Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výběr nového počítače

Dobrý den,chtěl bych někoho poprosit,o kontrolu PC komponentů mnou vybraných.Jednoduše jestli budou vůbec fungovat :D

Základní deska: http://www.alza.cz/asus-m5a78l-m-lx-v2-d276115.htm

Procesor: amd-fx-4100-d267422.htm

Paměť RAM: http://www.alza.cz/corsair-8gb-kit-ddr3-1600mhz-cl 9-cerulean-blue-vengeance-xmp-d228393.htm

Zdroj: corsair-gs700-d205197.htm

GPU: sapphire-hd-6750-d271712.htm

Monitor: 24-acer-p246habmid-d261526.htm

Ostatní komponenty,DVD vypalovačku,skříň a přední panel sem nedávám.

Chtěl bych se zeptat hlavně na to jestli: Jestli zdroj komponenty utáhne a nebude se vypínat,jestli na grafické kartě rozjedu i nějaké náročnejší hry,jestli tento monitor bez HDMI stačí,nebo by byl lepší s HDMI vstupem.

Děkuji za odpovědˇ.

na základě doporučení v poměru cena/výkon

No a tom to je, kdosi asi musel někde zjistit, jaký má ta karta výkon.
(cenu určí výrobce a prodejce)
A jaksi bez testů to nejde, takže když tě testy budou zajímat, tak potom si sám kartu vybereš.
( a nebo musíš testovat a porovnávat karty sám )

O většině testů nemůžu tvrdit že jsou zkreslující a navíc si výsledky ověřuji třeba v 3D Mark 06 sám.
( pokud ti to tak vyhovuje, tak nic proti, jen když navrhuji/stavím novou sestavu, tak asi nebudu dávat vědomě něco o čem vím že je už jen taktak dostatečné a pod možnosti rozpočtu )

Na PC mám kolem 15 000 Kč,OS mám ož kopeuný(Win 7) PC sestavuji sám,jen výběr komponentů jsem nechal na někom,kdo tomu alesponˇ trochu rozumí (sestavoval můj minulý PC),ale také jsem si nebyl jist,jestli je vše v pořádku např frekvence je jiná atd.Není to poslední "verze" vzhledu toho PC,ještě se asi poradím přímo v obchodě.Sem jsem to dal kvůli pocitu,že to ještě není ono a co by jsem měl změnit.

Ten nový procesor "traktor" se moc nepovedl, navíc deska co jsi vybral bez aktualizace BIOSu nebude s "Bulldozerem" vůbec mluvit.
( AMD už nemá co v procesorech nabídnout, mimo starších procesorů které docházejí )
S i3 SB na tom budeš výkonově i se spotřebou lépe.

CPU: amd-fx-4100-d267422.htm -AMD Zetor :-)
GPU: http://www.alza.cz/gigabyte-r675oc-1gi-d236825.htm -v budoucnu možná dokoupím druhou ;-)
RAM: http://www.alza.cz/corsair-8gb-kit-ddr3-1600mhz-cl 9-cerulean-blue-vengeance-xmp-d228393.htm -rychlost se počítá :-D
Základka :gigabyte-990xa-ud3-d241215.htm -ke zbytku tam lepší snad nepásne
Zdroj: corsair-gs700-d205197.htm -nevzdávám se výkonu.Počítám,že mi zůstane do příští sestavy :-p
Skřínˇ : http://www.alza.cz/xigmatek-asgard-midi-tower-wind ow-d195077.htm -nic moc,ale mě stačí :puff:
Monitor: 24-acer-p246habmid-d261526.htm -že memá HDMI?S tím se srovnám :-D

+DVD-ROM a přední panel. Už mám OS WIN 7 Ultimate,HDD Interní 500GB a HDD Externí 1TB.

Pokud ještě nesedí,můžete radit dál ;-)

Tvoje peníze, tvoje rozhodnutí.

Zdroj utáhne tu sestavu skoro 3x, celá "malotraktor" sestava nebude mít větší spotřebu, jak 250W a to jenom v zátěžových testech.

Až zjistíš/uslyšíš veselý řev "Box" chladiče v zátěži a rozhodneš se to napravit.
Tak si nezapomeň koupit nůžky na plech, protože ty zbytečné "zuby" na "fofr" pamětech budou jaksi novému chladič zavázat.

( jedna HD 6870 má o polovic větší výkon, jak HD 5750/6750, takže tvoje "budoucno" je jaksi pochybné )

Vždy když my v obchodě do sestavy doporučili zdroj,který podle nich naprosto stačil,PC se mi skoro vždy vypínal.Takže tento zdroj má rezervu a bude stačit i na novou PC sestavu,kde bude mít možná taky slušnou rezervu.(btw později bude na PC větší rozpočet :-) ).RAMky narvu doprava a kdyby,tak nůžky na plech už mám :-D ,a snad nejsou úpně zbytečné,podle mě to vypadá jako nějaký druh chlazení,nebo ne? :-) A u té grafiky,to spíš koupím nějakou "střelu",než abych spojoval dvě starší grafiky.

Mít přehnaně silný zdroj také není ideální. Při nízké zátěži obvykle funguje silně neefektivně.
Paměti téměř nehřejí, chladiče na pamětech slouží pouze k vytahování peněz z kapes zákazníků, kteří získávají falešný pocit, že mají něco lepšího.

v budoucnu možná dokoupím druhou

spíš koupím nějakou "střelu",než abych spojoval dvě starší grafiky

Neodporuješ si trochu?

1.Dobrá,možná že 700W je príliš,tak co třeba 600w :-)corsair-cx600-v2-d237950.htm
2.To chlazení na pamětech je asponˇ cool :-) a navíc jsou docela výhodné.
3.Nejdříve jsem si myslel,že pozdeji dokoupím druhou grafiku,ale pak mi došlo,že násobit šrot není příliš efektivní.

Trolling FTW! :-D

Navíc přemýšlým o této grafice: http://www.alza.cz/gigabyte-r685oc-1gd-d199931.htm ta by mohla pobrat víc ne? ;-)

Zdroj vezmi klidně tu samou značku 500W.
G.kartu jsi také už "objevil" slušnější a k pamětem si něco nastuduj.

Tento větší test operačních pamětí byl zaměřený jak na recenzi několika paměťových kitů 2× 2 GB, tak, a to hlavně, na porovnání výkonu při různých nastaveních frekvencí a časování. Z našeho měření se ukázalo, že tyto parametry není vůbec potřeba řešit a i ty nejlevnější paměti DDR3 s frekvencí 1333 MHz a časováním CL9 udělají stejnou práci jako paměti za několik tisíc. Nejdůležitějším aspektem při výběru operačních pamětí je tedy kapacita.

http://extrahardware.cnews.cz/velky-test-pameti-4g b-ddr3-porovnani-vykonu?page=0,12

Zdroje se bojím,není příjemné když se PC vypíná (znám to) a navíc na nová karta chce 500W minimálně,takže rezervu si radši nechám (jak říkám,zdroj mi obvykle sloužil ve dvou i ve třech počítačích a navíc na alze je jen 550W zdroj a o 25% dražší než 600Watový)

A ty paměti jak jsou rychlé,tak nejsou drahé a RAMky 1333Mhz DDR3 stojí o 100-200kč méně

To je asi marné, ani jedna s uvedených g.karet nepotřebuje samotná 500W, nýbrž do 150W
( HD 6750 90W, HD 6850 125W, HD 6870 150W )
To co uvádí prodejce platí pro celou sestavu a mizerné zdroje které těch 500W mají jenom napsaných na štítku.
Pamětí 1600MHz se musí na tuto hodnotu nastavit ručně, jinak se v základu nastaví/podtaktují na základní hodnotu, která je 1333MHz.
Navíc rychlost/výkon rozdíl jsi snad viděl v tom odkazu = velký nic.

( jedu se zdrojem Enermax PRO82+ 425W na trochu výkonnější a žravější/přetaktované sestavě bez problémů tři roky )

Mám na tebe ještě jednu otázku.V recenzi na ty základní desku se píše,že nemá BIOS na "traktor":

Pokud instalujete nejnovější CPU FX (Bulldozer) mějte u ruky starší CPU pro slot AM3, abyste mohli nejprve upgradovat BIOS. Požadované verze BIOSu viz: http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-supp ort-popup.aspx?pid=3901

A přitom v popisu se uvádí kompatibilita s AMD FX Bulldozer.Mám to ryskovat,nebo věřit recenzentovy a najít jinou zákl. desku?

Od počátku ti píšu, že jsou s tím problémy a ten procesor je nic moc.
Jinak pokud má z.deska základní BIOS F2 a je potřeba F4 tak asi bude nejprve aktualizace potřeba s některým podporovaným procesorem.
Zatím jsem to dával jen do jedné sestavy, ale s deskou Asus a aktualizace byla potřeba.
( u té Gigabyte nevím - nepoužívám )

Pristupujem do tejto debaty druhy krat a zasa musim spomenut avatar dotycneho, kde citam PROBLEM?
S tebou je fakt problem, chces si zaobstarat graf kartu, ktora uz teraz nestiha a planujes v buducnosti kupit este jednu, tak ta buducnost uz nastala, tak kup rovno dve. Nehladiac na to ze navzdori tomu, ze Intel aj dvojjadro ti urobi v hrach viac prospechu ako sestjadro(osemjadro) od AMD, ale nasilu ho tam chces. Ved si nechaj realne poradit, alebo si to urob po svoj a hotovo.
PS: tiez som bol tvrdohlavy a nedal som si poradit a dosiel som o par 100€, ver mi nestoji to za to a preto ti tu teraz radim aj ja.