Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Český dabing ve hrách

Myslím opravdu dabing, ne pouhé titulky.
Moc jich tedy není.

Jiné je to u českých her, jiné u cizích, kde je přidán.

Asi nemá smysl zakládat anketu, který považujete za nejlepší, ale svoje tipy na další a další v pořadí sem klidně pište :-p

Po Mafii není špatná ani Mafia 2. Z menších her se mi líbí dabing Polda 1, Fish Fillets a Dreamland: Final Solution.
Vietkong jsem nikdy nehrál, Flashpoint kousek, moc mě to nebavilo. Dabing byl myslím i ve Warcraft 3, tuhle sérii jsem ale nikdy nehrál, tu trojku jsem akorát viděl někdy na Invexu.

Mám dojem, že dabing je i v prvním Stalkerovi, ale Stalkery a Metra hraju zásadně v ruštině.

Existují s amatérské české dabingy, zkoušel jsem myslím první Syberii a velmi brzy jsem toho nechal, ty mladé hlasy ve hře mi prostě nesedí.

Můj závěr: pokud bude přímo ve hře český dabing, určitě jej využiji. Přidaný amatérský dabing si do hry nenainstaluji.

Ve hrách si nastavuji (či automaticky je nastavena) angličtinu. V případě her z ruského/sovětského prostředí ruštinu (a nepotřebuji ani titulky :-)). ve hrách z německého/hitlerovského prostředí je dobré, že devs přemýšleli a Němci mluví německy, Rusové rusky a Angličani/Američani anglicky. Ideální stav.
Francouzky umím akorát žetém, orevoár, mersí a merde, italsky to, co mám pochyceno z Gira - tam bych tyhle řeči nevyužil.
Pokud by byl ve hrách polský dabing, klidně si ho tam dám, polsky umím (matka má polskou národnost). Teď vlastně nevím, jak je to se Zaklínači: jednička je určitě v češtině, dvojka a trojka nevím. Pokud český dabing neexistuje, polština bez titulků je jasný kandidát. Bohužel, jak jsem již mockrát psal, ten Gerald je mi mimořádně nesympatická postava, to snad raději budu hrát za zombie buzeranta...

Určitě jsem řadu dabingů opomněl, připomeňte :)

-----
Celou dobu se bavím o dabingu, ne o titulcích

Tak je jasne, ze u ceskych her da clovek prednost cestine, bohuzel v posledni dobe neni cestina ani v ceskych hrach. Treba do KCD byla slibena, ale pak si vyvojari rekli, proc nevydelat vic a na cestinu se vykvakli.

Naopak stvou me hry jako AC1, kde nejsou mozne titulky, ale clovek musi mit dabing nebo nic. Ikdyz v AC1 byl jinak ten dabing dost slusnej. Pokud to jde, tak davam prednost anglictine s titulkama i hity jako Metro a myslim i prvniho Zaklinace jsem hral takhle.

Uz to tu zaznelo, ale pro me nezapomenutelne dabingy jsou jen dva: Mafia 1 a Vietcong.

Assassins Creed 1 - verze kterou dal snco1301 na UPlay verzi AC nefunguje. Pada to. Jestli funguje na Steam verzi netusim.

OMYL.

Omluva, tu verzi jsem nezkousel, mam o 5 mesicu starsi verzi, tak treba to opravili a pujde to. Pokud to nekdo budete hrat a bude to ok, tak sem prosim dejte vedet. Dekuju.

Já to zkoušel někdy v roce 2017 (podle logu) a fungovalo to. Uplay verze, tehdy na W7/Pro/64. Na W10 jsem to nezkoušel (asasíni mě nebaví), ale asi není důvod, proč by to fungovat nemělo.

V logu mám poznámku, že instalace češtiny trvala docela dlouho, 10 minut (na HDD 7200ot.). A dále pokyn o vypnutí aktualizací hry na Uplayi.

Geralt s T.. to mě fakt irituje.

Co se týče Zaklínače tak jsem v prvním dílu neměl puštěný dabing, už jsem byl zvyklý na angličtinu ze třetího dílu (a polštinu nesnáším).

Na ps4 je snad jen Concrete Genie co má český dabing, ale není pro mě ani trochu zajímavá.

Nicméně já preferuji angličtinu + cz titulky. A nemá-li příběhová hra českou lokalizaci ve formě titulků tak ji nehraji, to je pro mě ztráta času (krom GTA). Ale už nějakou dobu pokukuji po hře A Plague Tale: Innocence kde bych to hrál ve francouzštině a pak za 2 měsíce vycházející Ghost of Tsushima kde snad jen barbar by to nehrál v japonštině :-)

Asi nejlepsi dabing co si vzpominam bude Ve Stinu Havrana od Labuse. Z tech "novejsich" ale cesky dabing radeji rusim a dam si anglictinu (Zaklinac 1 byl cesky brutalni opruz), jak celou hru nadabujou 3 lidi a jeste k tomu velice mizerne, tak je to k placi a radeji si poslechnu draze zaplaene profesionaly mluvici anglicky.

Pak jeste pamatuju treba OWar mel cestinu lepsi nez anglicninu.

Ano, ale pozor!

"Mafia: Definitive Edition bude v podstatě úplně novou hrou postavenou na jiném enginu a obsahující významné změny ve scénáři."

A navíc konkrétní jména dabérů zatím potvrzena nebyla, může to být jiný dabing než jak jej známe.

Na to že je skoro červen, hra má vycházet na konci srpna a dabing zatím jen potvrdili, že bude... budou mít fofr.

Jj, tak celovečerní film ti dnes nadabují i za odpoledne, ale pak ten český dabing taky stojí za vyliž ucho. A Mafia má problém, že už jeden dabing má a hodně kvalitní, takže si myslím, že to asi nedopadne dobře = nevyhne se konfrontaci s originálem. Ostatně jako většina filmů, kde je víc různých českých dabingů, je lepší ten první.

Vcera se mi stahnula aktualizace 2GB na hru Mafia II. Docela by me zajimalo, co s tou hrou udelali, ze to potrebovalo 2GB update. Zaroven mi do knihovny pribyla Mafia II Definitive. Takze dekuji vydavateli za nechteny darek, zajem o to nemam. Mafia II nebyla tak dobra hra, ze bych ji chtel hrat znovu.

---

Stejne neverim, ze bude remake Mafia 1 lepsi nez puvodni Mafia s ceskym dabingem Marka Vasuta a dalsich.

Chlapci kdepak máte další klenot IS Hidden & Dangerous 2? Luxusní dabing, na který nikdy nezapomenu, trefim vlastního do xichtu a on "Jdou po nás!" :D
K sérii Polda jsem se dostal pozadu od pátého dílu a tam mě dabing velice pobavil.

Hidden & Dangerous 2 je jedna z mych oblibenych her, ale dabing mi teda v hlave vubec nezustal. Leda, jestli nebyly i titulky a nehral jsem to v anglictine s titulkama. Nevim nebo proste me dabing obzvlast neoslovil. U Mafie byl opravdu precizni asi tim, ze to delali opravdu profesionalni daberi, coz tehdy az zase tak zvykem nebylo. U Vietcongu zase nezapomenu na dabing vietnamcu ala takovej ten hlas z ceskych trznic v te dobe. :-D