Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem WSAD

Nikdy bych nevěřil, že tohle vezmu na milost ::)

Ale naučil mě tomu Minecraft, který je s přehledem hrou, kde mám nejvíce odehraných hodin. A tam prostě obě tlačítka myši člověk potřebuje pořád. Navíc to není nijak hekticky akční hra, tak jsem to s chozením WSADem zkusil… a časem to šlo.

Nyní tedy, když hraju i jinou hru, své sto let používané nabindování měním na defaut a přenastavuji pouze ovládání aut (levou rukou opravdu dopředu/dozadu a doleva/doprava nezvládnu, potřebuji na to ruce dvě).

-----

Já se k "chození myší" dostal někdy v roce 1996 s Duke Nukem 3D, kdy tohle nastavení bylo ve hrách zcela běžné (RMB = forward). Wolfa, Dooma a Dark Forces jsem hrál ještě na šipkách, rozhlížení myší se tehdy ještě moc nekonalo. A zůstalo mi to na bezmála dvacet let.

Co vy, jste také defaultníci nebo máte nějaké své zvláštnosti? ;-)

Právě že nebyla.

Vše fungovalo. Dopředu RMB, dozadu mezerník, úkrok doleva <, úkrok doprava >, skok X, dřep C. To co bylo původně na RTM (třeba míření) jsem měl na LCtrl. Úkroky jsem prakticky nepoužíval. Střelba klasika, LMB. Je to velmi pohldlné, pokud je na to člověk zvyklý.

Auta ale WSADem nezvládnu asi nikdy. Ale to mi nevadí, akorát nemohu hrát GTA4, kvůli té pitomé (zpožděné) kameře za vozem. Všechny ostatmí hry, jde se jezdí, jsou v pohodě (GTA5 neznám).

Mně tam chybí nějaký prst. Potřeboval bych něco na S. Mám ukazováček na D, prostředníček na W a prsteníček na A. Malíček je na Shiftu, palec na mezerníku. Ukazovák může skočit na E, F, prsteníček na Q. Vím, na S by asi měl jít prostředníček, ale tomu se nějak nechce.

Při mém řízení to mám:
levá ruka
prsteníček A (dopředu), ukazováček Y (dozadu, brzda), palec mezerník (ručka)
pravá ruka
ukazovák < (doleva), prostředníček > (doprava)

To ja s tim zacal nekde v dobe UT nebo HL. Nevim, jak nekdo muze hrat na sipkach, kde nejsou v dosahu kolem zadne klavesy k pouziti. Jinak obcas hraju dokonce na EDSF, abych mel jeste par cudliku nalevo navic.

Používám klasiku WSAD, akorát ve střílečkách typu Battlefield nebo COD si přenastavuji lehnutí na CTRL a skrčení na C. Defaultně to bývá různě. Řídit můžu v pohodě na WSAD, nebo na šipkách nebo jsem taky hrál F1 2012 a tam jsem používal A pro plyn, Y pro brzdu a zatáčel jsem šipkami (šipky nahoru a dolů by se teoreticky daly použít pro řazení, ale na takový tanec na klávesnici jsem neměl náladu :-D). Taky jsem hrával Live For Speed s poněkud netradičním nastavením:
W - plyn
S - brzda
Myš - zatáčení
C - spojka
Levé tlačítko myši - řazení nahoru
Pravé tlačítko myši - řazení dolů

Netradiční to bylo v tom, že jiní taky zatáčeli myší, ale řadili na klávesnici (moje varianta mi přijde efektivnější).

Ježiši Kriste :-D:-D:-D

každý si ale nějak zvykne no :puff:

Já jsem např. levák, ale před 20 lety mi dali do pravé ruky myš a používám jí upe normálně, levou bych to nedal :-)

Minecraft klasika WSAD. akorát inventář na TAB a seznam hráčů E (jen výměna).

Jiné hry klasika WSAD, levým střílím, pravým zaměřuju/vykonávám akci, prostředním sekundární střelby atd. + ještě dost používám 2 boční tlačítka myši (mapa, radar, úkoly atd.).

WSAD i šipkami řídím např. v sérii GTA, zkrátka to zvládám jak levou (pravou otáčím myší), tak pravou. (starší díly - levá ruka Q+E)

A například nikdy nevezmu do ruky gamepad. Zkrátka mi to s ním nejde. ]:(

Ja som si ani po 20tich rokoch nezvykol na WSAD a pouzivam stale sipky lavou rukou a pravou mys. Ostatne dolezite veci mam okolo sipiek zoskupene (CTRL, Shift, 0Ins, Del, ENTER, Backspace, Insert, Delete, Home, End, Page Up, Page Down atd., menej pouzivane hocikde inde)