Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem A čím to ovládáte?

V souvislosti se zakoupením nové hry jsem se rozhoupal k zakoupení gamepadu - doteď jsem ovládal všechny hry na klávesnici.
A tak mne napadla zvídavá otázka: jak jste na tom vy? Hrajete na klávesnici, nebo máte nějaký jiný ovladač (Gamepad? Volant? Joystick?)? Případně je kombinujete?

Jo, já právě úmyslně neuvedl, o kterou hru jde - koupil jsem ve slevě FIFA 13 a tam to ovládání klávesnice/myš je takové všelijaké. Hrát se to dá, ale očekávám, že gamepad bude lepší. Ještě v dobách osmibitů jsem měl k ATARI 800XE joystick, od té doby hraju výhradně na klávesnici - tak jsem zvědav, jak mi to půjde (a co vše na tom gamepadu půjde hrát).

Osobně jsem myšo-klávesnicoidní. Kdysi na C64 a Amize jsem ještě používal digitální joysticky.

Doma mám i USBčkovou páku radosti (analogovou), tu ale používám výjimečně. Někde na půdě bych i vyhrabal volant, použil jsem jej jednou jedinkrát, na slavný závod v Mafii 1. Ten se s klávesnicí/myší nedal dojet na prvním místě. :-)

Ten se s klávesnicí/myší nedal dojet na prvním místě.

Ale dal. :)
A prenasledovania v autach sa dali zvladnut s manualnym radenim a zaverecna misia (tak, ako vsetky ostatne) sa dala zvladnut iba s Coltom 1911. Chcelo to iba trochu cviku. Skoda, ze sa take hry uz nerobia...

štítím se to vůbec vzít do ruky

- Rozumim, ale v nekterych pripadech, kdyz clovek sedi v praci cely den za PC (klavesnici) a vrati se do jeskyne, tak vyvalit se do kresla pouzit ten gamepad ( a nekoho zabit), muze byt nekdy ulevou :-)
- Kuprikladu zavodni hry, simulatory, bych na klavesnici osobne nedal, neumim, tak jak si nedokazu predstavit, hrat nakou online FPS na gamepadu.

Ale toto bych chtel nekdy zkusit:
[img=http://www.avionic-online.com/pictures/saitek_pro.jpg]http://www.avionic-online.com/pictures/saitek_pro. jpg[/img]

Takle to vypada zapojené v realite, misto obrazovky, zrejme platno:
http://i932.photobucket.com/albums/ad169/happylept ic/P1000624.jpg

No jo, ale když člověk hraje hry jenom v práci, tak "na doma" pak žádný krám nepotřebuje ;-)

Hrát někde v obýváku u televize mě vůbec neláká. Hraju hry výhradně v kanceláři, jinde ne. Jednou jsem zkusil cosi v posteli na notebooku, kroutil jsem se u toho 10 minut a vypnul. Tam zvládnu maximálně Angry Birds na tabletu.

Obycajna klavesnica Chicony (ta ocividne pamata este moje herne zaciatky - WASD maju zosuchane pismena) a jedna z najlacnejsich mysi od Geniusu.

Do hernych periferii zasadne neinvestujem, ci uz sa jedna o gamepad alebo superhernu mysku s 10k DPI. Neviem, co by som s tym robil. Lakal ma volant na zavody, ale ten by som zas nechcel skladovat.