Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Steam Trader začátečník

Jsou to 2 dny co sem začal obchodovat zatím sem si v průměru vydělal 100 Kč denně, myslíte že je to dobrý výsledek? Myslíte že se dá vydělat víc? Aspoň tak 450 Kč abych nemusel chodit do práce a měl to jako obživu. :D

Ako to myslíš "obchodovať"?

Pokiaľ:
A.) Obchodovanie je myslené ako Trade (výmena niečoho za niečo)
Odpoveď: Ako by ta to malo uživiť? Peniaze ti zostávajú na Steamu, nemôžeš ich vybrať. A na Steamu nepredávajú potraviny... ale hry.

B.) Obchodovanie je myslené ako klasický predaj (napríklad: Steam hier, účtu atď...)
Odpoveď: Musíš mať živnosť, alebo aspoň založenú nejakú firmu (s.r.o alebo a.s). Inak keď ťa niekto nahlási, a nebudeš mať živnosť ani nič, môžeš mať z toho problém. Môžeš dostať pokutu tuším až 1 000+ EUR (pokiaľ to plánuješ robiť dlhodobo).

Ďalej píšeš "aby som nemusel chodiť do práce", nebuď lenivý... cez internet sa zarobiť síce dá, ale musel by si na tom pracovať viac než 5 rokov. Napríklad keby si sa chcel stať youtuberom, budeš musieť makať viac ako 7 rokov, než získaš prvé peniažky. Zárobok cez internet nie je veľmi jednoduchá záležitosť, mám vlastné skúsenosti.

A myslíš aj na svoju budúcnosť? Keď sa teraz budeš živiť Steamom, čo budeš robiť ak sa nedaj bože niečo stane tvojim rodičom? Ako im zaplatíš nemocnicu, lieky a ďalšie veci? Kde budeš bývať? Myslíš si, že bývanie stojí len pár kč? Pokiaľ ťa práca, ktorú aktuálne máš nebaví, tak skús inú. Pohľadaj napríklad na profesia.cz. Ale cez agentúry nechoď, len ťa okradnú, tak ako sa to stalo aj mne. Mesačne som mal výplatu len 400€, potom som prestúpil za kmeňa a už je radosť pozerať do bankomatu (ako kedy :-D) Neviem síce ako to funguje v Čechách, ale keby si bol Slovák, tak v prepočte je 450Kč 17€ (+-). A na Slovensku by si bol len zo 17-timi eurami čistý bezdomovec. A to predsa nechceš...

10 000Kč mesačne zárobok cez Steam? Wow... chlape ty dokážeš urobiť z nemožného možné. Ako chceš prosím ta zarobiť cez Steam 10 000Kč (časom)? Z môjho hľadiska by sa to teoreticky dalo urobiť len tak, že by si nakúpil drahé hry, a následne Steam účet predal. A čo by ti to akože zarobilo??? Vrazil by si napr. prvý mesiac do toho 700€ na nákup hier, a budúci mesiac by sa ti z toho vrátilo 380+-€? Veď rozmýšľaj trocha. Pochybujem že máš na svojom Steam účte také cenné veci, že časom budeš zarábať 10 000Kč. To by si musel kúpiť plno kľúčov a ja neviem čoho ešte, a zasa... vložil by si do toho nejakú čiastku, a vráti sa ti z toho o dosť menej. Podľa mňa by si mal naďalej normálne chodiť do práce, a Steam keď už to tak strašne moc chceš, tak to aspoň brať ako privýrobok.

Skrátka Steamom sa zarobiť nedá už len z toho dôvodu, že tie peniaze sa vybrať nedajú. A ani zarobiť teoreticky nie. Pretože aby si niečo mohol predať, musíš si to kúpiť (ak to nemáš) a ono by to bolo celé taký začarovaný kruh. Prvý mesiac by si dal na Steam napr. 500€, nakúpil veci, ktoré budeš predávať a budúci mesiac sa ti z toho vráti nejakých 380€. A takto by to išlo stále dookola...

Je to celé divné... skrátka za mňa sa skrátka Steamom zarobiť nedá. Jedine že by si predal Steam účty, ale predaj účtov je zakázaný. A naviac peniaze, ktoré vložíš do Steamu, sa vybrať nedajú. Môžeš ich samozrejme pýtať od ľudí aby ti ich poslali na účet, ale pokiaľ to chceš robiť dlhodobo, živnosť potrebovať budeš. A tuším sa tam uhrádza aj nejaký poplatok (za živnosť). Ale to už neviem, aspoň tak to je na Slovenskej republike, ako to funguje celé v Čechách tak to ja už neviem.

Pokud sis někdy hrál s mzdovou kalkulačkou, tak zjistíš, že z každé hrubé tisícikoruny ti zbyde něco okolo 700 Kč. Takže celkový odvod je asi 30% a ten se může ještě snížit při ročním zúčtování daně, když si odepíšeš pár věcí, jako třeba spoření, hypotéku, nepracující manželku atd.

Mzda se uvádí vždycky v hrubým. Čistá mzda je individuální a mění se podle slev na dani každého jinak. Já mám téměř 3 litry v čístým víc, než kdybych neměl dvě děcka.
Možná jsem 300 Kč na hodinu přehnal, ale mzda 200 - 250 Kč na hodinu není v našich končinách nic až tak výjimečnýho, pokud jsi trochu schopný.