Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem WSAD

Nikdy bych nevěřil, že tohle vezmu na milost ::)

Ale naučil mě tomu Minecraft, který je s přehledem hrou, kde mám nejvíce odehraných hodin. A tam prostě obě tlačítka myši člověk potřebuje pořád. Navíc to není nijak hekticky akční hra, tak jsem to s chozením WSADem zkusil… a časem to šlo.

Nyní tedy, když hraju i jinou hru, své sto let používané nabindování měním na defaut a přenastavuji pouze ovládání aut (levou rukou opravdu dopředu/dozadu a doleva/doprava nezvládnu, potřebuji na to ruce dvě).

-----

Já se k "chození myší" dostal někdy v roce 1996 s Duke Nukem 3D, kdy tohle nastavení bylo ve hrách zcela běžné (RMB = forward). Wolfa, Dooma a Dark Forces jsem hrál ještě na šipkách, rozhlížení myší se tehdy ještě moc nekonalo. A zůstalo mi to na bezmála dvacet let.

Co vy, jste také defaultníci nebo máte nějaké své zvláštnosti? ;-)

To ja s tim zacal nekde v dobe UT nebo HL. Nevim, jak nekdo muze hrat na sipkach, kde nejsou v dosahu kolem zadne klavesy k pouziti. Jinak obcas hraju dokonce na EDSF, abych mel jeste par cudliku nalevo navic.