Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Prey 2017

Zdar,

pustil jsem se do hrani hry Prey. Jedna se o hru od Arkane z roku 2017. Hra vypada docela zajimave a je tam znat, ze je to od tvurcu mych oblibenych Dishonored her, ikdyz tady v te hre je to spis strilecka nez-li hra na schovavanou. Ono se teda i tady snad ma dat hrat plizecim stylem, ale nejak mi to do konceptu hry uplne nepripada to prave.

Mam dva problemy, prvne to asi bude na dlouho, u hry moc nedokazu vydrzet, prvne je to lekacka a druhak je to nabity takovou ponurou atmosferou, ze kterych bych se asi zblaznil hrat to treba cely den. Musim vzdycky po nejvic dvou hodinach odpocivat. :-)

S tim mi nepomuzete, s cim mi ale muzete pomoct, je vysvetleni tech psycho bodu nebo psychostupnice. Mate tam tri sloupecky, prvni zdravi, druhy oblek-stity a treti je nejake psycho tento, ktere mam furt na 100% a neumim to pouzivat, nerozumim tomu, k cemu to ma slouzit?

Řešení:

Prey = nepovedena hra, nedohral jsem to a jdu od toho pryc. Hra nema zadny souvisly dej, uplne jsem se v tom ztratil, nevim, co mam delat, nevim, co se ode me chce, abych delal, vubec nerozumim tomu, co tam mam hrat, abych to dohral. Jen beham po mistnostech, kde se neustale respawnuji nepratele a nevim proc. Ted mi to napsalo, ze jsem dalsi ukol nesplnil, ze jsem nezachranil jakousi Michaielu Iluskinovou, nevim jak jsem ji mel zachranovat, nerozumim tomu, co jsem mel udelat, nechapu vubec proc mi to ta hra pise. Ta hra je proste divna, pripomnelo mi to jeden Lynchuv film, ktery nemel hlavu ani patu a akorat me nasral, ze jsem se na neco takoveho dival, takze uz jsem se od te doby na zadny film, ktery tenhle reziser reziroval nepodival, asi uz si nikdy zadnou hru od Arkane nezahraju.

Opravdu totální kokotina.

Rychle zachraň posádku než jí dojde kyslík.

Tak se tam probojuju přes nekonečné množství nepřátel a co zjistím, že bez vlastnosti hackování 4. úrovně nelze prorazit dveře od ovládací místnosti? Přitom, abych tu vlastnost získal, musím mít neuromody, které nemám a nemám jak je získat? Bože to jsem si zase naběhl na krávovinu. Ach jo.

Definitivně mě kreténi nasrali, definitivně s tím končím, stupidita přitroublá.

---

Edit: Tak beru zpet, nema to jen spatny design, hlavne je ta hra neuveritelne zabugovana. Uz se mi to stalo nekolikrat, ze jsem se nekam chtel dostat, typicky pres panel udrzby, kde musi byt clovek skrceny, a nemohl jsem se do toho otvoru dostat. Jako kdybych narazel na neviditelnou zed. Zkousel jsem to otevrit a zavrit a furt nic. Tak jsem nakonec hru vypnul, znovu zapnul a nahle jsem se proste skrcil a prosel. Podobny problem je ve hre s horicim potrubim, ktere obcas zalepite, nic nehori, ale kdyz se priblizite, tak vas to stejne osmahne. Proste ta hra jako by nevedela, ze je to zalepene a uz v tom miste nic nehori.
Takovyhlech bugu je v te hre spousta. Myslim, ze tu nadavam pomerne casto, ale takhle zabugovanou hru jsem snad jeste nehral.

No a ted zpet k ridici mistnosti s kyslikem, krome zakodovanych dveri, ktere bez nejvyssi urovne hackovani neotevru, je tam jeste okno s napul vytazenou roletou. Ja uz v te lokaci byl predtim a napadlo me, ze se prave tamtudy protahnu dovnitr. Neslo to. Tak jsem to ted ani nezkousel, ale nasel jsem youtubera, ktery prosel prave tudy. Neskutecne. Hned jsem tam nabehl taky a ..... nic. Neslo to, bohuzel zase nic. No za pokus nic nedam, takze jsem hru zrestartoval a co se nestalo, najednou jsem v pohode prosel.

Tak nevim, ale myslim, ze by nebylo od veci, kdyby treba i Steam misto toho, jestli hry neobsahuji nejakou nezadouci tematiku, nemel hlidat, jestli ty hry nejsou tak zabugovane, ze se nedaji hrat. A zmetky proste odmitnout na Steam umistit, treba by to vyvojare naucilo, aby to prestali sit horkou jehlou.

Prey = nepovedena hra, nedohral jsem to a jdu od toho pryc. Hra nema zadny souvisly dej, uplne jsem se v tom ztratil, nevim, co mam delat, nevim, co se ode me chce, abych delal, vubec nerozumim tomu, co tam mam hrat, abych to dohral. Jen beham po mistnostech, kde se neustale respawnuji nepratele a nevim proc. Ted mi to napsalo, ze jsem dalsi ukol nesplnil, ze jsem nezachranil jakousi Michaielu Iluskinovou, nevim jak jsem ji mel zachranovat, nerozumim tomu, co jsem mel udelat, nechapu vubec proc mi to ta hra pise. Ta hra je proste divna, pripomnelo mi to jeden Lynchuv film, ktery nemel hlavu ani patu a akorat me nasral, ze jsem se na neco takoveho dival, takze uz jsem se od te doby na zadny film, ktery tenhle reziser reziroval nepodival, asi uz si nikdy zadnou hru od Arkane nezahraju.

Opravdu totální kokotina.

Rychle zachraň posádku než jí dojde kyslík.

Tak se tam probojuju přes nekonečné množství nepřátel a co zjistím, že bez vlastnosti hackování 4. úrovně nelze prorazit dveře od ovládací místnosti? Přitom, abych tu vlastnost získal, musím mít neuromody, které nemám a nemám jak je získat? Bože to jsem si zase naběhl na krávovinu. Ach jo.

Definitivně mě kreténi nasrali, definitivně s tím končím, stupidita přitroublá.

---

Edit: Tak beru zpet, nema to jen spatny design, hlavne je ta hra neuveritelne zabugovana. Uz se mi to stalo nekolikrat, ze jsem se nekam chtel dostat, typicky pres panel udrzby, kde musi byt clovek skrceny, a nemohl jsem se do toho otvoru dostat. Jako kdybych narazel na neviditelnou zed. Zkousel jsem to otevrit a zavrit a furt nic. Tak jsem nakonec hru vypnul, znovu zapnul a nahle jsem se proste skrcil a prosel. Podobny problem je ve hre s horicim potrubim, ktere obcas zalepite, nic nehori, ale kdyz se priblizite, tak vas to stejne osmahne. Proste ta hra jako by nevedela, ze je to zalepene a uz v tom miste nic nehori.
Takovyhlech bugu je v te hre spousta. Myslim, ze tu nadavam pomerne casto, ale takhle zabugovanou hru jsem snad jeste nehral.

No a ted zpet k ridici mistnosti s kyslikem, krome zakodovanych dveri, ktere bez nejvyssi urovne hackovani neotevru, je tam jeste okno s napul vytazenou roletou. Ja uz v te lokaci byl predtim a napadlo me, ze se prave tamtudy protahnu dovnitr. Neslo to. Tak jsem to ted ani nezkousel, ale nasel jsem youtubera, ktery prosel prave tudy. Neskutecne. Hned jsem tam nabehl taky a ..... nic. Neslo to, bohuzel zase nic. No za pokus nic nedam, takze jsem hru zrestartoval a co se nestalo, najednou jsem v pohode prosel.

Tak nevim, ale myslim, ze by nebylo od veci, kdyby treba i Steam misto toho, jestli hry neobsahuji nejakou nezadouci tematiku, nemel hlidat, jestli ty hry nejsou tak zabugovane, ze se nedaji hrat. A zmetky proste odmitnout na Steam umistit, treba by to vyvojare naucilo, aby to prestali sit horkou jehlou.

Dohrano.

Dobre vymysleny zaver hry. Akorat teda si myslim, ze nulova znovuhratelnost. Nedokazu si predstavit, ze bych to mel po tom zaveru a odhaleni hrat znovu. Stejne tak si myslim, ze kdo zaver zna, nemuze si uz hru uzit. To neni nijaka vytka, naopak.

Co me zklamalo jsou bugy v te hre, hodne nepovedene. Nevim taky, proc porad vyvojari musi tlacit na pilu s delkou her a radeji se nezameruji na vypilovani scenare a odstraneni bugu. I tahle hra je proste dlouha a kdybych mel plnit vsechny vedlejsi ukoly, coz bych rad, tak by byla tak dlouha, ze i polovicni by byla porad moc dlouha. Nejvic mi vadila nedomyslenost te hry z hlediska sdelovanych informaci hraci. Protoze jsem behem hry a hlavne ted po samotnem dohrani koukal na gameplay na youtube, tak jsem zjistil, ze mi utekla spousta veci proste proto, ze jsem jim pri hrani nevenoval pozornost. Proste nekam jdete a nekdo na vas zacne mluvit, ale hra vas neomezuje v tom, ze byste museli tu promluvu poslouchat. Protoze je to hodne ukecane, kolikrat se NPC opakuji a nebo neco placaji, co vas vubec nezajima, tak to brzo prestanete vnimat. Pak se lehce stane, ze NPC neco udela nebo rekne, co je dulezite, ale vy o tom nevite. Tudiz pak akorat clovek kouka jak puk, kdyz najednou je nejaky ukol nesplnen a nemate tuseni proc.

Jestli bych hru nekomu doporucil popravde nevim, na jednu stranu namet dobry, nezkazili konec, naopak je to dobre vymyslene (titulky jsou trochu svinarna, ale jo pobavilo). Na druhou stranu hlavne mi vadi ty bugy a myslim, ze to slo vypilovat mnohem lepe, aby hra umela dat vedet, kdy je to dulezite a kdy je vedlejsi ukol, opravdu jen neco vedlejsiho. V tehle hre jsou totiz nektere vedlejsi ukoly ve skutecnosti spjaty s koncem hry, takze ikdyz jsou vedlejsi, mel by je hrac splnit. To ze nevim, co mam delat, ze se ve hre docela spatne orientuje, je opravdu hloupe. Proste je vlastne skoda, ze to vyvojari nedotahli, melo to potencial, aby to byla pecka, to rozhodne.