Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Banished, překlad hry do češtiny

Blíží se vydání mod kitu pro Banished, info: http://www.shiningrocksoftware.com/2014-07-08-deve lopment-continues/

A tak předběžně sonduji, zda by se tu našli zájemci o spolupráci na překladu hry do češtiny. Přímo na fóru hry se sice cosi začalo chystat, ale zakladatel threadu to organizování nějak nedotáhl do konce.

Odměna žádná. Maximálně záznam v Credits, poznámka v readme či pochvala komunity.

Netuším v tuto dobu, zda se na překlad nepřipravují další lidi; až to bude aktuální, případně to ještě propojím s Warforem.

Vážní zájemci se mohou hlásit ;-)
Buď tady, nebo do PM.

Tam také není nejaktuálnější stav, nemíním to aktualizovat každý den. Počítám zhruba s týdenní frekvencí.

Stav dneska dopoledne:
Hlavní soubor hry, menu, GUI, bublinková nápověda: 100% (včetně korektur)
Ingame helpy (taková "Banished wiki"): 23 souborů z 69 (včetně korektur)
Tutoriály: 0 ze 4.

Ze zkompilovaného módu nejdou (zatím?) texty vyexportovat (nebo jsem nikde nenašel postup či nástroj), musí být k dispozici původní resourcy. To bude důležité i při překladu modifikací třetích osob.

Práce pokračují svižným tempem:

Hlavní soubor hry, menu, GUI, bublinková nápověda: 100% (včetně korektur)
Ingame helpy: 48 souborů z 69 (včetně korektur), několik dalších je rozpracováno
Tutoriály: 4 ze 4 (probíhá korektura)

Po přeložení a korekturách zbytku bude následovat neveřejný betatest.

Vidím, že o betatestery je nouze, nu což...

Hlavní soubor hry, menu, GUI, bublinková nápověda: 100% (včetně definitivních korektur)
Ingame helpy: 60 souborů z 67 (včetně definitivních korektur)
Tutoriály: 4 ze 4 (včetně definitivních korektur)

Mimořádná drbárna je sjednocení terminologie ve hře (tutoriály překládal jiný člověk) a hledání nejpřesnějších termínů pro prvky ve hře (autor hry to dost mastil; nějaké rozlišování budovy a pracovníka nevede, blacksmith je kovář i kovárna).

Zbývá 7 souborů nápovědy.

Tak to nevím, jak počet stažení snadno zjistit. Určitě si nemíním někde na uložto zakládat účet, aby byl přístup k administraci.

Třeba by to šlo uložit tady, třeba tohle by pak mohli losové zjistit.

Ono se to asi stejně nakonec rozleze po více serverech, když to bude volně šiřitelné a zdarma.

----
Zbývají poslední 4 menší soubory.