Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Witcher 3 všade itemy

Zdravím, trošku si kladiem dotaz. Prečo vývojari dovolili všade "kradnúť predmety" v domoch, hradoch atd.. proste všade na zemi debničky. Ľudom, v hre v chalupách to nevadí? :-D:-D Nemajú čo jesť, ale kľudne si zober čo chceš :-D

To není jenom ve Witcherovi ale snad ve všech RPG. Kvůli tomu mě třeba nebavilo hrát Baldur's Gate. Než člověk prošmejdil jednu lokaci, tak uběhlo půl dne. A když to neudělal, tak mu často chyběla nějaká věc, bez které se to pak dost obtížně hrálo.

Tohle je jeden ze pilířů RPG - šmejdění po světě a hledání předmětů, hromadění, kombinování. Lepší předmět je pak odměnou za tuto činnost. Bez toho je to jen trochu ukecaná akčňárna určená k rychlýmu průchodu a RPG hry nejsou na rychlý průchody, ale na užití si hry a světa, do kterýho je zasazena, příběh je už taková nosná šňůra, na které jsou navěšeny bonbóny. Hráč je pak sbírá a mlsá, není účelem rychle přeručkovat na druhej konec lana.

Si zahraj Gothic, tam to lidem vadí, že je okrádáš. :-D
A nerespawnují se tam pořád dokola předměty = nemáš neomezené zdroje/omezený inventář, ale omezené zdroje/neomezený inventář (nemusíš pořád běhat do safehouse/truhle, musíš umět s předměty hospodařit).

Tam je povetsinou staci usmernit klackem po kebuly. Me vic fascinuje treba system ve Skyrimu, kdy prijdes do obchodu a na polovinu veci se pomalu ani nesmis podivat aby obchodnik hned nevolal straze, ale druhou pulku veci mu klidne muzes shrabnout z pultu a hned mu je prodat zpatky. Ale jablko kterer jsi ukradl 100 kilometru daleko v nejake opustene chate uprostred lesa aniz by te nekdo videl, tak to identifikuje spolehlive jako kradene.

Tak ve Skyrimu se musíš alespoň přikrčit a počkat, až se majitel nedívá, což je lepší. Horší je, že majitel obchodu si tak nějak nevšimne, že mu z pultu zmizel zlatý meč (cokoliv) a s úsměvem tě obslouží. Zvláště ve Skyrimu, kde se dá vytrénovat ve zlodějských dovednostech (plížení, kradení, odemykání), ale využití této herní cesty je spíš směšný.