Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nechuť do her

Zdravím,
měl bych takovou otázku zda to někoho potkalo taky. Momentálně je mi 21 let a poslední rok jsem úplně ztratil chuť do hraní her. Připadám si tak, že bych si chtěl strašně nějakou hru zahrát, projít si ji. Ale když ji zapnu po půl hodině vypínám a nebaví mě to.
Ještě nedávno, když jsem si nemohl dovolit pořádný PC hrál jsem hry na nejnižším rozlišení, na otřesném fps, ale vydržel jsem u her nespočet hodin. Klidně jsem si o víkendu zapl pc večer v 8 a hrál jsem do 6 do rána. Teď, když pracuji a mohl jsem si dovolit dobrý počítač a pořízení her ve mě ta chuť hrát úplně vymizela.
Teď bych si chtěl takovou noční pařbu znovu strašně rád dal, ale prostě po chvilce mě to začne nudit. A vypínám to.
Říkal jsem si, že jsem z těch her tak nějak vyrostl, ale přece i po 20 letech lidi hrají hry. Možná někdo řekne, buď rád. Ale nejsem, mrzí mě to. Hry jsou tak nějak moji součástí celý život. A vždy jsem u her tak nějak zapoměl na všechny starosti a problémy a krásně zarelaxoval.

Potkalo někoho to podobné? Změní se to třeba ještě?

Mám to tak nějak stejně. Roky CS 1.6 a následně stovky hodin v Battlefield 3 s klanem na starém PC s málo FPS. Potom pořízení nového PC na kterém jsem to hrál na ultra detaily a mnoho FPS a totálně mě to přestalo bavit. Teď už si jen občas zahraju BF3 nebo CS:GO

Mam to podobne ted, nebavi me uz hrat poradne, nemam ten zapal jako driv, nezalezi mi na ranku nebo ratingu. Hraju proste vic pro zabavu. A singleplayerovka me musi fakt necim chytnout abych u ni vydrzel. Kazdopadne zase travim vic casu mezi lidmi a misto hrani dost koukam na serialy nebo filmy. Ale nemyslim si ze to je spatna vec. Clovek proste nejak dospiva a ujasnuje si priority. =)

Ono to bude tím, že teď vycházejí nedodělané braky. Ty hry již nemaj takové kouzlo. Celý den čumím do počítače, chci si něco zahrát a pak se k tomu dostanu na 1-2 hodiny a přestává mě to bavit.

výjímka je momentálně Witcher 3 na PC a předtím GTA V na konzoli. U toho jsem vydržel až moc dlouho :-D

No asi tak no.... Witchera 3 mám dohraného i datadisk. To bylo docela fajn. Ale co dál no, zkoušel jsem Fallout 4 a byl jsem zklamaný. Nahráno asi hodina a přišlo mě to strašně nezáživné...Ve chvíli kdy jsem získal ten ten "oblek" tak jsem to vypínal.
Když si vzpomenu jak jsem hltal Oblivion, Skyrim tak to je úplně něco jiného.
Jak říkáš mám to stejně, čumím do počítače, projíždím steam a hledám nějakou supr hru. Něco najdu, koupím to neodehraju pořádně ani tutorial a vypínám to.

Potkalo to moje děti, hry už je dávno nebaví.

V mých jednadvaceti to nevypadalo, že vůbec někdy něco jako počítač bych mohl mít doma. Ve škole jsme měli samočinný počítač Tesla-200 (velikost vesnického kulturního domu), já měl programovatelnou kalkulačku TI-57 (50 kroků) v ceně cca 1-2 měsíčních platů. Takže se hry nekonaly.

Doba se změnila, dnes mám mnoho set her (jen na Steam, Origin, UPlay + GOG dělá cca 500 kousků, kromě toho nějaké krabicovky a hry z časáků) a hraji kdykoliv mám čas :-) Chuť je pořád.

Hraje i manželka, spíše ale causal/indie hry.

To jsou jen výkyvy, to mám taky. Někdy naprostý nezájem a někdy pařba jak za mladých let. S příspěvkem výše, že vychází dnes povětšinou braky, bohužel souhlasím, o to víc má člověk času na staré kvalitky. Jen prostě někdy ten čas není - viz případ, kdy mám na Steamu hry kupované před 5 i více lety a ještě jsem je nehrál (a jsou to kvalitní hry).

Stárnutím to není. Mám 18 let, asi před rokem jsem měl podobnou "krizi", kdy jsem zkoušel různé hry a žádná mne nenadchla, tak jsem hrál spíše jen tak z donucení. To přejde. Třeba najdeš hru, která tě totálně nadchne a ta chuť se vrátí (v mém případě to byl nový Zaklínač).

Když to u mě nastalo, tak dočasně. Jistě se ti časem můžou změnit priority, ale jestli tě hry bavily, tak se k tomu určitě vrátíš. Mě třeba Counter Strike 1.6, i když je to relativně pořád to samé baví 10let (ale to je taky tím, že jsem hodně dobrej) občas je pauza potřeba.

To prejde. Doporucuji sahnout po oldschool hrach a jet to samozrejme na nejvyssi obtiznosti, at to neni takova nuda. To neni jen slyntani nad grafikou nebo honba za achievementama.
Navic je na steamu vyprodej, tak se muzes napakovat za par korun. A jestli ti je 21, tak jsi spoustu klenotu asi ani nehral. X-COm serie, Blood, Doom, Unreal, Deus ex, HalfLife, FEAR, Baldurs Gate... Chces nocni parbu? Najdi na steamu Thief gold, stahni na nej TFix a rozjed ho na experta.

To bude nejspíš hrama, než tebou. Taky jsem měl takový období, než jsem zase našel hru, která mě baví. Jelikož hraju téměř výhradně RPG a těch zas tolik není, tak je těžší hledat, takže občas prostě rozehraju něco staršího. Nedávno jsem sjel podruhé Gothic 3, dohrál konečně Baldurs´s Gate i s datadiskem, teď jsem zkusil Divinity Original Sin a je to mazec.

Já už si tu G3 moc nepamatuju, navíc jsem jí hrál jen jednou, ale co teď čtu, tak net je toho plnej, ty mrtvoly normálně zůstávaj všem.

Např. se jeden ptal na jednom fóru a druhý mu odpověděl, že je to normální. Šel do první osady a vyscreenoval se tam nad hromadou mrtvol skřetů.

Tudíž to možná nebude bug, ale záměr hry (kvůli lootingu, nevím). Kdyžtak mě někdo opravte.

Taky mě nejvíce baví RPGčka.
Gothic 3 je pro mě naprostá srdcovka, ale už tam znám každej kout.
v pondělí jsem si taky koupil Divinity Original Sin. Ale nedal jsem tomu absolutně šanci, vypínal jsem po 10 minutách hry. Asi to ještě vyzkouším.

Gothic 3 je nejlepsi hra co jsem videl/hral.

Pro tazatele. Vydrzel jsem hodne dlouho treba u Metro 2033 nebo Last Light. Dohral jsem to nekolikrat. Samozrejme Mafie II dohrano asi 4krat pac kdyz byl cas tak me to chytlo a hral a hral...

Před lety kdyz byl Minecraft jedte takkvej Boom a hraly moji kamaradi dokazal jsem u toho taky sedet temer 10 hodin v kuse. Ale ty casy uz jsou pryc. Samozrejme Age of Empires II ale uz to taky neni ono

Metro Last Light jsem hrál, to byla pecka. Metro 2033 zatím né, vyzkouším.
Minecraft jsem hrával, teď ta hra se šíří v duchu Minecraft=Hra pro děcka. Škoda že je v této době tak zaškatulkovaná pro mě to byla fajn hra i jako pro plnoletého člověka.

Ono je to taky únavou. Když jsi byl študý chudent, měl jsi málo peněz, zato moře času a spoustu mentální síly. Když začneš pracovat (zejména hlavou), budeš mít peníze, ale taky málo času a hlavně mozek bude chtít vypnout.

Sám hraju docela dlouho, první hru jsem hrál tuším v roce 1983. V poslední době nestíhám, takže třeba hraju jednou za 2-3 týdny a ne moc dlouho, max. 3-4 hodinky. Dost často se mnou chtějí hrát mé děti, takže někdy zapaříme PvZ Garden Warfare, nebo MC.