Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nákup hry na Uplay...

Tak jsem poprvé nakupoval přímo na Uplay, předtím jsem jen přidával klíče odjinud či se mi tam aktivovaly hry ze Steamu, které účet Uplay vyžadují. A nedopadlo to…

Chtěl jsem koupit Trackmania Turbo za akční cenu, https://store.ubi.com/eu/trackmania--turbo/56c4948c88a7e300458b486e.html
Cenu jsem ještě snížil o 20% výměnou za 100 Uplay bodů.

Jenže nákup z klienta se nepodařil, skončil chybovou hláškou o nepřístupnosti obchodu. Hra zůstala v košíku. Za chvíli jsem to zkusil znova, stejný výsledek.

V seznamu nákupů nic není, hra změnila v knihovně titulek z "Trackmania Turbo Trial version" na "Trackmania Turbo", hra je ale pořád jen demo.

A tak si kouknu na bankovní účet a platba za hru, kterou nemám, už 2x odešla. Pěkné.
Vytvořil jsem ticket, uvidím..

Ten účet už mám asi 5 let, mám tam asi 20 her, ale tohle je první přímý nákup u Ubisoftu.

Někde jsem četl, že by mohla pomoci odinstalace Uplay klienta a jeho nová instalace, do toho se mi nechce, tak jsem prostě klienta nainstaloval na manželčin PC (kde nikdy nebyl). A záznam o zakoupení hry tam také nevidím. Chyba bude někde jinde, IMHO u nich, v logu na mém PC je v klientovi záznam (cenzurováno ****):

[ 5152] 2017-11-18 05:45:04 [ 5252] ERROR CefClientHandler.cpp (688) Error when loading URL https://connect.ubi.com/Xdm/Index?appId=********&xdm_e=https%3A%2F%2Fstore.ubi.com&xdm_c=default2396&xdm_p=1, ErrorCode=-7, Details: System error

[ 5152] 2017-11-18 05:49:43 [ 5252] ERROR CefClientHandler.cpp (688) Error when loading URL https://psm.ubi.com/api/transactionRest?sid=136&amount=1087&country=CZ&reference=*******&description=PC+%28Download%29+-+TRACKMANIA+TURBO+-+VAR&priceCode=variable-2199&version=1&expireKey=15811a3c9&hash=*****, ErrorCode=-7, Details: System error

[ 5152] 2017-11-18 05:50:02 [ 5252] ERROR CefClientHandler.cpp (688) Error when loading URL https://store.ubi.com/upc/eu/shipping-billing?dwcont=C2000850923, ErrorCode=-400, Details: Cache error

Nu, jsem zvědav, zda nejsem 2x o 284 Kč lehčí...

Hry nakupuju pres UbiStore, nikdy pres aplikaci.

Problem se zaplacenim nikdy nebyl a uz jsem tam nakupoval nekolikrat. Verim, ze penize vrati. Psal jsem jim skrz problem s dvojfaktorovou autentizaci a vyresili jsme to, odepsali velmi rychle snad za 3 hodiny od vytvoreni ticketu. Co me mrzi, ze slibili, ze debilni Google autentifikator je jen docasne reseni, ale od te doby se nic nezmenilo, takze mam radeji dvojfaktorovou autentizaci vypnutou.

Ticket jsem udělal hned ráno, teď si píšu na FB se supportem, kde jsem jim celou "issue" popsal. Oni:

Hello, I can see two open orders for Trackmania on your account.

If an order is open, it means it did not complete and the money was not taken by us.

It is most likely that your bank is holding the money.You may want to speak to your bank to release the money but it would normally be refunded after a few days

Já na to, že při platbě kartou by snad měli mít peníze hned. Že tak to funguje (se stejnou katou) na Steamu, Originu, GOGu, HB, prostě všude.

Money Is only taken when the transaction completes, until then it is held by the bank.

It would be taken out of your account and put aside to await the purchase completion, in this case that has not happened. so the money is in a kind of limbo.

Your money should be returned to you shortly.

Tak uvidím... Zatím jsou prachy někde v limbu :-)

Oni ty peníze ani nemají, ale jsou zablokované na účtě (spojeném s platební kartou). V bance mi na supportu bylo řečeno, že blokace může trvat 30 dní, pak by mělo (snad?) automaticky dojít k odblokování. Zda se tak stane, netuším. Zda se Ubisoft skutečně nějak angažoval a snažil se tu blokaci zrušit, také netuším. Do 30 dnů chybí ještě týden..

Určitě by měly dojít zpět obě platby, hru na UPlay účtě nemám.

Tak nějak vnitřně jsem očekával vrácení/odblokování obou plateb obratem a jako omluvenku tu hru zdarma. No, zatím nemám nic :-)

Oživeno:

Dnes jsem koupil tuhle Turbo Trackmanii na GamesPlanet UK za 9,99Ł. Okamžitě k dispozici s/n, zadáno do UPlay, z trialky je fullka.
Akorát mě zarazilo, jak málo lidí (online) to hraje. Nicméně tohle mi až tak nevadí, jezdím rád i sám :)

Tak Ubi me totalne vytaci, asi s nima skoncim, vic napisu do sveho vlakna k SC Conviction.

Me treba Trackmanie nebavi, kamos me lamal, ale nedal jsem se. Nakonec se nechal presvedcit, ze zkusime nejaka jina auta, zatim nevime ktera. Trackmanii nemam rad kvuli tomu, ze to je bezkontaktni, to me vadi.

Co se týče "jezdících her", rozlišuji několik kategorií

- FUEL: pro mě nejlepší jezdící hra. Dnes bude problém s pořízením a zprovozněním, podpora neexistuje... naštěstí to vyřešila komunita (steamáckou verzi mám kompletně zmodovanou). Ohromný svět (mnoho a mnoho tisíc km2)
- Burnout Paradise: ovládání aut se veskrze arkádové, ale mně naprosto vyhovuje, že auta sedí
- Test Drive Unlimited / The Crew: takové to velké ježdění, úkoly mě až tak nezajímají
- GTA (kromě 4), Mafia, Just Cause, Saints Row, Watch Dogs: kromě hraní příběhu si rád zajezdím
- NFS, Grid: závody, moc mi to nejde, hraji jen výjimečně
- Trackmanie (mám jich spousty): prostě si na chvíli zablbnu. Baví mě i tvorba vlastních tratí.

Nejhorší jízdní modely podle mě: Saints Row 2 (existuje neofiko patch) a GTA4.

Posledních pár dní jsem po chvilkách rozjel GTA5 a z ježdění v autech jsem nadšen. Motorky na tom jsou poněkud hůře (jezdím výhradně na klávesnici - všechny hry).

U her typu Mafia beru jezdeni jako doplnek a neresim to, at je jizdni model jakykoli. Pamatuju se na Mafii, kde me zavod na okruhu dal poradne zabrat a kdyz jsem vyhral, mel jsem pocit, ze jsem snad vyhral v Monaku skutecnou formuli. :-D

Jinak me bavi vyslovene jen sportovni jezdeni, drive klavesnice, ted davam prednost volantu, ale mam jen Geniuse za litr, takze to nehrotim. GRID, Formule 1 2012, NFS jsem hral SHIFT a novejsi uz hrat nebudu, sracky jsou to, kdyz to teda napisu naplno. Ten SHIFT byl ale skvelej dil, posledni skvelej dil! Do budoucna planuju Project Cars 2.