Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co říkáte na Cyberpunk?

Třičtvrtihodinové video zde: https://www.zing.cz/novinky/96042039/48-minut-zaberu-z-hrani-cyberpunku-2077/
Jak zdůrazňují, není to (technicky) hotové, grafika se bude měnit.

Za mě opravdu 10/10 hra. Kříženec DeusEx, FC Blood Dragon, FEAR a Crysis v monumentálním provedení. Těším se moc.

Snad půjdou vypnout ta čísýlka nad zasahovanými nepřáteli. A snad bude přidáno pohupování postavy při chůzi.

loading...

Já to beru jako "stupeň zaujetí, natěšenosti". A jasně, je to hodně early alpha, uvidíme třeba za rok, jak se to bude vyvíjet.

Nakonec, hry vždycky pořizuji podle toho, jak mě (video, obrázky, příběh, info i ní, série) zaujme předem. Hraju, až ji mám koupenou.

---
Možná na můj vkus až moc freneticky akční, mám rád tišší a klidnější postup, ne styl Rambo/Commando :)

Mě to zaujalo právě zhlediska tý akce. Rambo a Komando jsou mé oblíbené filmy a u her jsem hrál hodně Commandos, takže já jsem spokojen. Tu hru bych kupoval jen, pokud by tam byl skvělý multiplayer, jinak nevidím smysl tý koupě. Kvůli singleplayeru bych hru nikdy nekoupil, to je ztráta peněz.

Takze jen hype. To uz tu bylo tolikrat. Mozna az uvidim skutecny gameplay ktery neni predem pripraveny a naplanovany a hrany nekym nezaujatym kdo se pusti i do toho mene povedeneho co ve hre je. Pak zjistis ze je pribeh na ho*no, sidequesty jak pres kopirak, v clenitejsim prostredi sileny framedropy, retardovana umela inteligence apod.

Urcite zatim ukazky hodne zajimave, ale fakt je ze musime pockat. Myslim, ze nic podobneho tu jeste nebylo, takze tezko rict. Preci jenom proti Zaklinacovi ze sveta historickeho fantasy je to uplne neco jineho.

Já mám kyberpunk mnohem raději než fantazy (respektive fantazy vůbec nemusím), takže to vidím přesně naopak.

Nerozumím, co myslíš tím "rychlým se okoukáním grafiky". Buď se mi líbí nebo moc ne. Když se mi líbí, trvá to celou hru, když ne, buď si zvyknu, nebo to přetrpím, nebo s tím seknu. Grafika, která mě zaujme, je pak plusovým bodem v mém interním hodnocení hry. A vůbec nemusí jít o co největší realističnost, viz třeba cell shaderové hry typu XIII či Borderlands. Dokonce i indie logické hry vypadají (IMHO) od "pěkně" po "hrozně".

Tim jsem myslel to, ze nekteré hry se rychle okoukaji a kouzlo rychle padne.
Zkratka jak uz vse znas, mas vse projité, odkrytou celou mapu se vse zacina jen opakovat, zde to zacina nudit a peknej domecek na kopecku to nezachrani.
* U nekterych her to jde silne videt, nalakaji na grafiku, ale az na pribehové mise jsou vedlejsi zpravidla ty samé jen z jinym kabatkem (bez tam toho, bez prozkoumej tam to, najdi 10 jablek, pak je to najdi 10 hrusek a pak 10 melounu.. (vyborny priklad by byl treba State Of Decay, ja uz jsi potkla vsechny druhy nepritele/zombi (tri druhy), tak uz te nic nového behem hry nejak nepotka, stale se opkaje ta sama metodika).

Je spoustu starých her které předčí ty nové. Třeba jen ze serie FarCry když jsem viděl video porovnání FarCry 2 vs FarCry 5(https://www.youtube.com/watch?v=FCeEvQ68jY8) tak jsem byl překvapen jak si s tou hrou dříve vyhráli. Úplné detaily, blbůstky, které jako celek udělají velice funkční hru. Teď už jsou hry jen takové naleštěné pozlátko co vypadá na traileru skvěle, ale když to hrajete nějakou dobu přicházíte na to, že to je ojebané, nefunkční....

Teď už jsou hry jen takové naleštěné pozlátko co vypadá na traileru skvěle, ale když to hrajete nějakou dobu přicházíte na to, že to je ojebané, nefunkční....

No nevím. Vezmi si hry dvacet let staré, jejich vývoj byl oproti těm současným hodně jednoduchý. Co potřebovali Romero a Carmack? Udělat (z dnešního pohledu velmi jednoduchý) engine, naflákat - nebo si nechat udělat - pár textur a vymyslet strukturu levelů (Wolf3D, Doom). A byly to svého času naprosté bomby. Srovnej s tím třeba jen náročnost na vytvoření prostředí Skyrimu, GTA5, The Crew, Witcher 3. I docela složité mapy do Dooma/Wolfa uděláš za pár hodin.

Chyba: protoze neberes v potaz slozitost prace jak programatora, tak grafika. Kamos mi onehda ukazoval nejake veci v Blenderu (mimochodem 3D program zadarmo, tudiz zadny naklad pro vyvojare) a neveril jsem vlastnim ocim, jak se to posunulo. Takze sice mas pravdu, ze hry byly driv na vyvoj jednodussi, to je neodiskutovatelne, ale zase nebyly az tak moc jednodussi, jak naznacujes.

Já myslel to, že když je hotový engine, tvorba levelů/světa byla brnkačka. Sám jsem jich pár do Dooma (a později do Duka3D) dělal, šlo to docela rychle. Nakreslit rozložení místností, přidat textury, dveře, rozmístit lékárničky, zbraně, náboje a skřety a hotovo. Tohle je dnes (u mnohonásobně rozsáhlejších prostor) mnohem pracnější, vždyť některé hry mají tisíce km2 (Just Cause), to musí být strašná piplačka vyrobit ten svět - i když se tam mnohé objekty opakují.

Hry dříve nebyly zdaleka tak (prostorově) rozsáhlé jako dnes. Pomíjím samozřejmě věci TES Arena, kde je ohromný svět vygenerován, ne ručně poskládán.

Pro mě je to zklamání přiznám se. Jediný hype moment pro mě byl ten, když ukázali trailer s tou robo ženskou, to byla nádhera a měla to spád a všechno. Od té doby se mi to líbí bohužel méně a méně. Z mého subjektivního pocitu je to takový kříženec Borderlands (čísílka nad postavou při zásahu), Falloutu 4 ("VATS") a další.

Osobně ani nevyhledávám tyhle vědeckofantastické příběhy, takže...:-/

Jediné co to může zachránit je příběh, ale obávám se, že to prostě nebude hra pro mě.

Pro mě je to to nejhorší zasazení vůbec - budoucnost. Což mě absolutně nebere, ale samozřejmě si to koupím, protože není co hrát. Ale bavit mě to nebude to vím už teď, nikdy žádnou hru zasazenou do budoucnosti jsem nedohrál a většinu jich utnul hned do 30 minut.
Oproti tomu třeba Zaklínač/Skyrim apod.. jako historické fantasy jsou pro mě dokonalé hry.
Ale o tom to je, všem se nemůže líbít všechno, jistě si to najde spoustu příznivců, kterým toto sedí :)