Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Končím se Steamem

Steam mě neskutečně nasral.
Koupil jsem si v letní akci hru Project Cars 2 a následně jsem spustil Steam a hra se mi tam aktivovala, kromě položky "HRY" se mi vytvořila nově položka "VR" a hra se ukazuje jak tam tak i tam. Jsem dal hru z VR skrýt a ona se skryla úplně, takže se tváří jako bych ji neměl, ale zmizelo VR. To VR mi totiž rozhodilo moje kategorie, tudíž jsem se snažil to nějak vyřešit, ale záhy jsem zjistil, že to nejde.
Tak jsem udělal jedinou zbývající možnost, že jsem hru vrátil a napsal jsem jim, že žádný VR nemám a tudíž to nechci.
Tak doufám, že mi vrátí co nejdřív peníze zpátky.

Jestli mi peníze nevrátí, tak kupuju lístek na letadlo a dojedu toho Newella do Ameriky zastřelit, okrádat se nenechám.

Jinak prostě s nima končim, budu si hry kupovat jinde na normálním GOGu. Když tam nebudou, tak víte co, já se na ně na všechny můžu vysrat.

Řešení:

Byl jsem okraden, zaplatil jsem za Project Cars 2 380Kc a vratili mi jenom 360Kc. Uz si nikdy nic na Steamu nekoupim. (Je mi zrejme, ze za to muzou ruzne prevodni kurzy, ale stejne proste konec, dohraju hry co uz mam, ono to je stejne na dalsi dva roky minimalne a pak uz budu podporovat jen GOG a hrat hry jen odtamtud.)

No, pokud k tomu pristupujete takto, tak asi jo, ja jsem byl az do ted rad, ze mam na hry spoustec a nemusim mit ikony na plose nebo v start menu.

Teda si budu muset rozmyslet, jak to delat dal. Bud jako vy a Steam klient nespoustet a nespoustet z nej hry a nebo existujou spoustece her, kde si je uzivatele muzou rozradit jak chteji a z toho sposutece se spusti spoustec steamu a potom nasledne automaticky i hra, ale prijde mi jako drbat se za uchem nohou. :-/

Nechápu, co je to za "problém" :-/

Nemám důvod hry skrývat; které nechci, aby strašily v mé "aktivní" knihovně (např. takové ty šity z Humblebundlů), dám hře kategorii "Odpad", kterou mám zavřenou. Pak mám ještě kategorii "Nezobrazovat", kam dávám hry, které na Steamu sice mám a které hraji, ale které spouštím jinak (verze ze Steamu např. není kompatibilní s češtinou, ať už zveřejněnou nebo čistě soukromou, případně existuje notně vylepšená modifikace s vlastním enginem a spouštěčem, např. Quake 2).

[87299-steamclient-png]

A úplně dole je sekce "VR", kam se ukládají odkazy na VR hry (kromě "hlavního" katalogu), jak tu kdosi dal screenshot. Nelezu tam.

Jo, jenze ja mam takovych kategorii vytvoreno vic, mam hry pekne rozrazene a ted se mi tam ukazala kategorie "VR", ktere se neda nijak zbavit. Tak jsem sel na google hledat, jak kategorii oddelat a nasel jsem spoustu komentaru k tomu, jak na foru Steamu, tak mimo s tim vysledkem, ze to je v programu dane natvrdo a zbavit se toho nelze a este tam nekdo vysvetloval, ze Steam proste potrebuje delat reklamu na VR tituly, tak proto to tam musi byt. To me vytocilo, za hry na Steamu se plati, to neni zadna charita, Valve je z prijmu her hodne bohata firma a oni mi budou vnucovat nejakou reklamu, tak to teda ne.

Project Cars 2 jsem vratil, jinde ho neprodavaji, takze holt maji smolika a sve penize si utratim jinde. Mel jsem negativni zkusenost s vracenim penez, protoze jsem jednou chtel vratit nikdy nenainstalovanou hru, ale napsali mi, ze uplynula nejaka doba, takze uz to nejde. Mel jsem teda patricnou obavu, ze mi to odmitnou i tentokrat. Ale nepotvrdilo se to, vratili penize temer okamzite.

Mne na tom nejvic stve, ze tich pozadavku, ze se to lidem nelibi, je na foru Steamu spousta, ale Valve na lidi kali. To me nastvalo.

To mas asi nejakou mentalni poruchu (OCD), kdyz ti to tolik vadi. Je to uplne dole a zabira to srolovany jeden radek, ale tobe kvuli tomu pukne hlava. Ja tam mam takovych her, ze bych se zcvoknul z toho to rozrazovat do nejakych oddilku, a navic je to uplne k nicemu (spis to musi byt jeste opruz hledat hru ve stovce zalozek a nevedet presne do ktery jsi to zaradil).
Ale ja do ty knihovny lezu prakticky jenom kdyz chci neco nainstalovat, takze si uplne vystacim s jednim, abecedne serazenym seznamem, kde hned najdu co potrebuju, popripade pouziji search funkci.

Tak souvislost mezi OCD a tim, ze mam rad poradek, nevidim.
Ale treba to nejaka porucha je, jsem rad, kdyz mam veci pekne serazene a usporadane, proto mi treba nevyhovuji Windows 10, kde se chaoticke menu usporadat neda, tudiz stejne asi budu potrebovat nakonec ten spoustec spoustece, nicmene stacilo by pritom, kdyby Valve nenarvalo VR kategorii, kterou 2/3 hracu stejne nepouzivaji do Steamu natvrdo. Ja bych se s tim i smiril, kdybych nezjistil, ze nejsem sam koho to vytaci a ze tich nadavek smerem k Valve jsem nasel na google plno a Valve proste jen platici zakazniky neignorovalo, to me nastvalo.

Byl jsem okraden, zaplatil jsem za Project Cars 2 380Kc a vratili mi jenom 360Kc. Uz si nikdy nic na Steamu nekoupim. (Je mi zrejme, ze za to muzou ruzne prevodni kurzy, ale stejne proste konec, dohraju hry co uz mam, ono to je stejne na dalsi dva roky minimalne a pak uz budu podporovat jen GOG a hrat hry jen odtamtud.)

Napriklad:

https://steamcommunity.com/discussions/forum/10/135512305400938464/

Yes, it's silly uglyness, I don't need it, it should be optional.

I don't wanna have 100 categories, just my 2-3 custom categories and I don't need duplicates in the VR category

C'mon Valve, move your lazy laziness, it's been one year plus, and nothing is changed.

I do play VR games and I even hate the VR category. I'd rather put my VR games into sorted categories of my own.... but that leaves the damn standard VR category doubling everything up.

Real tired of this stupid automatic category.

Valve please give us full control over our library!

2 years on and nothing has been done. Steam no longer has any steam, huh.

To jenom tolik k tomu, ze ja debil nejsem narozdil od lidi z Valve, kteri maji jasnou zpetnou vazbu a serou na uzivatele.

Zajímavý. VR nepoužívám, kategorie je úplně dole naprosto neviditelná, hry mám na liště v adresáři Hry (děti mají své hry na ploše). Je fakt, že steam library nepoužívám - nemám nejmenší potřebu. Nenapadlo mě za těch X let mít se steamem nějaký problémy, zajímavý...většinou když se mi něco nelíbí, tak to nepoužívám a najdu si něco ideálnějšího. Vždycky je řešení.

Souhlasim.
Momentalnim resenim by nejspis bylo spoustet hry pres ten Playnite a Steam skryt a mit ho jen na pozadi, aby me nerozciloval. Ale dost verim GOGu, ze jejich reseni (Galaxy 2.0) bude lepsi. Mohl bych se zkusit prihlasit k testu te beta verze, ale spis pockam az to predstavi ve finalni verzi. Kdyz uz zkousi uzavrenou betu, tak by to tady za par mesicu mohlo byt. Uvidime.

Preto ked ja nieco hram, tak uz je to len warez...
Novu hru by som uz nikdy nekupil, su to ken vyhodene peniaze a nikto nezaruci ze to bude fungovat na100%...aj zak to straca zmysel uz len z toho dovodu, lebo kazdy si iba prejde singlac a hned maze....kvoli multiplayeru hy som uz hry nikdy nekupoval... kupil som tak iba GTA V a je to tam len sami cheater a rockstar na to sere a nic s tym nerobi... uz nikdy nic nekupim!!!!

Na druhou stranu, pokud nebudeme brat v uvahu studia jako treba Ubisoft, kde prave spousta lidi ty jejich stupidni hry kupuje a proto Ubisoft vydava dalsi a dalsi stejne stupidni hry furt dokola, tak jsou vyvojari, kteri jsou schopni obetovat temer vsechno, aby mohli vyrobit svou hru. Nekdy to vyjde a vyvojar na hre zbohatne, nekdy zbankrotuje a nekdy vydelane penize investuje do vyroby dalsi hry. Kdyz bude hra dobra, ale vsichni hraci si ji zwarezi, tak vyvojar zbankrotuje taky a dalsi hru uz ani ty jako warez nestahnes, protoze uz nevznikne. Skonci to tak, ze nebudou zadni mali vyvojari a budou jen velka studia jako Ubisoft, EA, Milestone, ..., ktere vydavaji jen same sracky.

Spis bych chtel, aby si vyvojari ti mali uvedomili, ze jsou sami proti sobe, kdyz sve hry umistuji jen na Steam a zacali je davat i jinam, treba na GOG, ktery ma launcher v pohode a navic ani nemusi pri hre bezet, kdyz nechces. Kupovanim her podporujes vyvojare, aby vyrobil dalsi dobre hry, ktere budes chtit zase hrat. (Hrajes-li hry od Ubiscotu, klidne je warezuj, tam by bylo jen dobre, kdyby krachli.)

Hoši, jako Steam.... Steam tu zítra nemusí být.
Navíc je i pro Steam problém udržovat staré hry tak, aby jely i na moderních mašinách.

Můj bratránek si jednu hru nekoupil jenom proto, že není na Steamu, na který je hrdý, že tam má co nejvíce her.
Lidi, já Vás trochu nechápu, co je v životě jisté?
Dohraju hru a už se o ni nezajímám.

Každý to tak nemá - kdyby nebyla online SW:TOR tak znova mastim KOTOR 1 a 2. Třeba. Taky pojem "dohraju hru" je dost relativní, některé hry mají dost solidní replayabilitu (Crusader Kings, Europa Universalis,...). A některé se ani dohrát nedají (Football Manager, E/A Truck Simulator,..). A v životě jsou jisté pouze 2 věci...

Jo, jo. Dragon Age Origins a II, jsem hral dvakrat. Stejne tak bych chtel jeste letos mozna pristi rok hrat hry, co mam naplanovany novy, ale pak bych se hrozne rad vratil k celym seriim Mass Effect 1-3 a Zaklinac 1-3 a zkusil bych si to rad uzit jeste jednou. Musim rict, ze i Risen 1-3 bych si dokazal predstavit hrat znovu, ale vim, ze k tomu nedojde kvuli casu. A jeste Gothic 3 bych zkusil zmodovat tou vylepsenou fanouskovskou grafikou a klidne bych to dal po druhe. Uvidime, treba se do budoucna vyvojari zameri na hry jako Fortnite a PUBG a ja si budu hrat v klidku stare hry znovu. :-)