Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výběr nového počítače

Dobrý den,chtěl bych někoho poprosit,o kontrolu PC komponentů mnou vybraných.Jednoduše jestli budou vůbec fungovat :D

Základní deska: http://www.alza.cz/asus-m5a78l-m-lx-v2-d276115.htm

Procesor: amd-fx-4100-d267422.htm

Paměť RAM: http://www.alza.cz/corsair-8gb-kit-ddr3-1600mhz-cl 9-cerulean-blue-vengeance-xmp-d228393.htm

Zdroj: corsair-gs700-d205197.htm

GPU: sapphire-hd-6750-d271712.htm

Monitor: 24-acer-p246habmid-d261526.htm

Ostatní komponenty,DVD vypalovačku,skříň a přední panel sem nedávám.

Chtěl bych se zeptat hlavně na to jestli: Jestli zdroj komponenty utáhne a nebude se vypínat,jestli na grafické kartě rozjedu i nějaké náročnejší hry,jestli tento monitor bez HDMI stačí,nebo by byl lepší s HDMI vstupem.

Děkuji za odpovědˇ.

CPU: amd-fx-4100-d267422.htm -AMD Zetor :-)
GPU: http://www.alza.cz/gigabyte-r675oc-1gi-d236825.htm -v budoucnu možná dokoupím druhou ;-)
RAM: http://www.alza.cz/corsair-8gb-kit-ddr3-1600mhz-cl 9-cerulean-blue-vengeance-xmp-d228393.htm -rychlost se počítá :-D
Základka :gigabyte-990xa-ud3-d241215.htm -ke zbytku tam lepší snad nepásne
Zdroj: corsair-gs700-d205197.htm -nevzdávám se výkonu.Počítám,že mi zůstane do příští sestavy :-p
Skřínˇ : http://www.alza.cz/xigmatek-asgard-midi-tower-wind ow-d195077.htm -nic moc,ale mě stačí :puff:
Monitor: 24-acer-p246habmid-d261526.htm -že memá HDMI?S tím se srovnám :-D

+DVD-ROM a přední panel. Už mám OS WIN 7 Ultimate,HDD Interní 500GB a HDD Externí 1TB.

Pokud ještě nesedí,můžete radit dál ;-)

Tvoje peníze, tvoje rozhodnutí.

Zdroj utáhne tu sestavu skoro 3x, celá "malotraktor" sestava nebude mít větší spotřebu, jak 250W a to jenom v zátěžových testech.

Až zjistíš/uslyšíš veselý řev "Box" chladiče v zátěži a rozhodneš se to napravit.
Tak si nezapomeň koupit nůžky na plech, protože ty zbytečné "zuby" na "fofr" pamětech budou jaksi novému chladič zavázat.

( jedna HD 6870 má o polovic větší výkon, jak HD 5750/6750, takže tvoje "budoucno" je jaksi pochybné )

Vždy když my v obchodě do sestavy doporučili zdroj,který podle nich naprosto stačil,PC se mi skoro vždy vypínal.Takže tento zdroj má rezervu a bude stačit i na novou PC sestavu,kde bude mít možná taky slušnou rezervu.(btw později bude na PC větší rozpočet :-) ).RAMky narvu doprava a kdyby,tak nůžky na plech už mám :-D ,a snad nejsou úpně zbytečné,podle mě to vypadá jako nějaký druh chlazení,nebo ne? :-) A u té grafiky,to spíš koupím nějakou "střelu",než abych spojoval dvě starší grafiky.

Zdroj vezmi klidně tu samou značku 500W.
G.kartu jsi také už "objevil" slušnější a k pamětem si něco nastuduj.

Tento větší test operačních pamětí byl zaměřený jak na recenzi několika paměťových kitů 2× 2 GB, tak, a to hlavně, na porovnání výkonu při různých nastaveních frekvencí a časování. Z našeho měření se ukázalo, že tyto parametry není vůbec potřeba řešit a i ty nejlevnější paměti DDR3 s frekvencí 1333 MHz a časováním CL9 udělají stejnou práci jako paměti za několik tisíc. Nejdůležitějším aspektem při výběru operačních pamětí je tedy kapacita.

http://extrahardware.cnews.cz/velky-test-pameti-4g b-ddr3-porovnani-vykonu?page=0,12

Zdroje se bojím,není příjemné když se PC vypíná (znám to) a navíc na nová karta chce 500W minimálně,takže rezervu si radši nechám (jak říkám,zdroj mi obvykle sloužil ve dvou i ve třech počítačích a navíc na alze je jen 550W zdroj a o 25% dražší než 600Watový)

A ty paměti jak jsou rychlé,tak nejsou drahé a RAMky 1333Mhz DDR3 stojí o 100-200kč méně

To je asi marné, ani jedna s uvedených g.karet nepotřebuje samotná 500W, nýbrž do 150W
( HD 6750 90W, HD 6850 125W, HD 6870 150W )
To co uvádí prodejce platí pro celou sestavu a mizerné zdroje které těch 500W mají jenom napsaných na štítku.
Pamětí 1600MHz se musí na tuto hodnotu nastavit ručně, jinak se v základu nastaví/podtaktují na základní hodnotu, která je 1333MHz.
Navíc rychlost/výkon rozdíl jsi snad viděl v tom odkazu = velký nic.

( jedu se zdrojem Enermax PRO82+ 425W na trochu výkonnější a žravější/přetaktované sestavě bez problémů tři roky )

Mám na tebe ještě jednu otázku.V recenzi na ty základní desku se píše,že nemá BIOS na "traktor":

Pokud instalujete nejnovější CPU FX (Bulldozer) mějte u ruky starší CPU pro slot AM3, abyste mohli nejprve upgradovat BIOS. Požadované verze BIOSu viz: http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-supp ort-popup.aspx?pid=3901

A přitom v popisu se uvádí kompatibilita s AMD FX Bulldozer.Mám to ryskovat,nebo věřit recenzentovy a najít jinou zákl. desku?

Od počátku ti píšu, že jsou s tím problémy a ten procesor je nic moc.
Jinak pokud má z.deska základní BIOS F2 a je potřeba F4 tak asi bude nejprve aktualizace potřeba s některým podporovaným procesorem.
Zatím jsem to dával jen do jedné sestavy, ale s deskou Asus a aktualizace byla potřeba.
( u té Gigabyte nevím - nepoužívám )