Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Fakove hry

Mohu sy stahnouy fave hry aniz by me akto udal?

Změna kategorie, původně: Hry a Windows 8 (L-Core)

Udat tě samozřejmě může kdokoliv.
Už například teď všichni tady znají tvou IP adresu, podle času příspěvku (protože se vše loguje) není problém u providera (pro Policii) zjistit, komu patří.

Stahovat z uložto čistě teoreticky(!) možná můžeš (nejsem ale autorský právník, nechytej mě za slovo), třeba jsi soubor stáhnul "omylem". Nesmíš ale hru nainstalovat. U torrentu je to přísnější, protože stahováním zároveň distribuuješ a k tomu žádné oprávnění nemáš.

Stahování komerčních her jednoznačně nedoporučuji (nepočítám legální digitální distribuce, Steam, GOG a další).

Stahovat z uložto čistě teoreticky(!) možná můžeš (nejsem ale autorský právník, nechytej mě za slovo), třeba jsi soubor stáhnul "omylem"

Bohužel, je to stejná výmluva jako bys odtahoval vraky a mezi ně se ti vloudil zbrusu nový mercedes omylem. Se softwarem je to horší, ten nemůžeš ani vlastnit, narozdíl od filmů. hudby apod.

Takže,

Jsi si opravdu skálopevně jistý?

Nejsi.

Je velmi nebezpečné chlácholit se "já kradu málo, jiní kradou více, tak je řada na nich". Ale to je nakonec tazatelova a tvoje věc, že…

Máš Windows 8? Říká to něco Smart Screen? Říká ti něco Error Reporting? Máš Origin? Máš nastaveno všechno tak, že zabráníš komunikaci s MS, EA atd., o které ani netušíš, že existuje? Nemáš? No tak to by ses možná docela divil, co všechno už někde vědí.

Najdi si, jak to bylo s druhým Zaklínačem na torrentech. Jak ti různí sebevědomí hrdinové následně cálovali.

Your choice.

Možná tazatel tahá ten warez z anonymní internetové kavárny, kde si to zárovyň vypálí. Možná pak hraje na PC, který nemá připojení na internet. Potom na něj asi opravdu přijít nemohou. Asi. 100% jistota neexistuje, obzvláště, když se ptá, jak se ptá..

- Nebudte si tak tak jistí, ze nejste potrestaní hned, neznamená ze nebudete nikdy.
- Vzpomínám si ze tady pred pár roky potrestali skupina lidí za ilegalní stahovaní, slo prímo o prípad kdyz vycházel Call of Juarez.
( 5,000 lidi po pokute 400euro, nemecko a dalsi zeme to same, staci napsat kuprikladu do vyhledavani Techland a ilegalni stahovani)

maly by ist asi hlavne po nich,

-Neboj se ze nejdou,,,,

Peněžitý trest
Trest propadnutí věci (např. PC)
Trest odnětí svobody na dobu až 8 let (5 let do 31.12.2009)
...a další rozhodně nezanedbatelné postihy, např. od finančního úřadu apod

Prostudujte si důležité pasáže zákona č. 121/2000 Sb., o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským a o změně některých zákonů (autorský zákon), platného od 1. 12. 2000.
vice

Případy porušování autorských práv k softwaru z letošního roku:
-
Okresní soud v Pardubicích odsoudil pětatřicetiletého muže, který na základě smluv o dílo dodával výpočetní techniku firmám a školám. Mnoho počítačů dodaných obviněným obsahovalo kopie nelegálních programů Microsoft. Případ šetřila Policie ČR na základě podnětu jednoho z podvedených zákazníků, přičemž v rámci šetření odhalila další dodávky školám a firmám, které obsahovaly nelegální kopie softwaru. Soud udělil obviněnému trest odnětí svobody ve výši deseti měsíců s podmíněným odkladem výkonu trestu na zkušební dobu 3 let a dále k peněžitému trestu 60 000 korun.
-
Okresní soud v Uherském Hradišti odsoudil třicetiletého muže za šíření nelegálních kopií počítačových programů (MS Windows a MS Office) v rámci počítačových sestav nabízených zákazníkům. Soud nařídil trest odnětí svobody ve výši 6-ti měsíců s podmíněným odkladem výkonu trestu na zkušební dobu osmnácti měsíců.
-
Dvaatřicetiletý muž byl odsouzen Okresním soudem v Kutné Hoře za porušování autorských práv, podle ustanovení §152 trestního zákona, k trestu odnětí svobody ve výši čtyř měsíců s podmíněným odkladem výkonu trestu na dobu dvanácti měsíců. Obviněný neoprávněně sdílel soubory v rámci sítě P2P, nabízel hudební soubory, video a software. Na svém osobním počítači, který byl zabaven v rámci prohlídky provedené Policií ČR také nelegálně užíval počítačové programy Microsoft.

Já bych to nedělal, nejenom, že z toho můžeš mít problémy, ale hlavně kdyby to takhle dělal každej, tak ty hry nejsou vůbec. Sním o dni, kdy konečně těmhle hajzlíkům, co to šíří zapnou tipec a stahovači půjdou do ρ×Đ€Ł€ :-)

Bohužel, řešení je kontroverzní. Třeba takové, že část obsahu je na serverech, tedy nutnost být imrvére online. To by mi až tak nevadilo, ale výrobce hry zavře krám a je dohráno (nemyslím že se zavře platforma, Steam, Origin - ale servery pro konkrétní hru), takových příkladů z oblasti multiplayeru je spousta. Pak by to platilo i pro singl. Na druhé straně, pokud by se pro takovou hru po x letech (před zavřením serverů) udělal SP "odemykací" patch, bylo by to řešení. A uwarezená hra po pěti letech od vydání by už zdaleka tak netáhla jako při vydání den před tím oficiálním.

Jednoduše. Hra je distribuována do prodejen po celém světě několik dní dopředu. Proč by si ji majitel obchodu třeba nekoupil (tj. rozbalil nějakou, která čeká na jeho skladě) dva dny před určeným datem, a poskytl za nějaký bakšiš třeba Razoru?

Nebo se ztratí DVD v lisovně.

A já si vždy myslel, že je trestné hry disturbovat a jinak poskytovat jiným, že stahovat pro vlastní potřebu není nelegální.
Teď když o tom tak uvažuju, to platí o marihuaně a ne o hrách :-)

Jinak autoři si taky musí uvědomit, že průměrný člověk si nemůže dovolit kupovat nové hry na potkání jen protože mají lákavý název.
Hru si stáhnu, vyzkouším, pokud je dobrá tak koupím (méně poctiví hrají tu staženou). To se dá řešit stažením dema, kdy jsem ale viděl u nějaké hry demo, ani nepamatuju.

Já ale singly nehraju už pěknou řádku let a multiplayery se zpravidla platí, takže nějaké warezy jdou mimo mě :-)

Teoreticky je to možné, protože tím stahováním zároveň distribuoval, třeba dalším sto lidem.

Prakticky se mi nezdá, že by to šlo tak rychle. Ano, jeho IP vědí. Ale než by žalující strana z IP zjistila konkrétního uživatele (přes jeho providera, kterému předloží policie žádost o zveřejnění konkrétního člověka), to chvíli trvá. Ledaže by v jedné kukani spolu seděli zástupce pirátěného softu/hry, provider, policajt a možná státní zástupce/soudce, vybaveni příslušnými pravomocemi.

Myslím, že za pár týdnů se to ale stihnout dá. Druhý den ne.

že je trestné hry disturbovat a jinak poskytovat jiným, že stahovat pro vlastní potřebu není nelegální.

To platí o filmech a hudbě, netýká se softwaru.

že průměrný člověk si nemůže dovolit kupovat nové hry

Když na to nemáš, tak nehraj. Do hospody taky nechodíš chlastat zadarmo.
Navíc tě nikdo nenutí kupovat NOVÝ hry, není přece problém počkat, až cena sleze dolů.

Jinak autoři si taky musí uvědomit, že průměrný člověk si nemůže dovolit kupovat nové hry na potkání jen protože mají lákavý název.

Ale on tě přece nikdo nenutí kupovat nové hry! Můžeš klidně počkat, až bude za zlomek původní ceny (činím tak už řadu let) a hrát pak. A na potkání? Ty musíš hrát vše?

Jo, budou se kupujícímu možná kamarádi (obzvláště, je-li teprve žákem základní školy, kde se o nějakém povědomí z oblasti autorských práv dá pochybovat) smát, že je debil a socka, když to jako oni (sic uwarezeno) nehraje.

Srovnej cenu her kdysi a dnes. A platy. První "velkou" hru jsem kupoval v roce 1995. Dark Forces, CD za 1999 Kč. Průměrná mzda tehdy byla třetinová. 1999 byla celkem slušná cena (jistě, něco bylo i levnější), řada her stála 2199, třetinu až čtvrtinu měsíčního příjmu. A dnes?