Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Skyrim - nejlepší addony?

Jdu do toho. Mám hru v legendární verzi (3x DLC), k tomu ze Steamu High Resolution Texture Pack. Ještě jsem nezačal hrát (právě instaluji), nejprve si chci hru vyšperkovat. Zatím o tom nevím prakticky nic.

Zajímá mě hlavně vylepšení přírody (nevadilo by mi posunutí prostředí více na jih), případně postav.

Plánuji hrát za ženskou postavu, uvažuji o téhle krasavici: 47649? Znáte podobné?

Našel jsem vylepšení mapy: 4929? Nemáte s tím někdo zkušenost?

Dále tenhle HD patch: 607? Netuším zatím, zda nebude nějak kolidovat s tím oficiálním texture packem.

Rád bych použil nude patch (ne nutně na sebe, spíše na druhé), doporučte kvalitku ;-)
Našel jsem tohle: 2666? Zkoušel to někdo?

Případně, znáte-li i kvalitní questy, případně nové budovy

Podmínkou je nekonfliktní běh v české verzi, beru jen přeložené addony.

Díky za tipy, vlastní zkušenost vítána :-)

loading...

ahoj, já se nejak nemohu dostat na ty mody zdarma na nexus a stahnout managera nelze ,pokud nejsem registrovaná :-/
Jenze registraci to nabizi pouze za platbu,jako premium a to ja myslela, ze muzu zadarmo..Poradite mi nekdo, jak to je s tou registraci a stazenim managera prosim??
Diky

Ahoj, mám problém s unofficial patch.

Mám spoustu módů, všechny fungují bezvadně. Když jsem ale narazil na problémy s bugy, stáhnul jsem si unofficial patche.
Když si nainstaluju "unofficial skyrim patch", dám ho na správné pořadí, funguje vše jak má, problém nastává když si nahodím i češtinu, nexusmanager spadne. Když ho znovu spustím, "unofficial skyrim patch" změní pořadí a nemůžu ho "vyzdvihnout" výše jak na 8mé místo, přitom má být na třetím.

Poradil by mi někdo?

Osobně s NMM nedělám, vše vkládám ručně; s manažerem tedy neporadím

K těm unofficial patchům si musíš stáhnout i všechny příslušné češtiny a nainstalovat (nakopírovat).
Pořadí musí být následující:

Skyrim.esm
Update.esm
Unofficial Skyrim Patch.esp
Dawnguard.esm
Unofficial Dawnguard Patch.esp
Hearthfires.esm
Unofficial Hearthfire Patch.esp
Dragonborn.esm
Unofficial Dragonborn Patch.esp
HighResTexturePack01.esp
HighResTexturePack02.esp
HighResTexturePack03.esp
Unofficial High Resolution Patch.esp

Ty tam máš i Unofficial High Resolution Patch? Já si právě myslel že se bude bít se Skyrim HD - 2K Textures.

Jinak díky.

Problém byl v tom, že to poředí dodržím, ale po instalaci češtiny mě manager nedovolí posunout pluginy na správné pořadí, tak jsem to chtěl udělat ručně v data files v launcheru, ty ale svítí šedě a nelze na ně kliknout.
Pro ty co by měli stejný problém, tady je menší návod jak je "odšedivět".

V dokumentech Dokumenty/My Games/Skyrim do SkyrimPrefs.ini v odstavci [Launcher] přidat řádek bEnableFileSelection=1

/edit: tak nic, i když v data files dodržím správné uspořádání pluginů, dojde k tomu, že se po zapnutí SKSE hra zapne a hned vypne, bez erroru bez ničeho :-)
Asi jsem odsouzen k tomu hrát nez unofficial patchů :-)

Ty tam máš i Unofficial High Resolution Patch?

Ano.

Ze Steamu hru + 3x DLC (tedy legendárku), vše v češtině, k tomu ze Steamu ty hires packy (4GB?).
K tomu jako první unofficial patche
- Skyrimu
- třech DLC
- hires texture packu
Dále češtiny k prvním čtyřem unoffi patchům (textury překlad nepotřebují)

Tím končí fáze jedna, výsledkem je hra bez modifikací, opravena unoffi patchi, v češtině a s oficiálními hires texturami.

Skyrim HD - 2K Textures je součástí další fáze. Prostě se jen natvrdo přepíšou některé textury v adresářích hry. Pravděpodobně se přepíše i řada věcí z oficiálního hires patche i jeho unoffi opravy. Kromě toho se přepíše řada textur, které steamácký hires patch neřeší.

A pokračuje to dál, to už znáš. Osvětlení, den/noc, flora, fauna, postavy, domy, vylepšení menu... prostě kvanta dalších modifikací.

Jako poslední aktivní *esp by měl být "Czech translation of textures" (jinak bude přepsán)

--
Jak jsem už psal, vše dělám ručně, jak si s tím vším poradí NMM, to fakt nevím.

Hmm, tak já to tedy skusím, že modifikace nainstaluji až po nahození unofficial patchi.

Jinak ty pořadí pluginů dodržuješ v launcheru - herní data, nebo na to je přímo nějaký .conf .ini či jiný soubor?

Dám ještě tip na mód, zatím to nemám, nahodím to až se mi hra znovu stáhne ze steamu. Je to 3D mapa do Skyrimu.
3D map

Dnes jsem si všiml (nemám NMM, tak mi aktualizace neskáčou samy), že všechny čtyři "dějové" unoffi patche jsou aktualizovány. Existují k nim i češtiny.

Co mě ale mrzí, je změna u OBIS (Organized Bandits in Skyrim). Autor píše, že po upgrade z 1.503A na 1.61 je potřeba začít novou hru. Na to kašlu, zůstanu u 1.5… :-/

jo to je pravda, nebudu se stim trapit.. ale ta kritika je na bethesdu, nie na hru. Povedal som to na hru no tu hru vytvorila bethesda. Ja ju nikomu nebranim hrat ani ju nezakazujem. Je to len moj pohlad. Samozrejme ked sa tam daju mody, tak je to urcite o inom... ale chce to vela casu a trpezlivost.

Měl bys sledovat čísla verzí, aby to odpovídalo. Já používám ty od wyruzzah.

Ve hře mám patche 2.0.0 + odpovídající češtiny. Dnes jsem stahoval (ale zatím neinstaloval, nemám teď čas na nějaké testy) patche 2.0.1 (Dragonborn) a 2.0.2/a (zbytek), včetně aktuálních češtin.

Poslední aktualizace wyruzzah jsou z 25.2.2014 ;-)

Jo to je ten inventář. Zkusil jsem to a mě to teda jede dobře. Jediné nestandartní chování, které jsem zatím zaznamenal, je když chci otevřít jakoukoliv skříň, tak to asi 1-2 vteřiny trvá, což je zvláštní, protože všude jinde, u truhel, sudů, mrtvol atd. to funguje normálně jako předtím. Ale tak u skříní mi to nevadí, do těch často nelezu. Je ale divné, že ti to nejde, stahoval jsi tu poslední verzi SkyUI, spouštíš hru přes SKSE? Jako já jsem "dohrál" svoji první hru za nějakých 265 hodin bez ničeho, prostě v originálním stavu bez módů, a neměl jsem problém si na ten původní inventář zvyknout.

Mimochodem vy tam taky nemáte v těch herních datech vidět Skyrim.esm ani Update.esm?

Skyrim.esm ani update.esm v tom seznamu nemám.

Žádných problémů s inventářem jsem si nevšiml. Hru jsem napoprvé spustil, dojel do toho Helgenu(?), kde nastalo dračí přepadení a tím to skončilo. Pak jsem začal hru modovat a hrát začal znova, až jsem tam měl spousty addonů.

Nevím, co to bylo za verzi. Prostě tam byly dlouhý prodlevy, tak jsem to dal pryč a už jsem po tom dál nepátral. Teď už mi to je jedno, zvyknul jsem si na origoš inventář a už po vylepšení neprahnu.
Mám ve hře asi jediný vylepšení, lepší ženský těla, takže nahatý jsou moc pěkný (jen je trochu blbý, když k mladýmu tělu je napasována hlava stařeny). Už mám zlodějskej skill na 100, takže mám nahatý baby ve městech :-)
No a ještě jsem si po vzoru L-coreho přidal vlastní společnici, Danariel Stormbow.

Přidal sis ji ručně nebo jsi ji získal v nějakém tom magickém sídle (nebo kde je), jak je "naplánováno" v onom addonu?

Já ručně. Ale až ve hře postoupím, až budu mít vyšší schopnosti a náladu na svůj barák/rodinu, tak uvažuju, že se s ní vdám ]:) Pokud tedy lesbické domácnosti jsou ve Skyrimu možné. Hrát za chlapa… to opravdu nebudu.

Viděl jsem nude patch i na chlapy. Nemám ale nejmenší chuť si hru stojícími pyji upravovat.

Ručně. Ani jsem nevěděl, že bude v sídle mágů. A když jsem ji na chvíli propustil, tak mi zmizela. Nahodil jsem ručně novou a teď jsem čučel jak puk, když jsem ve věži mágů našel ještě dvě další, protože ta původní se tam vrátila jako do svýho domova. Což jsem nevěděl.

Tak to jo. Teda ale kapsářství je snad ten nejméně užitečný skill, do kterého investovat body, a to ještě jen kvůli tomu, aby jsi měl nahatý baby. :D Já kapsářství využil jen kvůli té dovednosti, která zvýší nosnost o 100 bodů. Jinak tam žádné addony už dávat nebudu, teď jsem tam dal ty patche a vylepšený invetář, nemám ani stáhnuté ty textury ze Steamu.

Jinak standartně nejde uzavřít manželství se stejným pohlavím, i když na to nejspíš bude taky nějaký addon, ale jestli nechceš hrát za chlapy, tak hraj za kocoury... to víš, má dva ocasy a v zimě zahřeje, na to holky ve Skyrimu letí. :D

Kočky (čtyřnohé) mám sice velmi rád, ale ve Skyrimu za ně hrát? Kdepak, raději se dívám na tohle: http://hry.poradna.net/file/view/1176-2014-01-05-0 0001-jpg :-D

My si už s Danariel nějak poradíme ;-)

Já kapsářství trénoval hlavně kvůli tomu, abych mohl obrat postavy i o oblečení a mohly pak běhat nahý baby po ulici. Ale vcelku se to hodí, když už máš kde prodávat kradený předměty a některý postavy u sebe mají zajímavý věci. Jeden ze zlodějů v doupěti v Riftenu má třeba 1500 zlatých a jarl z Ledohradu náhrdelník, kterej přidává 25% něčeho, tuším že kapsářství, nebo plížení, už nevím. Mágům můžeš sebrat zajímavý kouzelný hole.
Tréning je jednoduchej - prostě krást vše, co má postava u sebe. Nevadí, že to neprodáš, prostě to někde hodíš na zem, hlavní je tréning. Stovka je pak za chvilku. Jo, to posílení nosnosti se hodí.

No ono kolikrát se mi stalo, že když nějakému učiteli platíš třeba za trénink nebo nějaké NPC prostě za něco platíš, tak když potom dáš vybrat kapsy, tak si ty peníze zase můžeš vzít zpět. Stejně je to ale podle mě k ničemu, protože jsem tedy ještě neviděl, že by měli NPC u sebe něco užitečného, tedy nic, co by se alespoň vzdáleně blížilo daedrickým artefaktům nebo jiným unikátním předmětům. A po těch 260 hodinách hry mi v kapse i tak cinká cca 1,2M septimů a dalších 200k mám u sebe v drahých kamenech. :D

To je zkrátka nevyváženost hry...nejlepší zbroj a zbraň ve hře můžeš mít někde už na 10 úrovni... otázku nedostatku financí řešíš jen na začátku hry, po čase máš tolik peněz, že si můžeš dovolit koupit cokoliv v jakémkoliv množství... to mě už ani nebavilo prohledávat mrtvoly a truhly... pak už se dá jen nastavit nejvyšší obtížnost a doufat, že se alespoň u bossů zapotíš. ;) Teď jsem si to právě rozjel za temnou elfku a zkusím z ní udělat čistokrevného mága s tím, že budu minimálně za začátku hry spoléhat i na jednoručáky, když dojde mana.

No, já si expil lukostřelbu+jednoruční boj, takže jsem měl dva typy vybavení - jedno pro boj z blízka a jedno pro lukostřelbu(% zvýhodnění pomocí náramků, prstenů, helem atp.). Kuší potom beru nějak 230+(je lepší než dračí luk, což mě docela zklamalo) a mečem snad 130+, ale přemýšlím, že se na to vykašlu a budu třeba chodit jen v oblečení strážců úsvitu, sice budu slabší, ale příjde mi to víc "frajerský" než si přehazovat 5 minut před každým soubojem hadry... Jo a s tou Miraakovou holí jde porazit úplně všechno, takže kdybych byl v úských, tak zdrhnu a naházim to za sebe :-)

nejlepší zbroj a zbraň ve hře můžeš mít někde už na 10 úrovni

No nevím, na ebenitový předměty jsem načal narážet až někde kolem 35. úrovně. Pokud hru hraješ poprvé a nečteš u toho mraky návodů, tak se k tomu asi jen tak nedostaneš, protože o tom nevíš. A co oceňuji, tak se autoři poučili z Oblivionu, kde levelovali s hráčem nejen protivníci, ale i jejich výbava, takže od určité úrovně hráč potkával mraky protivníků v nejlepších zbrojích a tak nebyl problém s výbavou a penězma. Ve Skyrimu prostě protivníci furt běhají v kožených hadrech. Jen někteří mají u sebe něco lepšího.
Peníze získávám tak, že v kovárně vylepšuju nasbíraný věci. Zvýší to jejich cenu a především to zlepšuje skill kovářství.

Prosím o radu.

Mám skyrim legendary edition. K tomu ze steamu hi resolution free DLC pack.
K tomu jsem nastahoval z nexusu módy unofficial na hru, 3 datadisky a textury.
Dále textury a další módy viz screen.
Hra mi ale padne ve chvíli kdy se po zapnutí hry má objevit "Nová hra, načíst" atd...
Pokud v data files odškrtnu unofficial patche, hra jede bez problému, co bych mohl udělat abych mohl hrát s unofficial patchi?

Postup: Nainstaloval jsem hru, potom hi resolution free DLC pack ze steamu.
Stáhnul SKSE a nainstaloval, stáhl nexus mod manager (používám ho jen na stahování).
Dále nastahoval všechny módy, nainstaloval unofficial patche, češtiny na ně, textury a nakonec všechny ostatní módy.
V Data files uspořádal - viz screen. Spustím SKSE a hra se vypne, jak jsem psal na začátku.
Pokud hru zapnu přes normální launcher, hra se spustí i s unofficial patchi, ale samozřejmě že bez určitých módů, například bez SkyUI.

Díky.

PS: V data files je pořadí s vypnutými unofficial patchi, jinak zapnuté jsou v pořadí: Unofficial Skyrim - Dawnguard - Unofficial Dawnguard - Dragonborn - Unofficial Dragonborn - Hearthfire - Unofficial Hearthfire - HiResTexturePack01.esp - .......

Aha, tak možná jinak. Moje pořadí (ty hires packy ze Steamu tam mám taky):

Saving mod list:
(0) Skyrim.esm
(1) Update.esm
(2) Unofficial Skyrim Patch.esp
(3) Dawnguard.esm
(4) Unofficial Dawnguard Patch.esp
(5) HearthFires.esm
(6) Unofficial Hearthfire Patch.esp
(7) Dragonborn.esm
(8) Unofficial Dragonborn Patch.esp
(9) CLARALUX - More and Brighter Lights.esm
(10) ApachiiHair.esm
(11) hdtHighHeel.esm
(12) HighResTexturePack01.esp
(13) HighResTexturePack02.esp
(14) HighResTexturePack03.esp
(15) Unofficial High Resolution Patch.esp
(16) DanarielStormbow.esp
(17) Davjes_SorceressArmor.esp
(18) SkyUI.esp
(19) Dogsofskyrim.esp
(20) Birdsofskyrim.esp
(21) Catsofskyrim.esp
(22) RealisticWaterTwo.esp
(23) Skyrim Flora Overhaul.esp
(24) TheEyesOfBeauty.esp
(25) dD - Enhanced Blood Main.esp
(26) dD - Realistic Ragdoll Force - Realistic.esp
(27) SoS - The Wilds.esp
(28) SoS - The Dungeons.esp
(29) SoS - Civilization.esp
(30) MVABasic.esp
(31) morevillageanimals.esp
(32) RaceMenu.esp
(33) RaceMenuPlugin.esp
(34) RePopulateSkyrim.esp
(35) SFO - Expanded Diversity.esp
(36) SkyTEST-RealisticAnimals&Predators.esp
(37) Sweet&Sexy Lingerie.esp
(38) SkyHeels.esp
(39) OBIS.esp
(40) OBISDB.esp
(41) Realne nazvy dnu.esp
(42) Realne nazvy mesicu.esp
(43) czechtexturetranslation.esp
(44) Protected NPCs AllinOne Merged.esp
(45) NewVampChainsCuirass.esp
(46) NewVampChainsGloves.esp
(47) Longer Days - 4 Hours - Dawnguard.esp
(48) Longer Days.esp
(49) Hideout.esm
(50) Breezehome-hf-CTD-fix.esp

Kromě toho mám do adresářů přímo nakopírovány HD packy z 607?

Teď jsem zahlédl tento pack: 35507? (budu muset vyzkoušet)