Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem CS: GO - Ukradený účet a ban

Zdravím, řeším problém. Po delší odstávce jsem se chtěl přihlásit na Steam, nešlo to i když jsem si 100% jistý jaké je heslo.Poté jsem si všiml, že můj účet je připojený k nějáké ruskému emailu.Učet jsem dostal zpět, po ověření platební karty. Ovšem poté jsem zjistil že v tu dobu co můj účet někdo používal, jsem dostal Game Ban na CS:GO. Dá se s tím něco dělat?

To je hodně divné, jak onen zloděj ve svém guardu zadal kód, který se generuje ve tvém mobilu.

Nemáš ten mobil napaden malwarem? Třeba nad ním má ten hacker kontrolu (netuším, zda je to možné). Asi na něm máš aktivní internet (data nebo wifi), že? Možnost napadení je jeden z důvodů, proč data v mobilu nechci - hlavně kvůli bankovnictví. Jen čas od času doma zapnu wifi, připojím jej a nechám aktualizovat mapy navigace, případně těch pár aplikací, co v něm mám.

Mě se tehdy stalo něco podobného, jen na Originu. Místo ověření přes mobil jsmem měl kontrolní otázku a odpověď jsem po x letech zapoměl. Do pc se mi dostal malware a tak rusák zjistil login a heslo k účtu, které změnil. Jak ale přešel přes kontrolní otázku mi je dodnes záhadou. Na Supportu jsem pak musel dokazovat, že účet je můj pomocí klíčů od her.

Ihned provedena čistá instalace win a změna vsech hesel. Na Originu zapnuta ověření přes mobil.

Možnost napadení je jeden z důvodů, proč data v mobilu nechci - hlavně kvůli bankovnictví.

Trochu paranoia ne? :-)

Pri trose smuly napadne hacker nekterou z tech par aplikaci na Google Play a ty si stahnes do mobilu podvrzenou verzi. V podstate jedinny zpusob, ktery je sice taky nepravdepodobny, ale mozny u normalniho tzn. pouceneho uzivatele. Verim, ze zoufaly klikac, ktery klika na vsechno, co mu mobil nabidne, rozhodne nejsi.
I tak ale neni vse ztraceno, protoze bez administratorskeho pristupu funguji jednotlive aplikace na Androidu v sandboxu a teda by se z jine aplikace dostat k datum Steam Guard hacker nemel. To by musel napadnout primo Steam Guard, s cimz se nic nadelat neda, clovek jim musi verit.

Kazdopadne je dobre mit podporovany Android bez znamych der. Ano, vim, ze se to lehko rekne, ale realita je horsi, ale tak to proste je. A stejne te to, ze se pripojujes obcasne na chvili nemuze s jistotou nijak ochranit.

---

Jinak neverim, ze mel Steam Guard a nekdo mu ukradl ucet.

Oni mu účet zpřístupnili, akorát má ban na tu hru. Otázkou je, co ten hacker v té hře dělal a zda je náprava možná.
Domnívám se (ale nevím to!), že pokud by měl účet řádně (dvoufázově) zabezpečen, nestalo by se to. Zodpovědnost je i na uživateli.

Ano, je to svým způsobem tvrdé.

On je ale problem v tom, jak dokazat ze hackoval ten "zly pan co mu ukradl ucet". Takhle by si mohl jednoduse zmenit email, pak cheatovat ve hre a kdyz by dostal ban, tak by akorat rekl, ze mu nekdo ukradl ucet a at mu to prepisou zpatky na puvodni mail a at ho odbanuji.
Lidi casto nadavaji na ruzne prisne systemy aniz by si uvedomovali, ze mirnejsi system by byl akorat zneuzivan.

Presne tak, email neni trvaly identifikator, ze ma nekdo jeden email cely zivot absolutne neznamena, ze jiny clovek nemuze za zivot nucene vystridat nekolikero emailu! I ja jsem uz na Steamu menil email.

Steam poskytuje funkcni ochranu proti zneuziti uctu Steam Guard, je jen na uzivateli, jestli to pouziva nebo ne.

Mimochodem GOG a Origin maji dvoufazove overeni na email, coz si myslim neni tak bezpecne.

UPlay pak pouziva zmetkovity polofunkcni Google Authentifikator, takze tam mam dvoufazove overeni radeji vypnuto.

Ostatni sluzby neznam, tak nevim, jak to maji jinde, ale jsem presvedcen, ze Steam je jako sluzba nejbezpecnejsi. (Nejbezpecnejsi je GOG, pokud teda na to jako ja nekaslete a stahnete si ISO obrazy her.)

To mas pravdu, ale zaroven umoznuji i email, coz UPlay ne. Beru to tak, ze lepsi email nez Google autentifikator, kdyz uz si nedokazi udelat vlastni appku. Napriklad i MS autentifikator je dobre pouzitelny, ale netusim na kolik moc ho mohou pouzivat treti strany, predpokladam, ze by to melo jit, ale muze to byt drazsi nez u Googlu, jenze ja jako zakaznik nesverim neco do ceho jsem nastrkal penize nejake posahane sluzbe.