Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kingdom Come, poznatky

Staženo z Epic, včetně HD textur.

Nastavení všeho ve hře na "velmi vysoké", dohlednost, LOD a vegetace na maximum. 1920*1200.
Jak už psali jiní, hra hrabe na disk (mám to na 7200 od HDD, ne na SDD), ale nic, co by mě mělo nějak rušit. Neřve ani grafika, ani CPU (tedy ventilátory). Potud je tedy u mě všechno bez problémů, bez těžkostí.

Co mě ale překvapilo, jsou některé textury. Třeba hned v té úvodní vesnici (hradišti) vlečka sena. Screenshot v příloze.
Mnohem, mnohem horší než Crysis 1. Jasně, vybral jsem si to nejhorší, co jsem našel (hrál jsem to jen pár minut po úvodních videích).

A mám dojem, že LOD textury doskakují i u věcí, kde bych to nečekal, třeba slaměné klobouky vesničanů. Přitom RAM (16GB) a VRAM (8GB) by měla být naprosto dostačující.

Far Cry 5 vypadá graficky mnohem lépe. A zdá se mi mnohem lépe optimalizované.

Hrát to začnu až někdy později. V němčině. DLC pořizovat nebudu.

Běží to na staré verzi Cry enginu, který není ani stavěný pro open-world hry. To kvůli tomu, že samotní autoři zprvu ani nezamýšleli, že hra bude tak velká. :-)

Proto z té hry museli vystřihnout minimálně jednu velkou bitvu, jelikož by to každému jelo 5fps. A nevím, zda jsi to četl v aktualitách, ale jestli sis zakoupil to DLC From the Ashes, tak budeš zklamaný i za ty 3 eura.

Souhlas chlape.
Vyborna hra, i prostredi je velmi dobre zpracované a docela dobre propracované po historické strance, kde nekteré naradi, obleceni zbroj, opravdu odpovidaji danému stoleti.
Nemohl jsem zde u nekterych prehlidnout, ze maji velmi jednoduchou kritiku.

L-CORE
Uvedené seno, je chyba v nastaveni.
Zapni si ve hre rozliseni HD. (viz Kingdom Come: Deliverance – HD Texture Pack)
Na stahnuti zdarma zde (Steam) : https://store.steampowered.com/app/836890/Kingdom_Come_Deliverance__HD_Texture_Pack/

Nastaveni → Grafické nastaveni → "HD Textury : Zapnuto"

(Takle to seno jak ho mas na obrazku nevypada ani na mém XBOX)

A mám dojem, že LOD textury doskakují

To zalezi jen na nastaveni, to je hlavne pro slabsi HW, ktery neni tak rychli, aby tolik 3D objektu vykreslil. Podle toho jak mas LOD nastaven, se podle vzdalenosti budou objekty meni na zjednodusené.
Najdes to pod polzokou:

Nastaveni → pokrocila graficka → "Zobrazeni vzdalenosti objektu"

+

Fyzika → "Vysoké" (a vyse)

(posun bare az na konec, na MAX)
PS: Nebo pouzivas nejaky zastarali ovladac, nebo nizssi verzi DirectX.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

" Mnohem, mnohem horší než Crysis 1 ". C1 znam velmi dobre. v dobe kdyz vysel tak jeste nebylo PC co by ho utahlo na Ultra, ale takle urcite nevypadal.

Seno, jak vypada normalne !! :
- Nastaveni Stredni + Vysi, na Ultra nemam sestavu.
- Jestli Vam takova grafika nestaci, tak uz jste asi moc exesivni nebo ve hre jen chodite a hledate chyby, pro mne za mne chodte a kontrolujte v seniku steblo po steblu a rychle utikejte na internet to napsat :P Vase vec ..
Kingdom hraji uz nejakou dobu, "Ale ani jednou jsem hlavu do sena strkat nepotreboval" ).
Staci si trochu pohrat s nastavenim a uvidis ze vse bude zobrazeno tak jak ma. Mej ale na vedomi, ze vzdy neco na ULTRA nemusi podat systematicky ocekavany nejlespi vysledek. Ja mam treba ve hrach problém s rozmazanim pohybu, nekdy je to tak silné ze je mi z toho dosolva zle. Kazdy mame neco.
[89194-seno-cislo-2-png]
[89195-7-png]
[89196-6-png]

Vice :

[89193-deliverance-seno-strecha-textury-png]
[89192-deliverence-png]
[89197-5-png]

Nastavil jsem hru úplně na maximum, vše na ultra, maximální dohlednost, zrušení v-sync. Rozdíl mezi "velmi vysoké" a "ultra" nevidím, ale asi nějaký bude.
Ten screenshot je z té vlečky se senem hned na začátku hry, jak z ní jakýsi vesničan odebírá seno vidlemi, cca 100 metrů od rodného baráku, přiblížil jsem se k ní na nejmenší možnou vzdálenost. A vypadá to tak je na snímku. Jo, když poodstoupím na pár metrů, vypadá to pak normálně. Zkus tu hlavu do sena taky strčit :-) Zkuste to i jiní a napište.

HD textury mám stažené a aktivované. Rozmazání pohybu ve všech hrách vypínám, i tady.

Teď jsem zkoušel další věc: rychle jsem běžel k stojícímu vesničanovi se slaměným kloboukem a zastavil se metr od něj. Jeho klobouk mění texturu od nejmizernější po nejlepší ve třech krocích (bída - střed - OK), ta změna trvá asi 0,5 až 1 vteřinu. HDD přitom hrčí jak o život (když se rychle pohybuji a otáčím se).

Možná/asi by pomohlo to mít na SSD, ale to nedám, 60GB je moc, to mě ta hra zas tak neuchvacuje. Třeba časem, za pár let, až budou mnoha TB disky běžné a levné.. A nebo už to nestíhá CPU/GPU/RAM, ultra nastavení všeho.

Jinak, nic proti té hře nemám, jen jsem zkoušel její technické limity. Celkově vypadá podle mě normálně, ale zatím jsem jen v té uzavřené vesnici, nenašel jsem za tu chvilku východ z ní, žádný úkol jsem neaktivoval.

Když vyšlo Crysis 2, také jsem to porovnával s jedničkou - a taky dvojka prohrála (třeba listí na stromech z blízka), přestože město je jednodušší než příroda.

Že Far Cry 5 oproti KCD vypadá graficky mnohem líp, to si opravdu myslím.

Teď jsem zkoušel další věc: rychle jsem běžel k stojícímu vesničanovi se slaměným kloboukem a zastavil se metr od něj. Jeho klobouk mění texturu od nejmizernější po nejlepší ve třech krocích (bída - střed - OK), ta změna trvá asi 0,5 až 1 vteřinu.

Připomínáš mi Redmaxe :-D Ten je na tyto věci expert, ten nehraje, ten je v Matrix.

Podle tvého popisu mi to dělávalo taky, vím co myslíš, ale okolo počátku hry. Později, odstupem času a s přibývajícíma PATCH to zmizelo, zkus tu hru přeinstalovat toto neni normalni ani na normálním HDD.
Ten V-Sync bych nevypinal. U takové hry to nemá nějak smysl. Zbytečně tak předčítáš něco, co neni potřeba a kde vykresleni potřebuješ pak přijde pozdě. (LOCK na 60FPS, u GTX 1060 jsem pouzil Adaptive-VSync, jede plynule, tobe to musi jit lip)
PS: Podezřívám také, ze ti neco přebíjí nastaveni Nvidia. Některé věci jako vyhlazovaní etc může přebíjet nastavení grafického ovladače bez ohledu co nastavíš ve hře, triple-buffering.

Který je hezčí nebo "lepší" neni jednosměrný tak jak porovnaní "grafického motoru "CRYENGINE" a Dunia" :
Někteří uživatelé se dokonce vysmívali tomu tě "FarCry2" (na Engine DUNIA 1) je na Ultra lepší jak "FarCry 5" který je stále na tom samém grafickém motoru Engine [Dunia Engine 2.0] jako předchozí "FarCry 3" nebo "FarCry Primal".
Kdyby to byla pouze příroda a vegetace, ve "Far Cry 2 " (Dunia Engine 1) bylo možné sestřelit jakýkoli list stromu s odstřelovací puškou nebo dokonce položit vegetaci chůzí po ní, kde ta fyzika prostředí byla v tomto směru propracovanější, ve Far Cry 5 nic takového není a vývojáři jen hodili třpytky do očí & přidali Lighting .. větvička pod trvalým ohněm ze sulfatátoru.

FarCry 2 vs FarCry 5 :

KDC vs FC5:

-------------------------------------------

Ten screenshot je z té vlečky se senem hned na začátku hry, jak z ní jakýsi vesničan odebírá seno vidlemi, cca 100 metrů od rodného baráku

Se du teda na toho vydláka podívat :-)

UPDATE 12:28
Na začátku to seno na té vlečce mám také takové jako ty :
(Ta vlečka co je na začátku hry za barákem s tim buranem se v té hře o proti senikum neopakuje a tyto objekty timto problémem netrpí. Pravdepodobne nějaká původní textura která odstupem casu nebyla jiz nadale osetrena).
[89202-seno-pixelizace-zarovnani-png]
Nvidia mám po ruce jen GTX 1060, ale všiml jsem si, že problém s vykreslováním je jen, když je nastavené vyhlazování na vysoké. Když jsem tento parametr stáhl, problém okamžitě zmizel. (vývojáři mohli přidat možnost vyhlazování zvlášť pro Nvidia a AMD jako PCSS & CHS )
Při výším nastavení "Vyhlazovani" bud trvalo dlouho nez se textura nacetla, nebo klobouky vypadali jak z vosku. Zkus jen na zkoušku ve hře vyhlazovani vypnout a problém by ti měl zmizet, jestli né, tak ti herní nastavení přebíjí pravidla Nvidia.
Být tebou, začnu se vším na LOW a pomalu bych nastavení zdvyhal az do doby, kdy se problém začne zobrazovat, tak alespoň zjistíš, odkud problém pochází.
(Viz jak jsem ti psal výše, vždy vše na Ultra, nebo nejvyšší detaile nemusí znamenat nejlepší výsledek)

Celkově vypadá podle mě normálně, ale zatím jsem jen v té uzavřené vesnici, nenašel jsem za tu chvilku východ z ní, žádný úkol jsem neaktivoval.

PS: Az se dostanes ven, uvidis, ze situace je jina. Jestli jsi tu hru tedy ani poradne nehral, nebo ses nedostal ani z prvni vesnice, z pocatku hry (tutorialu), tak se to tezkou soudi ;-) Treba te jeste mile prekvapi.

vždy vše na Ultra, nebo nejvyšší detaile nemusí znamenat nejlepší výsledek

Jenze by to melo znamenat nejlepsi vysledek! Pokud je Ultra nastaveni presvicenej hnus zrovna jako v tom Wildlands a musim snizovat detaily, aby prostredi vypadalo normalne, tak je spatne ta hra, ne uzivatel, ktery popravu ocekava ULTRA = NEJLEPSI.

Jinak teda koukam, ze se mam s KCD taky na co tesit. :-/

Musíš jít za šermířem ať tě naučí. To máš jak s rybama, chce to trpělivost :)

[89229-mapa-png]

Prvně mu řekni ať tě naučí se krýt = ve správný moment (když je zelený střed) zmáčknout LB. (pri vycvyku dostavas i body za silu, obratnost a podobne coz ti zvysuje schopnosti - jsi rychlejsi, silnejsi etc)
Jak umíš kryt, tak se učíš první útoky, ty jsou jednoduché třeba seknout doleva a doprava udělá útok na hlavu, a postupně se učíš nové. Ale některé se zdají už docela komplikované jako doleva doprava šikmo dolů a píchnout, nebo : dolu + 2x pich = chytnes mec za cepel a probodnes utocnikovy hrud.
Pak technika nemusí být stejná pro dlouhý nebo krátký meč.
(Muzes utocit a branit se i bez toho, aniz by ses neco ucil, ale naucit se par figlu je jen k dobru, pak bez problému slozis i 3 protivniky zaraz. Pozor ty figle funguji jen kdyz je mas naucené, jinak ta urcita kombinace fungovat nebude.)

Já jsem začal krátkým mečem a vždy mě zabili, pak jsem došel na to, že potřebuji dlouhý meč, nebo krátký + štít :-)
(kdyz budes mit jen kratky mec a budes se snim branit bez stitu, tak bude rychle poskozen)

Muže se to zdát komplikované, ale učíš se to postupně tak to těžké až tak jak se zdá není. Pár naučných seku a protivník leží uz po 2 ranách. (Tekken na PS1 a kombinace utoku byl podstatne tezsi :-)
PS: Pro cvičení bych ti doporučil trénink s dřevěným mečem, neubírá to na zdraví, neničí materiál a můžeš zkoušet co chceš.
(mě se to naopak velmi líbí a je to konečně něco jiného jak chodit a mačkat B nebo Y. Na klávesnici bych to ale hrát nechtěl) .

Vím, vím, jenže jsem u něj párkrát byl, jednou vyhrál a už jsem si věřil na ostatní. :-) Takže teď mám Ptáčka přivázanýho u stromu a proti sobě 2 exoty, který mě vždycky sejmou. Nejspíš se tedy budu muset vrátit do vesnice a potrénovat. Vydatně.
Hraješ to tedy na gamepadu? Ten mám taky (Xboxáckej), jenže mi na něm zase nejde třeba odemykání/vylamování zámků, takže to hraju na klávesnici. Možná budu (muset) prohazovat ovládání podle potřeby.

Ja sem vylamovani na klavesnici jeste nezkousel, tedka pribylo v hlavni nabidce [MENU] moznost "klasického" nebo "zjednoduseného" vylamovani zamku, pravdepodbne kvuli gamepadum.
(je to a najdes to v hlavnim menu)

PS: Co me tam ted spis "sere", jsou ti pridani pejskové. Predtim jsem chodil a okradal zlodeje schované u cesty ze zadu, kde se nespusil kod (takovej mensi BUG) ktery spusti urcity algortim aby te prepadli jen kdyz projdes po ceste, ze zadu se nehybali a tak jsem je vsechny okrad, ted jak maji psa, zacnou reagovat a utoci :-)

PS: Pardon. Zjednodušené vylamovaní zámků vidim jen u verze konsole (XBOX) tak at to nehledas zbytecne, u PC verzi je jen polozka v menu -> Nastaveni ovladani -> Detekce ovladani "UI" z Auto nastavit na XBOX ONE.

Taky jsem se nechal a pak zjistil, že mi zmizely i pasti na skřivany, nebo co to bylo za fógly v questu.

Jo, úkol co ti dal Lovec ? Jak jsi musel položit 3 pasti tam kde zpívají ti slavici ? To nasere .. (nemáš ty klece v inventáři koně?)
(postupem s větší vyřečností tě budou pouštět bez kontroly, nebo s vyšším LVL kapsářstvi zůstane polovina věci v inventáři) Jo, někdy to chce nervy.

Jestli jde o tábor a jejich moc, tak jim otrav jídlo (nalij jim jed do kotlíku, oni pak vykožijou)

:-) Díky za rady. Jed nemám, jsou jen 2, předpokládám, že to nakonec nějak vyhraju.
Jo, tenhle úkol - jsem v lese, řvou na mě ti ptáci a já je nemám do čeho ulovit. Sranda, no. Tak se zase projdu zpátky, že jo, aspoň mi stoupne Vitalita (koně nemám, zatím jsem ani nepřišel na to, kde ho sehnat). Cestou sbírám bylinky, třeba se k něčemu budou hodit.

Nemas kone ? Kdyz stisknes parkrat "Y" na gamepadu nepribehne ?

Cestou sbírám bylinky, třeba se k něčemu budou hodit.

:-D
(prvniho sestrel lukem co mas od Pana Ptacka a zbyleho zlikviduj mecem, teda jestli nejsi na zacatku hry jinak by jsi mel mit luk uz ve vybave).
Jestli jsi na zacatku, tak bez hned pro poklad valecného ore. (najdes v nem zakladni vybavu valecného ore, prilbu, vestu atd, coz ti zvysi ochranu a utok, bez toho skoncis i s jednim bojovnikem po souboji jen s 10% zivota).

Luk mám! Na 30 šípů jsem ulovil 2 kusy králíků (s Ptáčkem na lovu). :-D
Vpodstatě mě to nijak nepálí, chápu, že je to hra na dlouho, nepotřebuju to dohrát za víkend. Teď mě nejvíc omezuje to, že nedokážu postoupit přes ty 2 kumány, ale nemám problém s tím se vrátit trénovat do vesnice - jestli mně teda Ptáček vydrží přivázanej u stromu, než se pro něj (za rok, nebo dva) vrátím a dokážu sejmout ty jeho hlídače. ;-)
Poklad válečného oře? ::) S tím jsem se ještě nepotkal, mrknu do deníku.

Já 90% soubojů odehrál právě jen s lukem. Těžká zbroj + luk a není problém sundat i 6 protivníků. Headshotem totiž sundáš kohokoli jednou střelou ;) A když přiběhne blíž, tak tě sice může sekat (proto ta těžká zbroj), ale zase se mu snadněji dá headshot :) Když jsou v té skupince i nějací lučišníci, tak je dobré se postavit tak, aby tě "kryli" ti nepřátelé s mečem. Tímto způsobem jsem chodil vybíjet tábory v lesích a nahrabal si tolik peněz, že jsem je neměl ani za co utrácet. Dokonce mi to vystačilo na kompletní postavení vesnice z prvního DLC :D

Zatím se mi nepovedlo nikoho dostat 1 zásahem, navíc mám dojem, že některé informace na webech se vztahují ke dřívějším verzím a v nové/aktuální už je to opraveno - takové rady, jakože někde u cesty je nehlídaný tábor a tam super zbroj i zbraně. To je pravda jen z půlky. Nehlídaný tábor tam je, ale v truhle jen pár cetek. Nicméně souboje už se mi celkem daří, pokud se na mě nesesype několik Kumánů najednou.