. Stejne jako pribehu.

A protoze se ocekava spis mlade cilove publikum, ktere je za hry ochotno utracet celkove mnohem vic a casteji, nez ti starsi, kteri maji praci, rodinu, zkusenosti, ... tak jsou ty hry staveny pro toto mlade publikum, tak aby to zvladla jeho naprosta vetsina.

Cimz se dostavame k te "kapacite 12 letyho decka". Omracit barevnymi a zvukovymi efekty, jednoduche mise, aby odpadla frustrace z neuspechu a prechod na jinou hru (a preplneny trh, ktery ma stejnych, jen jinak omalovanych , lizatek plne pulty).

K tomu samozrejme tlak na vydavani dalsich a adalsich titulu co nejdriv, takze ty opravdu slozite a cas berouci veci, jako propracovany pribeh, jsou tlaceny do pozadi, nahodit nejakou grafiku do vektoru a pak to nechat sesrotit vykonnu stroj, aby furt byla plna obrazovka, furt se neco hybalo a furt pribyvaly nejake body je proste jednodussi a efetnejsi na prvni pohled.

Malokdo asi pocita s tim, ze by dany konzument obsahu tu hru hral vickrat, nez dokaze spocitat na prstech jedne ruky (a myslim tim rozsah 0-5, nikoli 0-31, pripadne i vic)

Jasne, ze i pred 10 lety nebo 20 lety nebo 40 lety vznikaly rady her, ktere clovek dohral tak jednou, pokud vubec a zahodil. Ale taky vznikla rada kvalitnich her, ktere jsou zajimave dodnes i bez extremnich grafickych opicek.

Neni nahoda, ze vetsina her, co hraju ma datum vzniku jako 198x nebo 199x (jo, ctes spravne, 30+ let stary, stale aktualni), pripadne jde o jejich predelavky na moderni masiny, s tim, ze puvodni myslenka je prakticky nedotcena a rozsireni jsou volitelna. (A nekdy si muze takova rozsireni udelat kdokoli, takze vznikla kolem komunita, co se tim stale aktivne zabyva.)

Jenže hry jsou od toho aby jsi člověk užil hru a ne aby třeba přemýšlel. A sorry, ale origins opravdu není pro 12 letého. To bych mohl výjmenovat hodně her.:-)
Ale každého baví něco jiného.
https://www.televizeseznam.cz/video/vortex/pocitacove-hry-a-hlavne-strilecky-me-uvolnuji-rika-moderator-jan-kraus-64011491
Nehraju abych byl inteligentní, ale stav alfa. 10:08 bych jsi pustil.
Což je dost ve světě a hlavně i u nás v čr, když se začne mluvit někde o hrách, jak kdyby byl vrah pomalu, přesně co říká, pošlapané sebevědomí tu je jak prase. Ale to je jen taková odbočka.
Jsem rád že i on hraje.:-):-):-)

tak odhadl bych tě na věkovou bublinu 12-16. Je proto pochopitelné, že na to nemáš stejný názor. Jasně že je proto tebe dota sračka, protože to hrát na nějaké úrovni něco obnáší. Není to jen dones přines zabij jako v origins. Musíš znát postavy, musíš vědět co jak funguje, musíš vědět co je aktuálně v metě atd. Takovéhle hry podlě mě brzy skončí, jelikož nastupující generace hráčů odchovaná na telefonech vyžaduje pouze bezduché klikání a co nejvíce efektů, kde je hra nemůže odmítnout. Nejlépe kde si něco koupí a budou lepší než ostatní. Možná jsem do zadání otázky měl napsat, že bych byl rád, kdyby nedoporučovaly děti.

zaprvé na co mně bude pc za 60, za druhé co to má společného s názorem na hru/hry a za třetí mě tvé pc absolutně nezajímá. Lidi hodnotím podle mozkové kapacity ne podle jestli si zvládli koupi pc za 60. Koupit si pc zvládne i 8 leté dítě. Jestli jsi si jej alespoň zvládl sestavit

První bych se naučil trochu česky a pak bys mohl začít používat mozek. Mentálně tě tipuji okolo těch 15. Jestli máš víc, tak kandiduješ na opici roku. To co z tebe padá je fakt dost na hraně. Tobě stejně nemá smysl vůbec vysvětlovat co je průměr a jak fungují prodeje a že prodeje nemají nic společného z kvalitou atd. To je stejně zbytečné. Kdysi jsem se zařekl, že perly prasatům neházím a to také dodržím.

black flag je otřesnost. Nejlepší ze serie je unity a syndicate. To se dalo hrát a bylo to celkem fajn na odreagování. Ona Valhalla je taky pěkná sračka. Kámoš to hrál a v půlce to zahodil. Poté se všechno opakuje a jediné co je navíc jsou kvanta. Stejné úkoly, stejné principy dobývání a spřátelení oblastí a furt dokola.

Origins je hra bez napadu. Nejak to plyne a nic se tam nedeje. Stare dily mely pribeh a postava hrdina byla zajimava. Bayek je nudny, prostredi je nudne a vsichni po nem neco chteji. Neni moznost v dialogu to neudelat. Nuda jedna linie bez napadu. U hry se chci zabavit a strilet roboty nebo po ste zatahnout do krovi nejakeho vidlaka me nebavi. Za dalsi nevim proc ve hrach, kde je rozlehly svet musim nekam dojit, dobehnout. Proc tam neni funkce teleportu rovnou k mistu ukolu. Nebavi me nekam bezet deset minut. Jo jsou tam body kam se da prenest nebo v jine hre mista rychleho cestovani, ale je jich malo

Ja si napriklad uziju mnohem vic hry, u kterych premyslim, nez kde mam jen dezmyslenkovite klikat. Prakticky ke kazde zajimavejsi hre mam radu tabulek a poznamkovy aparat, ktere jsem si sam udelal. Ke hram, ktere jsem hral jen jednou a pak odlozil a smazal jsem vetsinou nic takoveho nedelal.

K zajimavym hram se vracim opakovane a zkousim je hrat ruznym zpusobem, najit vsechny easter eggs, vymyslet, jak ji projit necekanym a nepredpokladanym stylem, objevit "pravidlove cheaty" (jak pouzit pravidla hry proti ni same - nikoli zneuzit chybu v kodu, ale kreativne pouzit to, co tam tvurci dali schvalne, tak, abych dosahnul necekanych vysledku - napriklad v DaggerFall lze paralyzovat soupere, pak ho okrast, asi 80x, pak se jit vyspat nekam daleko (a ziskat level na kradeni) a kdyz se vratim, tak tam porad jeste je a muzu ho paralyzovat zase - hezke je, jak jde kryse ukrast: kulicku kocicich chlupu, dopis matce, obrazek snoubence a radu dalsich nahodnych a bezcennych, ale zajimavych veci ]:)
Nemluve o "Undead Rat" triku na trenovani boje :x:]:))

Ale jak se rika - 100 lidi, 100 chuti.