Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PS4 vs PC

Urcite jste si vsimli, ze pred par tydny byla odhalena PS4. Jejim specifikacim nerozumim, nevim co je co, ale to pro me neni zas az tak dulezite, rekl bych. Me spis zajima co si myslite ze je lepsi - namakany stolni PC na hry nebo konzole PS4?
Abych mohl hrat hry na PC na max detaily, musel bych asi kazdy pulrok menit komponenty, protoze hry vyzaduji cim dal lepsi PC. U konzole by mi to bylo jedno. Tam jsou vsechny hry stejne. Nemusel bych se strachovat jstli mi to na ni pojede.
Hry na konzole jsou sice drazsi, ale to neni problem.

Podle mě se PC s konzolí nedá až zas tak srovnávat - PC je univerzální - např. taková herní mašina se dá zapojit k TV zrovna tak, jako konzole, má mnohem lepší kvalitu obrazu a hry na ní nestojí až takovou sumu, navíc se dají modifikovat a vkládat do nich čeština, můžeš si na tom zahrát i hry, které jsou už na tu tvojí konzoli moc staré/nové.
S konzolí není zas až tolik práce, ale má mnoho omezení ať už v kvalitě obrazu, ceně her, nemožnosti mířit myší, zajít na net, atd... Ono se zdá, že se na konzoli vydělá, když stojí (na začátku prodeje) asi 12 tisíc a herní PC 18, ale není to tak, časem tě ty hry na konzoli výjdou dráž než na PC a to ani nemusíš pirátit ;-)(jo a to ještě nepočítám ten "skvělý" Microsoft systém u Xboxu, kdy si platíš za MP u her)

Ano a to je duvod proc nechci v zadnem pripade xbox.ty hry jsou trochu minus, ale jak myslis tu kvalitu obrazu? Prece konzole jsou delane hlavne pro televize. A ohledne mireni mysi mas pravdu, ale to se da na gamepadu celkem dobre naucit.
A jediny co me fakt zarazilo je fakt, ze jsi napsal ze herni pc stoji 18 tisic. Ja jsem psal na ruzny fora a vsude byly ceny okolo 35 tisic.

35 000? Z Alzy možná, ale dá se sestavit mnohem levněji. Tady jsou návrhy herních sestav do 20 000 Kč denně, zeptej se M-pola :-). S tou kvalitou obrazu jsem se vyjádřil možná nepřesně, prostě vizuální stránka hry na konzoli nebude nikdy tak dokonalá jako na slušném PC. S TV to nemá nic společného, ale s tím, co je uvnitř konzole.. (tedy nic moc)

Je to malinko jinak. Existují herní sestavy za 20k a i za 40k. Je to o tom, kolik je člověk ochoten obětovat. Dá se seskládat i (mj. herní) sestava za 80 tisíc a nemusí to být nesmyslné vybírání nesmyslných komponent.

Moje plánovaná sestava (snad tento týden dostanu od manželky definitivní požehnání): http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_00BN0 10TEX011K9L011HIW011MW0011KGO01125F011RAD0111DB011 LVE011QQS011LXL01

36 tisíc (z toho 6 Windows), takže 30 tisíc hardware. Nemyslím si, že je to jó extra stroj (snesl bych tam navíc zvukovku, budu tam přidávat PhysX pasivní kartu). Nechci ale dráždit hada bosou nohou, jsem rád, že mi dovolí tohle :) (protože dobře ví, že na práci mi stačí to, co mám teď)

Zkráceně -
U P_X si můžeš zvolit/nastavit výpočet - procesor nebo g.karta.
Takže pokud máš další dedikovanou kartu tak bude výpočet přes ní a hlavní herní nebude tímto zatěžována.
Což přes integrovávanou/jádro nelze a tím pádem to u noťasu nepřipadá v úvahu, tam se výkon/zatížení dělí jenom na hlavní g.kartě.

No tak to je zajimavej clanek, ale stejne. Ikdyz si budu chtit uzivat hry na pc na max detaily, budu muset mi namakanej kompl, kterej urcite nebude stat tech 12 tisic nebo tak co dam za konzoli. Ale zase to, to na pc si budu teoreticky porad dopravat max detaily a na konzole ne, me celkem odpuzuje. Otazka je jak moc velky rozdil mezi tim je

Celkem velký, třeba u Far Cry 3 byla konzolová verze oproti PC verzi hnus, ale kdo říká, že musíš mít bůhví jak namakaný stroj? Kamarád má nějakou tu I5 2500k(?, verzí si nejsem až tak jistý), GTX 660Ti, 8GB RAM a bez problémů - cena - kolem 20 000 Kč (zatím vše rozjede alespoň na HIGH detaily)

Mám PC skoro 6 let. Jediná výměna byla grafika (reklamovaná nVidia 8800 za nVidia 460). Mám rád rozlišení 1280*1024, u toho také míním zůstat i nadále (výkonnostní výhoda oproti třeba 1920*1200). Pro někoho může být i nepochopitelné, že pořád jedu na původních instalacích OS (dualboot XP + Vista64 ultimate).

Jediná hra, u které pociťuji fps problémy, je Sleeping Dogs (na spíše vyšší nastavení), BTW, koupeno za +/- sto korun českých na Steamu ;-)
Crysis 1+Warhead na vysoké nastavení bez problémů. Metro 2033 podobně (DX9, tedy v XP), Just Cause 2, Saints Row 3 - vše na max, naprosto bez problémů... atd.

Je ovšem pravdou, že to PC nestálo ani 20, ani 30, ani 40 tisíc :-/

Předpokládám, že můj teď plánovaný PC (viz kousek níže) bez problémů s novými hrami pojede alespoň 4 roky.

U mně PC protože si můžu k tomu dát češtinu a na Konzolích si musím sehnat cd s češtinou a v tym bazaru to tam není třebas .... a to je na velkou píču !! takže se hlasím k PC i když si musíš koupit nabouchanej PC za 40 tisíc abys utáhl náročné graficke hry...